Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
246 254
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
-5 / 15

Wazne pytanie: mial sie dopuscic czy przed sadem mu to udowodniono? Bo takie sprawy nie zawsze sa takie czarno-biale jak sie wydaje i zdarza sie, ze oskarzony nie popelnil przestepstwa a jest juz spolecznie napietnowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+12 / 22

@Xar To się chyba nazywa podwójne standardy, bo w przypadku księży, czy ogólnie KK, nikt nie pyta o to czy wina została udowodniona. Większości ludzi wystarczy że ktoś coś napisał i uznaje się to za prawdę. Tutaj, odzywa się w tobie zdrowy rozsądek, aby nie piętnować człowieka, którego nie skazano (tj. nie udowodniono mu winy), a więc w domniemaniu niewinnego, przynajmniej takie pytanie sobie zadałeś. Jaki to paradoks, że dla jednych jest prawo domniemania niewinności, a dla innych tego prawa nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+2 / 8

Problem w kościele polega na ukrywaniu pedofilii. To zasadnicza różnica. Jak chcesz żeby ktoś był oskarżony i skazany jeśli wszelkie możliwe instytucje zamiatają sprawę pod dywan - co zostało udowodnione i za co karą było choćby ostatnie odebranie insygniów biskupich Gulbinowiczowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+1 / 1

@Xar Został skazany prawomocnym wyrokiem. Tylko jak czytam o jego karze to wydaje mi się ona strasznie niska jeśli chodzi o gwałt, i nie wiem czy to chodziło tylko o akt seksualny z nieletnią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Joe357 ale ja czesto mowie o domniemaniu niewinnosci. W przypadku ksiezy problemem jest to, ze zachodzi instytucjonalna ochrona sprawcow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tyska881
0 / 0

zostal skazany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
0 / 4

Jak widzę tą formę, że ktoś miał coś zrobić to mnie szlag trafia.
Jeśli piszesz, że ktoś miał coś ukraść, to znaczy, że tego jednak nie zrobił...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
-5 / 5

Pytanie, czy chodzi o gwałt, czy o odbycie stosunku lub innej czynności seksualnej z 16-latką. W świetle polskiego prawa jest to legalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hufnal
+3 / 7

Nie żebym go bronił ale z tego co czytałem to odpowiedał za sex z dziewczyną poniżej 16 roku życia u nas od 15 roku życia jest dopuszczalny, pamiętajmy że to było x lat temu i on miał ok 22 lata a dziewczyna 15? (i nie był to gwałt tylko sex z osobą poniżej 16 roku życia, a to różnica) zresztą się przyznał i dostał. Nie znam typa i mnie nie interesuje co robi ale jeśli ktoś chce się poprawić wyjść na prostą to dlaczego nie? Jeżeli nie był to gwałt tylko obopólna zgoda młodych osób, to różnica.
Przyznał się dostał wyrok w zawieszeniu bo nie był to gwałt, szukanie sensacji na siłę to nie ma sensu.
Pewnie zaraz mnie zjedzą, ale zastanówcie się powiedzmy że dziewczyna 15 lat ma chłopaka 18 letniego różnica 3 lat to nic nienormalnego, według prawa amerykańskiego jeśli będą uprawiać sex oralny jak w tym przypadku to chłopak popełni przestępstwo mimo iż oboje tego chcieli.
Powtórzę jeszcze raz nie bronie go lecz czasem warto spojrzeć szerzej i z dystansem na cąłą sytuację bo media czasem potrafią ukierunkować nasze postrzeganie całej sytuacji.
To że ktoś popełnił błędy nie oznacza że trzeba go stygmatyzować całe życie.
(I nie bronię gwałcicieli bo sam mógłbym takich typów kastrować, ogólnie uważam że zbyt niskie wyroki są za gwałt, ale w tym przypadku to był wyrok za seks oralny z osobą poniżej 16 roku życia co u nas nie jest nielegalne)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@westa_17 a na pewno jego? On ma chyba brata bliźniaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+1 / 3

Zapewne wiedzieli i sami puścili info w eter. Teraz o zapomnianym przez świat programie znów się mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

to je amerykan i to mudżyner, musi wygrać w TVN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem