Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
235 253
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bihar
+3 / 3

"Czy „Julka” jest więc spóźnioną zemstą za „kuców”? Tego się zapewne nie dowiemy, choć najpopularniejsze definicje na pewno spychają te dwa słowa do dwóch zwaśnionych obozów, a może nawet walczących okopów. Plebiscyt jako taki nie powinien brać udziału w tej walce, stąd dystans do obu terminów, szczególnie w ich upolitycznionych znaczeniach. "

To ze strony PWN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piter093
+4 / 12

W poprzedniej edycji z p0lka było tak samo. Może więc darować sobie plebiscyt, albo zmienić zasady, skoro i tak nie przechodzą wyniki głosowania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+5 / 15

@BlueAlien jak wpadłaś na pomysł, że ktoś to wymyślił na potrzeby ataku na kobiety, a nie, bo można zaobserwować taki a nie inny trend w memach? xD
Tak swoją drogą, to nikt nie zakazał kobietom głosować, więc do kogo masz pretensje, do komisji, że nie ma parytetu w oddanych głosach? powinni zakazać głosować facetom, jeżeli różnica między głosami od facetów i od kobiet wynosi więcej niż 5%?
I nikt tu nie wyśmiewa ogólnie kobiet, tylko dziewczynki, które za wcześnie dorwały się do Internetu i wypisują głupoty. Zachowujesz się tak jakby to dotyczyło wszystkich kobiet...a nie dotyczy.
Myślisz, że jakby słowem roku miał być "sebix", "menel", "nierób", "robol", "pedofil" to bym się tutaj oburzał, że "ooo kobiety chcą uderzyć w facetów...uuu to nie sprawiedliwe". No, ja nie sądzę, żebym się rzucał.

Także Twoja reakcja to, w mojej opinii, efekt przewrażliwienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 1

@BlueAlien nie masz racji co do znaczenia określenia "Julka".
To określenie powstało z 5 lat temu, na wykopie, a przyczyną powstania "Julki" była celebrytka Julia Wieniawa, która była wtedy mocno promowana jako dziewczyna sukcesu, piękna, bogata, utalentowana, świetnie się ubierająca, jednym słowem idealna. Julki to są właśnie dziewczyny z okolic rocznika 2000, które kreują się na taką Julię Wieniawę, które pokazują w mediach społecznościowych swoje idealne życie, świetne kreacje, drogie wakacje etc.
Dlatego nie jest to obraźliwe określenie, a zwykła nazwa pewnej subkultury.
Dodam jeszcze, że "Julka" to kobieta, a męski odpowiednik tego określenia to "Oskarek".

Niedawno bo jakiś rok temu, również na wykopie, powstało określenie "twitterowa Julka", to określenie na subkulturę młodych kobiet, które wzorując się na zachodzie, wypowiadały się na tematy polityczne i światopoglądowe, ale w sposób bezmyślny. Przykładowo dosłownie kopiowały amerykańskie twitty na polską rzeczywistość, była to np. krytyka polskiej policji za zabijanie czarnych, co u nas przecież nie występuje. Albo wypowiedź, że wszyscy musza być równi bez względu na płeć i rasę, a za chwilę, że trzeba zniszczyć białych albo mężczyzn.
Też nie jest to obraźliwe określenie, warto podkreślić, że "Julka" i "twitterowa Julka" to nie jest to samo.

P0lka to z kolei kobieta narcystyczna i hipokrytka, bardzo roszczeniowa i mająca ogromne wymagania, jedocześnie niereprezentująca wysokiego poziomu. To np. kobieta, która wyrzuci śmieci na podłogę przed sprzątaczką zamiast do kosza, żeby pokazać sprzątaczce, gdzie jest jej miejsce.
Określenie powstało dlatego, żeby oddzielić P0lki od Polek, miało to pokazać, że Polki są normalnymi kobietami, a te roszczeniowe hipokrytki, to inna kategoria i nie należy na ich podstawie oceniać wszystkich Polek.

Co do słów obraźliwych, przypominam, że w 2018 wygrało słowo "dzban" jako określenie kogoś głupiego, według mnie to jest właśnie obraźliwe.
"Julka" to określenie podobne do "alternatywki", która wygrała w 2019.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2020 o 17:48

B Barelik
+6 / 10

@BlueAlien demokracja dobra, dopóki wygrywają Twoi? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+4 / 8

@BlueAlien Memy z małpą Januszem? Luzik
Mistrzostwa Polski w Szkalowaniu Papieża? Haha boki zrywać
Nabijanie się z wyborców każdej partii poza PSL? Przegrywy głosujące na Korwina? Wieśniaki i madki głosujące na PIS? Kawiarniani socjaliści Lewicy? POwscy Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast? Normalna rzecz w dyskursie politycznym
Twórczość Testovirona i Polacy Robacy? Mistrzostwo satyry. Troche dystansu do siebie
Nabijanie się z młodych dziewczyn? Oj nie. To już zbyt osobiste. Pewnie zemsta przegrywów bo są od nich mądrzejsze i im nie dały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-4 / 10

@nitaki Odnoszę się do kwiku przegrywów z wykopu. Dla nich każda kobieta to "julka" czy "p0lka" dlatego tak bardzo zależy im na wygranej tego słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2020 o 18:40

N nitaki
+3 / 3

@BlueAlien a ok...to ma jakiś sens, choć nadal skoro mieli to wybrać demokratycznie, to nie trzymają się własnych reguł-hipokryzja. Osobiście uważam, że demokracja jest w większości przypadkach do bani (tylko dlatego w większości, że zawsze znajdzie się wyjątek gdzie inaczej się nie da), oraz nie mogę się nadziwić, że nie szkoda Ci czasu na zajmowanie się opinią przegrywów z wykopu. Oni by mieli swoje "słowo roku", a Ty "święty spokój".
Osobiście nic do Ciebie nie mam, żeby nie było, po prostu.. często Cię nie rozumiem.

PS no i nie ogarnąłem Twoich pobudek czytając Twój komentarz. Może to ja mam problem czytaniem, może to Ty z wyrażaniem siebie, a może to po prostu efekt życia, że tak powiem "w innym świecie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2020 o 18:46

L LordL
-2 / 4

@Maeric Pamiętaj, że skoro PWN firmuje to swoją nazwą, to może nie chcą być kojarzeni z hejtem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 5

@BlueAlien
Dla większości ludzi wszyscy wieśniacy to debile, chamy i alkoholicy. Samo słowo wieśniak jest synonimem głupoty i prostactwa. Też mam się w internecie o to obrażać?
No i tak przy okazji nazywając każdego kto głosował na julke "przegrywem z wykopu" tylko potwierdzasz to co mówiłem wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 3

@BlueAlien "odnoszę się do kwiku przegrywów z wykopu. Dla nich każda kobieta to "julka" czy "p0lka" dlatego tak bardzo zależy im na wygranej tego słowa."


Powiedziała p0lka dla której każdy facet to przegryw lub incel. Pa. Będę tęsknić:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-4 / 4

@tomek_s A co, robisz ''usuń konto" ? :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-4 / 4

@Maeric "No i tak przy okazji nazywając każdego kto głosował na julke "przegrywem z wykopu" - nie manipuluj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-1 / 5

co im w słowie "julka" nie pasuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
0 / 4

Liczyłem na simpa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaSen
+6 / 10

@BlueAlien Hej ty tak na serio? bo na razie widze jak walczyszz generalizacja..... generalizując skrajność na wszystkich (tak, wiem łopatologicznie). Oczywiście aktualnie jest ono nadużywane, aczkolwiek jego oryginalna definicja jest calkiem trafna I NIE MA NA CELU OSMIESZENIA KOBIET I/LUB OSOB LEWICOWYCH. Proponuję sie zapoznac z "oficjalna" definicja. Czy taka postawę prezentuja wszystkie kobiety? Nie. Czy wobec tego to slowo zostalo wymyslone zeby obrazic wszystkie kobiety? Nie. To slowo nie ma na celu szkalowania kobiet tylko pokazanie niemadrych wypowiedzi silnie lewicowych nastolatek. Tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-3 / 7

@HaSen

Ja to wiem. Jedynie tylko zwracam uwage, że większość głosujących na to słowo kolesi głosuje na nie, bo wyśmiewa ono nie ważne jaką grupę płci żeńskiej, ale że w ogóle kogokolwiek płci żeńskiej.

Poza tym to także zwykłe imię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PavS
+2 / 2

Moim młodzi przyjaciele, jako, że nie jestem przedstawicielem młodzieży od jakiś 15 lat, byłbym wdzięczny co oznacza to słowa w Waszym słowniku. Jak rozumiem jest to określenie jakiegoś typu osoby coś jak "Janusz" czy "Sebastian".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jola_84
+5 / 5

o co chodzi z tą Julką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
-1 / 3

Trochę słabo wyszło. Według mnie jest to kolejna cenzura. Nie wiem, dlaczego słowo Sebiks jest powszechnie akceptowalne, a słowo Julka już nie. Dla mnie oba są śmieszne.
Pozdrawiam Julka ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
0 / 4

@mala1989 Nie chodzi o "akceptowalność" ale o firmowanie swoim logo. Firma nie chce być kojarzona ze skrajną prawicą, ani z sianiem hejtu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ezite
+3 / 3

Czy młodzieżowe słowo roku to nie powinno być coś co ludzie używają w mowie potocznej a nie tylko w memach? O ile np dzban był używany, tak Julki nigdy, poza memami, nie spotkałam. A spewuenić to w ogóle wyraz frustracji wymyślony ns siłę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+1 / 3

Słowem roku zostanie kaczelnik. Zasługuje na upamiętnienie jak nikt!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
0 / 0

Słowem roku nie może być nazwa własna. Było to już mówione rok temu, kiedy w głosowaniu wygrał "chillwagon"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

Co to za debilizm? Wymyślają coraz głupsze te słowa.
A słowem roku powinno być "covidować".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem