Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
259 286
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+10 / 10

W państwie świeckim oficjele mogą iść na mszę jako osoby prywatne ale nie jako reprezentanci państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-5 / 11

@sliko Dlatego w Polsce nie powstało i nie masz przymusu braniu udziału w obrzędach religijnych, nie musisz chodzić na lekcje religii, inne religie i ich wyznawcy nie muszą płacić za możliwość modlenia się na swój sposób i na czele rządu nie stoi najwyższy duchowny, jak np. w Iranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 7

@Fragglesik

dlatego że pomni przeszłości używają marionetek. Dlatego partia realizuje poglaądy filozoficzne kleru. Dlatego partia finansuje kościół. Dlatego kościół z ambon nagania wyborców partii. Dlatego publicznie Prezydent klęczy przed pajacem w sutannie poniżając cały naród. Dlatego w szkołach państwo finansuje indoktrynację religijną .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 6

@killerxcartoon jak w każdym państwie w każdym budynku religijnym i każdej religii poza Buddyzmem. Też mi rewelacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+1 / 3

@Fragglesik No jednak nie w każdym i na pewno prezydent normalnego kraju nie poniża swojego nardodu uczestnicząc w obrzędach tylko jednej religii. Na Zachodzie klęczenie w kościele już dawno wyszło z mody:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 4

@tema_lina
A nawet jak to robi nie robi tego w blasku kamer właśnei po to by było to prywatne i nie i upokarzać narodu jakiemu przewodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@tema_lina Jeżeli dla ciebie uczestnictwo w obrzędach religijnych jest "poniżanem narodu" top się zastanów co ględzisz. Przypominam, ze Putin chodzi do cerkwi w pełnej oprawie, że W SĄDZIE W USA przysięga się na Biblię, a prezydent też na ną przysięga, i Podstawowym hasłem w USA jest "Boże błogosław Ameryce", zaś w Anglii "Boże chroń królową" i w Anglii, też dwór chodzi paradnie na msze w katedrze. Któryś z premierów skandynawskich (nie wiem który) też ostatnio był fotografowany w miejscu kultu, nie mówiąc o setkach tysięcy takich zdjęć w krajach islamskich, gdzie głowy państw są pokazywane w takich sytuacjach. Premier japonii w świątyni buddyjskiej, władcy Indii w świątyniach swoich bogów i dziesiątki władców Birmy, Laosu, Tajwanu itp itd. i tylko Tobie jakaś histeria "ponizania narodu się włączyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 1

Och jak dobrze, że mamy takie świeckie demokratyczne państwo z policją która jak głosi niedawne hasło z radiowozów "Pomaga i chroni" polityków legalistów którzy bazują jedynie na konstytucji i ustawach czy sprawnych urzędach z kompetentnymi urzędnikami a nie tam jakiś 19-latkach z tweetera...

Ech kończy mi się sarkazm. W sumie jakby państwo wyznaniowe by zmieniło choć część z tych rzeczy to może warto by je rozważyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem