Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
664 672
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar samodzielny68
+4 / 4

Dalej mogę. Proste, BB!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
0 / 4

To se ne vrati

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 5

@slawekkier
Nie wróci się bo telefony służą do kontrolowania ludzi nawet z wyłączoną baterią logują się do stacji bazowych i rejestrują lokalizacje gps. Kiedyś wyciągnięcie baterii to uniemożliwiało .
A przy włączonym analizują cały czas głos robiąc transkrypcje znakową co pozwala wiedzieć o czym rozmawiają ludzie ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ppompka
+1 / 1

@killerxcartoon
Bo rozmowy przeciętnego Kowalskiego z żoną podczas robienia zakupów czy obrabiania d**y jakiejś ciotce lub sąsiadce są tak cenne że warto tracić na to czas, pieniądze, moc obliczeniową jakiegoś serwera który robi tą rzekomą transkrypcję i tak dalej można wymieniać. Kto niby tego potem słucha czy to analizuje i w jakim celu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 3

@ppompka
Właśnie nie tracą mocy obliczeniowej serwerów bo całą prace robi twój środowisko rozproszone czyli twój własny "srajfon" "szajsung" czy "hujwej" . Zamiast rejestrować 10 megową MP3 do analizy .. dostają 50-100 k plik tekstowy przesyłana jednym pakietem i możliwą do analizy w prosty sposób w poszukiwaniu słów kluczowych. Możliwe jest ze już samo wyszukiwanie słów kluczowych jest w w sofcie komórki i tylko włączają alarm.

NSA ma co najmniej 4 serwerownie każda o powierzchni hektara i na tym polega BIG data czyli analiza danych na wielką skalę .

XP miał backdor za to już w windzie 7 roiło się od szpiegowskiego G. Kopiuje hasła klucze szyfrujące do sieci WI-FI jak i certyfikaty SSL. Przy kopiowaniu zdjęć (mechanizm kopiowania buforowego) przebudowuje plik i umieszcza w nich zakodowane sygnatury metoda koronograficzną usuwa też niestandardowe exify , Usługa logowania biometrycznego zbiera odciski palców i roboi biometrię (pomiary do rozpoznawania twarzy) tego co rejestruje kamera jaki i jedzie po dyskach i przeszukuje pliku z filmami i zdjęciami robiąc biometrię. plik raportowy i zdanymi jest przesyłany do chmury. To stary system . Pomyśl co ma 10 w sobie . jest w niej mechanizm sterowania ruchem. a z tego co czytałem potrafi czytać z ruchu warg . prawdopodobnie jest analizowane wszystko co piszesz na klawiaturze

Żyjemy w czasach szpiegostwa i podsłuchiwania na masową skalę .
Kamery monitoringów rozpoznają twarze , Żabka tak zbiera dane o klientach. nie wspominając o tych na lotniskach czy w monitoringach miejskich . Bramownice i fotoradary rozpoznają rejestracje i potrafią je śledzić. Monitoringi miejskie do kontroli ruchu też rozpoznaja rejestracje oraz od niedawna radiowozy z kamerami. OD 2019 jest im jeszcze łatwiej bo każdy nowy samochód jest wyposażony w auto SOS co oznacza że ma wbudowaną komórkę więc będzie można śledzić pojazdy dzięki logowaniom. Znają twoje operacje bankowe nawet nie zaglądając do banku dzięki przesyłanym SMSom .
Od dekady zbierają o tobie dane ze stron i mediów społecznościowych i profilują cie na podstawie tego co oglądasz łącznie z preferencjami seksualnymi. praktycznie nie da się już zanonimizować, jesteś rozpoznawalny w trybie prywatnym czy incognito. Jak masz profil nie taki jak trzeba np ze względu na poglądy polityczne w niektórych miejscach nie dostaniesz awansu albo pracy.
Teraz przy pandemii zbierają profile DNA

A to tylko kawałek tego co wiem jak działa

TO JEST WSPÓŁCZESNY ŚWIAT..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamarok
0 / 0

@ppompka Dokładnie tak. Skoro nie robią tego ludzie, tylko algorytmy, to w czym problem? A skąd niby wiedzieć kto plotkuje, a kto planuje zamach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ppompka
+2 / 2

@killerxcartoon
No dobrze, dalej nie wiadomo po co dane Kowalskiego czy Nowaka są potrzebne. Profilowanie? Wysiłek włożony w zebranie i przetworzenie takich danych jest niewspółmierny do osiąganych korzyści. Do tego wystarczą dosłownie dane z przeglądarki przeglądarki czy statystyki z portali społecznościowych. Praca? miejsca gdzie sprawdzali by ludzi z takich danych o których piszesz to jakieś "tajne/poufne" organizacje które nie będą potrzebowały danych z zewnątrz żeby kogoś sprawdzić.

Na świecie jest 5,2 miliarda telefonów, 100kB z każdego daje 0,5PB danych do przeanalizowania, niemało...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 2

@ppompka
Jaki wysiłek ? banalny .. robią to algorytmy SI od lat nikt ręcznie się nie bawi.
System zbira dane relacyjne kto jest z kim powiązany towarzysko, telefony kto do kogo dzwoni. Szukają słów kluczowych , worców zachowań , powiązań towarzyskich

Od 2012 MSWIA jest bezpośrednio podłączone do sygnalizacji i warstw redzeniwych sieci w Polsce. Wcześniej interesowali się ruchem 1/4 ,1/5 polaków. , Obecnie kilkoma komendami może podsłuchiwać każdego i mieć info o każdym zalogowaniu do sieci mobilnej.

Takie hurtownie danych zbierające treść prowdzi GOOGLE, MS , APLE. MS potwierzdził oficjalnie że kortana (asystent głosowy) przesyła dane do chmury celem lepszej optymalizacji. Podobnie robi Ciri. W US goście robili testy i rozmawiali o czymś np o napoju i nagle cyk po wejsciu na stronę reklamy napojów. ... rozmawiaj o butach cyk reklama obuwia .. Tak to działa a dane czym się interesujesz są zbierane. Co do ilości danych po to jest G5 jaka zwiększa przepustowość danych o rząd wielkości. To są dane na potrzeby biznesowe. wiec to już dział ale natrafiono na bariery infrastrukturalne. A h wie co zbierają dla NSA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+1 / 1

Nokia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+2 / 2

Trzeba tylko zrobić telefon mniejszy, nie cały z najbardziej kretyńskiego materiału, czyli ze szkła (które teraz jest nawet z tyłu!) i grubszy, żeby uderzenia miały się gdzie amortyzować. Ale nie... my wiemy lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar unkiel
+1 / 3

Nadal używam taki telefon. Smartfon to permanentna inwigilacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 2

@unkiel
Zwykła komórka też, chociaż może w mniejszym stopniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+1 / 3

Autor pisze, jakby te czasy minęły. A kto zabrania kupowania takich telefonów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S semija
0 / 0

philips ozeo, z drugiego pietra, nawet sie nie rozsypal, jedynie mrozow nie znosil dobrze ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem