Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
265 278
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Mizantropix
+2 / 6

"Sometimes the world doesn't need another hero. Sometimes what it needs is a monster."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 3

@Tibr masz rację oczywiście. Demot jedynie wywołał skojarzenie do filmowej sceny z tą sentencją. Potworów i tak mamy już pod dostatkiem. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HopArt
0 / 0

@Tibr Dawno z nimi wygrałem i mimo to ciężko bo moja energia i zwycięstwo ma się nijak do otoczenia. To tak jak zwierzę, które uwolni się z klatki w zoo, i biega po nim widząc zamknięte inne zwierzęta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jankowskijan
+1 / 1

@Mizantropix A z jakiego to jest filmu, jak mógłbyś mi powiedzieć, bo nie mogę skojarzyc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Mizantropix a całkiem dobry ;) na marginesie lubię ten gatunek (z pominięciem tych gdzie kiepska fabuła ukryta jest pod morzem krwi)

@jankowskijan Dracula. Historia nieznana ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2020 o 18:52

T Tibr
+4 / 4

@HopArt "Świat jawi się jako seria zagadek, spośród których jesteśmy w stanie rozwiązać tylko niektóre. Mamy przed sobą wiele zagadek, które moglibyśmy rozwiązać, ale wybieramy, by tego nie robić. To sprawy, które leżą nam na sumieniu. Myślimy: „powinienem się tym zająć”, ale tego nie robimy.
Zasadnicze pytanie bowiem brzmi: w jakim stopniu przyczyniamy się do tego, iż życie jest egzystencjalną katastrofą i tragedią? Jak bardzo przyczynia się do tego nasze własne zepsucie? To pytanie, które naprawdę warto sobie zadać.
Chodzi o sprawy, które pozostawiamy niezałatwione – a to z powodu naszego gniewu, żywionej urazy, czy lenistwa. Cechuje nas pewna inercja. Otóż wsłuchujemy się w nasze sumienie i stwierdzamy: „przydałoby się posprzątać trochę to miejsce”. Z tym samym mamy do czynienia w kontekście pracy nad sobą. Bierzemy się zatem za sprzątanie, ponieważ jesteśmy w stanie to zrobić. Wskutek tego nasze otoczenie staje się trochę bardziej poukładane. Nam też jest trochę lepiej, ponieważ wykonaliśmy pewne ćwiczenie. W związku z tym staliśmy się trochę silniejsi. W pewnym momencie daje o sobie znać coś więcej i stwierdzamy: „Może spróbuję też zrobić porządek z tą moją wadą”. Podejmujemy się więc tego i w rezultacie odrobinę zbliżamy się do ideału. Aż wreszcie…(…) w ten sposób mamy szansę nauczyć się dostatecznie dużo, aby choć trochę naprawić własną rodzinę. Kiedy już tego dokonamy, nasz charakter będzie na tyle silny, że rezultaty podejmowanych przez nas prób oddziaływania na świat – w pracy lub w szerszych kręgach społecznych – będą dobre i nieszkodliwe…" J.B.P.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jankowskijan
+2 / 2

@Mizantropix aaa, rzeczywiście.. Dziękuję bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

...a potem wstać i iść dalej, próbować inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
+1 / 3

Do roboty na 7 za minimalna a nie ratować świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
-3 / 3

"Kłopot z większością ludzi polega na tym, że są straszliwie zajęci organizowaniem rzeczywistości, której nawet nie rozumieją. (...) rzeczy nie potrzebują być organizowane.(...) Rzeczy potrzebują jedynie zrozumienia. Jeśli je zrozumiesz, one się zmienią."
/Anthony de Mello/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem