Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
125 138
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S slawekkier
-4 / 6

To ten naczelny ateistycznego pisma dla katolików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 3

Trzeba ustalić czy zwalczał wszelką pedofilię, o której wiedział, czy tylko te przypadki, o których nie mógł nie wiedzieć i nic nie robić. Jeśli choć część spraw była przez niego zamiatana pod dywan dla dobra wizerunku KK to nie jest dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+3 / 5

A potem rozdawał tym pedofilom wysokie kościelne tytuły. Przyjmował ich z atencją w Watykanie, a później urządzano im pompatyczne pogrzeby. Więc albo miał gdzieś tą pedofilię, a działania były pozorowane. Albo biskupi, których rugał mieli go w dupie i robili co chcieli mimo jego nakazów.
Poza tym mamy tu kolejne przekłamanie, że Time z racji listu, w którym JPII piętnuje pedofilię, został uznany człowiekiem roku. Przecież w 94-tym pedofilia w kościele była tak zamieciona pod dywan, że mało kto o tym wiedział. Sprawa wyciekła dopiero po 2000 roku. Oczywiście były środowiska, które coś tam wiedziały wcześniej, ale skala zjawiska objawiła się dużo później. W Irlandii też nic się nie zmieniało przez lata 90 - te. Dopiero skandale po 2000 sprawiły, że pedofilia się zmniejszyła, ale dlatego, że ludzie odwrócili się od kościoła, a nie wskutek realnych działań władz kościelnych.
Mamy w tym tekście tyle sprzeczności, że nie sposób uwierzyć w ani jedno słowo. Wojtyła tak dzielnie walczył z pedofilią, że pedofile byli chronieni za wszelką cenę, awansowali w strukturach kościelnych, byli przenoszeni na inne placówki dla zatarcia śladów, ofiary uciszano itp itd. Stek bzdur i tyle.
Boniecki pewnie nic takiego nie powiedział, a demot jest wyssany z palca, bo autor przeczytał coś na propagandowych kato-stronach i skompilował sobie z tego powyższy mało sensowny tekst.
Już pierwsze zdanie "Boniecki powiedziała ...." sugeruje nam, jakieś braki intelektualne zmylonego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2020 o 20:13

K killerxcartoon
0 / 2

@profix3
W 92 były już pierwsze sprawy sadowe gdzie ofiary nie poszły na ugodę i dostały wysokie odszkodowania (pozwy cywilne). Byli tez pierwsi skazani księża. Pisały o tym już gazety amerykańskie .. Fakt że nie na pierwszych stronach gazet i tylko lokalne.
Pierwsze informacje o Marcial Maciel Degollado i oskarżenia go o pedofilie miały miejsce w lewicowej prasie już 79 i 82 (albo 94)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@killerxcartoon
Masz świadomość, że w Watykanie już od początku XX wieku obowiązuje włoski (sic!) kodeks karny. Dopiero w roku 1994 Włochy zmieniły paragraf dotyczący pedofilii - "wiek przyzwolenia" podniesiono z 12 do 14 roku życia.
A teraz pytanie - z jakimi dziećmi najczęściej mają do czynienie księżą nie prowadzący lekcji religii? Z ministrantami, a to oznacza chłopców w wieku powyżej 11 lat. Czyli z ówczesnej perspektywy Rzymu problemem nie było występowanie przestępstw pedofillii tylko skandali homoseksualnych. Skandalami jakoś nikt nie lubi się publicznie chwalić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@Rydzykant
Sprawy były w USA nie we Włoszech . A Marcial Maciela w Meksyku
A w USA tez jest różnie, wiek dopuszczenia jest od 14 -16 lat w kilku jest to 18

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2020 o 13:59

R Rydzykant
-1 / 3

@killerxcartoon
Zgadzam się z tobą. Nie można zaprzeczyć, że w wielu krajach dochodziło i nadal dochodzi do przestępstw seksualnych. Co nie zmiana faktu, że gdy zgłoszenia takich zdarzeń dotarły do Watykanu, ówczesny papież podjął działania. Wydał zarządzenie nakazujące zero tolerancji dla pedofilów. Niestety nie dysponował informacjami zwrotnymi, umożliwiającymi weryfikację wykonania jego zarządzenia.
Oczywiście JP2 mógł, jak później Benedykt, przejść na emeryturę i przekazać obowiązki komuś młodszemu. Jednak tak to już jest na tym padole łez. Niemiec przechodzi na emeryturę, a Polak musi tyrać aż do śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@Rydzykant I to jest twoja naiwność..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 3

Time nie za to przyznalo mu nagrodę człowieka roku. I nie przeszkodziło to wysyłaniu instrukcji jak utrudniać śledztwa świeckemu wymiarowi sprawiedliwości jakie odnaleziono w korespondencji zabezpieczonej w Irlandii i Belgii

Premier Irlandii Enda Kenny powiedział w przemówieniu w parlamencie
Ustalenia raportu z Cloyne postawiły rząd, irlandzkich katolików i Watykan w bezprecedensowej sytuacji. Nie będzie przesadą powiedzieć, że po raportach Ryana i Murphy Irlandia jest już chyba niezdolna do bycia wstrząśniętą przez cokolwiek, co wiąże się z seksualnymi przestępstwami wobec dzieci. Cloyne okazało się jednak sprawą innego rzędu. Gdyż – po raz pierwszy w Irlandii – śledztwo dotyczące seksualnego napastowania nieletnich odsłoniło wysiłki Stolicy Apostolskiej, mające zakłócić dochodzenie w suwerennym, demokratycznym Państwie…, i to zaledwie trzy lata temu, a nie przed trzema dziesiątkami lat. Raport z Cloyne odsłonił tym samym dysfunkcyjność, oderwanie, elitaryzm, dominujące w kulturze Watykanu aż do dziś. Gwałty i męczenie dzieci były bagatelizowane albo radzono sobie z nimi tak, żeby tylko utrzymać zwierzchność instytucji, jej władzę, pozycję oraz „reputację”.


Między innymi ten skandal dyplomatyczny był przyczyną abdykacji Benedykta XVI jaki w 2006-2007 doprowadził do procesu kanonicznego i kazał Marcialowi Macielowi Degollado założycielowi Legionów Chrystusa złożenie urzędu i udanie się do klasztoru. Kościół nadal sam miał sadzić księży .... tyle że tak wyglądają kary wg prawa kanonicznego modły, zdjęcie z urzędu, emerytura, a maksymalnie ekskomunika

Odpowiedz Komentuj obrazkiem