Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
117 157
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar IwanBardzoGrozny
+4 / 28

@MajorKaza
Chcieli aby Polska była Państwem prawa - tzn. jak uchwali jakąś ustawę, to aby ją stosowała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
+3 / 29

@MajorKaza - Unia chciała w zamian przestrzegania praworządności. Straszne, no nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-5 / 25

@IwanBardzoGrozny lepszego dowcipu dzisiaj rano nie słyszałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+5 / 27

@Vkandis @MajorKaza @IwanBardzoGrozny @SARs9504
To tak jakby ktoś chciał dać Ci dotacje na auto ale pod warunkiem, że nie będziesz jeździć (kierował) na bani albo kasę na rozbudowę domu ale pod warunkiem, że rozbudujesz go zgodnie z prawem budowlanym. Faktycznie straszne to :-).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+5 / 21

idź posłuchaj TVPiS to dowiesz się prawdy - UE chce w zamian za te dotacje abyś zaszczepił się szczepionką z modułem 5G, która spowoduje, że staniesz się gejem, wegetarianinem i zaczniesz wpuszczać uchodźców.

Na szczęście Mateuszek i Orban pod rozpracowali ten tajny plan i rozwalą UE zanim się ziści. Następnie dzięki pomocy Trumpa (który oczywiście wygrał wybory) stworzymy międzymorze - czyli imperium polskie w granicach od Turcji do Finlandii i mniej więcej wtedy Świroni będzie mógł w końcu ujawnić wyniki badań komisji smoleńskiej informując, że Tusk z Putinem zestrzelili samolot z "prezydentem tysiąclecia".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+3 / 27

@tomekbydgoszcz Pytanie jeszcze, kto ustala prawo budowlane i co zawiera. Bo jeśli w prawie stoi, że mieszkanie musi mieć co najmniej 150m2 i dwie złote klamki, mnie stać na 50m2, a dotacja pokryje 5m2 to nie, nie należy się zgadzać. To są złożone rzeczy i hasłowo na demotach nie da się ich ocenić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@IwanBardzoGrozny używając na pokładzie bomby paliwowo powietrznej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-1 / 7

@IwanBardzoGrozny :-)))))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@MajorKaza

Np w Niemczech nie możesz budować na sprzedarz mieszkania poniżej pewnego metrażu i bez odpowiednio podłączonych mediów.

W Polsce jest to możliwe np niedawno oddano blok z szambem a nie podłączeniem do kanalizacji .. Szambo trzeba codziennie opróżniać

A prawo jest prawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 24

@MajorKaza Ale to nie Unia zmienia prawo tylko Polsce nagle przestało odpowiadać prawo unijne. UE występuje w obronie polskich obywateli i każdy kto ma odrobinę rozsądku powinien liczyć na to, że UE nie ustąpi nawet na mały kroczek, bo to dla Polski byłoby znacznie gorsze niż ewentualna utrata tych 100 mld zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
0 / 14

@tomekbydgoszcz Prawo unijne było takie samo (na pewno? przecież tam produkują tony przepisów...), ale może poprzedniej władzy nie ruszały mniejsze lub większe niedogodności, bo kasa się zgadzała? A może to ta władza próbuje w ten sposób coś więcej kasy wyszarpać i to tylko taka zagrywka? A może (z uwagi na to, że w tym kraju prawo to burdel od co najmniej 30 lat) wcale nie chodzi o przestrzeganie prawa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2020 o 9:53

avatar tomekbydgoszcz
0 / 16

@MajorKaza Ale o jakich Ty przepisach piszesz? Tu o sądy chodzi, a nie wymiar bananów! Poprzednia władza nie miała zakusów dyktatorskich i nie chciała nas wyprowadzić z Unii aby się skumać z Moskwą! Czego w tym nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-4 / 16

@tomekbydgoszcz A ta chce nas wyprowadzić z unii, aby skumać się z Moskwą?

To się nazywa równia pochyła. Pomijam już fakt, że w tej wypowiedzi zakłada Pan, że Unia jest dobra, nie ważne co by nie zrobiła, a Rosja jest zła, cokolwiek by nie zrobiła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaceses
-2 / 10

Wiesz co... Moge sie mylic, ale jak pamietam z tytulow "prasowych" to dobrej pory te dotacje zazwyczaj pokrywaly wiecej niz 50% kosztow inwestycji, jakakolwiek ta inwestycja by nie byla. Pytanie mam, od kilku lat to samo: ktore przepisy/prawa ktore ustalila unia Ci/Wam tak bardzo nie pasuja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+4 / 16

@tomekbydgoszcz Jeśli chodzi o sądy, to unia nie ma żadnego prawa mieszać się w sądownictwo państw członkowskich, więc jeśli unia ma wąty ze względu na sądy, to sami łamią swoje prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2020 o 10:24

avatar pawel24pl
+5 / 15

@tomekbydgoszcz To sprawdź kompetencje unii europejskiej i na czym polega ta unia. Głównie na gospodarce. Prawo karne i sądy każde państwo ma niezależne, a próby ingerowania to prawie naruszenie suwerenności tego kraju, albo jak wolisz - wykraczanie poza kompetencje.
Unia to nie państwo - osobiście czuje się bardziej Polakiem, a nie obywatelem unii, która rozwala nam gospodarkę od kilkunastu lat. Masz poglądy podobne do tych, co doprowadzili do rozbiorów Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
+3 / 5

@Jaceses "...jakakolwiek ta inwestycja by nie byla." Problem w tym, że wiele "inwestycji" to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zawyżanie kosztów tychże inwestycji, a firmy je wykonujące, albo przekupiły kogoś w przetargu, żeby wygrać, albo jest to firma rodzinna.

@tomekbydgoszcz "Unia nie to, że ma prawo ale ma nawet obowiązek bronić swoich obywateli, a obywatele Polski to obywatele Unii" Przypomnij sobie lub poczytaj, jak ZSRR broniło swoich obywateli i dlaczego wtedy to było złe, a teraz niektórzy się cieszą, że Unia ich broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 8

@JestemRolnik
I na prawdę porównujesz UE z ZSRR?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+3 / 3

@tomekbydgoszcz nie to nie tak.
To jak by ktoś chciał byś podpisał umowę na kredyt a on będzie miał prawo do podejmowania decyzji (taki przykład) przy czym nie zastrzega jakich decyzji. I teraz masz kredyt ale ktoś ma prawo decyzji faktycznie o wszystkim bo nie jest zdefiniowane jakich decyzji.

Ty definiuje aż praworządność dokładnie w jeden sposób a kto inny w inny sposób. Tak samo z karta praw podstawowych. Polska jej nie ratyfikowała przez co nie ma być stosowana w/s Polski i Polaków a sąd "Europejski" stwierdził że będzie orzekał tak jak by ona obowiązywała w Polsce i Polaków. No i wedle Ciebie to jest "praworządne" czy nie?

No i tyle jeśli idzie o Tą całą EU.

@xar a jak poprawi naszą sytuację zamiana "naszych" polityków których chcąc nie chcąc sami wybieramy na urzędników których ani nie możemy wybrać, nie znamy, nie możemy odwołać, i nie ponoszą oni odpowiedzialności za swoje decyzje?

A tak ogólnie powoływanie się na referendum akcesyjne jest tak ułomne intelektualne że szkoda mówić. Wtedy podkreślane było że nie będzie możliwości ingerowania w nasze sprawy wewnętrzne ani o "konstytucji" Europy czy też o EU jako kraju.

A co do demokracji w wykonaniu EU to jest ona taka że albo głosuje się tyle razy ile trzeba by wynik był taki jak urzędnicy i politycy EU chcą albo się ignoruje całkowicie wyniki referendum więc twierdzenie o "demokracji" czy "praworządności" w EU to jak twierdzić że wieloletnią prostytutka jest dziewicą.
I tak pod tym względem EU przypomina ZSRR i to coraz bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peel18
0 / 0

Dałbym plusa ale moderator zablokował taką możliwość , na tej stronie nie ma miejsca na takie zaściankowe prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaceses
-1 / 1

"wyrzucanie w bloto..." - alez zgadzam sie z Toba, tylko ze to nie jest wina EU ze rzad glupio inwestuje te srodki, ze kolesie wygrywaja przetargi, ze jest korupcja w Twoim kraju. Ppnawiam pyatnie: ktore przepisy lub prawa europejskie tak bardzo szkodza statystycznemu polakowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
-2 / 2

@MajorKaza

Może niektóre osoby dążące do wyprowadzenia nas z UE mają, dobre intencje. Myślą sobie, że będziemy taką "drugą Szwajcarią", obszarem z zaletami UE, ale bez jej różnych wad.
Apeluje jednak do tych osób, aby pozbyły się naiwnego patriotyzmu, gdyż tak się nie stanie.
U nas w kraju struktury państwowe, prawne, tradycje obywatelskie, umiejętność dialogu są zbyt słabe. Po wyjściu z UE stoczymy się w stronę Mołdawio- Białorusi rozszarpywani przez jakąś aktualnie rządzącą klikę.

Rozsądny podział władz w państwie zanika (sojusz rządu, kościoła, sądów, prokuratury, mediów publicznych jest tego przykładem) , a gdy władza przejmie wszystkie inne zawsze zabiera się za zwykłych ludzi - po to właśnie w demokracji różne władze są rozdzielane - aby spierały się między sobą i nie miały czasu ustalać zwykłym ludziom ich, życiowych spraw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
0 / 2

@tomekbydgoszcz
"Nadrzędnym prawem w Polsce jest prawo Unii Europejskiej, tak zadecydowali Polacy w referendum i dalsza dyskusja nie ma celu, myślisz, że UE zgodzi się aby w kraju członkowskim zmieniono ustrój z demokratycznego na dyktaturę? Nie licz na to, prędzej nas wykopią.
Kim Ty się czujesz to Twoja sprawa ale od 16 lat jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej."

A tak się śmiali z tych co mówili, że Polska już nie jest niepodległa...

@Jaceses
"ktore przepisy lub prawa europejskie tak bardzo szkodza statystycznemu polakowi?"
Wszystkie i żadne zarazem. Jest to kwestia tego jak działa ludzki mózg - im dalej w czasie tym mniej ważne. Dlatego też kiedy "Unia" (czyli płatnicy składek, czyli m.in. my) płaci 50% inwestycji, to jest to bardzo dobra pułapka. Miasto/rząd/województwo/etc. (dalej: miasto) nie może odmówić inwestycji, nawet jeśli nie jest w stanie pokryć drugiej połowy, bo ludzie będą źli, że pieniądze stracone (najlepszy przykład: ten demot). Skoro tak, to musi się zadłużyć, żeby zrealizować inwestycję. Schemat powtarza się co roku i w końcu okaże się, że odsetki od długów pochłaniają cały budżet miasta. Miasto stanie się wtedy, de facto, własnością wierzycieli, bo jeśli oni nie sypną kasą, albo nie odroczą spłaty to nic w nim nie będzie działać.

Ale to nastąpi za parę lat, więc dla mózgu jest mniej ważne niż dotacja, która ma być dzisiaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2020 o 13:02

J Jaceses
-1 / 1

Czekaj czekaj... To teraz winisz unie za to ze w Twoim kraju decydenci nie potrafia nalezycie rozdysponowac podatkow w taki sposob zeby pokryc koszty inwestycji nie zadluzajac przy tym miasta, samorzadu, wojewodztwa etc...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 3

@MajorKaza To jest właśnie niepodległość i o to walczymy aby prawo unijne, czyli nasze również, było w Polsce przestrzegane, a Tobie się najwyraźniej bezprawie miesza z niepodległością jeśli tego nie rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 3

@IvanBardzoGrozny
A ja apeluje do osób takich jak Ty by pozbyły się naiwnego patrzenia na EU.
Która wcale nie jest cała za Demokracja czy Prawem ani nawet Własnymi Obywatelami. Ani EU ani nikomu innemu nie zależy na naszym dobrze.

A co do tego że "tradycje" są słabe to właśnie wciskanie się w objęcia dużego brata ich nie zbuduje a raczej zabije w przypadku EU. Teraz zamień to co robi PiS i wstaw tam EU to dokładnie to samo. Miała być wspólnotą (i ci co pocierają sobie gębę referendum zapominają o tym) miała nie być państwem (wszystkich co mówili że o to idzie nazywano foliarzami) miała nie pchać się poza gospodarkę (foliarze mówili że będzie się pchała gdzie popadnie) i tak za każdym razem. Teraz foliarzami nazywają tych co ostrzegają przed przemianą EU w byt typu ZSRR z pełną propagandą (już jest) oraz pogardą dla obywatela (już jest) wpychaniem się w życie codzienne (zaczyna się) i całą dobrocią progresywnego "Socjalizmu" opartego na poglądach radykalniejszych niż Trockizm.

Ale spokojnie zignorujesz i to do momentu kiedy obudzisz się z ręką w nocniku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-1 / 3

@SARs9504
Jak podpisujesz umowę na kredyt to jesteś zobowiązany przestrzegać prawa, nikt nie ma zamiaru zmieniać zasad, to PiSlamiści chcą je zmieniać ale na to nie ma zgody w UE, bo UE dyktatury nie toleruje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+2 / 2

@tomekbydgoszcz Nie no - tak patrząc, to zawsze byliśmy niepodlegli. Czasem obowiązywało tutaj prawo Austriackie, czasem Pruskie, a czasem Ruskie. Po co oni ginęli w tych powstaniach? Pewnie im nikt nie powiedział, że cały czas byliśmy niepodlegli. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@tomekbydgoszcz czyli ignorujemy historię... Nawet samego traktatu Lizbońskiego... "Tym razem tak nie będzie" :) noooo gratulację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 2

@MajorKaza Nie, bo teraz obowiązuje takie jaki wybrali Polacy, a wtedy takie jakie nam narzucono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 3

@SARs9504 Proponuję aby każdy komu nie pasuje unia i jej zasady poprosił o azyl w Rosji, bo Polska jest częścią Unii Europejskiej i obowiązują nas zasady europejskie i na tym zakończyliśmy polemikę! Szkoda mi czasu na bezproduktywne bicie piany z kimś kto nie rozumie co to demokracja i praworządność.
Miłego popołudnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@tomekbydgoszcz aaaa teraz to Ty będziesz decydował kto jest Polakiem a kto powinien się wynosić i gdzie. Nie pasują fakty to tym gorzej dla faktów prawda.

Demokracja i Praworządność jakoś nie były bronione przez Ciebie kiedy EU ignorowała referenda w Irlandii prawda? Powiedz mi czy wydziałowa chociaż jedną sesję Parlamentu Europejskiego by wskazać nam "Prawdziwą" demokrację? A może pokarzesz gdzie ma źródło prawa EU albo czyje ideały czy "pracę" są u podstaw obecnej EU.

No cóż wygląda na to że (jak zapewne uważasz o sobie) "edukowany i inteligentny Europejczyk" znowu okazuje się zwolennikiem Totalitaryzmu, ignorowania faktów jak i dyskusji tylko z tymi którzy mają taką samą opinię jak On a jak komuś się nie podoba to wyp...

Teraz podetrzyj sobie podbródek referendum z przed nastu lat w którym przekonywano że na pewno nie będzie tak jak jest teraz twierdząc że przecież dokładnie za tym głosowano.

Nie nie musisz odpisywać bo w momencie kiedy wypraszasz innych z kraju udowodniłeś jaki jesteś naprawdę, taki jak Europejska "Demokracja" i leżysz zaraz obok PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 2

@SARs9504
Nie mam zamiaru ani nikogo wyganiać ani decydować kto jest Polakiem, po prostu jak komuś nie pasują zasady obowiązujące w Unii Europejskiej, której jesteśmy częścią to niech sobie zmieni kraj i tylko albo aż tyle.
Żegnam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
+2 / 2

@tomekbydgoszcz Oczywiście, że UE jest bytem takim jak ZSRR. Można ją jeszcze porównać w sumie do Cesarstwa Rzymskiego.

"Proponuję aby każdy komu nie pasuje unia i jej zasady poprosił o azyl w Rosji, bo Polska jest częścią Unii Europejskiej i obowiązują nas zasady europejskie i na tym zakończyliśmy polemikę! Szkoda mi czasu na bezproduktywne bicie piany z kimś kto nie rozumie co to demokracja i praworządność."

I tak oto socjaldemokrata opuszcza kulturalną debatę, bo kończą się argumenty. Zastanów się jeszcze co jest ważniejsze: Dobro naszego kraju, czy UE?

@Jaceses Długo nie trzeba szukać idiotycznych przepisów UE.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/793947,absurdalne-regulacje-unijne-prawo-ue.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@tomekbydgoszcz sam sobie przeczysz więc wiesz w pełni pasujesz do struktur EU.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 4

@JestemRolnik
Za czasów ZSRR byliśmy państwem podległym, a UE jesteśmy równorzędnym partnerem, który jak w każdej demokracji ma się dostosować do większości. Wystarczy większość przekonać do swoich racji i wtedy inni będą dostosowywać się do nas.
Kulturalną debatę z kimś kto nie ma podstawowej wiedzy w temacie? A czego nie rozumiesz w tym wpisie? To znaczy Ty mi możesz narzucić zmiany, a ja Tobie tych zmian zablokować nie mogę? Polacy się nie zgadzają na zmiany, a komu to nie pasuje niech sobie zmieni kraj na inny, a Polskę nie zostawi taką jaką chce większość.
Dobro Polski = dobro UE.
Dobro UE = dobro Polski.
A dobro PiS zupełnie mnie nie obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaceses
0 / 0

Czyli jak n rozwala ta gospodarke? Zakladajac ze kilkanascie lat temu ta gospodraka byla taka mega fajna ze bylo co rozwalac...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaceses
0 / 0

Oh here we go z bananami... W tych regulacjach o bananach I innych warzywach czy owocach chodzi o ustalenie klasyfikacji produktu, zeby nikt Ci w sklepie nie sprzedawal zgilego ogora jako ogora klasy A, tak samo z bananami etc. Jesli chodzi o moc odkurzaczy i zarowek chodzi o ograniczenie zuzycia energi, co posrednio jest dla Twojego dobra, zwlaszcza ze w PL wiekszosc tej energi robi sie z wegla. Takie samo zalozenie bylo z zarowkami, tylko ze te tradycyjne zostaly wtparte przez LED, ktore prawie nie zuzywaja energi (w porownaniu z tradycyjnymi) wiec to tez chodzilo o Twoje dobro. Dawaj nastepne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-1 / 1

@tomekbydgoszcz
Artykuł 9 Traktatu o Unii Europejskiej
"Obywatelem Unii jest każda osoba mająca obywatelstwo Państwa Członkowskiego. Obywatelstwo ma charakter dodatkowy w stosunku do obywatelstwa krajowego i nie zastępuje go."

Zakres kompetencji Unii jest MNIEJSZY od kompetencji państw członkowskich, przez co możliwość nadawania przez nią praw jest ograniczona.

PRAWA związane z "obywatelstwem" UE:
- swoboda przepływu osób
- prawo wyborcze w wyborach lokalnych (prawo do głosowania poza miejscem zamieszkania)
- prawo wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego (jak wyżej)
- obywatelska inicjatywa ustawodawcza (od miliona obywateli w górę:)
- zwracanie się z petycją do Parlamentu Europejskiego
- zwracanie się ze skargą do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich (jak wyżej, z wyłączeniem skarg na TS i Sąd:)
- opieka dyplomatyczna i konsularna (wzajemna państw członkowskich)
- dostęp do dokumentów UE

OBOWIĄZKI związane z "obywatelstwem" UE:
- brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fox21
-1 / 1

@IwanBardzoGrozny
Trudno wyczuć co dla nas lepsze. Do tej pory uważałem, że na razie pozostanie w UE. (To w ogóle byłby dobry projekt, gdyby lewactwo i zachodnie cwaniactwo go nie zepsuło - patrz np. transport). Po deklaracjach w PE uznających mordowanie własnych zdrowych dzieci przed narodzeniem za "prawo podstawowe", to już chyba nie. Błąd, jako naród popełniliśmy w 1980r. wszczynając strajki za pieniądze CIA (wtedy nikt w to nie wierzył). Dziś mielibyśmy łagodnie reformowaną gospodarkę na poziomie Tajwanu lub Korei Południowej, tylko z wyższym poziomem życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fox21
-1 / 1

@Jaceses
Po prostu tak jest skonstruowane "rozdzielanie" unijnej "pomocy", że w zasadzie nic sensownego za to nie można zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
0 / 0

@fox21

Tajwan i Korea(zakładam, że mówisz o południowej) - to były w latach 80 jak i teraz kraje kapitalistyczne. Wpięte w globalną gospodarkę, korzystające z ochrony militarnej USA - porównywanie ich ścieżki rozwojowej do naszej jest zupełnie niezasadne.

Co do samej UE - to pewnie, że ma swoje wady - ale nic lepszego nie mamy w opcjach. Obok jest co najwyżej ZBiR pod patronatem ruskich służb specjalnych. UE można nawracać, naprawiać ale trzeba w tym celu być silnym w środku, tworzyć koalicję, pomagać i rozwiązywać różne problemy przez uzgodnienia, nie zaś stawać się problemem przez szantaże i veto .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaceses
0 / 0

Wyjasnij mi prosze swoje stwierdzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 11

@SARs9504 no bo lepiej jak prokurator na telefon stwierdza, ze nie bedzie prowadzil postepowania dotyczacego przestepstw ludzi u wladzy, a jak nie chce tego zrobic to sie zmienia prokuratora ktory nie podejmie postepowania, co?
Albo fragmenty sadow ktore sadami nie sa, sedziowie ktorzy w mysl prawa sedziami nie sa - to przeciez nikogo nie dotyka to, prawda? Do momentu gdy np. konkuruje z firma panstwowa ktora wygra nieuczciwie przetarg, albo jest zatrudniony przez szpital bez umowy etc. etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+3 / 11

@Xar Równia pochyła. Nie ma żadnej gwarancji, że to się zmieni. Ani nawet, że o to chodzi. Za poprzedniej władzy też cyrki odchodziły. W tym kraju burdel prawny jest od co najmniej 30 lat i teraz unia się budzi. Widzę w tym szwindel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
+3 / 3

@MajorKaza Unia nie chce żeby Pis straciło władzę, chyba, że na rzecz Po lub lewicy, reszta ich nie obchodzi, nie mają w tym interesu. Problem by był gdyby to Konfederacja odebrała władzę, a tak, to im wisi co się tutaj dzieję, bo władzę mają w Polsce Ci sami ludzie od 30 lat i nic się raczej nie zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+4 / 10

TS stanu to jest tylko jakaś symbolika, ich trzeba sądzić przed sądami powszechnymi
z paragrafów znajdujących się w obowiązującym KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fox21
0 / 2

@pisowskagangrena
Dokładnie.
Wszystkich zdrajców, złodziei, zniewalających Polaków, podejmujących bezprawne lub oczywiście szkodliwe decyzje, ale także przyjmujących wyroki jawnie sprzeczne z logiką i sprawiedliwością oraz uchwalających oczywiście szkodliwe prawa prowadzące do wielkich strat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
+12 / 20

Jestem praktycznie pewien, że w ostatniej chwili Orban się wypnie na nas i dostanie kasę, a my jak zwykle zostaniemy z ręką w nocniku. Już któryś raz Orban robi podobny numer, a my za każdym razem dajemy się nabrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+3 / 5

@Vkandis Ale będziemy "moralnymi zwycięzcami". Będą kwiaty na lotnisku itp. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
-1 / 7

Uwielbiam demoty "kto się zgadza daje mocne" xD
Serio taki wpływ na świat to ma, że aż boję się dać mocne bo mogę być odpowiedzialny za upadek ludzkości albo za stworzenie utopijnego świata...co robić....co robić :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 6

@zyzuu Omija takie i nie marudź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damianszefo
0 / 12

Ogarnijcie sie. UE to nie paczka przyjaciół, tylko zbior państw ktore walcza o swoje interesy. Tzw. Praworzadnosc to bat na niepokornych ktorzy nie chca plynac z glownym nurtem. Zgoda na ten mechanizm to nie zdrada to esencja glupoty. Tzw. Praworzadnosc to np. Brak możliwości reform wlasnego panstwa i prawa, aborcja bez grankc, lgbt i emigrancji ktorych europa nie chce. Nie badzcie naiwni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 5

@damianszefo I to wszystko wiesz z TVPiS i od księdza z ambony? No to gratuluję wiarygodnego źródła informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damianszefo
+1 / 5

Wystatczy czerpac wiedze nie tylko z tvnu. Mozna pojezdzic po swiecie i zobaczyc to ubogacenie kulturowe zachodu. Mozna tez tak jak ty belkotac bzdury. Zacznij myslec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 3

@damianszefo ale ty"mundry" jesteś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damianszefo
0 / 2

Uwielbiam merytoryczne agumenty. Brawo! Nie ma sie argumentow to pozostaje tylko jad.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-1 / 1

@damianszefo "Tzw. Praworzadnosc to np. Brak możliwości reform wlasnego panstwa i prawa, aborcja bez grankc, lgbt i emigrancji ktorych europa nie chce." - serio? no to jeśli na prawdę tak jest zapisane, że praworządność to "Tzw. Praworzadnosc to np. Brak możliwości reform wlasnego panstwa i prawa, aborcja bez grankc, lgbt i emigrancji ktorych europa nie chce." to ja wspieram i popieram rząd. Tylko daj proszę jakieś źródło czy coś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damianszefo
0 / 2

Po pierwsze nie ma precyzyjnej definicji praworzadnosci co oznacza ze mozna wedlug wlasnego uznania wszystko pod to podciagnac. Czemu nikt nie mowi ze praworzadnosc to wydawanie pieniedzy niezgodnie z prawem unii, korupcja przy ich wydawaniu. Czemu tak sie bronia przed sformulowaniem definicji? Nie zastanawia cie to. Jest szereg wypowiedzi politykow ktorzy wprost uwazaja ze prawozadnosc to takze prawa czlowieka a prawa czlowieka to aborcja, lgbt i imigranci. Wystatczy przestac ograniczac sie do tvnu i zaczac interesować sie tematem. Poszukaj sobie w necie wypowiedzi europoslow na temat praworzadnosci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fox21
-1 / 1

Najważniejszym pytanie jest, co to są za pieniądze, to jest skąd się wzięły. Jeśli jest tam choć 1 grosz polskiej składki, to natychmiast Polska powinna przestać płacić składki. Po drugie, jak się to będzie miało do niedozwolonej pomocy publicznej, którą musiały zwracać np. polskie stocznie, przez co zostały zlikwidowane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem