Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
331 356
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B bartoszewiczkrzysztof
+15 / 17

Nie znam człowieka, ale mam nadzieję, że wybrała drugą opcję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 4

Chyba się nie lubią z Krystyną Pawłowicz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+3 / 3

@koszmarek66 Pawłowicz w młodości była niezłą laską. Serio. Na starość zrobiła się szantrapa a z braku chłopa jej odwaliło na maxa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
+4 / 4

@tema_lina A moze to byla jedna z tych co szukala ksiecia z bajki bo jaki sie amant znalazl to za glupi albo za biedny albo jeszcze cos. I tak zostala ;)

p.s. bylem na KULu jakis czas i tam te wszystkie "panie profesor" (i niestety duzo studentek) lataja za "ojcami wykladowcami" jak pies za kielbasa ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

@tema_lina Dlatego podejrzewam, że nie spełnia żadnego kryterium określonego przez prof. Dudziak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+9 / 11

Jaka uczelnia taka burza muzguf ... na innych uczelniach za komuny pieli pod sufit o leniniźmie - marksiźmie ... (też poważne profesory z tytułami były)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2020 o 18:31

avatar Cammax
+8 / 18

Jaka uczelnia, tacy profesorowie. Ten cały KUL to przybudówka PIS i ePISkopatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+12 / 16

Sorry,albo KUL albo profesor

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-2 / 12

prof. Urszula Dudziak - dyscyplina teologia. Zgodnie z tą nauką człowiek jest zobowiązany do przestrzegania 10 przykazań, gdzie 6 mówi nie cudzołóż, czyli nie współżyj poza związkiem małżeńskim. Co implikuje że albo jest się powołanym (powołanie jest terminem teologicznym) do małżeństwa, lub się do niego nie jest powołanym. Natomiast aby zachować zgodność z Przykazaniami, implikuje to (brak powołania do małżeństwa) dziewictwo, bo nie ma czegoś takiego jak "powołanie do grzechu".

Reasumując: zgodnie ze swoją dziedziną nauki powiedziała wszystko dobrze i poprawnie i nie ma się o co burzyć. Jesteś nie wierzący, to teologia Ciebie nie interesuje, a więc jej zdanie na temat powołania (czyli tworu abstrakcyjnego dla osoby niewierzącej) jest bez znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2020 o 19:20

F feroxa
+8 / 10

Zgodnie z powyzszym, i nauka to słowo na wyrost, przykazania dotyczą tylko wierzących. Tak więc slowa tej ech profesor to kłamstwo. To kobieta katolicka została powolana do bezwarunkowego lezenia pod mezem lub skrzyżowania nog. Pozostale kobiety mają mózg i wolną wolę. Rzeczona profesor powinna sobue zdawać sprawę ze dane przykazania to nie sprawa wszystkich ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikkewyn
0 / 2

@feroxa Wow, nie spodziewałem się takiego głosu rozsądku na demotach. Szacun.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+4 / 6

@wwl545a Bardzo możliwe, że zgodnie z "naukami" z mchu i paproci, dotyczą one tylko tych, którzy wierzą w to, co im czarni głoszą. Pozostali nie mają obowiązku stosować się do tych oczywistych bzdur. Niestety, żyjemy w takiej Polsce, gdzie kościół rości sobie prawo, a partia rządząca mu to umożliwia, do powszechnej katolicyzacji. Na efekt poczekamy jakiś czas, ale skutkiem tego będzie nie tylko depisyzacja Polski, ale przede wszystkim sekularyzacja społeczeństwa polskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-4 / 4

@Eviar czy powyższa treść została wprowadzona do programu życia w rodzinie? Jeżeli nie, to wszystko jest w porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-3 / 3

@tema_lina Teologia, jest działem filozofii zakładającym interwencję bytu nadprzyrodzonego. Więc nie da się nazwać tego "oczywistą bzdurą". Natomiast jak to z filozofią, jedni przyjmują dany nurt jako swój, inni uznają go za błędny. Założeniem każdego ruchu religijnego i filozoficznego jest głoszenie jego poglądów (podobnie się ma z ruchami politycznymi). Więc samo praw do głoszenia swoich poglądów to jedn i nikomu nie można go odebrać. Natomiast Kościół nie rości sobie prawa do stanowienia prawa, natomiast rządzący się na niego powołują przy jego stanowieniu. Niejednokrotnie nawet wbrew jego doktrynie.
Czy proces można nazwać sekularyzacją.. raczej polaryzacją. Od Kościoła odejdą ci co i tak nie wierzą, a chodzą do niego z tradycji - przynajmniej sytuacja będzie klarowna i nie będzie 90% katolików w statystykach.
Profesor ma prawo wypowiadać poglądy zgodne ze swoją dyscypliną. Natomiast nie ma prawa ich innym narzucać. Ma prawo ich nauczać, jeżeli jest to nauczanie w ramach dyscypliny, czyli kiedy mówi o poglądach katolickich i jest to jasne dla odbiorców, że w danej chwili jest mówione o poglądach katolickich. Natomiast to że poruszamy się w poglądach religijnych mówi już sam użycie słowa "powołanie". Więc dopóty nie będzie to obligowane dla osób o odmiennych poglądach - wszystko jest w porządku.

Natomiast przytoczona wypowiedź jest fragmentem wypowiedzi (z pokazem slajdów) w TV Trwam. Czyli do środowiska katolickiego poruszającego się i uznającego nauczanie teologi katolickiej. Z tego co widzę był to wykład o społecznej roli kobiety w świecie współczesnym według teologi katolickiej i do katolików głoszonej. Więc wszystko był tak jak być powinno, tylko ludzie biją pianę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 2

@wwl545a sorry ale teologia to nie jest dziedzina nauki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-3 / 3

@Xar proszę zapoznać się z: Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1818). Potem brać się za pisanie komentarzy.
Filozofowie wywalczyli aby teologia była dziedziną nauki, a nie dyscypliną w naukach filozoficzno-teologicznych jak ma to miejsce według klasyfikacji OECD. Chodzi o podział środków finansowych i łatwość publikacyjności w filozofii i teologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@wwl545a mysle ze @Eviar Ci odpowiedzial wystarczajaco. No chyba, ze uznamy, ze skoro przepis stanowi dla wygody cos to faktycznie tak jest i mamy slimaki ktore sa rybami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@wwl545a

Dlatego teologia nie jest nauką . Jest stekiem bzdur filozoficznych bazujących na religii czyli kulcie nieistniejącego twórcy świata i jego przekonaniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-1 / 1

@Eviar Teologia jest dziedziną nauki. Tak stanowią tym stosowanie metodologii naukowej, która w przypadku nauk filozoficznych opiera się na logice. Filozofię od teologi rozróżnia jedna podstawowa kwestia. Teologia zakłada przyczynę sprawczą jaką jest byt wyższy. Natomiast filozofia często zakłada brak takiego bytu, lub pomija aspekt rozważania nad jego istnieniem lub nie. Nie zmienia to faktu, że jest tam stosowana metodologia naukowa charakterystyczna dla dziedzin naukowych. Założenie początkowe takie czy inne nie pozbawia naukowości, co najwyżej błędne założenie początkowe może spowodować błędne wyniki końcowe rozważań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-1 / 1

@Eviar Widzę, że zawodowo się zajmujesz teologią :)
Niestety dla Ciebie, w teologii są wszystkie metody naukowe niezbędne aby ona była nauką. Bez względu na to czy będzie to teologia chrześcijańska, czy islamska, czy jakiś religii wschodnich. To że się Tobie coś nie podoba, nie zmienia to naukowości dziedziny nauki. Ja mogę też wymienić ileś dziedzin nauk, czy poglądów w nich, które uznaję za absurdalne, ale posługują się one metodami naukowymi.
Teologia nie bazuje na objawieniach. Jedyną podstawą "objawioną" jest Pismo Święte. Natomiast ono stanowi założenie początkowe do reszty rozważań. Natomiast objawienia są badane co do spójności logicznej z Pismem Świętym.
Jest stosowana metodologia naukowa charakterystyczna dla filozofii. (Nieprzypadkowo na świecie teologia i filozofia są jedną dziedziną naukową).
Badania cudów jest badane metodologią naukową i jest zlecane specjalistom z odpowiednich dziedzin. Oczywiście polemiczny pozostaje kwestia założenia że jeżeli naukowcy nie wiedzą jak coś mogło się zdarzyć, to na pewno nie dokonał tego człowiek (choćby nieświadomie, lub bez celowego założenia - inaczej mówiąc przypadkiem). Niemniej w żadnej mierze nie można zarzucić, że cuda nie są badane naukowo. Aby cud był uznany przez Kościół i przezeń zatwierdzony musi przejść dogłębne badania naukowe - np. dlatego stygmaty o. Pio, nie są uznane przez Kościół, bo o. Pio umarł przed zakończeniem procesu badań, a z chwilą śmierci stygmaty zniknęły.

Falsyfikacja jest wymogiem naukowości według K. R. Poppera. Nie jest ogólnie przyjętym wymogiem.
Natomiast co do samej teologii i jej naukowości można sobie trochę poszukać w internecie.
pierwsze z brzega: https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/8303/1/01_Tomasz_W%C4%99c%C5%82awski_Metodologia%20teologii_7-24.pdf

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-1 / 1

@Eviar Z definicji w naukach humanistycznych, o obiektywizmie decyduje zastosowanie "metod naukowych". O naukowości i zaliczaniu danej dziedziny do nauki stanowią gremia naukowców. Oczywiście świat nauk ścisłych i przyrodniczych jest diametralnie inny od nauk humanistycznych. Natomiast nie stanowi to o naukowości, lub nie jednych i drugich.
Swoją drogą masz wysokie mniemanie o sobie, skoro uznajesz siebie za arbitralnego sędziego co jest dyscypliną nauki a co nie :)

Nawet nie próbujesz przekonać, tylko głosić swoje poglądy na forum jak ... kaznodzieja religijny...
Nie wysiliłeś się nawet na jedno źródło zewnętrzne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrolK1994
-4 / 8

No wydaje mi się, że trochę przesadzone. W Islamie kobieta zgwałcona ma uciętą głowę maczetą za cudzołóstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+2 / 2

Zgaduj zgadula do czego to powołano...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+2 / 2

Za chwilę wdrożą "podręczne" jak w Gilead.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+4 / 4

Z taką facjatą łatwo jest pozostać dziewicą. Żaden facet tego nawet kijem by nie dotknął, chyba że za pieniądze:) Podobno ta katotalibka ma decydować o podstawach programowych naszych dzieci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

Pani profesor się myli. Współczesna kobieta ma do wyboru trzy drogi
- Wejść w związek z mężczyzną i być może także zostać matką.
- Pozostać dziewicą albo innym singlem
- Zostać Magotem.
Czyli wybór jest szeroki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
0 / 0

A jakiej pci jest ta pani bo po twarzy nie można stwierdzić jednoznacznie. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem