Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1071 1155
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Dabronik
+10 / 48

I tu miał rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O outlaws13
-2 / 8

rozdawał majątek swój biednym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrolK1994
-5 / 55

Przecież to nie Jan Paweł II wykładał te sufity złotem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+6 / 18

Tam nie, powiem więcej niszczenie tego byłoby barbarzyństwem. Pytanie tylko ile za jego pontyfikatu powstało "świątyń złotego cielca".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@Eviar Wiesz że starówka oraz Zamek Królewski w Warszawie nie są zabytkami, tylko zwykłymi replikami.
I jednocześnie - do największych zbrodni Państwa IsIamsiego, poza ludobójstwem zalicza się właśnie niszczenie zabytków i rozsprzedawanie ich zachodnim kolekcjonerom. Dla ciebie to tylko przedmioty, czyli nieistotne rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+18 / 48

I takie słowa powiedział człowiek który roztrwonił na własne zachcianki gigantyczny majątek, gdy tym czasem w jego ojczyźnie setki tysięcy dzieci głoduje. To nie Maradona tylko KRK prowadzi w Argentynie przytułki i sierocińce.

@Eviar
Twoim zdaniem papież powinien zrobić wyprzedaż garażową zabytków Watykanu. Uważaj, bo jak ktoś z PiSu cię przeczyta, to sprzedadzą "Damę z łasiczką" oraz "Bitwę pod Grunwaldem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+5 / 33

Nawet Diego do walki z kościołem wykorzystali: D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+9 / 31

Może warto też dodać, że "boski" Maradona był ćpunem i członkiem mafi. Pewnie wszystkie swoje pieniądze rozdał biednym dzieciom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hajna89
-4 / 8

zdziwił byś się co mafia mogła sponsorować macie dziwny obraz mafi mafia jedynie walczy w swoim środowisku i ewentualnie z prawem a sprzedaż narkotyków jest jak sprzedaż alkoholu kupuje kto chce nikt nikogo nie zmusza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 3

@Hajna89 jassne, dilerzy nikogo nie wpędzają w nałóg, oni tylko dobrzy sprzedawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+1 / 1

I oczywiście nie prowadzi handlu żywym towarem, nie gwałcił i nie zmusza do prostytucji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
+23 / 43

Też miałem to myślenie do czasu, aż skapnąłem się, że pomoc biednym ludziom w postaci wyżywienia i schronienia tylko pogłębiło problem głodu, bo oni się tylko bardziej mnożyli i nie analizowali co potem z tymi wszystkimi dziećmi (w końcu mieli lepiej. więc zjawisko babyboom!). Tak więc problem jest w ich sposobie życia i nauczenia odpowiedzialności. Kościół ale i inny dobrzy ludzie robią to cały czas - tzn. nauczają takiego sposobu życia obok tego pomagania żywnościowego. To jest problem jednak, bo ludzie niechętnie się uczą, a najlepiej to dać im wszystko za darmo. Podobnie imigranci przybywali do Europy po zasiłki, a nie robotę i rozwój.

Także zanim zaczniesz ponownie atakować wiarę warto mieć ciekawość wyjaśnienia takiego zjawiska. Sam nie lubię kk, bo bardziej jestem biblijnie wierzący bez tych dodatkowych kultów czy nieomylności Papieża, ale dużo dobrego działają i tego im nie odbieraj. A tym bardziej nie wnioskuj wiele na podstawie aspektów z jakimi Maradona przy całym szacunku dla jego talentu, nie miał kompletnie do czynienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+7 / 11

Prawda jest taka jak się sami ogarnąć nie potrafią to niech się zawijają z tego świata, zmniejszy się populacja, prokreacja i wszystko się unormuje na danym terenie :)
A rozdawnictwo prowadzi tylko do złych rzeczy...

Na Netflix jest dokument o Billu zwanym Gatesem ... Tam Bill mówi jak to trzeba ratować dzieci z Afryki bo umierają z powodu biegunek...gówno prawda, one umierają do ludzie tam srają do rzek, wywalają tam śmieci, a później dzieciaki piją te wodę :) myślałem że to mądry człowiek jest, ale jednak tak nie za bardzo. Jego pieniądze niech robi z nimi co chce, ale robi zwyczajnie tym ludziom krzywdę, bo nigdy nie przestaną robić syfu dopóki ktoś za nich zamiata brudy pod dywan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baniapfdq
+10 / 10

@zyzuu Ktoś mądry kiedyś powiedział "Afryka to studnia bez dna. Ile byś kasy tam nie wrzucił, będzie za mało, i nie zmieni to nic"

Swoją drogą mam w rodzinie wujka, (byłego) księdza, który był misjonarzem. Sam mi powiedział, że jak byli na misjach w Afryce i próbowali edukować tam czarnych o rolnictwie, hodowli zwierząt, tak żeby sami mogli swoją żywność wyprodukować. Czarnuchy nie były tym ani trochę zainteresowani. Wujas się spytał jednego z nich, o co chodzi. Jego odpowiedź była mniej więcej taka:
"Po co ja mam się tego wszystkiego uczyć i męczyć się uprawą, jak tu zaraz przeleci samolot, co zrzuci paczki?"

Chodziło o paczki żywnościowe/ubraniowe zrzucane między innymi przez Czerwony Krzyż.

Tak więc taka pomoc robi tym ludziom tylko krzywdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+5 / 5

Ja nie wiem skąd w ludziach przekonanie że takie rozdawnictwo (jakiekolwiek, 500+, inne socjalne, pomoce żywnościowe) to dobry pomysł ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+1 / 1

@zyzuu z braku myślenia, wyobraźni i wartościowego wykształcenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 3

@Antymonachomachia3
bylo by w tym troche prawdy gdyby nie hipokryzja kosciola
z jednej strony plawia sie w bogactwie i lansuja sie z biedota z krajow trzeciego siwata, a z drugiej strony mowia tym ktorzy maja niewiele wiecej od tamtych ze maja sie dzielic z innymi bo to jedyna droga do zbawienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+4 / 4

@mieteknapletek Pytanie tylko ile KK ma. Mówi się o wielkich bogactwach, ale przecież wspomnianego dachu kopuły w Watykanie nie rozbiorą żeby rozdać, musimy brać pod uwagę możliwości i walutę wymienną, nie łącznie ile ktoś ma. Problem w tym, że większość tego gigantycznego majątku KK to zabytkowe kościoły które muszą być poddawane renowacjom między innymi z kieszeni KK (choć tutaj zależy od lokalnego prawa), czasami są to budynki ozdobione złotem jak np. kopuła bazyliki św. Piotra, ale pamiętać trzeba, że ta kopuła, to nie tylko złoto, to też dziedzictwo kultury europejskiej, to też dzieło sztuki, to też obiekt historyczny, wyburzenie tego ze względu na pieniądze byłoby barbarzyństwem, więc te obiekty musimy pominąć.

Inna sprawa, że KK rzeczywiście ma spore możliwości pomocy i o ile w Ameryce łacińskiej widać działalność KK, jako że są największą instytucją świata wykorzystują to do zbiórek na różne cele, księża jakoś działają charytatywnie, ogólnie robią kawał dobrej roboty dla lokalnej społeczności, tak w Europie KK to pomyłka, instytucja nastawiona tylko na finanse choć ma niesamowite możliwości pomocowe co już pomijając kwestię jak finansowo stoi Watykan bo tutaj różne legendy krążą, to jednak fakt, jest dość sporą hipokryzją, że księża którzy mają olbrzymie możliwości gdyby tylko chcieli je wykorzystać, mogliby bardzo pomagać samą organizacją pomocy, a ponieważ tak nie robią, to fakt, jest to hipokryzją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
+1 / 3

@mieteknapletek No, mogą być trochę hipokrytami, żadna grupa społeczna nie jest perfekcyjna i nawet pedofile lata temu wywęszyli tam swoje interesy podszywając się pod księży z powołaniem... Do kk jak pisałem mam trochę do zarzucenia, ale i tak są wielką wartością w dzisiejszym świecie. Ja jako szukający Boga poznaję argumenty wielu stron zarówno różnych poglądów religijnych jak i ateistów. Ci ostatni dużo pomogli w poszukiwaniu kwestii wymagających wyjaśnień, choć sami już nie chcieli słuchać tych wyjaśnień jak im np. opisałem sens mordów w Biblii w starym testamencie... ;/ (dla ciekawych youtube kanał Tajemny Plan Sezon 2 Epizod 4 - od minuty 48 do 1h21 - pół godziny analizy dlaczego Bóg morduje, kogo i dlaczego, wraz z opisem background'u tamtych realiów rzeczywistości).

Co do drogi do zbawienia przez pomaganie to nie jest prawda... w kk mają to chyba odpusty i wiarę, co jest ok, choć w zaawansowanym byciu chrześcijaninem dowiedziałem się, że głównie z wiary jesteśmy zbawieni i z przyjęcia Jezusa jako zbawiciela. Oczywiście w ramach tego powinniśmy naśladować Jezusa, miłować się, ale tylko z wdzięczności, bo nie ma zapłaty za uczynki, aby się nikt nie chlubił. Jezus raz za nas wszystkich umarł i zapłacił za wszystkie grzechy ludzkości, nie oczekując ani cierpienia, ani żadnych dalszych ofiar (jak na mszy), czy resetowania duszy (spowiedź), choć co do tego było to nawet wyzwanie i motywowało do lepszego życia w czasach szkolnych. Po prostu musimy wierzyć i przyjąć Jezusa, że on jest naszym bohaterem, ratunkiem i prawdziwą zajebistością istnienia - za to zbawieni jesteśmy, bo przyjmujemy w ten sposób to, czego dokonał przez śmierć. Dobre uczynki to owoc tej wiary i zmiany myślenia na lepszy, nie ziemski, ale duchowy, wychodzący poza tą nasza cała symulację, którą stworzył Bóg ;) w takim stanie jest tyle dobra, że się aż wylewa i nikt nie musi odpalać marychy, bo każdy jest wiele razy szczęśliwszy, niż tylko z powodu wydzielenia się hormonu szczęścia w mózgu ;) to uczycie jakie musieli mieć męczennicy na arenie... ukrzyżowani, umierający, ale śpiewali hymn pochwalny Bogu, bo wiedzieli co będzie potem... A Cezar dziwił się co to musi być za Bóg, skoro w takich chwilach go wielbią...

Sorry, za ewangelię, musiałem ;)
miejcie zajebisty dzień, ktokolwiek to czyta ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2020 o 21:00

K keeshavah
0 / 0

@Antymonachomachia3
No tak, bo KK wcale się do tego mnożenia nie przyczynia propagując zakaz antykoncepcji w Afryce, nie? No i jak to wspominał pewien działacz z Afryki: "kiedy przyjechali, my mieliśmy ziemię a oni Biblię. Kazali nam zamknąć oczy do modlitwy i kiedy je otworzyliśmy, to oni mieli ziemię, a my Biblię".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 0

@Antymonachomachia3 Jest takie powiedzenie z wędka na pewno znasz nie chce mi się całego pisać i wiesz co? Jest błędne:] Tak się składa że są badania naukowe na temat jak pomagać ludziom w biedzie i np w tych najbiedniejszych krajach Afryki , Azji i ogólnie trzeciego świata najlepsza pomoc to pomoc finansowa natomiast w krajach rozwiniętych jak Ameryka czy państwa europejskie najlepsza jest pomoc w postaci kursów i rozwoju itp dlaczego? Ano bo zwyczajnie w takich np Indiach za 50 dolcow jesteś w stanie przeżyć miesiąc gdzie w USA są to żałosne pieniądze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
+1 / 1

@Azheal Poniekąd mogą się zgodzić, z kursami nie ma co iść, ale aby chociaż nauczyli się odpowiedzialności i zadbali o godny byt z głową. Ryba powinna być tylko pomocą doraźną, na odratowanie z kryzysu, ale potem należałoby nauczyć czegoś ludzi, a nie uzależniać ich od darmowej pomocy ;) dlatego ja tam podtrzymuję, że jednak wędka zawsze lepsza, gdy nie jest się już w dołku, jedynie w tym wypadku.

@keeshavah bywają oszuści z misjonarzy, każdy cwaniak może jechać pod pozorem dobrych intencji... to podobnie jak azyl dla pedofili w postaci podszywania się pod księdza z powołania... niech wszyscy hejtujący kościół zrozumieją, że takie są wyjaśnienia wszelkiego zła z kościoła. Ono przybywa z zewnątrz i na pewno nie jest zgodny z Biblią. Szczególnie odbieranie ziem czy jakaś forma władzy. Biblia uczy czegoś innego. Swoją drogą jak pisałem wyżej kk nie jest bez wad, ale w tej kwestii ma dobre intencje, tylko podatny jest na oszustów i krętaczy co chcą se zarobić. No niestety np. Rydzyk jest chyba takim kimś... ale pamiętajmy, ze to nie papież, tylko kapłan-biznesman.. no mi się to nie łączy, więc rozumiem memy o nim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+8 / 18

Najśmieszniejsze jest to, że zdanie ćpuna jest traktowane jako zdanie eksperta. Piłkarzem był świetnym, ale potem żal było chłopa słuchać. Taki nasz Tomaszewski albo Kowalczyk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajej7
+2 / 6

No i po co ten post? Po co przyłączać się do tej nagonki na JPII? Włączcie myślenie, błagam, bo to już jest dla mnie przegięcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 3

@Pajej7 Bo Maradona już nie żyje. JP II nie żyje więc się nie obroni, a Maradona powiedział wszystko co najgorsze o JP II. Jak uważasz inaczej, to idź i go zapytaj ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michaswnc
+4 / 4

radzę nie patrzeć się na innych co mogą zrobić tylko na siebie ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+2 / 4

Tak mniej więcej powstał protestantyzm, jak Martin Luther pojechał do Rzymu i uznał że ta siedzibą plugastwa i rozpusty nie może być ich zwierzchnikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
+1 / 5

Franciszek też sufitów nie zmienił, a Maradona nagle się nawrócił. Tak wszyscy ateusze szukają usprawiedliwienia swojego braku wiary w Kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
+1 / 5

Z tego wynika, że wierzył nie w Boga Prawdziwego z Pisma Św. a w fałszywą religię która stworzyli ludzie pod nazwą KRK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+4 / 6

Czyli socjalista... jakby kościół oddał co mają to by uratowali tylko kilka dzieci, a potrzebujących przybywa i jest coraz więcej wszystkim nie pomogą, tylko wybranym. Obecny papież żyje jak dziad i co? Ateusze się nie mają do czego przywalić i przeżywać, a kościół wcale zakwitu nie przeżywa w zestawieniu do sytuacji jak rządzili wcześniejsi. Co, zrywać tą mikrowarsterkę złota mieli ze ścian? To mniej osób by odwiedzało te miejsca. Wszystkie budynki mają być ze słomy i stolca? Mniej wiernych by uczęszczało. Do niektórych "książąt" można co najwyżej się doczepić za zbyt duży przepych jak kogoś d^pa polaczkowo z zawiści boli że mają więcej - ale zabranie im tego też nic nie da, bo głodna gęba potrzebujących to studnia bez dna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@teszwonsz no właśnie gdzieś już pisałem, że socjalizm wmawia ludziom, że trzeba bogatym zabrać i biednym rozdać. Tylko przemilcza przy tym jeden niezaprzeczalny fakt - że bogatych jest mało a biednych dużo więc z podziału wyjdzie "gówno ale po równo".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vuugor
+1 / 5

Powiedział to przed czy po dobrej kresce ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vuugor
0 / 8

Tak to tylko tu zostawię bo wszyscy wiemy że KK to zło wcielone i należy je zniszczyć...
Organizacje kościelne prowadzą:

- Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka, 27 domów matki i dziecka, 27 burs, 378 świetlic terapeutycznych, 30 centrów interwencji kryzysowej, 105 podwórkowych klubów, 257 ośrodków kolonijnych, 21 telefonów zaufania i 65 funduszów stypendialnych.
- Dla osób starszych: 160 domów pomocy społecznej, 69 klubów seniora, 67 środowiskowych domów samopomocy.
- Dla osób uzależnionych: 62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych, 21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci.
- Dla osób niepełnosprawnych: 116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz 18 zakładów aktywności zawodowej, 81 gabinetów rehabilitacyjnych, 16 centrów opieki dziennej i 34 ośrodki wychowawcze.
- Dla bezdomnych: 302 punkty pomocy doraźnej, 286 punktów wydawania odzieży, 121 mieszkań chronionych, 61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie.
- Dla bezrobotnych: osiem centrów aktywizacji, 12 klubów integracji społecznej, sześć świetlic i 20 spółdzielni socjalnych (łącznie 82 dzieła).
- Dla migrantów i uchodźców: 29 dzieł, w tym 15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom, dwa domy dla repatriantów oraz 12 innych ośrodków.

Caritas Polska

Parafialne i diecezjalne punkty wydawania odzieży – 3393
Parafialne i diecezjalne punkty wydawania żywności - 3538
Punkty doraźnej pomocy – 398
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – 143
Stacje Opieki Caritas – 175
Świetlice socjoterapeutyczne – 162
Świetlice parafialne – 396
Inne świetlice – 47
Jadłodajnie dla ubogich – 109
Domy pomocy społecznej – 28
Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej – 30
Świetlice parafialne dla seniorów – 19
Domy dziennego pobytu dla seniorów – 15
Inne placówki dla seniorów – 40
Noclegownie dla bezdomnych i ogrzewalnie – 30
Schroniska dla bezdomnych – 37
Łaźnie dla bezdomnych – 28
Mieszkania chronione - 67
Okna życia – 41
Ośrodki kolonijne – 51
Warsztaty terapii zajęciowej – 62
Hospicja domowe i stacjonarne – 43
Poradnie lekarskie – 36
Domy dziecka – 9
Przedszkola i punkty przedszkolne – 20
Szkoły – 5
Zakłady Opieki Lekarskiej – 15
Stacjonarne i ambulatoryjne zakłady rehabilitacyjne – 101
Domy dla ofiar przemocy domowej – 67
Domy samotnej matki – 15
Centra adopcyjno-opiekuńcze - 4
Apteki – 12
Centra Integracji społecznej dla bezdomnych – 3
Biura Aktywizacji Bezrobotnych – 3
Kluby integracji społecznej i kluby pracy – 11
Stacjonarne i ambulatoryjne placówki dla uzależnionych – 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-3 / 3

@Vuugor za pieniądze podatników, rękami świeckich pracowników.

A co już w ogóle nic by najchętniej nie robili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deanthehunter
-1 / 3

@ObywatelWszechswiata Akurat Caritas nie korzysta z pomocy Państwa w przeciwieństwie do WOŚP, które przez ponad 20 bez pomocy Państwa nie potrafiłoby zrobić swoich wielkich finałów. Caritas w przeciwieństwie do Jureczka pomaga i się tym na prawo i lewo nie chwali. Jeszcze jakbyś mistrzu poparł te swoje tezy o tym, że Caritas działa dzięki pomocy Państwa jakimiś dowodami to byłoby spoko. A tak twoje tezy przypominają puste szczekanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vuugor
+1 / 1

@ObywatelWszechswiata
Najwięcej środków kościelne instytucje charytatywne otrzymują od samorządów – 24 proc., 15 proc. z budżetu państwa, a 2 proc. z funduszy europejskich. Z darowizn i zbiorek pochodzi 30 proc. ich źródeł finansowania, a 14 proc. z odpisu od podatku (OPP), 4 proc. stanowią środki z działalności gospodarczej, a 11 proc. pochodzi z innych źródeł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+1 / 1

@deanthehunter Ty chyba jesteś jednym z tych, co jak się powie słowo źle na PiS, to od razu mówią: "ale za PO..." Co nie?

Rozmawialiśmy o Caritas, po co włączasz w to WOŚP?

Czy jeśli WOŚP kradnie to Caritas też może?
Czy według Twojej "logiki" Jeśli WOŚP kradnie, to Caritas już nie, bo może tylko jeden?

Napisałeś: "
"Jeszcze jakbyś mistrzu poparł te swoje tezy o tym, że Caritas działa dzięki pomocy Państwa jakimiś dowodami to byłoby spoko." - ale zdanie wcześniej pisałeś o wsparciu WOŚP przez Państwo, nie popierając tej tezy żadnymi dowodami :) pociesznie.

Masz, znalazłem całą stronę Google w 4 sekundy:

https://www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/280799,ile-caritas-polska-dostalo-od-rzadu-pis-rekordowa-kwota

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/rzad-pis-hojnym-sponsorem-caritas-polska-rekordowe-dotacje-dla-koscielnej-organizacji-6408203063309953a%3famp=1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2020 o 9:57

V Vuugor
0 / 0

@ObywatelWszechswiata wrzucanie WOŚP do rozmowy o KK, to głupota.
Tak Rząd dorzucił sporo do Caritasu, ale trzeba mieć na uwadze, że ta organizacja czyni dużo dobrego.
Bo gdyby domagać się całkowitego odcięcia na zasadzie "bo mi się to nie podoba", to tym samym tropem dlaczego "fankowicze" mają mieć pomoc z moich podatków. Ale nie o to chodzi. Całe szczęści Caritas składa coroczne zeznania podatkowe więc wiadomo na co idzie hajs.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 0

@Vuugor masz rację. Mój pierwszy komentarz wcale nie miał być atakiem, a stwierdzeniem faktów i tyle. Pozdro

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MM76
+1 / 7

A ile można było nakarmić głodnych dzieci w nota bene twoim biednym kraju za koks który wciągnołeś nosem, mistrzu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Orlando73
+2 / 6

w takich samych złotych sufitach ze złotymi obrazami na ścianach wartych dziesiątki tysięcy euro żyją proboszczowie szczególnie większych parafii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dayyman
-1 / 5

Haha Maradona, wielki autorytet w sprawach wiary i moralności... Założę się że bardziej od złotych sufitów bolała go kokaina na podłodze ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2020 o 12:38

S staryy
+1 / 7

miał racje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
-2 / 2

@staryy no właśnie nie. absolutnie nie miał racji. Dobra, powiedzmy, że taki Watykan sprzedaje te wszystkie dzieła sztuki, zabytki itd. i inkasuje jakąś ogromną sumę pieniędzy. Wszystkie te pieniądze rozdaje potrzebującym. I co? Majątek Watykanu może i jest ogromny ale jak się go podzieli na tysiące czy wręcz miliony potrzebujących to wbrew pozorom "na łebka" wychodzi niewiele. Jak długo potrwa zanim ci potrzebujący wydadzą całą tą kasę i wrócą do punktu wyjścia? Miesiąc? Dwa? Rok? Pomaganie przez dawanie nie prowadzi do realnej poprawy sytuacji obdarowanego. Jeśli nie nauczysz człowieka pracy, nie zaszczepisz w nim chęci rozwoju i poprawiania swoich warunków to nic dobrego dla niego nie robisz. Dając zapomogę pomagasz tylko do momentu, w którym beneficjent tej zapomogi wyda z niej ostatnią złotówkę.
Dokładnie tak postępuję z moimi dziećmi. - Tato, dasz mi ... zł kieszonkowego? - Nie, nie DAM. Ale chętnie ZAPŁACĘ za jakąś PRACĘ - przykładaj się do nauki w szkole, dbaj o porządek w swoim pokoju, pomagaj w utrzymaniu porządku w domu, opiekuj się kotami - karm, sprzątaj itp. to ZAROBISZ kieszonkowe. Staram się w ten sposób zaszczepić w ich podświadomości zasadę "pracujesz - masz, lenisz się - nie masz". Wszystko oczywiście w granicach rozsądku - to w końcu dzieci, więc nie wymagam wysiłku ponad możliwości tożsame z ich wiekiem.
Nie mówię im, że nie należy pomagać, bo im też pomagam jak sobie nie radzą, ale staram się im pokazywać, że pomoc to nie wyręczanie kogoś. Pomagamy np. kiedy w pobliskim domu samotnej matki jest zbiórka odzieży i sprzętu - ale to dlatego, że w tym domu jest obowiązek pracy - te kobiety znalazły się w trudnej sytuacji ale PRACUJĄ z pomocą sióstr zakonnych prowadzących ten dom, żeby wyjść na prostą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2020 o 12:15

J konto usunięte
0 / 0

On sam nie był ideałem chrześcijańskich cnót. Po prostu uwierały go zasady moralne, a "zwątpienie w Kościół" to tylko wymówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-1 / 1

Znowu piekło szczeka. Dzień bez ataku na Jana Pawła II dniem straconym dla szatana i jego diabełków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bebok_
+1 / 3

Obecna nagonka na JPII jest ohydna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deanthehunter
0 / 0

"Jak donosi Onet..." I wszystko w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
+1 / 1

A z plotek słyszałem, że papież-polak był wybredny i byle czego nie jadł: owoce morza, łosoś, trufle, homary... nie ma to jak luksus na co dzień :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem