Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
163 173
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+14 / 16

Jak nie wspiera kapitalizmu to Wenezuela zaprasza!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+6 / 16

@Xar na pytanie dziennikarza "jaki macie pomysł na rozwiązanie problemu który poruszacie w tym proteście?" Odpowiedź aktywistów: "nie mamy pomysłu, my tylko protestujemy" i to wszytko w temacie lewicowych protestów xD

"(…) NIE BĄDŹCIE OSIEMNASTOLATKAMI PRAGNĄCYMI NAPRAWIAĆ GOSPODARKĘ. NIE MACIE O NIEJ ŻADNEGO POJĘCIA. GOSPODARKA TO OGROMNA, ZŁOŻONA MACHINA,WYKRACZAJĄCA POZA CZYJEKOLWIEK ZROZUMIENIE. MAJSTRUJĄC PRZY NIEJ,WYRZĄDZILIBYŚCIE SOBIE TYLKO SZKODY. W ZWIĄZKU Z TYM PYTAM: CZY POTRAFICIE W OGÓLE POSPRZĄTAĆ SWÓJ POKÓJ? OTÓŻ NIE.ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM. POWINNIŚCIE TO PRZEMYŚLEĆ, PONIEWAŻ JEŚLI NIE JESTEŚCIE W STANIE NAWET ZAPROWADZIĆ PORZĄDKU WE WŁASNYM POKOJU, TO Z JAKIEJ RACJI MIELIBYŚCIE UDZIELAĆ ŚWIATU JAKICHKOLWIEK RAD?" J.B.P.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

@Tibr

A więc mają siedzieć cicho i po prostu zaakceptować świat, który im się nie podoba?

P.S. Kiedy to powiedział, chodziło mu o to, żeby najpierw poukładać swoje życie. Jeśli ktoś ma inne priorytety, to nieposprzątany pokój nic nie znaczy.

P.P.S.Tak, potrafię posprzątać swój pokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2020 o 12:15

avatar ObywatelWszechswiata
-3 / 9

@Tibr Lewicowych, to znaczy jakich konkretnie? Co rozumiesz przez słowo lewica?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Samand nie, nie mają siedzieć cicho ale ich protest ma takie samo znaczenie jak odpowiedź na wyborach miss "...i chciałbym aby wojen nie było"
"Posprzątać swój pokój tzn. poukładać swoje życie prywatne, uczyć się by nabrać kompetencji aby potrafić zadbać o siebie i najbliższych w ten sposób możemy zacząć naprawiać świat inaczej nasza walka przyniesie tylko frustrację która przyjdzie gdy w końcu zauważymy, że świat nie staje się ani krzty lepszy, a nasze życie to katastrofa.
Ps wszystko odbierasz dosłownie?
https://www.google.com/amp/s/www.pafere.org/2018/12/15/artykuly/zanim-zaczniesz-zmieniac-swiat-posprzataj-swoj-pokoj/%3famp
@ObywatelWszechswiata każdego kto uważa że ma prawo do mojej części dochodów, a nie jest moją żoną, każdego kto uważa, że państwo powinno zdjąć odpowiedzialność za jego własne życie, każdego kto uważa, że inni odpowiadają za jego niepowodzenia, każdego kto uważa, że sam nie jest w stanie zadbać o siebie tylko państwo musi mu narzucić ile cukru może jeść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
0 / 0

@Tibr Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+4 / 8

Jak to skąd? Im wolno, to INNI mają się stosować :)
To tak samo jak z lekarzami dietetykami NFZ, grube to, chore, cera poniszczona, ale innym mówi mniej żreć - ot taka analogia, ale wydaje mi się, że trafiona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+5 / 11

Ciekawe jakie mają telefony. Czy ekologiczne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 4

A właściciel im pozwolił stanąć na wystawie.... niezła reklama ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 2

Ludzie których oburza "kapitalizm" w przemyśle ubraniowym to ludzie którzy obejrzeli filmik albo dwa o tym jak ten przemysł działa. Te filmiki promują kupowanie ekologicznych, "fair trade", "responsibly sourced" ubrań. Ten przemysł to nadal kapitalizm ale adresowany do nieco innych grup. I w sumie świetnie, jak ktoś woli żeby jego wydatki ubraniowe finansowały studnie w Ghanie a nie biura marketingu w Nowym Yorku - super. Jest nawet niezerowa szansa że odrobina z tych pieniędzy naprawdę trafia do Ghany. Jedyna chora część tego przemysłu to marketing przez poczucie winy i moralnej wyższości - szczególnie wobec ludzi którzy kupiją koszulki szyte w Bangladeszu po prostu dlatego że na inne ich nie stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
0 / 0

Zapraszamy na Kubę albo do Korei Północnej. Tam nie ma kapitalizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

a tatuaże, to sami robili szkłem i startą puszką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem