Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
273 325
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P polm84
-5 / 17

@sproket69 Bo zwierzatka sa milusi a ludzi to sie nei lubi bo glupki, ale zwierzatka sa milusi ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+11 / 41

Czytam i czytam i śmiać mi się chce...

Za moich czasów nie było "edukacji seksualnej" i wszyscy wiedzieli wszystko co trzeba i o płodności i antykoncepcji(a internetu ni było wyobraź sobie)...

Jak w Polsce jest "ograniczony dostęp do antykoncepcji"? Chciałem gumki kupiłem, chciała żona tabletki kupiłą, chciała plastry kupiła, kolegi żona chciała spirale i se założyła...

Dla czego mamy dofinansować InVitro (niska skuteczność i moralna problematyka) skoro mamy dzieci w domu dziecka, jak chcesz to se zrób z własnych środków przecież to nie problem.

Aborcja Nie jest właściwie zakazana, ba nawet wyrok obecny nie jest opublikowany a co najlepsze, nawet on nic de fakto nie zmienia... Aborcja w przypadku zagrożenia zdrowia kobiety jest normalną procedurą medczną. Jedyne co to te nieszczęsne nawet nie wiadomo ile % ale rozwydrzone kobity zamiast starać się poprawić prawo (które wiadomo było jakim bublem jest już w 1997 roku) wylazły na ulice i zgodnie z planem Kaczyńskiego zrobiły z siebie wariatów.

Gazowanie i Pałowanie? A to przepraszam innych można było gazować i pałować (o ile to co na nagraniach można nazwać faktycznie gazowaniem i pałowaniem) ale niektórzy są "lepsi" prawda :D

Dobra zmiana? CH...OWA ale ci co chcą ją przejąć pod tymi tekscikami są jeszcze bardziej Ch...wi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2020 o 22:29

P Pasqdnik82
-5 / 23

@SARs9504 tak tak wszystko wiedzieli tylko za Twoich czasów aborcja miała się dobrze a nawet bardzo dobrze ...zapytaj teraz tego nawróconego Chazana na czym się dorobił najbardziej :) Za Twoich czasów było też bezpieczniej na ulicach... bo nie było internetu a były też słusznej władzy gazety które nie informowały już nie mówiąc o telewizji gdy byłem szczylem jakoś 5 lat miałem u mnie na osiedlu w niewielkim mieście w lubelskim była niezła jatka i 6 osób straciło życie a kilka było poważnie rannych... żadne media ówczesne o tym się nie zająknęły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 13

Obecne czasy niewiele się różnią oprócz drugiego obiegu informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 7

@SARs9504
- za moich też. ja byłem ogarnięty ale poznałem też 18ltaka jaki pojęcia o niej nie miał i nie wiedział do czego jest prezerwatywa bo mamusia bardzo religijna. Lepiej żeby wiedział by przez przypadek nie być ojcem a potem ze strachu zostawić dziewczynę i nawet nie płacić alimentów .
- In Vitro Wsyoka skuteczność i w większości przypadków jedyna możliwa metoda. Metody pobogosławione przez kościół jakie teraz zalecił PiS maja skuteczność błędu statystycznego..mniejsza niż 3 procent a kosztują tyle samo.
- Aborcja w Polsce jest najbardziej restrykcyjna w europie i paradoksalnie Irlandia jaka miała ja zakazaną obecnie ma na życzenie. I czekam aż ludzie się tak wkurzą że podpala ten kraj i dożyje jeszcze czasu jak policja będzie uciekać przed protestującymi z kijami i pałami jak w stanie wojennym w Nowej Hucie a politycy uciekną z kraju z obawy przed linczem. I mam nadzieje że tacy jak ty dostana przez łeb nie pałą a stalowa rurą od wkurzonych ludzi.

Religijność i poglądy innych ludzi przez lata mnie nie interesowały i uważałem że kazdy jest wolny i jest panem swojego losu. Choć nie przepadałem za religią i klerem. Teraz jestem ich zaciekłym wrogiem Wystarczyło kilka lat rządów tych kulsonów z pis a wyjątkowo ich znienawidziłem i życzę jak najgorzej każdemu kto ich popiera. Ten podział może doprowadzić do wojny domowej. I paradoksalnie może to jest właśnie rozwiązanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 6

@killerxcartoon

Tacy i przy pełnej edukacji będą więc to walka z wiatrakami do tego epierniczanie się w sprawy rodziców.

InVitro nie jest tak wysoko skuteczna a osobiście miałem z tym do czynienia. Zwiększa się prawdopodobieństwo pobierając wiele komórek i je zapładniają jednocześnie. Przy tym nawet wtedy skuteczność oscyluje na 30% przeciętnie
Plus dostajesz tylko jeden zestaw a reszta jest własnością kliniki i nikt nie wie co z nimi. Co do innych metod (te co piszesz) jak najbardziej też nie powinny być finansowane.

Aborcja w IRL jest taka w wyniku referendum które było "manipulowane" google specjalnie zmienił algorytmy tam by pokazywały materiały W Pierwszej Kolejności PRO ABORCYJNE. Ale u nas protestujący nie chcą takiego referendum tak tylko napomnę.

Przestan marzyć o rewolucji bo to najgorsze co może być. Każdy kto postępuje wbrew prawu (strąk kobiet łamie też konstytucję którą ponoć tak uwielbia) i dąży do rozwiązań siłowych (ultimatum dla rządu oznacza terroryzm więc pałowanie się należy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 5

@killerxcartoon
Ba musiałem zdzierżyć wejście do EU, wszystkie rządy po kolei i zmiany w imię "demokracji" i teraz mam wyjść i obalać by wjechało tam jeszcze większe bagno bo Ty masz dość "demokracji"? Nie wydaje mi się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@SARs9504
Po to jest szkoła by uczyła .. dlatego że nie każdy rodzić potrafi cie nauczyć czegokolwiek jak np fizyki matematyki czy języka polskiego. I miedzy innymi szkoła uczy tego czego nie chcą nauczać rodzice.
Gdyby tak nie robiono i nie nauczano czegoś nowego to nadal był byś niepiśmiennym chłopem albo zachowywał się tak jak niektórzy nie dostosowani jeszcze Romowie

- Referendum nie jest zmanipulowane poczytaj co się stało w ostatnie 20 lat w Irlandii.. ludzie całkowicie odeszli od kościoła i od jego nauczania. Zalegalizowali w związki partnerskie homoseksualne a później zrównano je ze ślubami. w 2007 wyświęcono tylko i 9 księży w ostatnim seminarium w 2000 było 30 a w latach 70tych 400 funkcjonowało ich 7 seminariów a w 2015 tylko 1 , jeszcze widoczniejsze jest w zakonach żeńskich w 2007 śluby złożyły tylko 2 zakonnice a w ostatnich latach nie ma żadnych.

Najbardziej widocznym przejawem kryzysu zaufania do Kościoła jest spadek uczestnictwa w mszach niedzielnych z 90 procent pod koniec lat 70tych było w 44 w 2006 i już tylko 35 w 2012 w 2018 było już to zaledwie 12-14 procent.

Tu będzie druga Irlandia za dekadę jak się weźmie na warsztat i nagłośni co odwalał kościół z pedofilią i nie tylko. Obecnie w Polsce masz uczestnictwo na poziomie 40 procent na zachodzie i 60 na wschodzie przy czym już są rejony na zachodzie gdzie jest zaledwie 27 procent

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 1

@killerxcartoon

Akurat o prokreacji każdy rodzic jest w stanie bo wiesz jest Rodzicem i chyba wie jak powstałeś???

Referendum nie jest zmanipulowane bo ludzie wcześniej odeszli od kościoła? Co Ty bierzesz? Przecież by być przeciw aborcji nie trzeba być z KK wiesz...

I jak się to ma do CELOWEJ ZMIANY ALGORYTMOW WYSZUKIWANIA? Skoro jak mówisz tylko KK jest przeciw to taka "manipulacja" nie była by potrzebna a jednak ją zastosowano....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

nie każdy rodzic potrafi o tym rozmawiać z dzieckiem , nie każde dziecko che rozmwiać o tym z rodzicami . Życie seksualne to jest jeden z elementów życia jakich się z rodzicami nie dzieli.
Nie każdy rodzic chce też z przyczyn światopoglądowych przekazać wiedze o antykoncepcji i o stanie wiedzy naukowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Suzzzi86
0 / 14

niech nikt nie pieprzy o tym, że brak jest wiedzy o metodach antykoncepcji. ja jakos dorastałam w czasach, kiedy o takich rzeczach sie publicznie nie mówiło, ale jakoś zdobyłam wiedzę. Miałam bardzo ładnie ilustrowaną książkę dla dzieci, pokazującą w formie komiksowej, co się jak robi i dlaczego z tego są dzieci. to była końcówka lat 80-tych, były juz takie rzeczy. Nie mówiąc juz o bajkach edukacyjnych. A dzisiaj jest internet i nie mówcie mi, że tak ciężko jest wpisać w wyszukiwarkę "metody antykoncepcji". tak ciężko jest pójść do lekarza i zapytać. tak ciężko zapytać choćby panią w aptece.... Nie zwalajcie winy na Kościół za to, że człowiek w XXI wieku, przy pełnym dostepnię do wszelkiej wiedzy, nie potrafi sobie wygooglować, jak uzywać gumek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+2 / 8

zalozmy na chwile ze w Polsce dziala na duza skale organizacja pedofilska. czy tej organizacji byloby na reke uswiadamianie dzieci co im grozi ze strony zboczencow i jak sie w sytuacji zagrozenia zachowac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kunegunda19
0 / 10

Myślę że edukacja seksualna to zadanie rodziców - szkoły mają uczyć wiedzy nie zachowania i poglądów. Rodzice są od wychowania i przekazywania wartości dzieciom. Nie zgadam się na seksualizację naszych dzieci. A NA TYSIĄC % NIE SĄ TO TEMATY DLA 6 LATKÓW W PRZEDSZKOLU.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+2 / 6

@kunegunda19
Jest wiele rzeczy, których dzieci powinni nauczyć rodzice. Ale gdyby wszyscy rodzice uczyli dzieci tego co powinni, wszystkie dzieci byłyby kulturalne, czytałyby książki, potrafiłyby znaleźć i krytycznie ocenić informacje w internecie itd. Niestety tak nie jest. Dlatego takimi tematami, edukacją seksualną też, musi zająć się szkoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
0 / 2

@kunegunda19 A wielu rodziców myśli, że to rola szkoły i że to wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kunegunda19
0 / 8

@JanMariaWyborow zachęcam do zajrzenia do konstytucji do przeczytania art. 48 :Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.
Tak więc niech szkoła nie w..... się w nie swoje kompetencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kunegunda19
-1 / 5

@tawarisz12 zachęcam do zajrzenia do konstytucji do przeczytania art. 48 :Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.
Tak więc niech szkoła nie w..... się w nie swoje kompetencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
0 / 4

@kunegunda19 Czyli można wg Ciebie wychować dziecko na anaflabetę? Jeżeli nie powiesz 6 letniemu dziecku co to jest seks, to ono samo się dowie. Mając 10 lat do moich rąk wpadło pierwsze pornograficzne pismo. Dziś dostęp do pornografii jest o wiele łatwiejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kunegunda19
-3 / 3

@tawarisz12 Nie wiem ile masz lat i skąd czerpiesz wiedze ale dojrzałość seksualną człowiek osiąga od 12 do 14 roku życia - skoro natura tak zdecydowała to czemu na siłę ty chcesz je uczyć inaczej. Dodatkowo nie wiem skąd taka mądrość - bo 6 letnie dzieci w ogóle się tym nie interesują. Mają zupełnie inne zainteresowane.Jeśli chodzi o sprawy damsko męskie wystarcza im wiedza, że są chłopcy i dziewczynki.A już na 100% nie ma na celu nic dobrego pokazywanie im starych obleśnych nagich facetów, gejów i lesb w imię idiotyzmu lub wmawiania im że jest to ok- Czy ty jesteś pedofilem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+1 / 1

@kunegunda19
Ale tu nie chodzi o wychowanie, tylko o edukację. Nikt nie wtrąca się do tego, jak rodzice wychowują swoje dzieci, sęk w tym że w wielu domach tematu seksualności w ogóle nie ma, dzieci dowiadują się wszystkiego od rówieśników i z pornosów w internecie.

Na pewno można rozmawiać o tym, jak edukacja seksualna ma wyglądać, jak to zrobić żeby była neutralna światopoglądowo - ale dzieci mają prawo do wiedzy o seksie, i ktoś powinien im o tym opowiedzieć zanim zaczną się same "edukować" na pornhubie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kunegunda19
-1 / 1

@JanMariaWyborow Nie zgodzę się - tłumaczyłem dlaczego. Nie da się stworzyć ogólnego programu bo dzieci dojrzewają różnie. Proszę też nie robić z polskich domów i rodzin patologii. Wierzę, że w większości domów dzieci mogą liczyć na rodziców z każdym problemem nie tylko w sprawach damsko męskich. Jeśli zaś chodzi o budowę człowieka to jest to na biologi. Nie widzę nawet zasobu materiału by tworzyć oddzielny przedmiot- budowa człowieka to biologia, a jeśli chodzi o sex to da się naprawdę szybko wszystko powiedzieć - nawet na godzinie wychowawczej - to nie jest jakaś czarna magia i tak naprawdę to prawie wszyscy czuja to naturalnie- przyroda robi swoje, a resztę da się szybko przekazać. Tak czy owak uważam że to rodzice powinny decydować a w POLSCE większość rodziców podziela zaprezentowany przeze mnie pogląd : 1 - 6 lat to za mało 2- szkoła nie jest od tego aby dzieci uczyć jak robić dzieci. Na dodatek dla nie których są to tematy krępujące i nie chcą poruszać takich tematów na gronie klasy i publiki - też trzeba to uszanować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
+2 / 2

@kunegunda19 No zapomniałem dodać, że to było w połowie lat 90. To, że człowiek osiąga dojrzałość płciową w wieku 12-14 lat, to nie znaczy, że nie interesuje się seksem wcześniej. Zwykła ludzka ciekawość pchnie dziecko do poszukiwania wiedzy na ten temat. Dlatego lepiej dostarczyć porządną wiedzę zanim zacznie jej szukać na własną rękę. Szkoła tego nie zrobi, więc musisz to zrobić sama. Skoro nie wiesz, jak rozmawiać na te tematy z 6-7 latkiem, to z 12-14 latkiem będzie jeszcze gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kunegunda19
-2 / 2

@tawarisz12 Nie powiedziałem, że nie wiem tylko, że nie potrzebują. Nie rozumiem twoich wypowiedzi - piszę że się nie interesują się-ty piszesz że interesują i nie umiem rozmawiać. Nie znam tak zboczonego 6 latka, a znam i znałem ich dużo. Ale masz rację jak źli ludzie i debile skierują uwagę 6 latka na dziwne tematy to tam pójdzie. Jednak samoistnie nie idzie w ta stronę zwykle, więc nie potrzeba ją tam kierować. Lepiej ją kierować na właściwe tematy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-3 / 11

Prezerwatywy praktycznie w każdym sklepie i stacji benzynowej, każdy ginekolog przepisze ci antykoncepcje hormonalną (jeśli nie masz przeciwwskazań) i to jest ograniczony dostęp do antykoncepcji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+3 / 7

@Slawa238 Tak. Wszędzie tabletki możesz kupić bez problemu w aptece. U nas musisz iść do lekarza. A i to zależy od klauzuli sumienia. Na tym polega ograniczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+3 / 7

Tabletki antykoncepcyjne mocno ingerują w układ hormonalny i nie można ich łykać jak cukierki. Lekarz musi rodzaj hormonów i dawki indywidualnie do każdej kobiety, bo inaczej bardziej zaszkodzą niż pomogą. Dodatkowo przeciwwskazaniem do stosowania tabletek jest predyspozycja zachorować na nowotwór piersi i kobiety z takimi przypadkami w najbliżej rodzinie powinny w ogóle zrezygnować z doustnej antykoncepcji hormonalnej i stosować prezerwatywy lub wkładki antykoncepcyjne.

Poczytaj sobie:https://www.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/jak-dobrac-tabletki-antykoncepcyjny-czyli-antykoncepcja-szyta-na-miare-aa-SWbC-5Bo8-cvKt.html

Konsultacja z ginekologiem jest niezbędna a istnienie leków na receptę to nie faszyzm.
Po

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-4 / 10

Silko, wiesz ze bezczelnie koleiny raz bezczelnie kłamiesz? Kto i kiedy zakazała aborcji? Choć gazowanie i pałowanie marzy się lewej stronie, ale gdy dotyczy to ich nie dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+3 / 7

@hahar_maly Pokaż te badania i analizy, bo minister zdrowia mówi co innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shandi24
0 / 2

Pytanko,kto te badania i analizy przeprowadził?Może ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-3 / 5

Chcę się dowiedzieć, jaką edukację seksualną mają karaluchy. Rozmnażają się niesamowicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem