Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
305 311
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G gminnik
+7 / 7

I w ten sposób młodzicy przetrzebili swoją własną generalicję. A potem doprowadzili do likwidacji dobrze rokującego Królestwa Polskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+8 / 12

Te nasze zrywy niepodległościowe tylko nam szkodziły. Zamiast wyciągać z tego naukę dalej bezmyślnie zachwalamy romantyczną ideę śmierci za ojczyznę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+5 / 5

@SMASH141 Oho, tabu złamałem. Rozumiem, że panuje jedna, jedynie słuszna opinia na temat naszych powstań, a wszelkie odstępstwa to już jakaś "antypolskość". Prymitywny szantaż patriotyczny.

Takie są fakty - nasi ludzie szli na rzeź, a represje się pogarszały. Bo nasz model patriotyzmu to zginąć, a nie przetrwać. Jakie szanse powodzenia miały te nasze powstania? Jakie cele osiągnęły? Przecież to własnie one dokładały swoją cegiełkę do tego żeby Polska nie istniała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
+1 / 3

Kolejna piękna katastrofa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+3 / 3

@SMASH141 Odpowiedz mi, jak to możliwe, że taki "patyjota" nie umie pisać po polsku? Jak widać nie masz zielonego pojęcia o polskiej gramatyce. Tylko dwa kwiatki z twojego bełkotu: w ogóle (rozdzielnie i przez ó); od razu piszemy oddzielnie. Przed "że" stawia się przecinek, przed "ale" takoż.
Jak widać takiemu pisiurkowi jak ty od zawsze chodzi o to, żeby pokazywać swoją niemoc intelektualną w każdej dziedzinie:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+3 / 3

@SMASH141 Nudny jesteś z tymi niemieckimi antypatiami. I tu nie chodzi o brak szacunku. Tacy ludzie jak ty nie potrafią odróżnić krytyki powstania od krytyki powstańców i reagują na nią emocjonalnie.

A na utratę suwerenności to akurat sami żeśmy pracowali przez 100 lat, z głośnymi patriotami - sarmatami - na czele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R repetytor
-2 / 2

@hoost -Dokładnie. Zobacz co się dzieje w komentarzach .To doskonały przykład jak łatwo Nas podpalić i zwrócić jednego przeciw drugiemu.Zamieściłem tylko jedną cześć i to jako ciekawostkę,nie chciałem wywołać kolejnej wojenki ale wyszło jak zwykle:D Ciekawi mnie jednak czy ludzie zaczęli skakać sobie do gardeł zorientowali się że to tylko pierwsza część i chociaż poszukali reszty i obejrzeli/posłuchali do końca wszystkie części.Stawiam hipotezę że około 40-60% w ogóle olało przekaz bo "To Przecież Ten Braun":D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
0 / 2

@SMASH141
"Czemu ty wogłule używasz języka polskiego skoro piszesz takie rzeczy?
Pisz odrazu po niemiecku!!!"
Przecież Ty też nie używasz polskiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
0 / 2

@SMASH141 Do utraty suwerenności doprowadziły bandy złodziei popierane przez takich geniuszy zła jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@J_R Dokładnie to robisz popierając niemiecką unie a nie Polske dzbanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-1 / 1

@SMASH141 To czego wy, pato-patrioci, nie rozumiecie, to to, że żeby być suwerennym państwem, trzeba mieć armię, która liczy się w regionie. Trzeba mieć dla tej armii zapewnione zasoby na toczenie długich i wyniszczających przeciwnika wojen. A żeby to mieć, to trzeba mieć kasę.

Członkostwo w UE daje nam kasę. To, że wasi wybrańcy, poza rzucaniem głodnych pato-patriotycznych hasełek potrafią tylko spier dolić i ukraść, to już inny problem. Ale dajecie się swoim pato-wybrańcom w pupę posuwać tymi hasłami tak dobrze, że nawet nie chcecie widzieć, że głosujecie i popieracie ludzi, którzy zaprzepaszczają szanse na polską suwerenność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@J_R A to czego wy zdrajcy nie pojmujecie to to że wasza prounijna (czytaj proniemiecka)PO całkowicie rozbroiła Polskę przygotowując ja na kolejny rozbiór. A teraz wciąż dba o interesy Niemiec podcierając sobie dupę konstytucją RP o którą tak strasznie walczy i wykorzystując takich fanatycznych debli jak ty łechtając ich ego.

UE daje nam kasę.....Totalna bzdura.....UE buduje w Polsce dróżkę i przystanek a w zamian likwiduje hutę bo CO2 żebyście stracili prace i se mogli popatrzeć co UE wam dała.

Nie wiem po co ja się produkuje bo i tak jesteś zbyt głupie czy fanatyczne dziecko żeby to ogarnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
0 / 0

@SMASH141 Rozbroiła? Chesz powiedzieć, że to nie twój PiS rozwalił kontrakty na Helikoptery? Nie twój PiS rozwalił do reszty armię tworząc kółko różańcowe WOT? Może chcesz mi powiedzieć, że nie twój PiS zaprzepaścił szanse w uczestniczeniu w europejskim projekcie nowego czołgu? A może nie twój PiS zdecydował o remontowaniu czołgów, które można było co najwyżej do Afryki sprzedać, bo u nas to już złom, którego nawet zmodernizować sensownie ni potrafimy?

Członkostwo w UE daje nam kasę, a nie UE daje nam kasę. Członkostwo pozwala nam zarabiać na niemieckim, francuskim i dowolnym innym rynku UE kasę, którą potem można opodatkować i z tego finansować armię. Nawet tego gamoniu nie potrafisz swoim ptasim móżdżkiem ogarnąć. Jedynie 500+ i dej potrafisz ekonomicznie ogarnąć. No ale czego od pato-patrioty, rycerza ortalionu, sebixa przez policję wyklętego miałbym się spodziewać? Jesteście większą zarazą jak krzyżówka cygana z żydem.

Jesteś za głupi, by być patriotą, jesteś kotwicą narodu z patriotycznymi hasełkami na ryju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+4 / 4

Koniec wieńczy dzieło. Jaki był koniec tego Powstania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kempii
-4 / 4

To powstanie miało szansę jako jedyne wygrać.
Gdyby nie dowódczy ktorzy zdradzili
Armię i ich wygrane to
Tym roku Polska odzyskała
By niepodległości i
Jedyne powstanie historii
Które przegrało przez dowódców którzy
Sabotowali ich walkę i armia nie zignorowała
Ich sabotażu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+1 / 1

@kempii No, to jeszcze oceń Powstanie Styczniowe:) Bzdury opowiadasz. Powstanie nie miało szans. Nie było przygotowane, nie poparła go największa siła, jaką stanowiło chłopstwo. Błędy w dowodzeniu to pestka, bo nie było kim dowodzić:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
0 / 2

@tema_lina Nie było kim dowodzić? Pozwolę sobie wymienić, jakimi siłami dowodzono w listpadowym:
"W chwili wybuchu powstania Wojsko Polskie liczyło 27 543 żołnierzy. Do służby wojskowej powoływano na sześć lat mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat[7]. Według szacunków w Królestwie znajdowało się około 205 000 mężczyzn zdolnych do służby wojskowej. (...) Po częściowej mobilizacji 24 stycznia 1831 (w przeddzień ogłoszenia detronizacji) Wojsk Polskie liczyło ok. 70 000 żołnierzy."
Była to armia dowodzona przez doświadczonych generałów, którzy zdobyli doświadczenie podczas napoleońskiego ataku na Rosję. Wojsko było dobrze wyekwipowane, wyszkolone. Przez kolejne 100 lat nie mieliśmy takich oddziałów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
0 / 0

@gminnik Chyba nie o tym samym Powstaniu Styczniowym mówimy:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
0 / 0

@tema_lina Kempii pisał o listopadowym. Z twojego postu wynikało, jakoby teza o "nie było kim dowodzić",dotyczyła właśnie listopadowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+1 / 1

@gminnik Generalnie można sobie podstawić każde polskie powstanie. Najlepiej opisał to Mickiewicz w Panu Tadeuszu, gdy sędzia powiedział: Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń siędzie, my z synowcem na przedzie i jakoś to będzie:):):) I tak było za każdym razem. Powstania powodowały narodowe tragedie i nie przyczyniały się do poprawy losu Polaków. Heroizm walczących zawsze szedł na marne, a dowódcy doskonale się urządzali i ocalali głowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
-1 / 3

Największym wysiłkiem zbrojnym to chyba jednak było powstanie styczniowe. Większe liczebnie siły powstańcze, większy zasięg terytorialny, powstanie zorganizowane bardziej fachowo i na wyższym szczeblu. Jedyne, co w powstaniu listopadowym było większe niż w styczniowym, to niestety liczba ofiar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
0 / 0

@Moher_przez_samo_h W czasie tego największego wysiłku, który doprowadził do likwidacji Królestwa, podczas gdy Traugutt atakował Rosjan za pomocą KOSOWOZÓW, w Londynie otwierano metro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2020 o 9:22

M Moher_przez_samo_h
-1 / 1

@gminnik Bo Anglia była wolna. Simple as that.

Kosowozy Traugutta nie były szczytem ówczesnej polskiej myśli inżynierskiej. Sześć lat po powstaniu styczniowym Stanisław Janicki otrzymał francuską Legię Honorową za swój wkład w budowę Kanału Sueskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
0 / 0

@Moher_przez_samo_h Niekoniecznie. W strukturach imperium rosyjskiego, Polacy radzili sobie całkiem dobrze. U pozostałych zaborców tak samo. Może z wyjątkiem Galicji, gdzie autonomia była bardzo szeroka, a przy okazji bieda największa. Czasami nachodzi mnie smutna myśl, że Polacy to całkiem sprytni, inteligentni i pracowici ludzie, tylko niekoniecznie nadają się do tworzenia i zarządzania krajem. To widać było przed III rozbiorem, przed powstaniem listopadowym. W pierwszym przypadku, brak rewolucji oznaczał brak interwencji Rosji i Prus, a po chwili doczekanie śmierci Katarzyny i pojawienie się Napoleona. W drugim, zaprzepaszczono całkiem silne królestwo, które wywalczyliśmy aktywnością Księstwa Warszawskiego. Może mniejsze, bez własnego króla, ale z rozwijającą się gospodarką, systemem edukacji, sprawnym Wojskiem Polskim z doświadczoną generalicją. W obu przypadkach nadmiar testosteronu doprowadził do katastrofy. Zabrakło przywódców, którzy (wybacz za wyrażenie, aż głupio pisać) trzymaliby naród krótko. Przecież wymazanie państwa z mapy to było osiągniecie na skalę światową. Królestwa karłowaciały, zmieniały granice, nazwy, protektorów, ale generalnie ciągle istniały. Polacy trzema powstaniami zlikwidowali kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
-4 / 4

Ja tu tylko zaglądnąłem by zobaczyć standardowy zawistny jad antypolaków. Walka z zaborcą niemieckim lub ruskim? Za ojczyznę? O nie, nie, nie - tak być nie będzie, wszak jak tak można, głupie to to:) Docenienie wierności, honoru, poświęcenia, trudów walki, oddania życia naszych przodków? - to tu nie przejdzie.
Zamiast tego wstydźcie się Polacy, żałujcie, szydźcie, wytykajcie, plujcie, zapomnijcie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-3 / 5

Historia zatacza koło. Inteligencja wychodzi na ulice, biedota siedzi w domu i liczy na kolejne przywileje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem