Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
136 167
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Escitalopram
+8 / 8

A 1984 to 2020?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duncan
+7 / 7

@Escitalopram wygląda na to, że niektórzy by tak chcieli.
Znamienne jest to, że kawiarnia związana z Krytyką Polityczną nazywa się "Nowy Wspaniały Świat" - coś jakby nie wyłapali ironii z tytułu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Escitalopram
0 / 4

@duncan „1984” czy jak niektórzy wolą „Rok 1984” jest antyutopią przedstawiającą system totalitarny. Sądzę, że prawie nikt w Polsce nie chciałby państwa totalitarnego, które wnika w każdy aspekt życia obywateli. Ani Strajk Kobiet, ani Razem, ani Konfederacja, ani KO, ani żadna inna znacząca siła polityczna. Nawet PiS (z mojej perspektywy największe obecnie zło w polskiej polityce) pomimo swoich zapędów dotyczących działania prokuratury, sądownictwa czy mediów wydaje się raczej dążyć najwyżej do jakiejś formy miękkich rządów autorytarnych czy może jak kto woli tzw. demokracji nieliberalnej niż totalitarnych. Z resztą ludziom akurat to najwyraźniej nie przeszkadza wystarczająco, skoro wygrali ostatnio wszystkie możliwe wybory.

Nazywała się, bo chyba już dawno jest zamknięta, przynajmniej tak by wynikało z tego co patrzyłem w internety. Co do nazwy kawiarni może nie wychwycił ironii, a może chciał luźno nawiązać do książki i przy okazji lokalizacji (ul. Nowy Świat).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2020 o 22:43

M MG02
+1 / 9

A PiS to partia Prawa i Sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duncan
+3 / 9

@MG02 A Platforma jest Obywatelska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrolK1994
+1 / 15

Ja mam rozwiązanie dla osób stajkujacych. Panowie niech sobie jaja podwiaza, a kobiety wysterylizuja jak koty. I po problemie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

A czy jak ktoś ci na łeb sika to masz mówić, że to deszcz pada????

Skoro władza prowadzi wojnę przeciwko obywatelom - uczciwie jest nazwać to wojną a nie "naruszaniem podstawowych praw i wolności obywatelskich"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2020 o 21:09