Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
246 247
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar agronomista
-2 / 8

Całkowicie odwrotnie. Samica może złożyć niezapłodnione jajo z którego wyklują się jej klony. Inne samice. Samce tylko z jaj zapłodnionych przez samca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+9 / 11

@agronomista właśnie, że tak xD warto poczytać przed zanegowaniem czegoś;)
https://www.national-geographic.pl/artykul/samica-warana-z-komodo-nie-potrzebuje-partnera-zeby-sie-rozmnazac-oto-dowod

"Samice waranów z Komodo noszą chromosomy płci WZ, a samce – ZZ. Kiedy dojdzie do partenogenezy samica może stworzyć jedynie jaja o parach chromosomów WW lub ZZ. Jaja z chromosomami WW nie są zdolne do życia, a więc na świat mogą przyjść tylko te o chromosomach – ZZ, czyli męskich."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2020 o 15:44

avatar agronomista
-2 / 8

@Tibr Pierwsze słyszę, naprawdę. Zaś partenogeneza, czyli dzieworództwo jest powszechnie znana i polega na rodzeniu się samic z samic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 4

@agronomista tak ale nie oznacza, że będą co do zasady powstawać osobniki żeńskie. Natura (poprzez czynniki ewolucyjne) dąży do różnorodności w celu przetrwania gatunku co najlepiej gwarantowało podział na dwie płcie zostawiła sobie klika furtek. Karasie, Amfibiony, mięczaki i skorupiaki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wonskji
-4 / 8

Marzenie każdej feministki, lewaczki czy innej kobiety normalnej inaczej, samozapładnianie, żeby mężczyzn nie było. po 2 godzinach wszystkie auta świata wyobdzierane i globalna wojna, bo chinka ma taką samą bluzkę jak francuzka, a pani z Hondurasu ma pełniejszy biust i ładniejszy makijaż niż Australijka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+3 / 3

@wonskji no właśnie nie, do urodzenia córki potrzebny facet, a bez faceta sami chłopcy. To bałaby katastrofa dla feministek, wręcz samo zaoranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goff
-1 / 3

Tak się zastanawiam czy autor demota przeczytal co napisał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miliana
0 / 0

W ulu wszystkie pszczoly mogą składać jaja, ale robi to tylko królowa. Jednak gdy królowa ginie jej rolę przejąć moze kazda pszczola (samica) bez konieczności zapladniania. Składa wtedy tylko jaja niezapłodnione i będą z tego trutnie (samce). Ni jak nie prowadzi to do podtrzymania gatunku, bo taka rodzina pszczela skazana jest na wyginiecie. Trutnie nie przynoszą nektaru, nie opiekuja się młodymi a i zapłodnić pszczoly nie potrafią poki ta nie wyleci na oblot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-3 / 9

A nie może się samica identyfikować jako samiec a samiec jako samica i znosić jaja z płcią jakie sobie ich dzieci wybiorą? Przecież to niezgodne z postępem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Dlatego że u wszystkich gadów gen SRY kodujący płeć męską jest w chromosomie X a nie w Chromosomie Y jak u ssaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2020 o 17:47