Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
184 226
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+9 / 17

@Obeznany
1. Dla wszystkich. Katolicy dla Katolików, Zielonoświątkowcy dla Zielonoświątkowców. Osoby deklarujące się jako niewierzące mogą nie odciągać lub odciągać na wybrany instytut naukowy lub organizację charytatywną. Ważne, żeby całość związana była jednocześnie z likwidacją Funduszu Kościelnego.
2. Musisz szczególnie nienawidzić KK skoro proponujesz coś takiego. Wpływy z tacy są duże biorąc pod uwagę całość wszystkich świątyń w kraju ale przy zagłębieniu się odkryjesz, że małe kościoły nie zbiorą miesięcznie z samej tacy tyle żeby się samemu utrzymać. Można mówić, że przecież zarabiają też na pogrzebach lub chrzcinach jednakże robią to nielegalnie nawet w KK bo kodeks kanoniczny zabrania pobierania opłat za sakramenty więc jak Franciszek który jak na razie nawołuje żeby to ukrócić serio się za to weźmie to może być krucho.
Reasumując odciąganie podatku od zadeklarowanych wiernych na konkretne instytucje jest jedyną możliwością zachowującą względną ciągłość ich działania przy czym jest sprawiedliwa dla wszystkich w świetle rozdziału państwa od kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+10 / 12

1. Bo dlaczego nie katolicy mieliby płacić na tę instytucję.
Oczywiście, niech inne instytucje religijne utrzymują się w ten sam sposób.
2. Transparentność dochodów, jak w przypadku pewnego ministra finansów który za bezcen kupił sobie kościelną działkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 12

@Saladyn1
Wierni nie płacą na rzeczy zapewniane przez Państwo typu aborcja dlatego, że są wiernymi a dlatego, że są obywatelami państwa polskiego którego częścią składniową jest system zdrowia refundujący między innymi zabiegi tego typu w określonych przypadkach. Osoby niewierzące za to nie powinny płacić w podatkach na KK ponieważ jest rozdział Państwa od Kościoła zatem żadna działalność KK nie jest częścią składniową Państwa. Polak Katolik opłaca w pewnych przypadkach aborcję bo jest Polakiem - obywatelem świeckiego państwa. Polak niekatolik opłaca KK bez powodu w świetle świeckości państwa. Podobnie jest z wieloma innymi rzeczami. Zrzeknij się obywatelstwa polskiego, nie podejmuj zatrudnienia w Polsce to nie będziesz opłacać refundacji zabiegów w służbie zdrowia. Jeśli osoba niewierząca (ochrzczona w dzieciństwie) wypisze się z KK i przestanie do niego chodzić to w dalszym ciągu będzie na niego płacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+10 / 20

Kilka lat temu już mówiono o usunięciu funduszu kościelnego i zastąpieniu go podatkiem od zadeklarowanych wiernych ale wiadome środowiska się nie zgodziły. Dziś przy obecnej władzy taki pomysł brzmi jak abstrakcja. Ba... Ustawa wprowadzająca coś takiego byłaby chyba pierwszą, którą Duda by wetował nie na polecenie przełożonego. Skoro jednak tylko tu gdybamy to dodałbym jeszcze usunięcie religii ze szkół i ich powrót do salek kościelnych oraz wypłacanie pensji katechetom przez Kościół (tak jak na początku mówiono, że będzie) a nie przez Państwo (tak jak jest).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+4 / 12

Proszę o zastosowanie tego co faktycznie zrobiono w Niemczech. Czyli OBNIŻENIE podatków o kwoty przekazywane wspólnotom religijnym. Dopiero potem niech każdy zdecyduje czy chce płacić na swoją wiarę.
Przy czym osoby niepłacące nie mogą mieć możliwości korzystania z posług za które nie zapłacili - na przykład katolickie cmentarze tylko dla katolików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
-3 / 3

Ludzie religie będą się utrzymywały jak sekty. Wpisowe i comiesięczna składka lub jak kto woli abonamet kościelny.
Ja jestem za państwem minimum. A wydawanie pieniędzy więcej niż wynosi wpływ do budżetu = referendum ogólnokrajowe. Jest wiele rzeczy, które bym widział inaczej ale demoty do tego nie służą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+2 / 6

za tych rządów to dostaniesz szybciej OBOWIĄZKOWY podatek na kościół (też dla niewierzących) A tak poza tym skoro w tym roku ma nie być kolędy to już widzę jaka kasa leci z budżetu do KK, dotacja na tvpis to przy tym pikuś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2020 o 15:18

M MG02
-1 / 3

A co z podatkiem od ateizmu? W niemczech jeśli weźmiesz ślub z osobą zadeklarowaną jaka wierząca a sam jesteś ateistą to do tej wspólnoty musisz wpłacać podatek od ateizmu. A co z podatkiem od islamu w niemczech, ktorego nie ma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-2 / 8

Co Wam tak lewaki nie odpowiada kościół przecież PiS jeśli chodzi o podatki jest jak wasza matka. A matkę trzeba kochać ;)
To co zamiast na kościół wszyscy zapłacimy pieniądze, żeby Ani przyszyli siusiaka, bo czuje się mężczyzną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
-2 / 2

☻ Sprawdzono ilu Polaków mieszkających w Niemczech płaci podatek na Kościół - ok. 30% !!!
W Polsce przynależność do Kościoła określa się na ok. 90% (inna sprawa kto i jak to określa).
☻ 30% vs. 90% - taka mocna jest ta polska wiara! Jeden da 500+, drugi opodatkuje msze i wąsate Janusze i Grażyny kupione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kod_pustyni
-3 / 3

Problem jest też taki, że mnóstwo organizacji charytatywnych jest prowadzonych przez kościół. Jeśli nagle będzie miał sporo mniej kasy to się na tych organizacjach również odbije. Wiadomo, istnieją też świeckie organizacje, więc można stopniowo zmniejszać dochód kościoła czy zwiększać jego opodatkowanie, ale nie należy robić tego skokowo, bo odbije się to na bezdomnych, osobach niepełnosprawnych czy młodzieży z biednych rodzin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
-2 / 2

Państwo powinno pomóc kościołowi! Pozbawienie dotacji i rozliczanie na zasadach takich jak przedsiębiorców powstrzyma odpływ ludzi od kościoła bo wielu z nich odchodzi bo czują niesmak za to że kk jest utrzymywany przez podatnika. Dodatkowo jeśli tak rozliczany kk utrzyma się na rynku oznaczać będzie, że faktycznie jest potrzebną instytucją i zweryfikuje to niewidzialna ręka rynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
-1 / 3

Zdecydowanie kościół powinien być niezależny od państwa, a państwo od kościoła. Należy zaprzestać sztucznego dofinansowywania tej instytucji, zrównać podatki, wycofać religię ze szkół do salek katechetycznych, wprowadzić cywilną odpowiedzialność karną dla księży równą z resztą społeczeństwa, zrównać prawo do przetwarzania danych osobowych z resztą kraju i zlikwidować dwadzieścia innych niesprawiedliwości, które w tej chwili nie przychodzą mi do głowy. Tego samego domagam się dla reszty związków wyznaniowych, podkreślam kościół katolicki, ponieważ żaden inny związek nie ma takich przywilejów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+3 / 3

Zaraz, to chcesz rozdziału państwa od kościoła, czy jeszcze większej integracji.
Bo z tego co wiem, to na mszach są zbierane datki, a podatek by sprawił że więcej osób by musiało płacić (bo komunia, bo chrzciny)?
Dlaczego chcesz, by URZĘDNICY decydowali o tym, który ksiądz dostanie pieniądze, a nie wierni?
Która firma czerpie korzyści materialne z podatku celowego oprócz TvPiS?

PS.
Nie lepiej po prostu zlikwidować socjalizm (państwowe szkoły, państwowe szpitale, państwową pomoc organizacjom publicznym)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2020 o 20:13