Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2447 2476
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mala1989
+38 / 42

Oprawca próbuje stać się ofiarą. Nawet naziści mieli więcej honoru w Norymberdze, niż ci ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+13 / 13

@mala1989 Taka postawa bierze się z odróżnienia przewiny od wyrządzenia komuś krzywdy - wg doktrynie chrześcijańskiej grzech wcale nie musi polegać na wyrządzeniu komuś krzywdy, więc nie specjalnie mnie dziwi, że gdy ktoś "zgrzeszy" to kościół nie bierze pod uwagę, że wyrządził komuś krzywdę. Całe zło przecież polega na "oddaleniu się od boga" czy właśnie "ulegnięciu pokusie". A to ze ktoś tam na tym ucierpiał? Kogo to obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+5 / 5

@egoiste
Czyli jednak przyznajesz ze zasadniczo postawa katolików i duchownych wygląda tak jak anegdota z ojca chrzestnego . Długo modliłem się do boga o rower , ale ksiądz wyjaśnił że to tak nie działa. Wiec go ukradłem i się z tego wyspowiadałem... Bycie katolikiem jest jednak wspaniałe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@killerxcartoon Nie przypominam sobie tego fragmentu w Ojcu Chrzestnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@Pasqdnik82
No widzisz .Do Ala Pacino tak przyległa rola z ojca chrzestnego że byłem przekonany że to z tego filmu.. Możliwe że zasłyszałem ją z wywiadu z Alem jak opowiadał o kręceniu tego filmu i dlatego połączyłem w całość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+25 / 25

Imperium Rydzyka zbudowane jest na zbyt wielu niejasnościach. 1) zaczął zarabiać na używanych samochodach, bo księża nie musieli płacić cła, 2) sprzeniewierzył pieniądze, które ludzie mu przesłali na ratowanie stoczni gdańskiej (a dokładnie, to jego współpracownik utopił na giełdzie w akcjach spółki, która padła), 3) jego głównym sponsorem był swego czasu szmalcownik z Urugwaju, który w czasie wojny sprzedawał żydów Niemcom, 4) JPII w czasie ostatniej pielgrzymki do ojczyzny nie pojechał do Torunia, bo miał zbyt dużo wątpliwości, co do Rydzyka. Jak JPII umierał - na stronie RM pierwsza wzmianka o śmierci papieża pojawiła się 3 dni po fakcie, a teraz otworzył kierunek "Dziedzictwo myśli JPII", 5) bronił pedofila Wesołowskiego, którego Watykan wydalił ze stanu duchownego, bronił Paetza, teraz broni Janiaka i Dziwisza. 6) ks. pedofil z Tylawy, skazany prawomocnym wyrokiem sądu regularnie prowadzi różaniec w RM.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikkewyn
+1 / 11

Dobrze, że ludzie reagują zdrowym odruchem oburzenia na coś co uważają za kompletnie nienormalne.

Jeszcze 100 lat temu oburzenie wywoływały również wzmianki o aktach homoseksualnych. Dziś nazywa się je aktem miłości. Ludzkość bardzo potrafi zmieniać perspektywę. W Danii w 2006 roku legalnie powstała partia pedofilów (rozwiązana w 2010 i reaktywowana w tym roku).

To czego mi brakuje w walce z pedofilią to zamiast podjudzania jednych na drugich, wrzucania wszystkich do jednego worka itd to konkretnych działań w przestrzeni medialnej mówiących o tym skąd takie przerażające zaburzenie może się brać, jak z nim walczyć, jak leczyć jak chronić potencjalne ofiary i jak wspierać.

Surowe kary na pewno pomogą w odstraszeniu, ale wątpię by całkowicie wyeliminowały problem. Dla tego muszą iść w parze z rzetelnymi naukowymi informacjami na ten temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+7 / 9

@pikkewyn Powiem ci taki żart. Pedofilia pojawiła się całkiem niedawno jako przestępstwo (tak jak molestowanie seksualne). Jeszcze 100 lat temu młode 10-12 letnie dziewczyny brano za żony, a jeszcze 500 lat temu małe dziewczynki były brane za żony i oddawane przez ojców pod "opiekę" swoich mocodawców. Nikt ich nie ścigał z tego powodu. Więc nie wiem co jest lepsze? Homoseksualizm jest zwyrodniałym czynem dla chrześcijaństwa i muzułmanów. Ani buddyzm, ani religie politeistyczne w Rzymie czy Grecji i prawdopodobnie w Egipcie nie miały z tym problemów. Ba, w Grecji homoseksualizm był bardzo szanowany. To chrześcijaństwo spowodowało, że homoseksualizm jest dziś tak traktowany. A to właśnie Grecję traktuje się jako wieki i oświecone, w Rzymie powstało wielkie imperium, tworzyło się nowożytne podstawy państwowości i prawa, a to chrześcijaństwo i średniowiecze traktowane są jako wieki ciemne. Zatem pytanie: Co w takim razie należy traktować jako "normalne"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2020 o 18:26

B Bihar
+1 / 1

@Dordi okres w wieku 14 lat? To trochę późno. Nawet bardzo późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

@Dordi JA nie obwiniam nikogo, ani nie staram się nikogo bronić ani potępiać. Po prostu zwracam uwagę na zmiany społeczne jakie zachodzą. Kiedy w połowie ta 90 pojawił się internet na szeroką skalę nikomu nie przyszło do głowy hejtowac.. Obowiązywała netetykieta. Kultura, a wszelkie, powtarzam WSZELKEI objawy chamstwa były blokowane. M.w. ok 2005 roku się to zmieniło. I dziś coś co kiedyś było NIE DO POMYSLENIA, jest obecnie normą i nikt na to już nie zwraca uwagi. Choć nadal takie zachowanie jest złe to opór społeczny jest minimalny. Zawsze wtedy hejtujacy rzuca hasło o wolności słowa, tak jakby była ona całkowita, absolutna i niepodważalna. A słowa można było rzucać na lewo prawo bez konsekwencji. Powtarzam jeszcze raz. Nie bronię nikogo, ani nie mam zamiaru prowadzić jakiekolwiek nagonki czy linczu. Dziś pedofila jest zła i nie jest akceptowana. I tyle. Homoseksualizm zaś tak, jeśli dotyczy dwóch dorosłych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zgrit22
0 / 0

@dncx po prostu trzeba mieć na uwadze, że normy się zmieniają, a także fakt, że jeśli coś jest normą to nie znaczy od razu, że jest dobre...
Nie ma co się spinać, trzeba mieć otwarty umysł ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zgrit22
0 / 0

@Nace92 wydłużył się nasz okres dojrzewania, byśmy mieli więcej czasu na rozwój, w wieku 20 lat ogarnięty facet ma wiedzę techniczną (i np. o fizyce itd.) o jakiej ludzkość kilkaset lat temu mogła tylko śnić ;p
Zwierzęta jeszcze szybciej dojrzewają, to logiczne...
Mnie tam cieszy, że w wieku 14 lat zamiast być gotowym do życia w średniowieczu, człowiek jest w pół drogi do gotowości do życia w XXIw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

@Dordi Nie wiem tego. Nie jestem homoseksualistą ani pedofilem. Nie interesują mnie takie rzeczy. Jak wiesz o tym to świetnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Dordi Ależ ja nie rzucam. Tylk zwracam uwagę, że wiedzy nie posiadam w tym zakersie, a Ty posiadasz skoro wiesz, że jest tak jak napisałeś. Posiadanie wiedzy jest świetną formą sprawdzenia kto na czym się zna. A, jak wiadomo wiedza, prócz teorii ma aspekt praktyczny. Jednak ani by mi do głowy nie przyszło by kogoś pomawiać. W życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2020 o 16:17

D dncx
0 / 0

@Dordi Ależ ja nie podważam Twoich słów. Jakże bym śmiał. Twoja wiedza w tym zakresie jest większa niż moja. Nic już nie będę pisał tylko z przyjemnością poznam te tajniki wiedzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ThomasJot
+1 / 1

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.a osobiście ode mnie ty ch*ju je*any!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prota
0 / 2

Kto to zminusował?! No kto mówić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malak90
0 / 2

powinno być jak w Ameryce pastor powinien mieć rodzinę i koniec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ania_87
+4 / 4

@malak90 w tym przypadku nic by to nie zmieniło, bo tych zboków ciągnie do małych chłopców (w większości) więc fakt posiadania żony nic nie wnosi. Co gorsza mogliby jeszcze wykorzystywać swoje dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+1 / 1

@malak90 tak było. zmieniło się to przez mnogość skandali seksualnych z udziałem duchownych. jak widać wprowadzenie celibatu nie pomogło tylko przeniosło problem na inny target

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
+4 / 6

Zajebmy tych kościelniaków gołymi pięściami. Takie bydlę jak Rydzyk nie zasługuje nawet na cios saperką w łeb.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+5 / 5

Czyli co? Jak dostanę broń palną to mogę z niej strzelać w kogo chcę bo mam taką pokusę? Właśnie chyba na tym to polega w tym katolicyzmie, że "szatan" nas kusi do czegoś, ale nie dajemy się tym pokusą bo to grzech i chcemy trafić do nieba? Jestem ateistą więc proszę niech ktoś mi to wyjaśni czy dobrze zrozumiałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ania_87
+4 / 6

@ZephKan bardzo dobrze zrozumiałeś. Tyle, że pan rydzyk z katolicyzmem nie ma nic wspólnego. Ten wyrachowany złodziej powinien iść siedzieć razem z tymi zboczeńcami.
Pozdrawiam
katoliczka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+1 / 1

Dziękuję za wyjaśnienie bo już myślałem, że coś mi się pomyliło. Smutne jest to, że w dzisiejszych czasach ci pedofile mają swoich obrońców i oskarżają ofiary, że to ich wina, że katabasy ich skrzywdzili. Gwałt i akt pedofilii to 2 czynności dla których chciałbym by odebrane zostały prawa człowieka takim śmiecią.
(Katabasy - dawne określenie na księży, którzy nauczali jak dzisiejsi nauczyciele. Obecnie forma obraźliwa)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+4 / 4

I oni sie dziwia ze co jakis czas ktos im na murach kosciola cos wymaluje niech sie lepiej ciesza ze ich jeszcze nie chca palic ale niech ida dalej w ta strone to moze sie to zmienic (wyprzedzajac nadgorliwych wywalone mam na KK wiec ja palic ich nie bede)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+5 / 5

To był ewidentnie głos człowieka, który ROZUMIE co czują owi grzeszni księża. Pozostaje zadać pytanie dlaczego tak dobrze ich rozumie? O tym, że pan Rydzyk specjalnie nie opiera się pokusom, to już wiemy. Tylko, że wszyscy dotychczas myśleli, że on ulega tylko pokusie bogactwa i władzy. A może jednak nie tylko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+2 / 2

nie "lewactwo" ale czarni sami są dla siebie zagrożeniem. Pycha kroczy tuż przed upadkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

podobne do słów Krzysia B. "Jak umrze, to umrze" :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
0 / 2

No właśnie problem że chyba nie bardzo traci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem