Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
315 374
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+25 / 29

Bardzo ładnie, ale czy nie warto może zaangażować się w walkę o prawa kobiet tak gdzie są one faktycznie drastycznie łamane? Np. Afryka, czy kraje arabskie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zasysacz
+19 / 25

@elefun daj spokój walczy się tam gdzie faktycznie nie dostanie się w jape :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+19 / 21

@zasysacz Dokładnie. Tam spektakularny upadek lamparta nie przejdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zasysacz
+2 / 2

@chariot_4 No a zgadnij czemu tak jest ? Myslisz ze to one tam decydują czy maja dokonać aborcji czy nie ? Od niedawna dopiero kobiety moga prowadzić tam samodzielnie auto... no prawdziwy raj dla kobiet w tej arabii... Pomyśl zanim skomentujesz....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zasysacz
+1 / 1

@chariot_4 a nie przepraszam pomyliłem się mogą prowadzić ale nie samodzielnie musza mieć opiekuna.. wiec było nawet gorzej niz myślałem. Wychodzi na to wcale nawet z opiekunem przed 2018 rokiem nie mogły prowadzić pojazdów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+17 / 19

To już przegięcie. Bo łamane są również prawa dzieci. Mało to patusów w Polsce? Ile dzieci musi żyć pod jednym dachem z alkoholikami, będąc ofiarami przemocy ze strony osób, które powinny je chronić.
Z tym że kobieta (dorosła) ma możliwości aby się bronić, ma zdolność prawną.
Dziecko tego nie ma. Dziecko jest zdane na łaskę i niełaskę osób dorosłych. Zdanie dziecka jest niewiele warte, ba, nawet poskarżenie się nauczycielowi w szkole jest zamiatane pod dywan!
I tu strajków nie ma? TO poważny społeczny problem. Problem który jest w naszym kraju od głębokiej komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+12 / 16

@rafik54321 Ile dzieciaków jest krzywdzonych prze takie patusowe matki, które jeszcze walczą o prawa do wyskrobania "na życzenie", bo puszczała się po pijaku sama nie wiedząc z kim i gdzie.
Może faktycznie warto bronić takie dzieci, na nawet poszedłbym dalej - wprowadzić prawo od sterylizacji takiej patologii, nawet na koszt państwa, podatnika. Niech się to parzy z kim chce i ile chce, przynajmniej nie będzie wołania o socjal. Wyjdzie taniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 6

@elefun ja bym to pociągnął jeszcze dalej. Jednorazowy dodatek w stylu 3tys+ dla każdego kto by się wysterylizował na własne życzenie.
Bo jeśli ktoś jest tak głupi żeby z tego skorzystać, to lepiej będzie jak się wysterylizuje. Bo w końcu karyna czy sebix myśli na krótką metę. Oboje się wysterylizują to dostaną aż 6tys zł. I będzie wielkie zajeb**e. Się obkupią i tyle. Ale to co państwo wydało na ich sterylizację + ich dodatki to i tak pikuś, w porównaniu do płacenia latami 500+ i innych socjałów. Bo wtedy takiej patorodzince się nic nie będzie należeć.
Tym pięknym sposobem, patola wymrze samodzielnie w najwyżej 50 lat.
A to zrobi miejsce dla osób normalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemkoO
+16 / 20

szkoda tylko że w tych protestach chodzi przede wszystkim o prawa gejostwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-5 / 5

Chodzi o solidarność. To bardzo podnosi na duchu ludzi walczących na protestach.
Jeżeli mówią "wspieramy was", to to pomaga.
Masz bajkę na awatarze - widać, że jesteś młody/młoda, ale nie powinno się z góry oceniać takich aktów pomocy. Gdy będziesz się kiedyś czuć samotnie, docenisz ich takie wsparcie znaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+26 / 34

Daj kobiecie palec to ci rękę odgryzie. Tak sobie myślę, że te prawa wyborcze to dość pochopnie zostały im nadane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
+8 / 10

@Buka1976 Nie bez powodu większość socjalistów to kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-4 / 4

Seksizm typu ze starożytności. Wow. Chyba serio jesteście przewrażliwieni, gdy ktoś mówi o problemach innych ludzi. Współczucie dla was to jak słabość, co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
+3 / 5

@chariot_4 Współczucie? Nie. Robienie polityki ze współczucia w celu windowania nienależnych przywilejów i robienie z siebie ofiary, mimo że jest się już uprzywilejowanym? Tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-2 / 2

Ja widziałam wpisy i nagrania kobiet, które były załamane, bo np. miały ciąże pozamaciczną (taka w 4 miesiącu doprowadza do śmierci kobiety, więc wymaga aborcji) i nie było to pewne, czy mogłyby mieć znowu aborcję, a prawdopodobieństwo kolejnej ciąży pozamacicznej wzrasta po jednym takim przypadku lub chciały mieć jeszcze dwójkę dzieci, a w ich rodzinie występowały jakieś wady, które czasem się objawiały i takie osoby mówiły nawet, że zastanawiały się czy nie wyjechać z rodziną do innego kraju w Europie. Tu chodzi o takie sprawy. Nierówne traktowanie mężczyzn przez sądy to problem, ale nie należy zmieniać tematu, gdy ktoś mówi o typach problemów, gdy się komuś kradnie potrzebne zabiegi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-2 / 2

Ja widziałam wpisy i nagrania kobiet, które były załamane, bo np. miały ciąże pozamaciczną (taka w 4 miesiącu doprowadza do śmierci kobiety, więc wymaga aborcji) i nie było to pewne, czy mogłyby mieć znowu aborcję, a prawdopodobieństwo kolejnej ciąży pozamacicznej wzrasta po jednym takim przypadku lub chciały mieć jeszcze dwójkę dzieci, a w ich rodzinie występowały jakieś wady, które czasem się objawiały i takie osoby mówiły nawet, że zastanawiały się czy nie wyjechać z rodziną do innego kraju w Europie. Tu chodzi o takie sprawy. Nierówne traktowanie mężczyzn przez sądy i systemy rodzicielskie to problem, ale nie należy zmieniać tematu, gdy ktoś mówi o typach problemów, gdy się komuś kradnie potrzebne zabiegi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I igloo_72
+18 / 20

na tym rondzie tylko w lewo :):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+19 / 23

A co z pozostałymi 53 płciami? One nie mają praw?czy teraz będzie trzeba znaleźć pozostałe skrzyżowania i nadac im nazwy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-4 / 4

Są prawa kobiet - one dotyczą gamy bezpieczeństwa prenatalnego: nie bycie narażonym na zakażenie przez wady letalne, opieka podczas porody, możliwość badań prenatalnych...
Te prawa wymienione wyżej są w naszym kraju łamane.
Prawa mężczyzn głównie teraz dotyczą bronienia ich w sądach, które często nie uznają, że padli ofiarą agresora seksualnego taka nazwa na gwałcicieli i ludzi molestujących innych), odwoływanie możliwości bycia bitym/szantażowanym przez partnerkę, ogólnie obrona praw, które dotyczą różnych form przemocy dokonanych przez wśpółmałżonki i inne kobiety z rodziny.
A prawa ludzi trans polegają na tym, by państwo zapewniło możliwość zmian płci w tym legalny dostęp do tabletek hormonalnych itp.
Wszystkie prawa są ważne, ale nie powinno się tu używać whataboutismu. To takie wyrażenie na zjawisko, gdy ktoś mówi o jednym problemie, a ludzie zaczynają zwracać uwagę, że są inne i ignorują dyskusje o tym pierwszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xantorek
+20 / 24

A jakie niby prawa kobieta są łamane? wbrew temu co twierdzą Panie ze strajku kobiet przywileje już mają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+12 / 20

@xantorek łamane jest najświętsze prawo kobiet - prawo do zabijania dzieci z wygody / kaprysu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-5 / 5

Usuwanie ciąży jest możliwe tylko, gdy płód jest płodem, a nie dzieckiem. Ciąża ma swoje fazy. Dzidziuś ze zdjęć to nie embriom lub płód.
I zmuszanie dzieci do bólu wad letalnych to zwyrolski sadyzm, a nie można tego tłumaczyć "że tak jest w naturze". To znęcanie się i to bestialskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZlosliwiecSieciownik
+2 / 2

@chariot_4 Ja tylko skromnie przypomnę, że aborcja płodów z wadami jest w Polsce możliwa do 24 tygodnia ciąży (dopóki wyrok TK nie będzie ostatecznie opublikowany). Przypomnę także, że najmłodszy wcześniak, który przeżył, urodził się w 21 tygodniu ciąży. Niech Ci to da do myślenia. A swoją drogą, wygoogluj sobie artykuł pd tytułem "potrafimy to cierpienie opanować", to wywiad z dr. T. Danglem, założycielem Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, o opiece paliatywnej dla najmłodszych i wsparciu dla ich rodziców. Skonfrontujesz wiedzę medyczną nt. bólu u dzieci z wadami letalnymi z tym, co Ci wmawiają czarnoprotestowe błyskawice i może sobie poukładasz w głowie nieco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-3 / 3

W Polsce jest tylko do 12 tygodnia. I tak, to wiadomo, że najbardziej ostateczny termin to 20 tydzień. Ale ja mówię o sytuacji, gdzie prawdopodobnie odmówi się zabiegów przy wadach letalnych, które mogą spowodować zakażenie, a następnie śmierć. Lub nie jest oczywiste czy będzie można wykonać aborcję przy ciąży pozamacicznej (kobieta wykrawia się na śmierć w miesiącu). Lub nawet czy będą badania prenatalne, a wtedy nie odkryto by jaki to jest tym ciąży i czy nie zagraża.
Obraza. Jak miło. Od razu widać, że nie szanujesz innych ludzi. Gdy ktoś nie chce mieć chorego dziecka i widzieć jego cierpienia, to nie wolno go do tego zmuszać. Dzieci to nie zabawki i nie można hołdować robienia z ludzi męczenników. Cierpienie i ubóstwo, gdy są powodem dobrych czynów jak np. dania butów dziecku przez matkę, która sama ich nie ma, ludziom trzeba pomagać w takich sytuacjach lub zapobiegać, a nie rozczulać się. Ty możesz sobie poczytać o Rumunii za czasów, gdy zakazano aborcji i o tym jak wiele dzieci cierpiało w domach opieki. A tego cierpienia mogłoby nie być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+14 / 14

A ulicę odchodzace od tego ronda proponuję nazwać K. Marksa, F. Engelsa, W. Lenina, J. Stalina i braci kaczyńskich. W sumie to też komuchy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+6 / 10

Dlaczego tylko kobiet? A co z pozostałymi 70 innymi genderami?
Jawna dyskryminacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aj87
+11 / 11

Mocne .
Zapytajcie się ojców walczących o swoje prawa kto zawsze wygrywa.
Nie wspomnę o wcześniejszych emeryturach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-3 / 3

Prawa kobiet nie wykluczają walki o równe warunki dla rodziców niezależnie od płci. :/
W Korei Południowej, gdy ktoś wspomni o problemach kobiet/mężczyzn to od razu zaczynają się zarzuty, a powinno się równo myśleć o obu sytuacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
+5 / 7

Kibel wolności, szalet ocalałych i dworzec im. Bezdomnych n paranoja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamratt83
+8 / 12

To już jest chore bo w Polsce nie są łamane prawa kobiet. Bardziej pasowałoby rondo ofiar aborcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xanika
+1 / 5

Pfuuuu oby psy szukające miejsca na oddanie fekaliów przypodobały sobie to Rondo. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-3 / 5

Obalmy w końcu tych starych zramolałych dziadów i zakompleksione zwyrolki. Każdy lubi rewolucję, to okazja do nadania więcej praw jak nie bycie zniewolonym za palenie marihuany, o tym, że przechodząc po ulicy bez pasów płaci odpowiada się prawnie, tylko gdy się spowoduje wypadek, danie w prawie przepisów o aresztowaniu jako zamachowców frajerów, którzy łamią konstytucję itp.
Proszenie nic nie da, po rozwałce tych sadystów nikt nie będzie płakał. No oczywiście skończą się partie, ale młodzi ludzie skoro chcą ich obalać, to są aktywni i raczej będą chcieli trochę się zająć krajem. Traktujmy polityków jako naszych sługów, a nie dyktatorów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+6 / 6

Ruch nieporadnych kobiet które żądają większych praw niż standardowo przewidziano dla człowieka czy kobiet (które i tak mają więcej praw i przywilejów niż mężczyźni). Zaradne kobiety bardzo dobrze radzą sobie w życiu i śmieją się z takich ruchów. Wiele z nich funkcjonuje również w męskich zawodach i radzi sobie naprawdę świetnie bez wsparcia takich upośledzonych ruchów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawke
+5 / 5

Zaraz zaraz. Mamy w konstytucji zakaz dyskryminacji ze względu na płeć. Wszystko co określamy "prawami kobiet" z zasady jest niezgodne z konstytucją, ponieważ nie można różnicować prawa ze względu na płeć.

Mężczyźni są za to jawnie dyskryminowani w świetle prawa od dawna, urlop macierzyński i ojcowski o nierównej długości (tak, też chciałbym spędzić czas ze swoimi dziećmi, sprzątać dom i gotować żonie obiady zamiast zapieprzać w robocie i tracić czas który mógłbym spędzić z rodziną). Wiek emerytalny wyższy dla mężczyzn. Dopuszczalne ciężary w pracy większe dla mężczyzn. Proszę zwolenników walki o prawa kobiet o wskazanie jednego prawa (prawa, nie zwyczaju czy stereotypu) gdzie kobiety mają gorzej niż mężczyźni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T terfice
+1 / 3

Nie wiem czy tych ludzi jakas obca agentura podstawia czy oni naprawde tacy glupi. Nic sie w prawie jie zmienilo bo nie opublikowali ani nie opublikuja wyroku trybunalu. Bo pis udaje katalicka partie jakby chcieli juz by dawno to wprowadzili a te niedorozwoje podniecaja sie sloganami prawa kobiet wolnosc a jak sie zapyta ich jakie wolnosci maja ograniczone to albo milcza albo odpowiadaja wypierd... taki poziom prezentuja. Glupota tych ludzi jest tak irytujaca jak siedzacy w busie na sasiednim siedzeniu zarzygany pojszczany zul i nie mozesz mu powiedziec spadaj bo ma takie samo prawo siedziec w busie jak i ty...^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T terfice
+2 / 4

Glupota przekracza kolejne granice. Ta cywilizacja juz upada ludziom jest za dobrze i szukaja problemow z nudow... Pedalstwo itd juz nie wspomne ze to jest grzechem ale dla ateisto to jest wbrew naturze powiecie ze przyrodzie tez w swiecie zwierzat sa osobniki homo proponuje obejrzec film o szczurach i fazach rozwoju upadku populacji w fazie koncowej szczury zaczely odbywac stosunki homoseksualne potem sie zjadac itd. Z ludzi teraz tak samo sie dzieje doszlismy do szczytu wygody i ludzie majac juz wszystko szukaja czegos innego zeby dostarczyc nowe emocje i wymyslaja problemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
-2 / 2

Jak gdzieś daleko za torami, to spooooko.
+++++ ++
Będą mogły łazi w kółko i bluzgać do woli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 2

A co z prawami mężczyzn? Taka wybiórczość to jawny seksizm, powinno być Rondo Praw Ludzi, bądź Rondo Praw Obojga Płci, jak już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ICoTyNaToPowiesz
+1 / 3

W jaki sposób w Polsce są łamane prawa kobiet?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem