Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
92 163
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E Epistemologia
-5 / 5

@PIStozwis Nerwy w konserwy. Aż tak boli, że się nie ma racji? Pupcia piecze lewaka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+13 / 15

@PIStozwis 30 tysięczna grupa księży, wśród 15 milionowej populacji mężczyzn w Polsce stanowi 0,2%
6 przypadków na 46 to 13%. Tak więc mała grupa, uzurpująca sobie prawo do pouczania wszystkich jak moralnie żyć, statystycznie odpowiada za 65 razy większą ilość zgłoszeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 5

@sliko
Poza tym, ileż razy można powtarzać, że chodzi o ukrywanie i ochronę pedofilów, a nie samą pedofilię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
0 / 0

@Epistemologia Nie, nie puściły. Jesteś tu parę dni. 124 komentarze, 354 na minusie. Statystycznie rzecz biorąc masz IQ jakieś minus 300. A to znaczy, że po prostu jesteś najgłupszą osobą na demotach. A mnie komentarze ćwierćmózgów niespecjalnie denerwują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+11 / 15

Mowa tu o pełnych danych czy o danych przefiltrowanych przez Zero i spółkę od chronienia wiadomo kogo? Tu jest lepszy obraz skali problemu.
https://mapakoscielnejpedofilii.pl/
Każdy przypadek można weryfikować, jeśli ktoś ma życzenie potwierdzania autentyczności informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 grudnia 2020 o 10:27

B beeveer
+9 / 13

@Mizantropix
nawet jam zmodyfikowane - wychodzi że 12% zgłoszeń dotyczy szamanów, gdzie w społeczeństwie jest ich mniej jak 1% .świetny wynik. jak na razie kilkunastokrotnie przebija średnią krajową w ilości pedofili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+2 / 2

@Epistemologia kogo dokładnie szczypie i co? Miałeś na myśli mnie? Siebie? Jakiegoś urzędnika? Może dziecko z porozrywaną odbytnicą, zgwałcone przez księdza zboczeńca? Jeśli to ostatnie, to mogę jedynie domyślić się, że cierpienie i szczypanie musi być potworne, ale osobiście nie znajduję w tym nic śmiesznego... Jestem chrześcijaninem i katolikiem. Tym pierwszym z osobistego wyboru. Tym drugim z tylko i wyłącznie za przyczynkiem rodziców. Widzę problemy i zwyrodnienie, które trawi moją wspólnotę. Wspólnotę dobrych ludzi, ludzi wielkiego serca i wielkiego poświęcenia - tak kapłanów, jak i zwykłych członków kościoła - którzy uczynili ogromne dobro na świecie. Tym bardziej rażąco na tle tego dobra odcina się każda plama degeneracji, zepsucia i cierpienia niewinnych. Ja nie zamierzam się tego zepsucia wypierać ani go tolerować. Kim Ty dokładnie jesteś tak w ogóle?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Epistemologia
-4 / 4

@Mizantropix Nie bądź wulgarny i ordynarny. Twoje głupie domysły są niesmaczne. Udajesz głupiego, czy naprawdę jesteś?
Jestem osobą, która nie godzi się na narrację TVN, WP, one, oko press i innych niemieckich mediów sugerujacych, że każdy kapłan to pedofil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+2 / 2

@Epistemologia zdefiniuj proszę swoje rozumienie pojęć "wulgarność" i "ordynarność". Czy dla Ciebie wulgarnym i ordynarnym jest bezpośrednie przedstawianie faktów w prostych słowach bez ubarwiania, umniejszania i zaciemniania czegokolwiek? Pomijając akt przemocy psychicznej, traumy, przerażenia, wstydu, szoku i Bóg wie czego jeszcze, wepchnięcie członka dorosłego mężczyzny w drogi rodne albo odbyt dziecka prowadzi do rozległych uszkodzeń fizycznych, rozerwania nabłonków i skóry, pęknięć, krwawień, stanów zapalnych, ropienia, owrzodzeń itd. Opisanie tego zwyrodnienia w taki sposób, jak realnie ma miejsce, nie jest ani wulgarne, ani ordynarne. To medyczna oczywistość, która powinna budzić wstręt i grozę w przeciwieństwie do pieprzenia w tonie "Jak ksiądz zgrzeszy to zgrzeszy. Kto nie ma pokus".

Nie zastosowałem argumentum ad personam, nie obraziłem Cię w żaden sposób, a Twoje oburzenie czy poczucie estetyzmu względem zjawiska gwałcenia dzieci nie jest dla mnie zbytnio istotne. Liczą się fakty. Fakty są natomiast takie, że tylko pewna część ludzi w klerze to zwyrodnialcy i gwałciciele dzieci. Chociaż niewielka w skali społeczeństwa, to jednak proporcjonalnie do wielkości grupy rozpatrywanej całościowo - bardzo niepokojąca. Jeszcze bardziej niepokojąca jest praktyka ich wybielania i chronienia zamiast bezwzględnego i rozliczenia i ukarania. Budząca trwogę natomiast jest obojętność i wyparcie zjawiska wśród tych wszystkich "dobrych" i "prawych" ludzi, którzy o nim wiedzą a mimo to milczą i nic nie robią tak z samym zwyrodnieniem, ani z praktyką jego tuszowania.

Nigdzie i nigdy nie twierdziłem, że wszyscy księża to zboczeńcy i pedofile. Spotkałem na swojej drodze mnóstwo wspaniałych ludzi - kapłanów i zakonników. Stanowczo sprzeciwiam się takiej praktyce jak odpowiedzialność zbiorowa. Stanowczo sprzeciwiam się również zamazywaniu i wybielaniu tego plugawego, obrzydliwego zjawiska. To wszystko. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 1

@Mizantropix 30 tysięczna grupa księży, wśród 15 milionowej populacji mężczyzn w Polsce stanowi 0,2% 6 przypadków na 46 to 13%. Tak więc mała grupa, uzurpująca sobie prawo do pouczania wszystkich jak moralnie żyć, statystycznie odpowiada za 65 razy większą ilość zgłoszeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@Epistemologia Nie sądż innych swoją miarą - nas z tyłu nie szczypie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Epistemologia
-3 / 3

@sliko Właśnie widzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+6 / 8

Wiadomo czyja jest komisja więc o co chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+3 / 3

Jak na komisje kontrolowaną przez kosciół katolicki to to nie ma się z czego cieszyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Epistemologia
-4 / 4

@MG02 Nie wiem czy w ogóle jest się z czego cieszyć, jeśli chodzi o ten temat. Puknij się w głowę.

Komisja nie jest kontrolowana przez Kościół :-)))) naiwne

W demotywatorze nikt z niczego się nie cieszy, tylko należy znać proporcje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

Samodzielnie postawiona teza, że pedofilia dotyczy jednie księży i jednoczesne kulawe obalenie tej tezy. ePIStemologia w całej okazałości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 grudnia 2020 o 14:01

J jaroslaw1999
+1 / 1

Nikt tak nie mówił. Co nie znaczy, że tak nie jest. Ja wiem, że według TVP INFO największy odsetek pedofilów stanowią murarze, ale jednak nie samym TVP człowiek żyje. Niemcy, Żydzi i pedały z innych portali i na Demotywatorach będą pisać po niemiecku, że jednak księża mają największe możliwości molestować dzieci, chociażby ministrantów i rzeczywiście to robią. Ohydni Niemcy będą nam kłamać, że Kościół w Polsce chronił pedofilów i przenosił do innej parafii. No i w końcu będą pisać, ci ohydni Żydzi od Sorosa, że nikt tak na prawdę nie zna odsetka księży pedofilów, bo są ukrywani przez księży, biskupów i komisję do spraw pedofilów. Ci źli Niemcy, Żydzi i pedały. Całe szczęście, że Orlen kupił gazety i portale. Będzie można więcej prawdy przeczytać niż do tej pory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 grudnia 2020 o 15:27

E Epistemologia
-4 / 4

@jaroslaw1999 Może zamiast tworzyć głupoty poczytaj coś mądrego, podobno zasady pisowni łatwiej wchodzą. NAPRAWDĘ pisze sie razem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Epistemologia sorki, my Niemcy od Sorosa hejtujacy prawdziwych Polaków za pieniądze nie zawsze piszemy dobrze w języku Juliana Kornhausera. Przykro mi, że poczułeś się urażony. Następnym razem postaram się lepiej pisać coś złego na temat księży albo PiSu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@Epistemologia
wg oficjalnych danych Jest 30 000 duchownych męskich czyli Księży i zakonników i liczyć trzeba 15 000 000 dorosłych mężczyzn
Więc liczmy
46*100/15 000 000 = 0,00003 procenta to współczynnik z tego przypadku względem całej męskiej populacji
6*100/30 000= 0,02 procenta to współczynnik z tego przypadku względem samych duchownych
jak widzisz jest radykalnie większy .. ale nie obrazuje dobrze problemu

Duchowni stanowią jakieś 0,5 procenta populacji męskiej.
Z oficjalnego raportu Episkopatu Polski wynika że Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego dotyczyły 625 małoletnich ofiar jakich dopuściło się 382 duchownych.
Co oznacza że odsetek duchownych popełniających karalne czyny pedofilskie stanowi 1,1 procenta duchownych i ze w tym okresie co 16-17 dni było krzywdzone jedno dziecko...
I sądzę ze są to mocno zaniżone dane .. z danych z innych krajów odsetek duchownych dopuszczających się przestępstw seksualnych wobec nieletnich waha się miedzy 4 a 6 procent przy czym w Australii było to aż 7 procent. Przy czym badano przypadki od początku lat 50 lub połowy lat 60 tych do lat 2000 czy 2010 . by porównać zakładając symetrię i proporcjonalność czynów można było by założyć że podobna ilość księży i ofiar w Polsce była taka sama w 28 lat przed rokiem 90tycm . A wtedy współczynnik były 2,2 to nadal za mało uwierzył bym w 3 lub 3,5 procenta..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 grudnia 2020 o 17:51

F konto usunięte
+2 / 2

13% gwałtów na dzieciach dokonali mężczyźni jakoby wybrani przez twojego boga. Pozostałe? Trudno przeliczyć. Samych zawodów rzemieślniczych jest 50.
I powołując się na oklepany przykład: powołaj się na jeden przypadek przeniesienia murarza na inną budowę gdy ten zgwałcił dziecko.
Te 6 przypadków to pewnie czubek góry lodowej. Ile osób jest zastraszonych przez takich jak ty?
Człowieku, powinieneś potępiać te czyny, a ty bronisz gwałcicieli dzieci. Zwykle się mówi, że gwałcicielowi powinno się obciąć i ich obrońcom też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@feroxa
Jak są zastraszani jest w tym reportażu odnośnie słynnej sprawy z Tylawy. Zastraszał z ambony tych jacy na niego donieśli i nastawił sporą część wsi przeciwko nim, Rodzicom skrzywdzonych dzieci grożono utratą pracy. I to w terenach gdzie o dobrą prace trudno. Dodam że w ośrodku pomocy jedną z ofiar opiekunka namawiała do zmiany i odwołania zeznań bo nie wypada oskarżać księdza. A jak widać niektórzy we wsi uważają nadal księdza za świętego. Tych ludzi nic nie przekona , bo podważenie wiary i władzy kościoła zbużyłao by ich świat i poczucie swojego miejsca w nim jako sługi...

https://www.youtube.com/watch?v=Dpb3cZq00Q8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem