Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
203 212
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SARs9504
-2 / 16

Oj tam wszyscy wiemy, że wcale tak nie jest bo to Nie Legalne a przestępcy chodzą tylko z "pięściami" i dzieki temu niektórzy czują się lepiej a ofiary? A srał pies ofiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+4 / 8

@SARs9504 To konkretnie. Ile osób zostało zastrzelonych w 2019 z nielegalnie posiadanej broni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
+2 / 4

@rafal199 w 2019 w Polsce dokonano ogólnie 524 zabójstw, z czego 12 przy pomocy broni palnej.
Ogólna liczna przestępstw przy użyciu broni wyniosła 659 (napady, porwania itp)
Liczba postępowań o nielegalnie posiadaną broń:
2016r - 2143
2015r - 2008
2014r - 2149

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+6 / 12

@Antykaczka Dzięki. To już wiem że muszę bardziej uważać na pioruny niż na ludzi z nielegalnie posiadaną bronią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
-5 / 7

@Antykaczka nie odpowiedziales na pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
+3 / 9

@rafal199 demot jest o tym, że żadne prawo nie powstrzymuje przed posiadaniem broni, jeśli ktoś tylko chce ją mieć. Ponad 650 przestępstw rocznie i ponad 2000 przypadków posiadania to jest kilka osób dziennie. Każdego dnia, przez cały rok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
+2 / 6

@tomkosz "nie odpowiedziales na pytanie".

"w 2019 w Polsce dokonano ogólnie 524 zabójstw, z czego 12 przy pomocy broni palnej"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
-4 / 6

@Antykaczka pytanie brzmialo: Ile osób zostało zastrzelonych w 2019 z nielegalnie posiadanej broni? Powtarzam: nielegalnie posiadanej broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-2 / 8

@Antykaczka Sorry ale bredzisz. Mówimy o NIELEGALNIE posiadanej broni. Te statystyki obejmują każde użycie broni. Jak pijany myśliwy zastrzeli komuś psa to tutaj też jest! Sprawdź sobie rozbicie tych przestępstw.
Nie wiem dlaczego ale nie jesteś wstanie pojąc prostej zależności że im więcej jest broni legalnej tym więcej jest też broni nielegalnej. Takie oczywiste, a dla wielu takie trudne do zrozumienia.
PS. No to ile było tych zabójstw przy użyciu NIELEGALNIE posiadanej broni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 22:02

avatar Antykaczka
-1 / 7

@tomkosz @rafal199 Policja nie prowadzi statystyk z podziałem na broń legalną i nielegalna w przypadku przestępstw. Tych z użyciem legalnej broni jest tak mało, że nie dzielą tego i już. Można więc założyć, z dokładnością błędu statystycznego, że w 2019 roku było to właśnie 12 osób.

"Te statystyki obejmują każde użycie broni"
Wśród których broń posiadana legalnie występuje tak rzadko, że mądre głowy w Policji stwierdziły, że nie ma sensu tego dzielić.

" im więcej jest broni legalnej tym więcej jest też broni nielegalnej"
To oczywiste, wystarczy spojrzeć na Szwajcarię :)

Albo Szwecję, gdzie murzyńskie gangi używają granatów i ładunków wybuchowych a ostatnio 12-letnia dziewczynka została postrzelona z broni automatycznej, zakazanej w całej Europie.
https://www.bbc.com/news/world-europe-43667367

Albo na Szkocję z jednymi z najsurowszych praw w Europie, gdzie przestępcy mają tak łatwy dostęp do broni, że traktują ją jak jednorazówki.
https://www.heraldscotland.com/news/17265867.police-gangsters-many-guns-can-throw-away-use/

Albo na takie akcje we Włoszech, gdzie ostatnio Policja przechwyciła m.in. setki sztuk broni, w tym automatycznej i kontener z warzącą 250 kilogramów i mierzącą 3,5 metra rakietą powietrze-powietrze.
https://www.bbc.com/news/world-europe-48987723

Albo na Wielką Brytanię czy Danię, gdzie murzyńskie gangi coraz częściej używają broni automatycznej, o której nawet nie wiadomo, gdzie i przez kogo jest produkowana.
https://www.thefirearmblog.com/blog/2015/08/11/mystery-9mm-machine-pistol-seized-europe/

Jest nawet polski wątek :)
https://homemadeguns.wordpress.com/tag/croatia/

Albo na Francję, gdzie murzyńskie gangi używają sobie broni automatycznej, zakazanej w całej Europie
https://www.youtube.com/watch?v=W9_JQw2Y1wA&feature=youtu.be

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@rafal199 Każde ZAREJESTROWANE zdarzenie posiadanej nielegalnie broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+5 / 7

@rafal199 No zawsze można zrobić, ludzie zapominają, że broń palna to nie czarna magia i łatwo ją wykonać. Powstańcy robili broń palną pod okupacją Niemiecką i bez obecnej technologii.

Co do gangów i nielegalnej bronii najwięcej trafia tam z służb państwowych. :D Ale im zawsze "może się zdarzyć", w Dublinie niebieskim wypadł załadowany G36C z pojazdu. Jak by cywilowi wypadł albo nabój to by stracił licencje a niebiescy? "Zdarza się" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+2 / 2

@SARs9504 Bardzo ciekawe.
"Estimates from various sources suggest that between 200,000 and 500,000 guns are stolen from individuals each year."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 7

@rafal199 Hym...

"In September 2009, John Dodson, an agent with the Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives, was assigned to the ATF’s Phoenix office. What he found there shocked him. The bureau was encouraging gun dealers to sell weapons in bulk to known straw buyers, who would funnel those guns to Mexican drug cartels. Known as Operation Fast and Furious, it ended with the death of at least one American law enforcement officer. Dodson became a congressional whistleblower, and the investigation into the operation is ongoing. In this exclusive excerpt from his new book, “The Unarmed Truth,” Dodson explains how tragically inept Fast and Furious was."

Niemniej co do Twojego "cytatu" to nic on nie zmienia, najwięcej broni palnej nielegalnej jest pozyskiwane z resortów siłowych a nie od cywili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 22:36

L LowcaKomedii
+1 / 3

@SARs9504 12... w całym 2019... o tym właśnie mówię, gdy piszę o tym, że aktualnie szansa na to, że przestępca wyciągnie broń jest znikoma. Ale nie przeszkadzaj sobie, wojuj dalej :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-2 / 6

@LowcaKomedii

Jak byś miał szarą komórkę ale nie tą w kieszeni....

W Polsce jest bez zezwoleniowa nie podlegająca rejestracji broń palna i przestępcy nie używają jej do napadów... Zupełnie jak by przestępcy nie chcieli dodatkowy latek do wyroku prawda?

Czyli jeśli by pozwolić uzbroić się większej ilości obywateli było by mniej przestępstw bo przestępcy nie mieli by przewagi nad ofiarami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+3 / 5

@SARs9504 "Czyli jeśli by pozwolić uzbroić się większej ilości obywateli było by mniej przestępstw bo przestępcy nie mieli by przewagi nad ofiarami." - wałkujemy to już tyle czasu, ale ty dalej nie rozumiesz. Czy potrafisz pojąć, że jeśli jesteś przestępcą i żyjesz z napadów, to gdy twoja ofiara się uzbraja, to ty się magicznie nie przebranżawiasz, tylko próbujesz zyskać kolejną przewagę - uzbrajasz się jeszcze bardziej, od razu wyciągasz broń, bierzesz ją na każdą akcję itp.?
Nie wiem, ty w swojej głupocie naprawdę myślisz, że oni będą bezczynnie stać i patrzeć, jak ich ofiary się uzbrajają lub że porzucą swój styl życia... Obudź się i wyciągnij rękę z nocnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 2

@LowcaKomedii
"Czy potrafisz pojąć, że jeśli jesteś przestępcą i żyjesz z napadów, to gdy twoja ofiara się uzbraja, to ty się magicznie nie przebranżawiasz, tylko próbujesz zyskać kolejną przewagę - uzbrajasz się jeszcze bardziej, od razu wyciągasz broń, bierzesz ją na każdą akcję itp.?" - No więc gdzie ta zatrważająca ilość uzbrojonych w broń palną przestępców skoro obywatele mają dostęp do broni palnej rozdzielnego zapłonu? Czyżby nie czytali co napisałeś?

"Nie wiem, ty w swojej głupocie naprawdę myślisz, że oni będą bezczynnie stać i patrzeć, jak ich ofiary się uzbrajają lub że porzucą swój styl życia... Obudź się i wyciągnij rękę z nocnika." - Ale jak sam napisałeś:
- "12... w całym 2019... o tym właśnie mówię, gdy piszę o tym, że aktualnie szansa na to, że przestępca wyciągnie broń jest znikoma."
Obywatele mają nieznaną ilość bronii rozdzielnego ładowania i przestępcy: "12... w całym 2019... o tym właśnie mówię, gdy piszę o tym, że aktualnie szansa na to, że przestępca wyciągnie broń jest znikoma." - Co potwierzda tezę, że uzbrojony obywatel =/= uzbrojony przestępca którą to chcesz lansować....

No więc jak tam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+2 / 4

@SARs9504 "No więc gdzie ta zatrważająca ilość uzbrojonych w broń palną przestępców skoro obywatele mają dostęp do broni palnej rozdzielnego zapłonu? Czyżby nie czytali co napisałeś?" - no właśnie dlatego tych napadów z bronią nie ma, ponieważ nie ma powszechnego dostępu do broni i ofiara z dużą dozą prawdopodobieństwa nie dzierży broni :) Brawo, odkryłeś Ameryką i powoli zaczynasz dostrzegać cudowności wynikające ze stosowania tzw. myślenia przyczynowo-skutkowego.

"Obywatele mają nieznaną ilość bronii rozdzielnego ładowania i przestępcy" - no nie bardzo i w szczególności - NIE NOSZĄ JEJ. To są rzadkie, marginalne przypadki.

"Co potwierzda tezę, że uzbrojony obywatel =/= uzbrojony przestępca którą to chcesz lansować...." - właśnie dokładnie ją obala, ale tego nie rozumiesz :)
Jeszcze raz powtarzam - włącz to coś, co masz między uszami i postaw się w skórze przestępcy. CO robisz, gdy:
a) masz niemal pewność, że ofiara nie ma broni. Czy zabierasz ją wtedy ze sobą lub starasz się ją zdobyć, czy może nie widzisz takiej potrzeby?
b) nie masz takiej pewności i istnieje prawdopodobieństwo, że może ją mieć? Cholera, dla mnie w takim wypadku broń byłaby rzeczą pierwszej potrzeby, zabierałbym ją tak często, jak to tylko możliwe i z miejsca bym ją wyciągał.
Ty naprawdę zakodowałeś sobie w głowie, że jeśli ofiary zaczną się uzbrajać, to przestępcy będą biegali z tym, co obecnie... Nie widzisz absolutnie żadnych negatywnych konsekwencji dostępu do broni. Trochę przerażające, jak bardzo krótkowzroczny jesteś i jak nie potrafisz łączyć oczywistych faktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 2

@LowcaKomedii
"no właśnie dlatego tych napadów z bronią nie ma, ponieważ nie ma powszechnego dostępu do broni i ofiara z dużą dozą prawdopodobieństwa nie dzierży broni :)" - Błąd, mamy powszechny dostęp i nawet nie rejestrowany i regulowany, ilość broni wzrosła niewspółmiernie w tym okresie czasu i by potwierdzić twoją tezę:
Wzrost ilości broni u obywateli = wzrost przestępstw z bronią powinieneś być w stanie wskazać taki sam skok w ilościach przestępstw z bronią...
No więc gdzie ten skok?????

"Obywatele mają nieznaną ilość bronii rozdzielnego ładowania i przestępcy" - no nie bardzo i w szczególności - NIE NOSZĄ JEJ. To są rzadkie, marginalne przypadki." - Tak uważasz bo?

Dalej robisz z siebie nieudolnego myśliciela:
A) ofiara może być uzbrojona, więc najwyżej odpowiem za napad a najlepiej gdzie indziej będę dokonywał przestępstwa bo nie chce umrzeć.
B) wezmę sobie gnata, i będę odpowiadał za napad z bronią (więcej latek), jak nie odstrzeli mnie ofiara a odda majątek to odstrzeli mnie niebieski.

"Ty naprawdę zakodowałeś sobie w głowie, że jeśli ofiary zaczną się uzbrajać, to przestępcy będą biegali z tym, co obecnie... Nie widzisz absolutnie żadnych negatywnych konsekwencji dostępu do broni. Trochę przerażające, jak bardzo krótkowzroczny jesteś i jak nie potrafisz łączyć oczywistych faktów." - Naprawdę zakodowałeś sobie, że przestępca nie myśli i nie kalkuluje? Myślisz, że są takimi ignorantami jak Ty? Przecież za napad z bronią ba nawet jak wyciągniesz sobie replikę odpowiadasz tak samo idziesz do pierdla na dłużej. Ba badania dowodzą, że nawe NAWET jeśli wyciągniesz gnata to ofiara częściej odda co posiada sprawa na tym się zakończy, a wtedy przestępca TEŻ ODPOWIADA ZA NAPAD Z BRONIĄ.

Pomyśl raz jeszcze bo Ci nie wychodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
+1 / 1

@LowcaKomedii
"12... w całym 2019... o tym właśnie mówię, gdy piszę o tym, że aktualnie szansa na to, że przestępca wyciągnie broń jest znikoma"

Czyli jak np. w Twoim własnym domu ktoś sterroryzuję Cię bronią a potem zatłucze pałką albo udusi kawałkiem kabla, to będzie ok? Bo do takich wniosków można tu dojść.
Ponad 500 morderstw rocznie to pomyłka - jak będę grzeczny to bandyta nic mi nie zrobi.
O gwałtach nawet nie wspominam. Wiele krzyku o nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+1 / 3

@Antykaczka "Czyli jak np. w Twoim własnym domu ktoś sterroryzuję Cię bronią a potem zatłucze pałką albo udusi kawałkiem kabla, to będzie ok? Bo do takich wniosków można tu dojść." - nie, do wniosków takich można dojść, że aktualnie mało który przestępca chodzi z bronią...
Nie trzeba być geniuszem, aby wydedukować, że gdyby więcej obywateli miało broń, to więcej przestępców również. Proste jak budowa cepa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+2 / 4

@SARs9504 Ehh, znowu ten analfabeta...

"Błąd, mamy powszechny dostęp i nawet nie rejestrowany i regulowany, ilość broni wzrosła niewspółmiernie w tym okresie czasu i by potwierdzić twoją tezę:
Wzrost ilości broni u obywateli = wzrost przestępstw z bronią powinieneś być w stanie wskazać taki sam skok w ilościach przestępstw z bronią...
No więc gdzie ten skok?????" - nie mamy :) Wam chodzi o to, by byle kmiot z IQ niewiele większym od szympansa mógł okazać dowód i kupić broń w pierwszym lepszym sklepie. Czegoś takiego na szczęście nie ma.
Dostęp do broni jest utrudniony, więc jaki ty skok chcesz widzieć?
Swoją drogą kolejne samozaoranie: "mamy powszechny dostęp i nawet nie rejestrowany i regulowany" - to po co wojujesz? :) No niby masz co chciałeś, więc w czym problem?

"Tak uważasz bo?" - emm, ponieważ pokazują to powszechnie dostępne statystyki?

"B) wezmę sobie gnata, i będę odpowiadał za napad z bronią (więcej latek), jak nie odstrzeli mnie ofiara a odda majątek to odstrzeli mnie niebieski." - nie idzie ci w myślenie...
- skoro już napadasz ludzi, to raczej liczysz się z konsekwencjami
- jak nie weźmiesz broni, a ofiara będzie ją mieć, to może być tak, że ona ją wyciągnie i później grzecznie poczekacie na policję. Jeśli weźmiesz ją ty i pierwszy wyciągniesz, to nie dasz ofierze szansy wyciągnąć swojej. Celujesz do czasu, aż się trochę oddalisz, a później uciekasz. Hurra, tym "sprytnym" sposobem zwiększyłeś swoją szansę udanego napadu...

"to odstrzeli mnie niebieski" - nie wiem czy wiesz, ale policja nie bierze się z powietrza i że mija dość dużo czasu, zanim dojadą...

Ty naprawdę zakodowałeś sobie w głowie, że w przypadku uzbrajania się społeczeństwa przestępcy będą grzecznie stali z boku...

"Naprawdę zakodowałeś sobie, że przestępca nie myśli i nie kalkuluje?" - no właśnie cały czas pokazuję, że ty to robisz :)

"Przecież za napad z bronią ba nawet jak wyciągniesz sobie replikę odpowiadasz tak samo idziesz do pierdla na dłużej." - emm, ty myślisz, że oni decydując się na takie życie nie wkalkulowali takiego ryzyka w swój "zawód"?

"NAWET jeśli wyciągniesz gnata to ofiara częściej odda co posiada " - hmm, i o to właśnie chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
0 / 0

@LowcaKomedii a można się w ogóle bronic? Tak czymkolwiek?
Bo wiesz, jakby morderca wiedział, że się nie będziesz bronić, to nie zrobi krzywdy (to rozwinięcie Twojej logiki).

Nie czepiam się specjalnie. Po prostu interesuje mnie podział ofiar na lepsze/gorsze, w zależności od tego, czym zostały zabite. Tak, jakby np. kobieta, zgwałcona i zatłuczona młotkiem we własnym domu była niewarta tego, żeby dać jej jakiekolwiek szanse, bo wtedy przestępca miałby broń i... zabił by ją dwa razy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 1

@LowcaKomedii
No więc gdzie ten skok?????" - nie mamy :) - Dziękuje sprawa zamknięta.

"Wam chodzi o to, by byle kmiot z IQ niewiele większym od szympansa mógł okazać dowód i kupić broń w pierwszym lepszym sklepie." - po pierwsze JUŻ MOŻE po drugie każdy obywatel RP ma być traktowany tak samo przez organa państwowe wedle konstytucji i moralności chyba, żejest przestępcą.

""Tak uważasz bo?" - emm, ponieważ pokazują to powszechnie dostępne statystyki?" - no to je pokaż... Tylko dokładnie statystyki czy obywatele noszą (posiadający) czy też nie noszą :D

"- skoro już napadasz ludzi, to raczej liczysz się z konsekwencjami" - i liczysz jaka odsiadka za co ale Tobie to unika

"- jak nie weźmiesz broni, a ofiara będzie ją mieć, to może być tak, że ona ją wyciągnie i później grzecznie poczekacie na policję. Jeśli weźmiesz ją ty i pierwszy wyciągniesz, to nie dasz ofierze szansy wyciągnąć swojej. Celujesz do czasu, aż się trochę oddalisz, a później uciekasz. Hurra, tym "sprytnym" sposobem zwiększyłeś swoją szansę udanego napadu..." - dalej jesteś ścigany jako przestępca dokonujący napadu z bronią palną a to co innego niż normalny "Napad" pod względem ścigania jak i kary... Ale to tylko oczywiste prawda?

""to odstrzeli mnie niebieski" - nie wiem czy wiesz, ale policja nie bierze się z powietrza i że mija dość dużo czasu, zanim dojadą..." - Nieeee nie możliwe... Normalnie odkryłeś coś o czym nikt nie wie... Ale to chyba dodatkowy argument aby pozwolić ofierze się uzbroić... No a i taki "ścigany" przestępca z bronią jest ścigany jednak mocniej i Policja traktuje go inaczej niż nieuzbrojonego ale to jak zwykle oczywiste dla wszystkich tylko nie Ciebie.

"Ty naprawdę zakodowałeś sobie w głowie, że w przypadku uzbrajania się społeczeństwa przestępcy będą grzecznie stali z boku..." - Ty naprawdę nie rozumiesz, że jak społeczeństwo się uzbroi to przestępstw będzie mniej bo przestępstwo będzie wiązało się z o wiele większym ryzykiem... Zresztą: Szwajcaria i Finlandia :D takie przykłady ;)

"Naprawdę zakodowałeś sobie, że przestępca nie myśli i nie kalkuluje?" - no właśnie cały czas pokazuję, że ty to robisz :)" - Tak upierając się, że przestępca nie policzy sobie, że za napad z bronią jest inny wymiar kary oraz niebiescy inaczej reagują oraz, że ofiara ma większą szansę na obronę... Eh...

"Przecież za napad z bronią ba nawet jak wyciągniesz sobie replikę odpowiadasz tak samo idziesz do pierdla na dłużej." - emm, ty myślisz, że oni decydując się na takie życie nie wkalkulowali takiego ryzyka w swój "zawód"? - Tak DOKŁADNIE, WKALKULOWALI OBECNY STAN teraz dodajesz szans na obronę ofiary czyli RYZYKO ROŚNIE ZNACZNIE dla przestępcy więc przestępca mniej chętnie będzie robił co? ŁAMAŁ PRAWO

"NAWET jeśli wyciągniesz gnata to ofiara częściej odda co posiada " - hmm, i o to właśnie chodzi? - Ofiara ma większe szanse na obronę a jak z niej nie skożysta i będzie taka sytuacja jaką sobie wymażyłeś to mniejsze szanse na brutalne pobicie / mord / gwałt... Win / Win znasz to pojęcie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+2 / 4

@Antykaczka Najbardziej lubię argumenty typu - wstawię coś, czego oponent nie powiedział tylko po to, by to obalić :)
Coś ci nie idzie rozwinięcie "mojej logiki", czyli wymyślanie czegoś, czego nie napisałem.

Oczywiście, że może się bronić i to tym, co jest w tej chwili dostępne. Gdzie ja napisałem, że nie? Podkreśliłem tylko fakt, że inaczej się przygotujesz na kogoś, kto niby z założenia ma być bezbronny, a inaczej na kogoś, kto może mieć broń, prawda? To chyba logiczne. No chyba, że uważasz przestępców za idiotów, którzy lecą na potencjalnie uzbrojonych ludzi wyposażeni w jakieś kubotany...

"Po prostu interesuje mnie podział ofiar na lepsze/gorsze, w zależności od tego, czym zostały zabite. Tak, jakby np. kobieta, zgwałcona i zatłuczona młotkiem we własnym domu była niewarta tego, żeby dać jej jakiekolwiek szanse, bo wtedy przestępca miałby broń i... zabił by ją dwa razy?" - logiko, gdzie się schowałaś? Przecież dostałeś proste do zinterpretowania dane policyjne i ilości napadów z bronią palną... Czego tu nie rozumiesz? Tak, jak ktoś napisał wcześniej - obecnie masz większe szanse na bycie zabitym przez piorun niż przez to, że ktoś uzbrojony cię zastrzeli.

Jeszcze raz ci powtarzam - w przeciwieństwie do tego, co się wam wydaje, przestępcy nie są idiotami i jeżeli ich potencjalne ofiary się zbroją, to wyobraź sobie, że ONI RÓWNIEŻ. Niesłychane, prawda? Kto by pomyślał, że nie będą tylko grzecznie stać z boku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+2 / 4

@SARs9504 "Dziękuje sprawa zamknięta." - rozbawiłeś mnie :)

"po pierwsze JUŻ MOŻE" - tak więc powtarzam - z czym walczysz? Skoro dostęp do broni nie jest utrudniony i piszesz, że każdy obywatel może ją kupić, więc pytam jeszcze raz - z czym więc walczysz? Nie wiem, chcesz aby broń jako gratisy do bułek dodawali, czy o co ci chodzi? O kolejne samozaoranie?

"no to je pokaż... Tylko dokładnie statystyki czy obywatele noszą (posiadający) czy też nie noszą :D" - przecież je dostałeś pod kolejnym demotem, pod którym wojujesz kolejny raz w sprawie broni. Ba, pisałem nawet tutaj i wysyłałem link, gdzie jak byk miałeś informację, że na całą Polskę, przez cały rok notuje się ok. kilkuset przestępstw, w których sprawcy mają broń. Przescrolluj sobie lub zacznij czytać komentarze, ale dla odmiany ze zrozumieniem.

"i liczysz jaka odsiadka za co ale Tobie to unika" - i liczysz się z tym co lepiej mieć przy sobie, aby przestępstwo zakończyło się sukcesem. Od samego początku ci to wpajam, ale do tej pory ci to unika...

"dalej jesteś ścigany jako przestępca dokonujący napadu z bronią palną" - rozumiem, że ty jako mądry inaczej przestępca wolałbyś wyskakiwać z kijem na potencjalnie uzbrojone ofiary, by w razie czego mieć mniejszą odsiadkę? Aż śmiechłem.
Zresztą, tak samo bredziłeś o włamywaniu się do mieszkań, gdzie szedłbyś z pustymi rękami, robił wycieczkę do kuchni w poszukiwaniu jakiegoś noża, a w razie wpadki tłumaczył się policji tym, że chciałeś, aby w domu, w którym może nie być dzieci, dzieci się nożem nie skaleczyły, bo ten leżał na ziemi. Ty naprawdę stałbyś się memem w przestępczym światku.

"Nieeee nie możliwe... Normalnie odkryłeś coś o czym nikt nie wie.." - widzisz, tobie jakoś umknęło :)

"Ale to chyba dodatkowy argument aby pozwolić ofierze się uzbroić..." - z pewnością będziesz się czuł bezpieczniej, gdy każdy wokół będzie mógł mieć klamkę, nawet awanturujące się Sebixy pod monopolowym...

"przestępca z bronią jest ścigany jednak mocniej i Policja traktuje go inaczej niż nieuzbrojonego" - dlatego przestępcy po tym, jak ich ofiary zaczną się uzbrajać, zaczną chodzić na akcje z pustymi rękami :) Genialne!

"Ty naprawdę nie rozumiesz, że jak społeczeństwo się uzbroi to przestępstw będzie mniej bo przestępstwo będzie wiązało się z o wiele większym ryzykiem..." - a ty dalej nie rozumiesz, że oni z tego czerpią środki do życia i że będą się uzbrajać jeszcze bardziej, by ten napad im się powiódł...

"Zresztą: Szwajcaria i Finlandia :D takie przykłady ;) " - nom, dokładnie tak. Dobre przykłady. Doczytaj więc jak to jest z noszeniem broni poza domem w Szwajcarii oraz dlaczego pociski oraz broń musisz przenosić oddzielnie :) Oraz kto w ogóle może chodzić z załadowaną bronią. Gdy już skończysz ze Szwajcarią, poczytaj jak jest w Finlandii. Nie zapomnij też sprawdzić, jak w tym kraju broń może być przenoszona. Dobre przykłady, nie ma co :)

"Tak upierając się, że przestępca nie policzy sobie, że za napad z bronią jest inny wymiar kary oraz niebiescy inaczej reagują oraz, że ofiara ma większą szansę na obronę..." - oraz, że ma większą szansę na sukces idąc na napad z pustymi rękami w czasie, gdy społeczeństwo się uzbraja :)

"przestępcy więc przestępca mniej chętnie będzie robił co? ŁAMAŁ PRAWO" - dokładnie tak, nagle, magicznie zrezygnują z łatwego zarobku i przerzucą się na zupki chińskie oraz życie przy świecach, gdy im prąd wyłączą. Teraz uwaga, powiem ci wielką tajemnicę - dostosują się do obecnej, nowej sytuacji i będą chcieli znowu zdobyć przewagę nad ofiarami Szok, prawda?!

"Ofiara ma większe szanse na obronę a jak z niej nie skożysta i będzie taka sytuacja jaką sobie wymażyłeś to mniejsze szanse na brutalne pobicie / mord / gwałt.." - absolutnie nie? To teraz wyobraź sobie:
- więcej moich ofiar ma broń, więc ja, by znowu mieć przewagę, załatwiam sobie własną. Nie jestem kretynem, który będzie szarżował na potencjalnie uzbrojoną ofiarę, co pewien bystrzak doradza (bo mniejszy wyrok...)
- od razu wyciągam broń i mówię, by delikw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+1 / 3

@SARs9504
- od razu wyciągam broń i mówię, by delikwent się nie ruszał
- obszukuję go albo każę mu opróżnić kieszenie, w zależności od tego jakie ma szanse na rozbrojenie mnie
- zabieram jego broń, gdy okazuje się że ten ją ma i co dalej?
Cholera, dalej robię dokładnie to, co wcześniej? Magia...
* skorzysta
* wymarzyłeś

PS naprawdę czułbym się zdecydowanie bezpieczniej, gdyby każdy, kto nie umie nawet poprawnie pisać, mógł ot tak skołować sobie broń i z nią chodzić po ulicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
0 / 2

@LowcaKomedii
"obecnie masz większe szanse na bycie zabitym przez piorun niż przez to, że ktoś uzbrojony cię zastrzeli."

I o to mi chodzi.
SKĄD rodzi się przekonanie, że hipotetyczna ofiara ZABÓJCY nie zasługuje, żeby posłużyć się bronią palną, jeśli tylko ZABÓJCA nie jest uzbrojony? Już któryś raz z rzędu odrzucasz zabójstwa innymi narzędziami, zupełnie jakbyś miał tych ludzi głęboko w ... Jakby ich życie było mniej istotne.
Trzymacie się tego z zapałem godnym większej sprawy. Ja po prostu staram się zrozumieć procesy myślowe, które za tym stoją.

To tak, jakby powiedzieć Twojej żonie, córce, matce... że jeśli gwałciciel był przystojny, to nie ma tematu.
Albo jeśli miał poniżej 15cm...
Efekt końcowy ten sam ale z jakichś powodów jednej dziewczynie przyznamy prawo do (skutecznej) obrony a drugiej powiemy, że niech wybiera z zabawek, które sprzedawcy reklamują jako narzędzie do obrony. Co bardziej bezczelni dodają jeszcze "skuteczne".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
+1 / 1

@LowcaKomedii Jak działają takie zabawki można sobie na własne oczy zobaczyć.
Oczywiście każdy ma prawo wyboru, w myśl zasady "moje ciało - moja sprawa".
Każdy ma prawo zdecydować, jak bardzo ceni swoje życie i dobrać narzędzie odpowiednie do swoich potrzeb. Jeśli świadomie wybiera zabawkę, to ja jak najbardziej taki wybór szanuję.

A zabawek do wyboru jest całkiem sporo:

https://www.youtube.com/watch?v=5BNaWC1RxGY&feature=emb_rel_end

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+2 / 4

@Antykaczka "SKĄD rodzi się przekonanie, że hipotetyczna ofiara ZABÓJCY nie zasługuje, żeby posłużyć się bronią palną, jeśli tylko ZABÓJCA nie jest uzbrojony? Już któryś raz z rzędu odrzucasz zabójstwa innymi narzędziami, zupełnie jakbyś miał tych ludzi głęboko w ... Jakby ich życie było mniej istotne." - skąd rodzi się przekonanie, że zabójcy będą mniej agresywni, jeśli włożymy w ich ręce broń palną? Nagle przestaną zabijać, czy o co wam chodzi?
A te inne narzędzia ignoruję, ponieważ, uwaga, również ich możesz używać. Wyobraź sobie, że zgodnie z polskim prawem możesz z maczetą chodzić po ulicy.
Jeśli chodzi o "zabawki", to proponuję dostać paralizatorem lub jakimś lepszym, nie najtańszym, gazem pieprzowym po oczach i powtórzyć, że to tylko zabawki i że nie działają.
Najbardziej mnie jednak zadziwia to, że bredzisz o broni palnej i usilnie o nią zabiegasz, podczas gdy twój kolega obok bredzi, że bez żadnego problemu można ją szybko i legalnie nabyć, a do tego dochodzi również broń czarnoprochowa, którą, uwaga, również możesz posiadać.
Co wy sobie ubzduraliście w głowach, że tylko i wyłącznie broń palna was uratuje, pomimo, że przestępcy od lat wam pokazują, że można sobie radzić bez niej?

O brzydki burak, który od lat walczy o to samo, co wy. Szanuję, to może obejrzyj inny jego filmik:
https://youtu.be/sjyVBrMHAtE?t=2939
Ale zabawka, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-2 / 2

@LowcaKomedii
"po pierwsze JUŻ MOŻE" - tak więc powtarzam - z czym walczysz? - Już może np NIE LEGALNIE albo w pełni legalnie rozdzielnego ładowania która jest bardziej niebezpieczna dla użytkownika niż ta z nabojem scalonym. No i Idiota (jak już obrażasz innych) może opłacić prawnika by dostać zezwolenie. Idzie o to By KAŻDY nie musiał się "tłumaczyć" po co chce jeśli jest nie karalny.

"przecież je dostałeś pod kolejnym demotem, pod którym wojujesz kolejny raz w sprawie broni. Ba, pisałem nawet tutaj i wysyłałem link, gdzie jak byk miałeś informację, że na całą Polskę, przez cały rok notuje się ok. kilkuset przestępstw, w których sprawcy mają broń. Przescrolluj sobie lub zacznij czytać komentarze, ale dla odmiany ze zrozumieniem." - Te statystyki bez metodyki co zgubuły ponad 300 przypadków?? :D
https://www.heritage.org/data-visualizations/firearms/defensive-gun-uses-in-the-us/
https://www.cnsnews.com/news/article/cdc-study-use-firearms-self-defense-important-crime-deterrent

Tak żeczywiście potwierdzały Twoją teze na zasadzie "patrz jak się nie bronią przed bandytą to mają szansę się sami zranić" gratuluje... Jeśli TO ma potwierdzać Twoje teorie to rzeczywiście muszę zakupić ci aluminiową czapeczkę.

""i liczysz jaka odsiadka za co ale Tobie to unika" - i liczysz się z tym co lepiej mieć przy sobie, aby przestępstwo zakończyło się sukcesem. Od samego początku ci to wpajam, ale do tej pory ci to unika..." Tak bo KARANY przestępca będzie nosił przy sobie Broń której (karany) nie może mieć by ograniczyć ryzyko... Tak tłumaczę CI TO od początku...

"Nieeee nie możliwe... Normalnie odkryłeś coś o czym nikt nie wie.." - widzisz, tobie jakoś umknęło :)" - Eee nie? To artument ZA dostępem bo nawet jak wsadzisz sobie w majty to szybciej dobędziesz niż niebieski przyjedzie? Ale Tobie dużo umyka..

"Ale to chyba dodatkowy argument aby pozwolić ofierze się uzbroić..." - z pewnością będziesz się czuł bezpieczniej, gdy każdy wokół będzie mógł mieć klamkę, nawet awanturujące się Sebixy pod monopolowym..." - Tak bo w przeciwieństwie do Ciebie nie odbieram praw ludziom bo kogoś uważam za idtiotę. Wiesz SEBA pod monopolowym ma takie same prawa jak Ty o ile jest nie karany. Ale Ty lubisz segregować ludzi widać....

"
"Zresztą: Szwajcaria i Finlandia :D takie przykłady ;) " - nom, dokładnie tak. Dobre przykłady. Doczytaj więc jak to jest z noszeniem broni poza domem w Szwajcarii oraz dlaczego pociski oraz broń musisz przenosić oddzielnie :) Oraz kto w ogóle może chodzić z załadowaną bronią. Gdy już skończysz ze Szwajcarią, poczytaj jak jest w Finlandii. Nie zapomnij też sprawdzić, jak w tym kraju broń może być przenoszona. Dobre przykłady, nie ma co :)" - No doczcytaj np jak się tam "wnioskuje" o broń chociażby...

""przestępcy więc przestępca mniej chętnie będzie robił co? ŁAMAŁ PRAWO" - dokładnie tak, nagle, magicznie zrezygnują z łatwego zarobku i przerzucą się na zupki chińskie oraz życie przy świecach, gdy im prąd wyłączą. Teraz uwaga, powiem ci wielką tajemnicę - dostosują się do obecnej, nowej sytuacji i będą chcieli znowu zdobyć przewagę nad ofiarami Szok, prawda?!" - Szukujące u ciebie jest jedno, w jednej chwili mówisz, że przestępca kalkuluje w kolejnej, że nie a potem zaraz że tak. Jeśli RYZYKO wzrasta to przestępstwo się MNIEJ opłaca. Ale To do ciebie nie trafia od tygodni więc teraz też nie trafi.

""Ofiara ma większe szanse na obronę a jak z niej nie skożysta i będzie taka sytuacja jaką sobie wymażyłeś to mniejsze szanse na brutalne pobicie / mord / gwałt.." - absolutnie nie? To teraz wyobraź sobie:" - No

- więcej moich ofiar ma broń, więc - RYZYKO TWEJ PROFESJI WZRASTA - ja, by znowu mieć przewagę, załatwiam sobie własną. - KTÓRA TO PRZY PIERWSZEJ KONTROLI WRZUCA MNIE DO PIERDLA I PODNOSI JESZCZE BARDZIE RYZYKO - Nie jestem kretynem, - CHYBA JEDNAK TAK WYCHODZI NA TO - który będzie szarżował na potencjalnie uzbrojoną ofiarę, - WIĘC ZACZNE SZUKAĆ NIE UZBROJONYCH OFIAR W MIEJSCACH GDZIE WIEM, ŻE JEST MNIEJ BRONI - co pewien

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@SARs9504 Rany, a czy wy nie wiecie, że to wszystko już było i każdy wariant przetestowano? Teraz westerny nie są w modzie, ale może warto po jakiś klasyczny sięgnąć? Na początek, może być nawet "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie". Tam każdy miał broń, ale gdy miasteczko terroryzował jakiś szybki Bill, to guzik to dawało. Jedyne, co robiono, to zabijano dechami drzwi, zamykano okiennice i czekano, aż zjawi się jakiś dzielny szeryf i zrobi z nim porządek. Ewentualnie wynajmowano jeszcze szybszego Billa.

W zakresie prawa i walki z przestępczością naprawdę wszystko już było. Ostatecznie, żyjemy w dość bezpiecznym kraju w ogólnie najbezpieczniejszym okresie historii. Czego jątrzycie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+1 / 1

@daclaw bo zabawkami odmiennymi chcieli by się pobawić[choć im nikt nie broni>strzelnice], lub co gorsze bohaterami chcą zostać i marzy im się jakaś akcja. Jątrzą jednak najwięcej ci którzy mogliby najwięcej na tym zarobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
0 / 0

@LowcaKomedii
"skąd rodzi się przekonanie, że zabójcy będą mniej agresywni, jeśli włożymy w ich ręce broń palną?"
A będą bardziej agresywni? Tzn. zabiją kogoś dwa, trzy razy?

Mój demot nie jest o "rozdawnictwie" broni na lewo i prawo ale o tym, że akurat najmniej powołani ludzie mają najmniej problemów, żeby ją zdobyć.
Ale ja nie nie o tym. Po prostu zainteresowało mnie zjawisko odmowy prawa do skutecznego środka obrony. Takiego, który nie jest uzależniony os siły fizycznej posiadacza czy od głupiego szczęścia. Fascynuje mnie podejście typu: "no on ma tylko nóż, co może zrobić?".


"Szanuję, to może obejrzyj inny jego filmik:"
Również szanuję ale jednocześnie uważam, że jeśli ktoś spełnia ustawowe warunki do wydania pozwolenia (niekarany, przestrzegający prawa i zdrowy psychicznie obywatel) to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posiadał nowszą, wygodniejszą i mniej zawodną konstrukcję.

Gaz NIE SŁUŻY do obrony :)
Chyba że czynnikiem decydującym o skuteczności ma być głupi fart.
Burak to ładnie podsumował. Gaz służy do skutecznego spierda***ia, co może być utrudnione we własnym domu.

https://www.youtube.com/watch?v=TQqY-4MYwQc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 10

Jest prosta zaleznosc - im wiecej jest broni legalnej na danym terenie, tym wiecej jest tez broni nielegalnej na ulicach. Im wiecej broni, tym wiecej jest tez trupow niewinnych np dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
-3 / 7

@tomkosz to oczywiste, wystarczy spojrzeć na Szwajcarię :)

Albo Szwecję, gdzie murzyńskie gangi używają granatów i ładunków wybuchowych a ostatnio 12-letnia dziewczynka została postrzelona z broni automatycznej, zakazanej w całej Europie.
https://www.bbc.com/news/world-europe-43667367

Albo na Szkocję z jednymi z najsurowszych praw w Europie, gdzie przestępcy mają tak łatwy dostęp do broni, że traktują ją jak jednorazówki.
https://www.heraldscotland.com/news/17265867.police-gangsters-many-guns-can-throw-away-use/

Albo na takie akcje we Włoszech, gdzie ostatnio Policja przechwyciła m.in. setki sztuk broni, w tym automatycznej i kontener z warzącą 250 kilogramów i mierzącą 3,5 metra rakietą powietrze-powietrze.
https://www.bbc.com/news/world-europe-48987723

Albo na Wielką Brytanię czy Danię, gdzie murzyńskie gangi coraz częściej używają broni automatycznej, o której nawet nie wiadomo, gdzie i przez kogo jest produkowana.
https://www.thefirearmblog.com/blog/2015/08/11/mystery-9mm-machine-pistol-seized-europe/

Albo na Francję, gdzie murzyńskie gangi używają sobie broni automatycznej, zakazanej w całej Europie.
https://www.youtube.com/watch?v=W9_JQw2Y1wA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+2 / 10

@Antykaczka co za bzdury. wkopales sie najbardziej w temacie Szkocji, akurat znam ten temat bo mieszkam tu od 15 lat. To tutaj doszlo do masakry bronia palna w szkole w Dunblane, po czym calkowicie zakazano posiadania broni krotkiej w tym kraju. Efekt: nie bylo od tego czasu zadnej strzelaniny w zadnej szkole w Szkocji, a to juz prawie cwierc wieku. W artykule do ktorego link wkleiles jest napisane o geniuszu ktory kupil bron by sprzedawac ja na... eBayu. To pokazuje z jakimi ludzmi mamy tu do czynienia :) Strzelaniny sa tu rzadkie jak gruszki na wierzbie, a w razie zajscia, na nogi stawiana jest cala policja i glupkow szybciutko sie znajduje. Porownaj to z sytuacja np w NY. To tyle, nie bede wiecej tracic czasu na zasleponego fanatyka, ktory nie ma pojecia o swiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 9

@tomkosz No to ciekawe, twierdzisz za tem, że "The Herald" kłamie? I jak to dodatkowo przeczy temu co Antykaczka napisała? Rozumiem, że dla tego, że Ty nie przeczytałeś dobrze co napisała to wszystko jest fałszem prawda?

A tu taka ciekawostka:
https://www.thesun.ie/news/2833399/investigation-launched-after-lethal-mp7-machine-pistol-falls-out-of-the-boot-of-armed-garda-car-in-dublin/

A skoro jesteś w Szkocji to powiedz mi jak to zrobiono by trzeba było wiatrówki na licencje mieć.

A zapomniałem wasz parlament :D
https://www.youtube.com/watch?v=BQ28yh7F228

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 22:49

R rafal199
-2 / 6

@Antykaczka Gdzie przypadki z Polski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
0 / 6

@tomkosz "Porownaj to z sytuacja np w NY"
Masz na myśli ten sam Nowy York, z najsurowszym prawem o broni palnej w całych USA?

Ale tą Szkocją to mnie zaciekawiłeś. Wrzucili do statystyk wiatrówki (50% wszystkich "przestępstw"). Potem te wiatrówki pozabierali. Jacy przestępcy biegają z wiatrówkami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 23:13

R rafal199
-2 / 4

@Antykaczka hahahah :) dobre xD zupełnie jak ta broń automatyczna o której wcześniej pisałeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
-3 / 5

@rafal199 no bez porównania do lśniących nowością automatów.
Wyobrażasz sobie? Zostać zabitym z broni o wyglądzie kupy. Można się popłakać ze śmiechu ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
0 / 6

Trochę stare ale jednocześnie jest to potwierdzenie tezy, że "zwiększenie ilości broni legalnej zwiększa od razu ilość tej nielegalnej".

Fakt, że dajesz komuś pozwolenie na pistolet do obrony własnej sprawia, że na czarnym rynku pojawia się automatyczny Skorpion. Wiadomo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 1:42

avatar Antykaczka
+1 / 5

Albo granatnik przeciwpancerny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 1:50

avatar Antykaczka
0 / 4

@SARs9504 Irlandia to jest w ogóle bardzo ciekawy przypadek.
Otóż od wielu lat rząd walczy tam z wiatrówkami, replikami asg czy nawet markerami paintballowymi :)
Szaleństwo zaczęło się w 1972, kiedy to legalni właściciele broni (głównie sportowej) zostali poproszeni o jej zwrot na komisariaty. Zgadza się; rząd niczego sam nie odebrał. Ludzie sami oddali bo tak robią obywatele przestrzegający prawa. Wszystko skończyło się w 2008 roku zakazem posiadania broni krótkiej.

Oczywiście wszystkie te działania ogłoszono jako wielki sukces bo statystyki "gun violence" rzeczywiście leciały już w dół. Jak to możliwe? Jakim cudem zabranie ludziom wiatrówek i pistoletów sportowych mogło wpłynąć na zamachy bombowe i strzelaniny? Czyżby @tomkosz miał jednak rację?

Nie bardzo. Zbiegło się to z okresem samo-rozbrajania się IRA.
TAK! Rząd znów nie był w stanie wiele zdziałać dopóki terroryści się nie znudzili i sami nie zaczęli dobrowolnie oddawać swoich zapasów broni. A mieli tego takie ilości, że proces był nadzorowany przez międzynarodową komisję :)
Głupi ten, kto twierdzi, że część tej broni nie trafiła na ulice.
Policja cały czas ją przechwytuje. I bardzo dobrze, jednak w Irlandii ostatnio pojawił się nowy problem:

https://zyciewirlandii.com/2017/01/10/przepraszam-czy-tu-strzelaja/

https://polskatimes.pl/irlandia-strzelanina-podczas-ceremonii-wazenia-przed-gala-boksu-nie-zyje-jedna-osoba-video/ar/9369957

https://poloniairlandia.pl/strzelanina-przed-szkoa-w-irlandii-sprawca-nadal-na-wolnosci/

https://poloniairlandia.pl/strzelanina-w-centrum-miasta-w-irlandii-poscig-i-oblawa-gardy/

W takiej sytuacji, zrobienie z wiatrówek śmiercionośnej broni i zabieranie ich potem dzieciakom, wygląda w statystykach bardzo atrakcyjnie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-3 / 5

@Antykaczka Po pierwsze musisz rozróżnić ROI od NI, to co pisze dotyczy NI.

Wiem bo sam mam tam 4 sztuki :) By dostać licencje trzeba mieć 2 referentów i miejsce do strzelania lub być członkiem klubu strzeleckiego. Ogólnie przepisy zrobiono tak by "wyciąć" legalnych właścicieli jeśli nie są farmerami bo klub nie może być prowadzony dla "zysku" ani aktywnie rekrutować członków.

Tak w kraju "świerzo" po wojnie domowej wystarczy sejf, 2 referentów oraz miejsce. Po tem wizyta urzędnika by sprawdzić czy dom bezpieczny i papa.

IRA i UDF mają skrytki z "rezerwami" nielegalnej bronii, przestępcy z nielegalnej przestrzeliwują innym przestępcom kolana za wejście na cudzy teren. Wisienką na torcie było zdarzenie z Belfastu z 4 lata temu, gość zaatakował "osobę po zmianie płci" z uwaga..... Wiertarką bezprzewodową i próbował jej rozwiercić głowę... :D Napady z śrubokrętami czy młotkami to też taka lokalna "norma".

Za to jak były napady w przygranicznym miasteczku to "ktoś" napisał na drodze: "Do włamywaczy strzelamy" i poza oburzeniem mediów jakoś wszyscy byli z tego zadowoleni : D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 18:35

avatar Antykaczka
0 / 2

@SARs9504 Europa to jednak ciekawe miejsce.

P.S.
Zauważyłem, że ktoś tu jest uczulony na wiadomości niepasujące do jego wizji świata i usilnie wystawia "minusy" w myśl zasady, że jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów xD

O ironio! News sprzed kilku dni: xD
Broń automatyczna, granaty, materiały wybuchowe i prawdopodobnie wyrzutnie rakiet.
Ciekawe, ile takich transportów przechodzi...


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 19:41

avatar Antykaczka
-1 / 1

@SARs9504 Europa to jednak ciekawe miejsce.
Nie zagłębiałem się za bardzo w irlandzkie prawo dot. pozwoleń ale wydało mi się dość skomplikowane. A przynajmniej bardziej od tego w Polsce.

P.S.
Zauważyłem, że ktoś tu jest uczulony na wiadomości niepasujące do jego wizji świata i usilnie wystawia "minusy" w myśl zasady, że jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów xD
Czyżby Pan @tomkosz ?

O ironio! News sprzed kilku dni: xD
Broń automatyczna, granaty, materiały wybuchowe i prawdopodobnie wyrzutnie rakiet.
Ciekawe ile takich transportów przechodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 19:55