Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
428 433
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
0 / 6

to jest myśl stulecia ... i pięknie obrazuje sytuację w Polsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
-2 / 8

Jeden produkt warty jest więcej od drugiego. To normalne. Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+1 / 1

@Nace92
Nie, to pokazuje co kupują ludzie. Tik-tok jest produktem z którego korzysta ile ludzi? Miliard? Może tyle, nie używam, nie interesuję się.

Boston Dynamics - szczerze podziwiam za to co robią. Tylko ich produkt jest niszowy, większość tych produktów to prototypy do celów pokazowych, to na tyle ich wyceniono. Niczego im to nie ujmuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Nace92 jak produkt może być niewłaściwy? A z jakim produktem dotarł do mnie Boston Dynamics?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 1

@Gesser Masz rację - nie wiem skąd u Ciebie minusy. Boston Dynamic nie przynosi i prawdopodobnie nigdy nie przyniesie zysku. Tik Tok przyniósł w 2019 roku swojemu właścicielowi 3 mld dolarów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Nace92 nie no, pytanie jest konkretne. Jaką wartość dodaną przedstawia dla mnie firma Boston Dynamics? Dlaczego miałbym "umawiać się" z Tobą na Twój tok myślenia? Dlaczego mamy abstrahować od tej konkretnej firmy? Firma, która oferuje bliżej nieokreśloną wartość dodaną, która nie zaoferuje nigdy komercyjnego produktu miałaby mieć większą wartość, niż strona znana chyba we wszystkich krajach z miliardami użytkowników? Firma Boston Dynamics nie rozwiązuje żadnego problemu świata współczesnego. Nie produkuje protezy ręki czy nogi. Nie leczy chorych na raka. Nie leczy chorych z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Nie robi nic wartościowego, czym wyróżnia się na tle innych firm. Każdy jest - jak to nazwałeś - szarakiem, tylko wszyscy myślą, że się czymś wyróżniają. I właśnie to od tych szaraków zależy wartość firmy. Firma kosztuje tyle ile ktoś chce za nią zapłacić. Skąd pewność, że wgl firma Boston Dynamics ma jakiekolwiek możliwości produkcji tych robotów, które przedstawia na stronie internetowej? Czy znane są wartości zamówień armii amerykańskiej, które jakoby miała oferować? Skoro firma ma takie wyszukane knwo how (nie dla szararaków) to dlaczego Google sprzedało tą firmę w 2017 roku niedużej japońskiej firmie medialnej (nawet nie dużej korporacji tylko niedużej firmie)? Jeśli to taki łakomy kąsek ta firma to czemu firmy takie jak Apple czy Sony się o nią nie zabijają? O ile pamiętam SONY robiło już w robotach, może to jest doskonały dodatek do portfolio SONY? Chyba na taką kwotę SONY może sobie pozwolić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Nace92 a jakie byłoby wystarczające finansowanie pomysłów pana Tesli? przecież dobrze wiemy, że dosyć dobrze mu się wiodło i zazwyczaj na swoje wynalazki finansowanie znajdował. I kto powiedział, że przemysł rozrywkowy jest lepiej finansowany niż przemysł badawczy? skąd takie stwierdzenie, przecież NASA ma ogromny budżet, a raczej nie zajmuje się rozrywką. wartość Space X również jest ogromna. Zdaje się, że 36 mld dolarów, nie to co śmieszne 25 mld dolarów za TikTok. Firma KUKA Roboter GmbH zajmuje się robotyką i też ma ogromną wartość. Google najczęściej skupuje firmy badawcze. Akurat Boston Dynamics sprzedali, dlaczego? I dlaczego konsument miałby nie wydawać pieniędzy na rozrywkę? może jeszcze miałby nie chodzić do kibla? piramida Maslowa, mówi Ci to coś? No tak, ale to ja tkwię w jakiejś "propagandzie". Dlaczego nie Ty? Czemu nadal abstrahować chcesz od firmy, o której mówi demot, o której ja cały czas piszę i którą uważam za bezwartościową? Odpowiem Ci dlaczego Google pozbyło się tej firmy. Firma posiada 1 laboratorium, które zatrudnia 200 ludzi i przynosi straty. Nie zrealizowało do tej pory ani jednego udanego projektu. Kontraktu z wojskiem USA, który miał być nadal nie ma. Zachowujesz się tak, jak byś zjadł wszystkie rozumy. Może problemem dla Ciebie jest to, że łóżko jest droższe od chleba, bo przecież ludzie chcieliby tylko spać? Przypominam, że BD wypłynęło w świat tylko dlatego, że zaproponowało roboty do celów wojskowych, czyli mające zabijać ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
0 / 0

@Nace92
Dlaczego niewłaściwy? Właściwy dla nich, bo z niego korzystają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
0 / 0

@Nace92

To nie demokracja, to indywidualny wybór.

Nie obchodzi mnie to czy kupujesz lodówkę BEKO czy Amica, czy nie kupujesz wcale. Nie obchodzi mnie to czy a) nie nosisz zegarka, b) nosisz zegarek tradycyjny, c) masz smartwatch.

Ty wybierasz produkt, Ty za niego płacisz. Ty swoim konsumenckim wyborem decydujesz o tym czy jakaś firma zarobi, czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
0 / 0

@jaroslaw1999
W jednej kwestii się nie zgodzę - NASA zajmuje się rozrywką. Z premedytacją kręcą ciekawe filmy na ISS, ze startów rakiet robią show, a z astronautów celebrytów. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
+2 / 2

Raczej Chińscy totalitaryści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
+3 / 3

Ano poszło coś nie tak, jeśli taki Bieber pobił rekord The Beatles dla większości piosenek z listy Billboard Hot 100 w ciągu jednego tygodnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
-1 / 1

znak czasów.. brak szacunku dla rzeczy czy ludzi prawdziwie użytecznych... Sprzedawca w biedrze z, którego pracy wszyscy korzystają, która jest ciężka i niewdzięczna - najniższa krajowa + dodatki, pusta franca z insta, która swoim istnieniem jedynie marnuje powietrze, którym oddycham - 30 tys /mc... oczywiście to tylko przykłady ale widać wszędzie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem