Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
615 662
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg. KK w Polsce jest w takiej sytuacji, że obrali taktykę tworzenia wroga by postraszyć gawiedź, która zaczęła sciągać klapki z oczu. Jak piekło już nie daje takich efektów to postawili na gejów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 20:49

K killerxcartoon
+7 / 13

Trzeba ta sektę rozbić bo zniszczy kraj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+6 / 16

@profix3 Dobrze rozumieja. Po prostu lgbt wplywaja na zmniejszenie liczby ich klientow. Oni nie beda ich lubic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+10 / 14

@Brygid Rozpropagowanie ruchów lgbt, sprawia też, że kościół ma mniej powołań. Do tej pory część gejów z obawy o ostracyzm i nie akceptujący swojej seksualności szło do seminarium. Bo tam mogli się ukryć i zyskać wsparcie, ba nawet uznanie za obranie takiej drogi. Obecnie homoseksualiści nie muszą się ukrywać ani wstydzić, więc po części odpowiada to za spadek powołań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 21:27

avatar SkrajnieCentrowy
+16 / 22

Ostatnie badania pokazują w jakiej sytuacji znalazł się KK. Ludzie zaczynają powolutku ściągać te klapki z oczu i nie traktują już tej żenującej instytucji jak wyroczni. Cieszy mnie to.
Kler dostrzegł pewnie, ze straszenie ludzi piekłem już jakoś ich bardzo nie zaskakuje to wykorzystuje niewiedze i stawia się w roli jedynej tarczy przed wyimaginowanym zagrożeniem by pozostać na rynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 21:00

P profix3
+8 / 12

@SkrajnieCentrowy Ale poparcie jakoś cały czas im spada, głównie przez takie działania. Że nikt z nich nie wpadnie na to, że aby odzyskać wiernych, należałoby porzucić mowę nienawiści i odpuścić sobie politykowanie. Przecież znalazłoby się kilku inteligentnych biskupów. A to nie jest trudne zadanie logiczne.
Mamy więc kolejny przykład na to, że fanatyzm religijny nakłada klapki na oczy i pozbawia umiejętności racjonalnego myślenia, nawet w kwestii własnego istnienia/funkcjonowania. I na to, że inteligencja a mądrość, to dwie różne rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2020 o 21:12

avatar SkrajnieCentrowy
+7 / 9

@profix3 Owszem spada, głównie wśród młodych ludzi, którzy mają różne znajomości i po prostu może się orientują czym jest to straszne LGBT.
Nakreśliłem jedynie czym się mogą kierować, a po ostatnich wydarzeniach czyli ta sytuacja z demotywatora czy słynne mądrości o "tęczowej zarazie" jedynie mnie utwierdzają w tym jaka jest ich aktualna taktyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+5 / 5

@SkrajnieCentrowy Zgadzam się pozdr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+8 / 10

@SkrajnieCentrowy Nic sie nie zmienilo :) jak straszyli ludzi pieklem i stawiali sie w roli obroncy tak teraz strasza np LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+7 / 9

@Brygid Coś się zmieniło, poparcie spada, uczniowie wypisują się z zajęć religii, młodzież omija kościoły szerokim łukiem, idzie ku lepszemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
-3 / 5

Nie trzeba straszyć, wystarczy samemu zobaczyć "kraje zachodnie" jak bardzo lewactwo spier***** myślenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+4 / 4

A może jest dokładnie odwrotnie? Ci wszyscy hierarchowie doskonale wiedzą że Boga nie ma, więc jedyne na czym im zależy to dożycie do końca swoich dni (większości z nich już dużo nie zostało) w luksusie i z poparciem urzedasów, którzy liżą im tylko przy każdej okazji.
Tak samo jak polscy politycy nie widzą nic oprócz
czubka swojego nosa. W sumie co ich obchodzi co się stanie z tą instytucją po ich śmierci? Normalny człowiek dba chociaż o to co zostawi swoim dzieciom, a taki ulany ksiądz... Sam odpowiedź sobie resztę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
-3 / 3

@SkrajnieCentrowy słyszałem już te śpiewki pod koniec lat 90', kiedy było oburzenie Konkordatem, a SLD zaczęło zmieniać swój wizerunek na bardziej młodzieżowy żeby odświeżyć swoje szeregi. Obiecywali to samo co Nowoczesna i Razem dziś. Legalne zioło, poluzowanie aborcji, zerwanie Konkordatu (albo renegocjację).
I gdzie jest dziś SLD ? Gdzie jest dziś Kościół ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+3 / 3

@Lemyjones Prawdopodobnie nie istnieje na swiecie osoba ktora wiedzialaby ze jakies bostwo istnieje czy nie, przypuszczam natomiast ze Ci hierarchowie zdaja sobie sprawe ze ta religia to zwykla lipa. Poza tym jak ktos chce to w dane lub po prostu jakies bostwo moze wierzyc lub nie oraz tak samo w dana religie moze wierzyc lub nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+3 / 3

@Xyf SLD jest aktualnie malo liczaca sie partia. Watykan osiagnal przez lata wielki wplyw ktory jednak od pewnego czasu sukcesywnie spada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 17:40

X Xyf
-4 / 4

A czym to spadanie się objawia ? Bo ich ulubieńcy z parlamentu trzymają się mocno, kasiorka z budżetu płynie, prawo aborcyjne poszturchują, nawet Rydzyk się reaktywował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+3 / 3

@Xyf To wszystko co wymieniłeś bazuje - zwlaszcza w Polsce, bo mowisz o Polsce - w wiekszosci na starych rocznikach - pokoleniu jp2 i post jp2. U mlodych osob powiazania z Watykanem sa zdecydowanie slabsze i rzadsze. Pokolenie jp2 musi wymrzec i to nie bedzie tak ze pstryk palcami i Watykan nic nie znaczy. Zwyczajnie Watykanczycy sa obsrani bo zdaja sobie sprawe ze nie tylko tace sa coraz mniejsze ale i coraz mniejsza czesc politykow bedzie sklonna do wspolpracy z nimi. To musi to potrwac. Wlodarze Watykanu wiedza jednak ze coraz wiecej osob ich nie lubi i ze to moga byc ich ostatnie podrygi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 grudnia 2020 o 19:04

avatar Mizantropix
+5 / 11

Bardzo dobrze. Niech obłudnicy i faryzeusze dalej pracują na swoją "renomę" i "popularność".

13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

Nic lepiej nie opisuje dzisiejszego zepsucia kleru, jak Mt. 23 1-36

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+6 / 8

to takie polityczne podziękowanie za hojne dary od prezydenta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
+4 / 10

Ale nażarty squrwysyn

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+4 / 8

@fsubi on stres "zajada" tak ponoc duzo ludzi robi.... A czym on sie tak stresuje pytasz? Tym losem glodnych i biednych dzieci oczywiscie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
+4 / 8

@Apologetyka lgbt to lesbian gej bi trans, wszyscy ci 4 są między innymi homo,
...nie wiem co dokładnie z trans.
a kościół chyba nie rozumie zjawiska lgbt...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+2 / 6

Szlachetka to chłop ze wsi, o XIX wiecznej wsiowej mentalności. Jego kariera wskazuje, że musiał bardzo dawać... czegoś, bo bardzo szybko jak na takiego tłuka, z doktoratem jak rydzyk, a jakże, awansował.
Uważam, że powinno się go częściej pokazywać, bo jak mawiał ks. Tischner (cytuję z pamięci): nie widziałem żadnego katolika, który odszedł z kościoła pod wpływem marksistów, ale znam dziesiątki wiernych, którzy odwrócili się od kościoła na skutek głupoty swoich pasterzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+4 / 8

PIS i ePISkopat to tacy współcześni krzyżacy. Zmienili jedynie wroga. Czy raczej dodali nowego, bo przecież "niewiernych" też najchętniej zabijaliby, ale nie mogą więc tylko na nich szczują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
+2 / 2

to końcówka,pałka się przegła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
-1 / 5

Tęczowa strona nie lepsza, miłość i tolerancja ale niech tylko usłyszą że jesteś patriotą, poleca wyzwiska typu "faszysta"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

@kripszt Za samo stwierdzenie, że jesteś patriotą nie polecą takie wyzwiska. Chyba, że dodasz coś o białej Polsce, albo chłopak, dziewczyna normalna rodzina. Wtedy już może dojść do konfliktu.
Zależy też jak rozumiesz tęczową stronę, czy bierzesz ich przez pryzmat aktywistów czy całej społeczności, a wśród niej również masz patriotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-3 / 5

"Boże miłosierny i sprawiedliwy, stajemy w miejscu upamiętniającym kainową zbrodnię, która rozegrała się w ten grudniowy poranek 1970 roku. Ówczesne władze, zaślepione komunistyczną ideologią, zaprzedane sowieckiemu zaborcy, wydały podstępny rozkaz strzelania do bezbronnych naszych braci i sióstr spieszących do pracy. Do dziś ta zbrodnia nie doczekała się sprawiedliwego osądu w polskim wymiarze sprawiedliwości. W ten sposób prawda została wyszydzona. Ale serca nasze dalekie są od logiki zemsty. Dlatego modlimy się słowami Twego Syna umierającego na krzyżu: »Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzieli, co czynili«. A tych naszych braci i siostry, którzy złożyli życie na ołtarzu Ojczyzny, przyjmij do Ojczyzny niebieskiej, gdzie jest życie w obfitości. I otrzyj z oczu ich najbliższych wszelką łzę.

Boże miłosierny i sprawiedliwy, przebacz także tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt, kształt ideologii bezwstydu, której celem jest wywracanie hierarchii wartości, dekonstrukcja rodziny, demoralizacja dzieci i młodzieży, szerzenie nienawiści wobec życia tych, którzy sami się obronić nie mogą. A cały ten zamęt i chaos próbuje się wprowadzać w sposób przewrotny pod szyldem pięknych haseł: równości, tolerancji, wolności.

Aktywiści owej ideologii, którzy upatrują chwałę w tym, czego winni się wstydzić, nie cofają się przed żadnym aktem szyderstwa z tego, co święte, oraz niszczenia symboli chrześcijańskich i patriotycznych, bo i patriotyzm jest dla tej ideologii przeszkodą. Dano temu wyraz tak niedawno tu, w Gdyni, w prześmiewczej parodii grudniowych wydarzeń. A w tzw. marszach równości swoim zachowaniem ośmieszają i dyskredytują tych ludzi, którzy obarczeni są różnymi dysfunkcjami płci, a nawet generują wobec nich niechęć. A tymczasem - w myśl Katechizmu Kościoła Katolickiego - te osoby powinno się traktować »z szacunkiem, współczuciem i delikatnością«. Nie można nikogo traktować instrumentalnie, jako narzędzie dla celów politycznych, a zwłaszcza do wdrażania ideologii, która za wszelką cenę chce zniszczyć chrześcijaństwo, a tym samym cywilizowany świat.

I dzisiaj, w tym miejscu, prosimy Cię, Boże miłosierny i sprawiedliwy, przebacz tym, którzy nie wiedzą, co czynią. A nam wszystkim daj światłe oczy serca, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania. Chroń nas od pogardy i nienawiści. Naucz nas zwyciężać zło dobrem i daj nam odwagę stać na straży życia i godności każdego człowieka. Zmiłuj się nad nami wszystkimi przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen".

Niech mi powie ktoś, co w tych słowach jest skandalicznego i nie zgadza się z magisterium Kościoła. Biskup potępił grzech, a zarazem przestrzegł przed pogardą innych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem