Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1059 1111
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tenqoba
+4 / 30

niezły palant...ale w sumie jest wśród swoich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+13 / 19

@pikkewyn Ale jak można się przyczepiać do in vitro? Zwykła metoda leczenia niepłodności. Jak jest różnica czy zrobisz dzieciaka po pijaku na kanapie czy przy pomocy medycyny? Jeśli komuś się takie rzeczy nie podobają to powinno się mu automatycznie zabronić przeszczepów i terapii genowych, w końcu nikt na nim "eksperymentować" nie będzie. Jak bozia zabrała zdrowie, to niech bozia odda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+10 / 18

@Rydzykant I chcesz nam powiedzieć,że oni wszyscy razem mieszkają tak? 50 czy 60 księży na jeden kościół. W sumie nic dziwnego, pewnie nawet śpią w jednym łóżku,w końcu to kościół katolicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-5 / 5

@Breva
W jakim kościele??? Wiekszość z uczestników to alumni seminarium duchownego, czyli studenci mieszkający w jednym, klasztornym "akademiku".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geloogorek
0 / 4

Nie zauważa, bo i nie ma czego.

Limity w katedrze były zachowane, wiem bo uczestniczyłem w organizacji "wydarzenia".

I x. Grzybowski nigdy nie twierdził, że dziecko jest produktem, tylko że rodzice, którzy uważają, że dziecko można sobie wytworzyć, traktują je jak produkt. Można się z tym nie zgadzać, ale to co jest w podpisie jest manipulacją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@Robsta76 na to jest sposób... nie brać ślubów kościelnych, nie chrzcić swoich dzieci, nie korzystać z posługi księży na pogrzebie :D swoja drogą te wszystkie posługi wg konkordatu powinny być DARMOWE... :) Ale że polscy głupcy nauczyli ich że się daje kasę to sobie nawet cennik "co łaska" wymyślili :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 42

Większość z nich to koncelebransi, ich nie obowiązuje ani limit ani dystans ani maseczka. Poza tym zajmują tylko główną nawę, gdybyś uwzględnił całą powierzcnię kościoła to prawdopodobnie limit osób by się zgodził. Zamiast bomby wyszedł ci kapiszon.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+6 / 26

@Banasik "gdybyś uwzględnił całą powierzcnię kościoła to prawdopodobnie limit osób by się zgodził"

A ja bym to jeszcze lekko naciągnął - można powiedzieć, że strajki kobiet i niepodległościowy marsz pitekantropów wyklętych również spełniały obostrzenia epidemiczne, jeśli uwzględnimy całą powierzchnię miast.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-3 / 25

@daclaw . Ale ja odniosłem się do przepisów, na podstawie których autor demota chciałby karać, a ty do swojej fantazji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 13

@mars80 Demot jest oczywiście satyryczny/symboliczny. Istotą problemu jest to, co napisałeś - że duchownych w ogóle się nie liczy, są przeźroczyści, m.in. dla prawa. Jeśli dochodzi do przestępstw z udziałem duchownych, to - dokładnie - patrzy się na sytuację tak, jakby ich tam nie było.

P.S. Wyobraźmy sobie, że zamiast święceń biskupich mamy analogiczną sytuację na czyiś np. urodzinach, nawet w klubie o odpowiednio dużej powierzchni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+5 / 7

@mars80 Nie do końca się zgodzę. Przykład? Jubileusz radia grzybek. Na zdjęciach widać wyraźnie - większość bez maseczek, brak dystansu 1,5m, ale Sanepid uznaje, że wszystko ok, że nie przekroczono limitu, że wystawiono środki i afisze itp. Cóż przepływ gotówki w kierunku innym niż państwo=>kościół jest niemożliwy i niedopuszczalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 3

@mars80 przekręciłeś moje słowa - jako niemożliwy i niedopuszczalny (ironia, przekąs) określiłem zmianę kierunku wektora określającego przepływ pieniędzy. Co do tego, że rydzyk dostał pieniądze z funduszy unijnych(nie mylić z bezpośrednią dopłatą z UE, fundusze są rozprowadzane i rozliczane już wewnątrzkrajowo), owszem, projekty spełniały wymagania formalne, natomiast ich przeprowadzenie już nie do końca (ot, choćby odwierty termalne niezgodne z planem - za podobne nieścisłości firmy prywatne, nie "z klucza" są puszczane z torbami - i słusznie - przez nadzór państwowy, a czołowemu inwestorowi w geotermie nawet paluszkiem sie nie grozi, tylko od razu umarza postępowanie, więc gdzie tu jakaś równość wobec prawa?), Nie wspomnę już o innych "sposobach" na prowadzenie biznesu (osobiście zderzyłem się jako handlowiec ze swoistą moralnością i praworządnością na zarządzanych przez niego kamieniołomach - i to w Kieleckiem, i na Dolnym Śląsku). gdyby była równość wobec prawa - jednostek świeckich i kościelnych - nawet bym nie mruknął. Ale tej równości nie ma, i długo jeszcze nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 grudnia 2020 o 18:31

R rdaneel
-1 / 1

@mars80 "Duchownych się w ogóle nie liczy, według przepisów" mam przez to rozumieć że duchowni nie są ludźmi? W sumie to by się zgadzało....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vuugor
+8 / 12

Limit w kościele dotyczy wiernych, nie osób biorących udział w posłudze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-4 / 30

"dziecko z in vitro to produkt nie człowiek" - wszyscy oburzeni. "dziecko w łonie matki to płód a nie człowiek więc można robić aborcje" - i wszyscy są happy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+6 / 10

@paul123 Subtelna różnica. W przypadku in vitro odnosimy się do narodzonego człowieka a nie do tego co jest na szalce petriego, w drugim przypadku mówimy o płodzie bo jest jeszcze w łonie matki. Zastosowałeś uproszczenie, które nagina zamysł obydwu wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 1

@Anty_Leming Kto robi z siebie idiotę, mówiąc drugiemu żeby nie robił z siebie idioty i pisząc "do edukuj"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 8

"ojciec dyrektor dał nam przykład jak postępować mamy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geloogorek
+1 / 1

Prawda, wielu księży, którzy by normalnie byli nie mogło przyjść żeby zachować obostrzenia.

A poza tym, x. Grzybowski mówił, że rodzice uważający dziecko za coś co jest ich własnością, co mogą "wytworzyć" kiedy chcą, traktują je jak produkt, a nie człowieka. On sam nie uważa dziecka za produkt!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-2 / 4

@Agnesitka Nagonka to pikuś. Poczekaj aż zacznie się polowanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-4 / 4

@belzeq
"Poszedł myśliwy do lasu. Zauważył niedźwiedzia. "Zabiję go" - pomyślał sobie. Strzela, a niedźwiedź jeden unik, drugi unik, myśliwy nie mógł trafić. Niedźwiedź dogonił myśliwego:
- Chciałeś mnie zabić, więc teraz masz 2 wyjścia: albo rozerwę cię na strzępy, albo dasz mi du*y... Myśliwy to przemyślał i wybrał drugą opcję.
Wkurzony wrócił do domu
- Nie daruję mu tego! Kupił sobie dwururkę i do lasu. Znalazł niedźwiedzia i strzela, a niedźwiedź znowu, jeden unik, drugi unik - sytuacja się powtórzyła, niedźwiedź dogonił myśliwego:
- Oj, myśliwy... nie ma wyjścia, znasz reguły gry, nastawiaj się. Myśliwy wrócił do domu jeszcze bardziej wkurzony, kupił sobie kałacha i z powrotem do lasu. Puścił całą serię, a niedźwiedź uniki, zasłania się drzewami, uchyla.
Niedźwiedź ponownie go dogonił:
- Oj, coś mi się wydaje, że ty wcale nie przychodzisz mnie zabić! "

Pamiętając, że wśród księży sporą grupę stanowią homoseksualiści, lepiej na swoje polowanie zabierz wazelinę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+1 / 1

Żadna nagonka. Ludzie patrzą, ludzie widzą, ludzie są coraz bardziej świadomi, więc ostatnie incydenty z klerem w tle to smutek początek końca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 2

KK to państwo w państwie - nic nie zrobisz, można ignorować i nie dotować, jedynie wtedy zdechnie. Co do in vitro, to "nie wiem, ale się wypowiem" - produkt czy nie - często skutkuje spełnieniem marzeń rodziców o własnym potomstwie. Nie mnie oceniać, ile w tym egoizmu (bo jest przecież tyle biednych dzieci w domach dziecka do pokochania).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@mam2koty Pokaż mi te biedne dzieci w domach dziecka, z uregulowaną sytuacją prawną.
Masz rację, nie znasz się :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 0

@Albert_Einstein Ano nie znam się i pewnie palnęłam głupotę. Po prostu wkurza mnie, że spora otumaniona część społeczeństwa jest pod wpływem tej kuriozalnej organizacji i jej przedstawicieli - nigdy nic dobrego z tego nie wynika. Dzieci z in vitro to produkt, a dzieci księży idąc tym tokiem myślenia to niby co - owoc miłości? Szkoda gadać. Boli mnie hipokryzja tego środowiska i ludzi z nim związanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

@mam2koty Też nie znoszę KK. Wybacz proszę, jestem bardzo wyczulony gdy ktoś pisze: po co in vitro skoro jest tyle dzieci do adopcji.
Mam jedno dziecko z inv i jedno z adopcji. Nie ma dzieci do adopcji a jak są to bardzo obciążone i często chore. Wizja niemowlaka który tylko czeka na nowy dom wykreowana przez filmy jest daleka od prawdy. Mam nadzieję, że się nie gniewasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anonim_Gall
+1 / 5

Czy jeśli dzieci z in vitro to produkt, nie człowiek, to wolno na nich dokonywać aborcji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 2

przykry kabaret

Odpowiedz Komentuj obrazkiem