Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
305 320
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
-1 / 17

To pojdz do sklepu z dewocjonaliami jak takich rzeczy szukasz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+11 / 17

Nigdzie nie napisał, że oczekuje, aby w każdym sklepie był żłobek. Wyraził tylko opinię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
+11 / 11

Przecież on nie krytykuje wolnego rynku tylko ludzi tworzących popyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
-2 / 6

@odie Dlaczego Bosak krytykuje statystycznego Polaka? Nie po drodze mu z Polską?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
-1 / 23

I Bosak nie rozumie, że to Państwo świeckie i jak chce religijne ozdoby, to musi iść do sklepu z religijnymi ozdobami. Oni by najchętniej wprowadzili ustawę, że w każdym sklepie z ozdobami 50% ozdób powinno nawiązywać do religii katolickiej. A gdzie buddyści, prawosławni, jehowi, muzułmanie, judaizm, ewangelicy? Bosaku! to, że urodziłeś się w rodzinie katolickiej nie oznacza, że każdy się w takiej urodził. Mamy świeckie Państwo i wolny rynek, chłopaku. Twój mózg chciałby wprowadzać strasznie niebezpieczną ideologię, która na całym świecie doprowadza do śmierci wielu osób. Chłopaku, żyj i daj żyć innym, niezależnie od tego, czy jest muzułmaninem, jehowym, buddystą, gejem, lesbijką, czy introwertykiem nie wychodzącym całe życie z domu. Każdy jest jakiś, każdy w coś wierzy i odwal się od tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+2 / 4

@borekpp Ja nie jestem ateistą chłopaku. Jestem katolikiem ze chrztem, bierzmowaniem, komunią i ślubem. Do kościoła chodzę jak mogę, nie regularnie, ale też nie rzadko. Tylko nie mam zamkniętej głowy i jak chcę kupić różaniec, bo mam taką potrzebę, to idę do sklepu z dewocjonaliami i kupuję, a nie idę do Tesco i drę japę, że różańców nie ma. W Polsce panuje wolność wyznania, a ja mam różnych znajomych. Muzułmanów, jehowych i prawosławnych. Są POLAKAMI, którzy też chodzą po sklepach i nie prują się, że nie mogą kupić ikony na 6 stycznia, kiedy obchodzą wigilię. Jutro będą siedzieć w domu i oglądać telewizję. Więc chłopaku uświadom sobie, że Ty i Twoja religia nie jesteście jedyny na tym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 6

Tak działa komercja, Krzysiu. Szopki nie sprzedasz, stawianie jej stało się niemodne. W dobrym guście jest postawienie ledowego renifera, obwieszenie chałupy lampkami, aby było ją widać z kosmosu, a najlepiej to jeszcze na sznurowej drabinie powiesić naturalnej wielkości Mikołaja z butelką Coli w ręce. Wtedy "wszyscy" będą zachwyceni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
+2 / 4

Tak Bóg urządził świat jak widać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 6

Ale po co nam jeszcze szopki w sklepach? Nie dość, że mamy szopkę we władzach,, szopki z wirusem i decyzjami rządowym w tej sprawie, szopki z praworządnością, szopki z działaniami na arenie międzynarodowej, itd? Czy to już nie byłaby przesada? Chciałbym także zwrócić uwagę, ze święta te to nie jest jakiś zamknięty krąg wtajemniczonych. Takie czasy, że szopki świątecznej oczekuje się w kościele. Ale po za nią już niekoniecznie. W Polsce jest raczej mało poważnie religijnych ludzi. Takich, którzy jak jest susza, to idą do kościoła i modlą się o deszcz wierząc, że Bóg w swej wielkości go ześle, zamiast wybudować system irygacji i nawadniać swoje pola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2020 o 20:38