Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
151 164
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+7 / 7

Tak, niewolnictwo wciąż istnieje.
Nie, nie rozszerzyło się na inne rasy, czarni ani nie byli pierwszymi niewolnikami, ani nie ostatnimi.
Odkąd człowiek przestał być wędrowcem i wymyślił prawo własności odtąd można domniemywać początek istnienia zjawiska niewolnictwa. W czasach starożytności niewolnikami byli przedstawiciele różnych ras i narodowości. Chłopi tak naprawdę stosunkowo niedawno uzyskali prawo przemieszczenia się bez zgody Pan, Pana, który mógł ich sprzedać z całą wioską.
W czasach niewolnictwa nowożytnego w USA oprócz czarnych, biała biedota wolna była tylko z nazwy. Obok byli Chińscy niewolnicy, którzy budowali kolej. Kłamstwem jest twierdzenie więc że niewolnictwo rozszerzyło się na inne rasy! Tak chcieliby to widzieć czarni, aby wysuwać w związku z tym jakieś roszczenia, a tak po prostu nie jest i nigdy nie było!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 grudnia 2020 o 9:21

D duncan
+5 / 5

W Polsce na przykład formalne niewolnictwo zostało zniesione dopiero przez Ukaz Carski z 2 marca 1864 - czyli już w trakcie trwania Wojny Secesyjnej w USA. I w Polsce niewolnikami byli właśnie chłopi pańszczyźniani, czyli duże kilkadziesiąc procent ludności. Praktycznie wyłącznie rasy białej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 2

@Tibr
Propaganda zrobiła swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
0 / 4

Kiedyś niewolnika trzeba było zdobyć i utrzymywać a dziś niewolnicy sami zgłaszają się do pracy i utrzymują się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+3 / 3

@ddarek
Nie "się" tylko za pensję. Inna sprawa, że niektóre nie są w stanie zapewnić tego, co gwarantował właściciel: dach nad głową, odzienie i strawę, bywało, że leczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
+2 / 2

@feroxa właściciel gwarantował leczenie? Tylko jeżeli było znacząco tańsze niż niewolnik, inaczej do piachu i następny, chciałbyś to jeść? mieszkać w takim "dachu nad głową"? chodzić w upokarzających szmatach? Co to za nowa wizja przeszłości, że niewolnik, to mieszkał w willi, chodził w czym chciał, jadł dobrze i dobre, a na koniec właściciel leczył go z guza mózgu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+3 / 3

Aż tak może nie przesadzajmy. Średnia życia galernika wynosiła 2 lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem