Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
615 632
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H HopArt
+13 / 15

W Polsce niestety nie widzę narazie szansy, żeby polityczna zaraza się skończyła. To mówili mi rodzice i to samo powiem dzieciom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 7

@HopArt Skąd ten pesymizm? Wystarczy, żeby ludzie zaczęli olewać POPiS i zaraza sama wygaśnie. A jakby jeszcze zaczęli zasypywać TVP i TVN mailami z pytaniami dlaczego pokazują tylko 2 ugrupowania i skupiają się na tym co politycy deklarują, a nie co robią to zaraza bardzo szybko by zniknęła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HopArt
+3 / 3

@Wolterianin uważam podobnie jak Ty... Jednak te dwa ugrupowania mają swoich wysłanników... Jeśli widzisz coś nowego nieskalanego daj znać bo ja nie wierzę. Ciągle to w koło leci jak okrągły stół. Mi i tak już nie zależy ja się z Polski wypisałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M macbula
-5 / 9

Niestety zaraza w Polsce tak szybko się nie skończy, das one, lemparcica, budka i krzaczasty o to się staraja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-2 / 2

@HopArt Nie ma nic nieskalanego. Każde obecnie istniejące ugrupowanie ma wady i to olbrzymie. Jednak te wady i tak są niczym w porównaniu z wojną pomiędzy PiS, a totalną opozycją.
Kiedyś już o tym pisałem więc teraz w formie skróconej. Obecnie na polskiej scenie politycznej są tylko dwa ugrupowania polityczne, które można nazwać ideowymi i które jeszcze nie skompromitowały się (być może tylko dlatego, że jeszcze nie rządziły). Są to Partia Razem i Konfederacja. Pierwsza proponuje drogę socjalistyczną, a druga wolnorynkową. Czyli każdy może wybrać coś dla siebie.
Zaraz pewnie znowu rzucą się na mnie fanatycy popisu więc jeszcze raz powtórzę. Obu tym ugrupowaniom daleko do ideału (który nie istnieje) i w obu przypadkach jest masa rzeczy do jakich można się przyczepić. Jednakże spośród ugrupowań jakie mają struktury ogólnopolskie pozwalające na wystawienie kandydatów do wyborów parlamentarnych we wszystkich okręgach tylko te 2 ugrupowania dają jakąś szansę na zmianę.
Jest też kilka potencjalnie rokujących ugrupowań, ale są zbyt małe by coś zmienić. No chyba, że w ciągu najbliższego roku któreś przyciągnie tak dużą masę ludzi, że faktycznie będzie mogło wejść do gry o parlament.
PS
Hołownia nie jest nawet szefem ugrupowania, które firmuje więc nie warto zaprzątać sobie nim głowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 2

@Wolterianin Nie bój żaby. Będzie jak zawsze, jak POPIS zacznie tracić w sondażach szczury uciekną do nowych najsilniejszych partii i dalej będą się tuczyć. gdzie dziś AWS, ZChN, PC UW itp? A nazwiska u żłobu jakby wciąż te same...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
0 / 0

@Wolterianin
To jest "forma skrócona"? :-)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 0

@Wolterianin Stare pierniki z popisu w końcu poumierają, poumierają też ich wyznawcy. Niestety zawsze znajdzie się dość młodych karierowiczów którzy będą kontynuować ich "dzieło".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anty_Leming
-2 / 2

Chyba każdy normalny chce aby ten COVID-19 był już tylko historią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Anty_Leming
Nie zdziwiłbym się jakby ci w rządzie myśleli inaczej. Przydaje im się wirus, jako narzędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wluczyryjek
+1 / 1

@Anty_Leming ale tu chyba nie mowa o wirusie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dural46
+2 / 2

Jest jedna teza, z którą kiedyś walczyłem i bardzo nie chciałem jej do siebie dopuścić, teza którą przeczytałem na kilku forach dyskusyjnych.

Szczerze nie podoba mi się to, ale z przykrością trzeba to stwierdzić.


Nawet jeśli PiS straci większość/odejdzie, nie ma obecnie na polskiej scenie politycznej dobrej alternatywy, która mogłaby go zastąpić.

Bo kto by miał rządzić?
PO/Lewica, które kojarzę tylko z kolosalnym bezrobociem i niskimi płacami?
Polska 2050 Hołowni, która zapewne jest tylko epizodyczną partyjką która długo nie przetrwa samodzielnie w polskiej polityce, podzieli los Twojego Ruchu, Kukiza15, Nowoczesnej, Wiosny i wepchnie się w końcu w koalicję z PO lub PiS?
PSL czyli inna socjalistyczna partyjka?
Faszyści z Konfederacji?

Moim marzeniem byłoby, żeby Polską rządziła partia o programie ekonomicznym Konfederacji (bo mają kilka dobrych pomysłów na gospodarkę mimo wszystko) i światopoglądowym Lewicy. Ale takiej partii nie ma i zapewne długo nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 2

@dural46 Zauważ, że żeby te "kilka dobrych pomysłów na gospodarkę" przekuć w najskromniejszą choćby reprezentację w Sejmie, to partia KORWiN musiała się skonfederować z narodowcami i monarchistami. A mówimy wciąż o partii konserwatywnej obyczajowo. To obrazuje skalę problemu. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Może więc ten obyczajowy konserwatyzm przestanie być tak istotny w państwie minimalnym, szanującym własność prywatną, odbiurokratyzowanym? Sprowadzi się do gadania, ale już bez wpływu na rzeczywistość poprzez organy państwa i państwowych spółek, jak to się odbywa w państwie totalnym.

Z drugiej strony, czy światopogląd Lewicy da się pogodzić z utratą kontroli państwa nad wszystkimi aspektami życia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
+1 / 1

w nic temu kłamcy i karaluchowi nie uwierzę, komuch 21 wieku, niszczy mi życie, dawno nikogo tak nienawidziłem, mój dziadek który przeżył wojnę ostrzegał mnie przed nim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antycyponek
0 / 0

Ta zaraza, to żydowski pis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem