Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
688 694
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D daclaw
+1 / 11

Dzieci szkolnych, które prostą drogą i docelowo zostaną artystami, sportowcami czy lekarzami są pojedyncze "sztuki". Większości pomysł na życie zdąży się jeszcze 5 razy zmienić, niektórym jeszcze po 30-tce. Od tego jest szkoła powszechna, aby dać możliwie szerokie wykształcenie ogólne, w późniejszym życiu nie do nadrobienia. Dziwne, że dyrektor nie ma tej świadomości.

Matematyka niepotrzebna? Do czasu, gdy własny dzieciak będzie miał problem z tym przedmiotem. Na przykład.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2020 o 13:53

K kawanalawe
+9 / 11

@daclaw Chodzi o to, żeby zachęcić dziecko do nauki, rozmawiać z nim, ale nie obrażać, nie krzyczeć (albo nie robić gorszych rzeczy) jeśli mimo starań, nie będzie najlepsze. Nie robić z niego emocjonalnej kaleki. Po prostu kochać, pozwolić dziecku żyć, poznawać siebie i świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+4 / 6

@cincinmj57 Słowem, potrzebujesz cywilizacji. Ale wiesz, kto ją, przez całe dzieje, popychał do przodu? Nie rzemieślnicy obrabiający swoje "poletko", tylko tzw. ludzie renesansu, o szerokich horyzontach, wiedzy z różnych dziedzin, zajmujący się niesłychanymi, w ich czasach rzeczami. A przy tym konkretni ekscentrycy - wielu z nich dlugo nie zagrzałoby miejsca w tzw. uczciwej pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-2 / 2

@daclaw Zapewne odpuścili sobie matematykę, fizykę i chemię. Prawdziwi ludzie renesansu uczyli się plastyki, muzyki i wf-u.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+5 / 5

Polska szkoła to nie USA. Tutaj każdy nauczyciel uważa, że jego przedmiot JEST NAJWAŻNIEJSZY NA ŚWIECIE. I nawet jeśli ktoś ma jakieś predyspozycje w jakimś konkretnym zakresie, to w polskiej szkole nie zwalnia go to z traktowania innych przedmiotów z równą ważnością. Można oczywiście mieć gorsze oceny, ale nadal szkołą widzi ucznia jako masę, a nie jako jednostkę, o której umiejętności warto dbać i pielęgnować by mógł się kształcić w tym co uwielbia najbardziej i jeszcze lepiej sobie radził. Nasza szkoła wiele się nie zmieniła od wielu lat. No może zmieniło się to, ze dziś nauczycielki sa w naszym wieku, albo nawet i młodsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
+1 / 3

Te mądre słowa powinny być na honorowym miejscu w każdej szkole.Nauczyciele powinni recytowac je z pamięci ,głośno raz w tygodniu.Jesli któryś nie rozumie proponuje budowlanke.Szczesliwego roku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+3 / 3

Nie do końca zgadzam się ze stopniem przekazu, ale z samym przekazem jak najbardziej. Rodzice powinni pamiętać, żeby kochać dzieci niezależnie, czy wszystko im wychodzi i nie zadręczać ich swoimi ambicjami, ale pozwolić rozwijać się we własnym kierunku, przy jednoczesnym upewnieniu się, że jednak te podstawy opanują. Lekarz, inżynier i prawnik to nie są jedyne "godne" drogi zawodowe, jak się niektórym wydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
-1 / 1

Dziwnie napisane. Teksty się pisze równając do lewego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marchewcia1985
+1 / 1

Większość komentujących chyba nie wie o co chodzi. Przykład z mojego życia. Egzamin 8 klas, wynik 2 w szkole. Tekst mojej matki "A Baska miała 2 pkt więcej, czemu nie Ty?" Zadowolenie z wyniku spadło na minus tysiąc.
Matura (jeszcze stara matura) średnia z matury 4.5 ze świadectwa 4.9. I tu moja matka "Czemu ci ta matura tak źle poszła skoro całe liceum na dobrych stopniach?"
Studia. Praca i obrona na 5.
Matka "A kuzyn szwagra sasiada robił trzy kierunki na raz" (Ja robiłam jeden zaocznie, ale też pracowałam i robiłam kursy w tym czasie za które sama płaciłam).
Życie dorosłe, praca: Stanowisko managera, zespół pod opieką (nie lubię mówić, że pod sobą, nie depcze ich).
Matka: A po co ci ta kariera i tak nigdy sukcesów nie miałaś, lepiej byś dzieci rodziła"
I weź tu człowieku bądź mądry i spełniaj oczekiwania rodziców....
Sęk w tym, żeby cieszyć się z małych sukcesów, swoich, swoich bliskich i przyjaciół. 5 z matmy może cieszyć tak samo jak 5 z wf o ile ktoś potrafi docenić nasz wysiłek i zaangażowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem