Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar jankowskijan
+38 / 38

To są w Polsce jeszcze ludzie, którzy wierzą premierowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
+27 / 35

Boszsz. Jaki dobry Premnier. Tylko dziewientnaście podatkuf.
A muk dać pieesiont...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+3 / 3

@Haize pińcet z plusem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+14 / 16

@tomekbydgoszcz Dokładnie, jakby chcieli, to jedna noc i byłoby przegłosowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
-2 / 4

Nie wiem dlaczego niektórych tak bolą fakty. Nie napisałem ani, że to dobrze, ani że to źle, tylko że te górne stawki w czterech przypadkach z listy są wyliczane automatycznie na podstawie ustawy, a nie ustalane arbitralnie przez rząd. Zapytajcie posłów SLD, AWS, PO, PiS, Samoobrony, LPR, PSL itd. dlaczego nie zmienili tego sposobu wyliczenia. To nie są nowe ustawy. Najnowsza z nich jest chyba z 2002 roku, więc wiele ekip miało okazję, żeby to zmienić, ale nikt się na to nie zdecydował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
+1 / 1

@tomekbydgoszcz
Jeszcze raz. Rząd nie umożliwia podnoszenia górnych stawek tych podatków, które wymieniłem, bo to nie należy do jego kompetencji. Sposób wyliczenia jest zapisany wprost w ustawach z lat 90 XX wieku. Rząd tylko publikuje obliczenia, żeby każdy zainteresowany nie musiał szukać tego w statystykach GUS-u i samemu obliczać.

Stawki ustalają samorządy i są ograniczone tylko od góry stawką maksymalną, obliczoną na podstawie wskaźników GUS. Jeżeli podejmą taką decyzję, to mogą stawek na 2021 nie zmieniać, a nawet mogą obniżyć.

Z tych 19 wymienionych podatków 10 mamy dzięki rządowi, pozostałe 9 wynika z innych przesłanek. Między innym dlatego opozycja przegrywa ostatnio wybory. Zamiast rzetelnie ograniczyć się do tych 10 podatków, które rzeczywiście wprowadził obecny rząd, próbuje na siłę podczepić do tematu inne podatki. I potem jeżeli ktoś taką listę opublikuje, to np. TVP skupi się na tych 9 punktach, które nie są prawdziwe i ogłosi, że opozycja kłamie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 4

@K64
od 6 lat rzadzi pis, wiec to do nich tylko trzeba kierowac pytanie, bo to oni odpowiadaja za bierzacy stan rzeczy
zauwaz ze rzeczy ktore im nie odpowiadaly byli w stanie zmienic praktycznie w trybie natychmiastowym
wiec gdyby im nie odpowiadaly ustawy na ktore sie powolujesz, to juz dawno by wprowadzili nowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
+2 / 2

@mieteknapletek
Ale te ustawy nie wymagają zmiany. Narzucają górne ograniczenia, żeby samorządy nie przeszarżowały ze stawkami podatków, ale w żaden sposób nie zmuszają samorządów do podnoszenia tych stawek. Znam gminy, gdzie stawki w podatku od środków transportu są w 2020 roku na poziomie 30-40% maksymalnych i jest to autonomiczna decyzja Rady Gminy do której rząd się nie wtrąca. Oczywiście na 2021 była pokusa, żeby te podatki podnieść i w ten sposób łatać dziurę w budżetach gmin, ale obowiązku podnoszenia tych podatków nie było.

Nie znam jeszcze uchwał na 2021 rok, więc nie wiem jak gminy podeszły do sprawy. Czy bardziej skupiły się na ratowaniu firm poprzez obniżkę podatków, czy ratowaniu budżetów gmin poprzez podwyżkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+10 / 14

Dobra zmiana drodzy wyborcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+4 / 4

To pieniądze nie biorą się znikąd i nie można ich rozdawać bez żadnych konsekwencji? Ojej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0sy
+4 / 4

żeby na pinset plus starczylo i na wyplaty dla rzondu :))) bo na bank sobie podniosą pensje. Pytanie ile jeszcze będziemy na to pozwalać?

Pyt. nie dotyczy patoli:
nie pracuj+
dej dej dej +
itp...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+2 / 2

Brawo polaczki. Głosujcie dalej.
Ma ktoś popcorn?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+3 / 3

Podatek od oddychania (zależny od ilości wdechów na dobę)
Podatek od bijącego serca (zależny od średniej liczby uderzeń na dobę - ćwiczenia niezalecane)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
0 / 0

@eGzu Taaa, opieka zdrowotna na pewno się ucieszy z takich podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 1

@eGzu od oddychania już jest. Nazywa się opłatą ekologiczną i płaci się ją nawet w tak zatrutych miastach jak Zakopane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
0 / 2

@tomekbydgoszcz
To że jakiś portal publikuje jakieś dane nie zadając sobie trudu żeby sprawdzić skąd one się wzięły nie oznacza, że musisz w to bezrefleksyjnie wierzyć. Pisałem wyżej, dla opozycji to samobójstwo mieszanie prawdziwych informacji z medialnymi fake-newsami, Media rządowe tylko na to czekają, żeby móc z nieskrywaną radością ogłosić, że opozycja kłamie.
Edit:
Sprawdziłem ten artykuł, na podstawie którego powstał demot i tam wyraźnie jest powiedziane, które podwyżki wynikają z ustaw lub decyzji UE, a które wprowadził rząd. Więc to nie są nawet fake-newsy, tylko niedokładne przeczytanie informacji z innego portalu.
Edit2:
Nawet w tym artykule będącym podstawą demota są błędy. Zgodnie z ustawą:
"Art. 20. 1. Górne granice stawek kwotowych określone w art. 5 ust. 1, art. 10 ust. 1 i art. 19 pkt 1, obowiązujące w danym roku podatkowym ulegają corocznie zmianie na następny rok podatkowy w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszego półrocza roku, w którym stawki ulegają zmianie, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego."
A BI pisze, że "Opłata każdego roku może być podwyższona o współczynnik rosnącej inflacji, odnotowany w pierwszym półroczu poprzedniego". Otóż z ustawy nie wynika, że "może być podwyższona", tylko że "jest podwyższana". To jednak znacząca różnica nie dająca jakiegokolwiek pola do uznaniowości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 grudnia 2020 o 16:01

W konto usunięte
+1 / 1

Hahahahaha...dobrze WAM tak. Hahahahaha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 3

Warto wspomnieć, że za podniesienie lokalnych podatków również po części odpowiada rząd. W ramach "sukcesu 500+" w zakresie demografii w mniejszych gminach trzeba albo zamykać większość szkół i organizować dojazd na kilkanaście kilometrów, albo zrezygnować z inwestycji (praktycznie zupełnie), albo podnieść podatki. Co prawdopodobnie nastąpi po nowym roku.

Jaki wpływ ma na to rząd ?? Ano taki, że ministerstwo edukacji płaci gminom za kształcenie dzieci od dziecka. Więc tam gdzie w mieście jest 30 osób w klasie, to ta kasa pokrywa koszty szkół, tam gdzie jest wiele wioskowych szkół i małych miejscowości, gdzie w klasie jest po 4-8 osób, gmina pokrywa większość utrzymania szkół. Jeżeli gmina nie ma dużych dochodów z tytułu podatków, musi je sobie podnieść. Bo obecnie część gmin np. nie ma pieniędzy na wkład własny, żeby wybudować jakąkolwiek większą inwestycje jak np. kanalizacja ze środków unijnych.
Za poprzednich rządów sytuacja nie była tak opłakana, bo w większości szkół gdzie jest teraz po 8 dzieci, było wówczas po 20-30 dzieci. Więc w zasadzie wszyscy mniej więcej po równo dostawali kasę i ją wydawali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 grudnia 2020 o 17:23

P pafcio80
+1 / 1

dalej głosujta na siurdalów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+1 / 1

pakiet miska ryżu Morawieckiego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem