Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
169 186
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E ewmario
+12 / 26

Aby nie wydłużać obrazka dalszą część umieszczę tutaj.
To ma sens. Kupią 700k porcji szczepionki. Zaszczepią 1mln ludzi. Kasa z budżetu za 1mln szczepień z czego 300k do kieszeni miłościwie nam panującego pinokia&s.ka.
Za cztery miechy będą robić dziesięć dawek. Kasa do kieszeni a kretyni dostają sól fizjologiczną. Cudownie ozdrowieni. Na jesień lub wiosnę wykańcza ich stara, poczciwa grypa. Robimy nastą falę srovida. Nikt się nie czepia a kasiorka się zgadza. To ma kurcze sens...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewmario
+7 / 21

Przemyślenie nr 2.
Od roku nawet jakby człowiek nosił obcego w trzewiach to by się o tym nie dowiedział, celowo zablokowali diagnostykę.
Obcy się rodzi, w karcie zgonu srovid.
Następnego dnia w mediach wzmianka, że znaleźli nowy objaw srovida - rozdęcie płuc z wyrwaniem żeber na zewnątrz.
Po przeczytaniu do rodziny zgłasza się sanepid, żeby dowalić mandat 30k za przemieszczenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 0

Czyli wyda się miliony na niepełne zaszczepienie ludzi, aby ponownie zachorowali i były milionowe straty z powodu ich zwolnień lekarskich i leczenia.
W innych krajach też chcą przystąpić do dawkowania po 6 a nie po 5, ale slowa nie ma o 7. Ciekawe jak to się rozwinie. Tak czy inaczej ta jedna dawka więcej to jakiś milion sztuk do kupienia mniej, w wypadku jednokrotnego wyszczepienia całej populacji Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G ghwerig84
-4 / 16

Nie żeby coś, ale wystarczy poczytać. Pierwsi na taki pomysł wpadli Kanadyjczycy, później Czesi, a za nimi reszta. No tak ale jak się jest zaslepionym nienawiścią to przeczyta się nagłówek a później ma się przemyślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@ghwerig84
Spokojnie, nie ekscytuj się. Faktycznie w kilku państwach powstał pomysł podawania 6 dawek z jednej fiolki. Opiera się on na informacji producenta:
"Po rozcieńczeniu fiolka zawiera 5 dawek po 0,3 ml. Pobrać wymaganą dawkę 0,3 ml rozcieńczonej szczepionki za pomocą jałowej igły i strzykawki i podać. Objętość fiolki została zoptymalizowana tak, aby niezawodnie uzyskać 5 dawek niezależnie od typu używanej strzykawki, ponieważ większość kombinacji strzykawek i igieł wymaga pobrania nadmiaru objętości, aby zapewnić możliwość podania pełnej dawki 0,3 ml szczepionki. W przypadku stosowania strzykawek i / lub igieł o małej martwej objętości, ilość pozostająca w fiolce po pobraniu 5 dawek MOŻE WYSTARCZYĆ do podania dodatkowej (szóstej) dawki. Należy dołożyć starań, aby upewnić się, że pacjentowi zostanie podane pełne 0,3 ml"

Właśnie słowo MOŻE nasunęło niektórym pomysł zwiększenia liczby zaszczepionych. Niestety nie przeprowadzono badań na wszystkich możliwych modelach strzykawek, które potwierdziłyby skuteczność zaszczepienia ludzi przy zastosowaniu tej nadmiaroiwej 6 dawki. Natomiast w Polsce "pojechaliśmy po bandzie" pomysłem robienia 7 dawek z jednej fiolki. Ten pomysł jest całkiem niezgodny z jakimikolwiek zaleceniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G ghwerig84
0 / 0

Oj tak, po bandzie. Ja rozumie nie lubiec PiS'u ale nie zwalnia to zamyślenia i nie pozwala na wprowadzanie ludzi w błąd. Nie podoba się spoko, ale podawaj pełną informację . Nie będę podawał linku wysil się i poszukaj: Agencja Żywności i Leków (FDA) - powołując się na stan zagrożenia zdrowia publicznego - dopuściła użycie szóstej, a nawet siódmej dawki z każdej ampułki szczepionki. Więc nie nasi to wymyślili. In English from cnbc: At this time, given the public health emergency, FDA is advising that it is acceptable to use every full dose obtainable (the sixth, or possibly even a seventh) from each vial, pending resolution of the issue," an FDA representative said in an emailed statement. To jest info z 16 grudnia. Więc znowu zgonienienie na naszych nieukow rządowych nietrafione. Znowu ktoś coś chce udowodnić swoją rację nie podając pełnej informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+7 / 11

Pytanie co jest w fiolce, bo jeśli to jakieś placebo, to można rozcieńczać do woli :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+8 / 10

Producent ZALECA. Ministerstwo ZALECA. . Kur*a!!!! Jak to "zaleca'????? Coś wiedzą czy nic??? Czy ktoś "zaleca" by nie wkładać palców do kontaktu?????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+5 / 7

oj tam oj tam, to tylko szczepionka wiec mozna zrobic jak z zupa. Jak za gesta to wody dolejesz i gotowe ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kireboj290
+2 / 8

W opakowaniu jest 7,5 dawki. Jest więcej, bo trudno nabierać z dna ampułki. Jeśli masz dobrze dobraną długość igły, to bez problemu pobierzesz 6 dawkę. Czego jeszcze nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+3 / 3

@kireboj290 OK - to jest rozsądna odpowiedź. NIe znaczy, że słuszna ale rozsądna. Podaje jakieś konkrety.Nie wiem czy prawdziwe czy nie. Nie chce mi się robić śledztwa. Ale jest to argumentancja a nie agitacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewmario
+1 / 7

No tak. Zapomniałem. Przecież mamy święta. Prezes Phizer czy jak to tam zwał sprzeda ł akcje żeby teraz nam wszysykim zrobić prezent i leje do ampułek pod korek.

W związku ze świętami życzę wszysykim szczepcie się na zdrowie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+10 / 10

@ewmario . On jest dla nas tak dobry, że nawet sam się nie zaszczepił żeby dla innych wystarczyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 4

A znasz takie pojęcie jak homeopatia? Zgodnie z ideą tej metody, jedną fiolką szczepionki można zaszczepić wszystkich Polaków. Najwidoczniej nasz wielce szanowny minister zdrowia jest fanem "alternatywnych" rozwiązań.

(Dla mniej ogarniętych - to była ironia, ze sporą domieszką sarkazmu.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

@Rydzykant Ale to chyba było homeopatyczne - ten sarkazm i ta domieszka....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@jeszczeNieZajety
Chyba trochę brakuje ci wyczucia. Moja wypowiedź wręcz ociekała ironią.
Jednak jestem z pokolenia, które istotne informacje odczytywało pomiędzy wierszami. Dziś, by czytelnicy zrozumieli, trzeba im "walić prosto z mostu" :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczyKac
-3 / 5

Ja to rozumiem, bo wystarczy tylko niewielka ilosc wirusa aby nastapila infekcja. Tak samo w przypadku szczepionki. Spokojnie moze byc nawet o polowe mniej antygenow, a odpowiedz immunologiczna organizmu i tak bedzie, organizma nabierze odpornosci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
0 / 0

czyli ktoś nie dostanie chipa :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

cudowne mnożenie jadła .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem