Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
290 297
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+11 / 15

Gdyby ktoś miał wątpliwości w jakim ustroju żyjemy to przypominam, że socjalizm to taki ustrój, gdzie funkcjonariusze państwowi dzielnie walczą ze skutkami problemów, które sami wytworzyli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2021 o 1:19

avatar amroth7
-2 / 6

@koszmarek66 Niestety jest duża cześć społeczeństwa, której takie idiotyzmy się podobają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+2 / 2

@koszmarek66 no jeszcze dodaj, że jest to ustrój, w którym losowy urzędnik z Warszawy potrafi lepiej dbać o nasze potrzeby (zakazami, nakazami i wydawaniem pieniędzy), niż my sami - za nasze pieniądze, mimo iż bierze małą, do 80% prowizję od tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rysiek_Monopol
+3 / 5

Kocham polskich przedsiębiorców. Jeszcze nie wymyślili takiego zakazu, którego nie zdołali obejść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+2 / 8

Ale impreza u rydzyka i sylwester TVP bez zastrzeżeń?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 0

@Dabronik Impreza u Rydzyka została sprawdzona i wg kontroli była odpowiednia liczba osób na powierzchnię kościoła. Co do sylwestra, to tuż przed imprezą zrobiono poprawkę w ustawie dające "akredytowanym mediom" (czy jakoś tak) zwolnienia z obostrzeń. Tak więc Sanepeid nie ma się do czego przyczepić, nawet gdyby chciał (w co nie wierzę).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
0 / 0

@mudia Bo są równi i równiejsi, całe panowanie pis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
-1 / 9

A później gdy słyszę jak ktoś kwęka, że kolejki z karetkami czekają po kilka godzin przed szpitalem to marzy mi się jednak ta pełna inwigilacja - nie stosowałeś się do zaleceń to dymaj na pieszo do szpitala stań pod okienkiem po leki i lecz się sam - dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-3 / 3

@jerzy66 Lodowisko było otwartym obiektem, z przepływem powietrza. Niska temp poniżej zera zabija zarazki i bakterie, dodatkowo ludzie chodzą w maseczkach i zachowują odstęp. Więcej znam ludzi, którzy zarazili się w kościele niż na lodowisku. Ale tych się nie zamyka, choć Bóg jest wszędzie i można do niego modlić się w dowolnym zakątku świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
+2 / 2

@dncx O tak tak, temperatura minusowa zabija wszystko co jest malutkie, bo takie malutkie to zmarznie i zginie. Co ma do tego kościół to nie jestem pewien - że w kościele nie jest aż tak zimno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

@jerzy66 Kościoły to obiekty zamknięte z kiepskim rzepływem świeżego powietrza, gdzie wirusy potrafią świetnie zarażać ludzi. Lodowiska w zimie sa obiektami otwartymi, gdzie stężenie wirusów jest znikomo małe, a temp poniżej zera nie pozwala na połączenie się wirusa z wilgocią, gdyż ta jest zamarznięta. Wirusy jak Covid 19 żyją dłużej w wilgotnym powietrzu, przy temp powyżej 0, ale nie więcej niż 20 stopni. Kiedy najwięcej ludzi choruje na grypę? Ano wtedy gdy temp. jest powyżej zera i w dzień dużo ludzi siedzi w pomieszczaniach zamkniętych. I zaraża się poprzez powietrze, które krąży w zamkniętym obiegu. Za wzrost zakażeń w 2 etapie Covid19 odpowiedzialne jest zamknięcie ludzi w szkołach/zakładach pracy, pozamykanie okien, drzwi, siedzenie w tym samym "sosie". Gdyby młodzieży pozwolono tej jesieni, kiedy nie padało wyjść na zewnątrz na świeże powietrze, a nie kisić się w salkach i klasach, to pewnie 2 fala zakaże nie byłaby taka straszna. Ot tyle i aż tyle. I to ma właśnie coś wspólnego z kościołami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2021 o 15:52

P PolakPrawdziwy
-3 / 5

Co najmniej 1 mln kary na głowę dla właścicieli, organizatorów i uczestników. To już jest jawna kpina z prawa i zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shirubia93
-1 / 3

Jerzy66 jak ja widzę takie wypociny jak twoje to się zastanawiam, w którym momencie coś poszło nie tak. Te zalecenia to są g.. warte. Mój szef bardzo się stosował do wszystkich zaleceń, był bardzo ostrożny i wiesz co? Okazało się, że ma Covid. Jednak co tam. Będziesz wiedział lepiej bo siedzisz i trollujesz na necie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
+1 / 1

@Shirubia93 Na pewno poszło nie tak. Jak się będziesz stosował w 100% do zaleceń to na 100% nie dostaniesz covida - to jest pewnik który wyczytałeś z gwiazd i tak musi być, a wszyscy inni co tak nie myślą to .. no nie będziemy to obrażać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
0 / 0

@Shirubia93 Tak jeszcze wyjaśnię, bo widzę, że nie załapałeś (ale na szczęście zrozumiałem czego nie zrozumiałeś i śpieszę z wyjaśnieniem).
Jeżeli była by inwigilacja to w jakimś przybliżeniu jeśli twój szef stosował się do zaleceń to taka inwigilacja by nie wykazała że łaził w miejsca w które nie powinien łazić i wtedy jak najbardziej przysługiwało by mu łóżeczko w szpitalu i pełna pomoc. Szkoda że takiej inwigilacji nie ma bo można by odfiltrować debili od ludzi którzy dbają o soje zdrowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anusieczusieczunieczka
0 / 0

Dziś słowa Benjamina Franklina trafiają do mnie nawet bardziej niż zwykle: "Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Right2000
-3 / 3

Głupie kombinatorstwo, powinni dostać zakaz działalności na dwa lata i nakaz zwrotu wszelkich dotacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem