Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
622 626
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Hamster88
+14 / 14

Nie COVID tylko jak sam zauważyłeś "rząd" Ich nieudolność przekracza granicę. I jak sam dobrze zauważyłeś, kiedy zaczną się bankructwa to wtedy znajomi posłów sobie zaczną kupować za psie pieniądze, gotowe biznesy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
+8 / 10

To nie jest amerykańska restauracja. Amerykański jest szyld, a pieniądze na otworzenie każdego konkretnego punktu są polskie i prywatne. McDonald's działa na zasadzie franczyzy. Tzn. McDonald's Polska daje know-how: receptury, listę dostawców, ogarnia promocje, księgowość. Człowiek, który otwiera maka musi zapłacić opłatę wstępną franczyzową, zapłacić za wszystkie klamoty, co miesiąc też opłaca opłatę franczyzową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+7 / 11

W Polsce nie było nigdy rozwiniętej klasy sredniej. Często tutaj traktowano za middle class ludzi, którzy np. mieli o tysiąc, dwa tysiące złotych wyżej od płacy minimalnej. A na zachodzie były to w przeliczeniu zarobki właśnie na poziomie minimalnej. Taki paradoks, że nasz poziom klasy średniej odpowiadał klasie uboższej na zachodzie. Klasę średnią zaczęły dobijać rządy PO, a teraz kontynuuje je PiS. Poza tym wbrew polskiemu interesowi Polska ma specyficzną rolę w UE, bycia montownią dla zachodnich koncernów, więc to inny scenariusz niż startowanie na szczyty Singapuru. COVID jest dosyć specyficzny, bo może on zbudować klasę średnią, ale tę, która swoją karierę oprzez na pracy zdalnej. Firmy internetowe często więcej płacą niż korporacje, bo oszczędzają na kosztach wynajmowania/opłacania danego budynku.
A jeśli by poruszyć metodologię, opartą na bibliografii teorii spiskowych to obecnie dążymy do ponownego feudalizmu, drogą zdegenerowanego socjalizmu, który zachował podatki, biurokrację, obostrzenia w przepisach, z wyłączeniem pomocy dla ludzi.
Klasa średnia została zbudowana w wyniku rewolucji w epoce oświecenie, krusząc szklany sufit, zajmują miejsce dawnych, zdegenerowanych elit. Klasa średnia dobrze prosperowała w USA, kraju wolnego od postfeudalnych, europejskich patologii.
Ale teraz nikt nie jest zainteresowany istnieniem klasy średniej. Klasa średnia zazwyczaj posiada dom bez długu, wykształcenie, lub umiejętności pozwalające na autarkizm względem państwa, banków, miejsc pracy, biur deweloperskich. Klasa średnia często miała mało dzieci, aby nie rozdrabniać wypracowanego kapitału w spadku, by nie zaczynać od nowa i od nowa, jak w każdym wielodzietnym grajdole.
Dlatego powstał skomplikowany mechanizm sztucznego konfliktu nosi prawica/lewica konserwatyzm/ progresywizm.
Lewica ma walczyć z klasą średnią, pompowana przez elity: Amazon, Google, Facebook, Apple,a prawica ma głosić powrót do "raju utraconego": monarchizmie, pochwały feudalizmu, szczęśliwej prostoty bycia niewyskzałconym chłopem. I koniecznie musisz wybrać: bagno lewicowej poprawności, lub bagno konserwatywnej ciemnoty. Masz inne poglądy? Nie możesz. Bo inaczej nie masz poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dominator156
+4 / 4

Nazwanie McDonalda restauracją to jest nadużycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
0 / 0

Sami tak o sobie mówią :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+5 / 5

Nadal macie jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że PiS to partia LEWICOWA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
+1 / 1

A ktoś miał wątpliwości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+3 / 3

@AIkanaro Dla większości ludzi to jest nieczytelne. Lewaki są złe ludzie popierające aborcję, a PiS taki dobry prorodzinny, PIŃCET+ daje na dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Patusio
+1 / 1

U mnie w mieście to samo. Ta znana restauracja zbiera teraz żniwo.

Dlatego ja zamawiam tylko na wynos w polskich restauracjach ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
0 / 0

Brawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem