Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
121 136
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F konto usunięte
+3 / 3

Tyle że to miały być środki idące na TVP i tam pójdą, a nie na instrukturę sportową czy profilaktykę. Doczytaj o poprawkach senatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+18 / 18

@pikkewyn na choroby psychiczne jak np. schizofrenia, nerwica natręctw, choroba dwubiegunowa, zaawansowana depresja, etc. Na takie schorzenia nie pomoże infrastruktura sportowa czy pogadanki o zagrożeniach w sieci. W przypadku takich chorób potrzebne jest leczenie kliniczne. Niestety w Polsce psychiatria dziecięca jest w opłakanym stanie z powodu małych funduszy, braki w personelu medycznym i placówkach powodują, że mali pacjenci i ich opiekunowie nie mają dostępu do wczesnego diagnozowania i leczenia. Dla obecnych polityków ważne są sprawy drugorzędne niż służba zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-1 / 1

@pikkewyn Jeszcze nigdy w dziejach świata zmiany społeczne, kulturowe, czy nawet technologiczne nie następowały tak szybko. Dochodzą do tego problemy rodzinne, presja rówieśnicza. Wszystko to u coraz większej liczby dzieci powoduje większe czy też mniejsze problemy. Świat w miejscu nie stanie, postępu nie zatrzymamy. Problemy będą się piętrzyć. Oczywiście, że profilaktyka potrzebna ale na taką z prawdziwego zdarzenia to potrzeba dużo większych środków niż 80mln. Poradnie, terapeuci, psychiatrzy, psychologowie. W Polsce przez najbliższe 15 lat na tym polu nie będzie żadnego postępu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2021 o 13:27

T truskawka90
+1 / 1

@pikkewyn Nie zgadzam się z tym żeby tempo postępu było sztucznie hamowane. Kto miałby to reglamentować? Kto miałby oceniać która technologia dobra a która zła? Takie podejście piętrzy jeszcze większe problemy. Gdy dziecko zaczyna mieć problemy to już zazwyczaj za późno jest na pomoc dorosłym. Dodatkowo który dorosły ma specjalistyczną wiedze z zakresu psychologii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 0

@pikkewyn No i może zabranie go do psychologa to dobre wyjście jak sami nie potrafią nic zdziałać. W Polsce nadal pomoc psychologa to narażenie się na wyśmianie. Skostniałe podejście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+28 / 34

Bo na służbę zdrowia nie ma kasy. Ale dla TVPIS, Kościoła Rydzyka i jego sekt, Orlenu i innych PISowskich przedsiębiorstw, dla dzieciorobów i patologii już są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2021 o 9:47

avatar Cammax
-2 / 2

@pikkewyn lewica przynajmniej nie będzie dotować Rydzyka, PISowskich bojówek typu ONR, czy inni Rycerze Maryi. Co do dotowania patologii- też pewnie będą, bo nadal mówimy o socjalistach, ale tym razem nie skrajnie konserwatywnych.
W normalnym kraju nikt z nich nie dostałby ani grosza. Świat idzie do przodu i nawet narodowo-katolicko-konserwatywny PIS tego nie powstrzyma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@pikkewyn w Polsce będzie trudno o jakikolwiek kompromis w dowolnej dziedzinie. Do tego musielibyśmy mieć partie centrowe, które miałyby jakieś poparcie. A mamy skrajną prawicę (głównie PIS i część Konfederacji) i skrajną lewicę (pozostali). Kiedyś istniały tu też bardziej umiarkowane partie, ale teraz podział tylko się pogłębia. Jedynie PSL trudno gdzieś dopasować, bo oni chyba tylko ze skrajną prawicą nie byli w koalicji.
Jedni nie zdają sobie sprawy, że nie możemy mentalnie tkwić w XVII wieku, a gospodarczo gdzieś pomiędzy XIX a XX, gdy inni są w XXI, a drudzy nie zdają sobie sprawy, że kilkuset lat nie nadrobimy w parę miesięcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@pikkewyn o takich, w których inwestuje się w coś, co się komuś przyda i jest ważne dla rozwoju kraju (np. służba zdrowia i edukacja). Nie wiem, czy dziś są gdzieś jeszcze takie kraje, ale w normalnym kraju, z normalnym rządem tak by to wyglądało. Finansowanie skrajności z obu stron raczej nie wpłynie na rozwój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 0

Niezły ten PiS. Po wyborach miał 2 senatorów, a reszta była z Platformy. A tu się nagle okazuje, że mają 47 senatorów. Magia! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem