Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
245 279
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T trusty
+14 / 24

Ten, to ma dobrze nayebane pod deklem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+8 / 16

Tylko czemu swoich zwycięstw nie czcimy. Zamiast tego męczeństwo a la nieudane powstania. Byle tylko pomarudzić. Dlaczego Bitwy Warszawskiej z 1920 r. nie czcimy z pompą. Uratowaliśmy Europę przed zapędami Moskwy i całym tym zdziczeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PogromcaCiapatychPrawiczkow
-3 / 13

Może dlatego, że z Kremla to nas ostro pogonili, a z Białego Domu jeszcze szybciej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
0 / 2

@Ostatni_Sprawiedliwy Szybko z Moskwy pogonili ? Oj na historii już do renesansu nie dochodzą... Oni mają ŚWIĘTO NARODOWE że Polaków wygonili!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

@Ostatni_Sprawiedliwy akurat 15 sierpnia świętujemy. Natomiast tych zwycięstw mamy trochę więcej.

Może by tak dzień niepodległości przenieść, przynajmniej będzie w ładną pogodę :P

Ale mamy więcej zwycięstw i ważnych dat w naszej historii, od udanego powstania wielkopolskiego, przez spora część XV i XVII wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-3 / 3

@zomos No właśnie, a my olewamy wojnę polsko-bolszewicką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
0 / 0

@Ostatni_Sprawiedliwy Czy ja wiem... też mamy 15 sierpnia wolne i nawet jest impreza z paradą wojskową! Wg mnie nie olewamy. Problem jest taki że wojną 20 roku nie osiągneliśmy swoich celów i musieliśmy oddać ukrainę pod władanie ZSRR. Faktem jest że wojna ta zatrzymała rewolucję komunistyczną i to dzięki nam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 0

@zomos wojna 20 roku to jeden z największych jak nie największy i najbardziej spektakularny sukces RP w historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+5 / 11

I tacy ludzie mają prawa wyborcze... jego powinni leczyć psychiatryczne, a nie pozwalać mu wybierać nam rząd, bo potem nic dziwnego, że PIS wygrywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-3 / 7

@Cammax Nie myślisz chyba, że wyborcy PO są w lepszym stanie psychicznym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+4 / 6

@AIkanaro chyba jednak trochę tak. Nie bym pochwalał PO, ale PO przy PiS to jak angina przy nowotworze. Nie ma tu miejsca na symetryzm. Na każdą rzecz złą zrobioną przez PO przypada z pięć PiSu. Najlepiej jakby obie partie zniknęły, ale to PiS jest ten gorszy w zasadzie pod każdym względem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-4 / 4

@Elathir No i widzisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie żebym ja bronił czy pochwalał PiS (choć w jednym przypadku należy im się pochwała) to PiS w przeciwieństwie do PO realizuje swoje obietnice wyborcze i paradoksalnie ludziom się to nie podoba tak samo jak to, że poprzednie rządy tych obietnic nie realizowały. A na pochwałę zasługują z powodu obniżenia podatku dochodowego. PiS to jest jedyna partia w Polsce która w jakikolwiek sposób obniżyła obywatelom podatki i podniosła kwotę wolną od podatku (abstrahując już od tych wszystkich podatków które wprowadzili, ale te i tak by zostały wprowadzone nie zależnie od tego czy rządził by PiS czy PO czy PSL czy SLD gdyż są to podatki które funkcjonują w unii jewropejskiej). Co do rządów PiS to jak najbardziej należy ich powiesić za jaja ale PiS jedynie wprowadza w Polsce standardy które w innych krajach unii jewropejskiej już funkcjonują, a paradoks tej sytuacji jest taki, że opozycja (która w dodatku jest pro jewropejska) narzeka na to, że PiS wprowadza te zachodnie "standardy", a gdyby ta opozycja była u władzy trzecią (a być może nawet już czwartą) kadencję z rzędu to sami by wprowadzali te same standardy w postaci podatków które wprowadził PiS. Można by jedynie podywagować nt tego czy te podatki były by wyższe czy niższe niż te wprowadzone przez PiS. Patrząc jednak na to jak PO zarżnęło chociażby przemysł stoczniowy by zlikwidować konkurencję dla niemieckiego przemysłu stoczniowego to wydaje mi się, że mielibyśmy jeszcze gorszą sytuację gdyby dalej rządziło nami PO, szczególnie, że oni chcieli sprowadzić nam do kraju całą tą hołotę imigrancką którą musielibyśmy utrzymywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 7

@AIkanaro nie przepadam za PO, ale jest ona pod każdym względem lepsza od PISu. Takie typowe "mniejsze zło".
Podobnie rzecz ma się z ich wyborcami. To mądrzy, wykształceni, dobrze zarabiający, pracowici, normalni, otwarci i tolerancyjni ludzie. A PISowcy? Typowa patologia z nałogami, ledwo podstawówki/gimnazja skończyli, bezrobotni (siódme dziecko w drodze, więc po co robota? Będę żyć z zasiłków), "dej mnie, dej mnie, bo nie mam na sześć bombelków, a w drodze siódme, deeeejj", nietolerancyjni, chorzy z nienawiści, ultra katolicy, ksenofoby, rasiści, którzy w życiu nie byli poza Polską, więc nawet nie znają żadnych obcokrajowców.

Za PO pieniądze szły wyłącznie na inwestycje i Polska powoli, ale się rozwijała, byliśmy świeckim krajem. Za PISu cofamy się do XVII wieku, a pieniądze idą tylko na patologię, Rydzyka, kościoły, TVPIS. No i jesteśmy krajem wyznaniowym, mamy narodowo-katolicką wersję szariatu.

Za PO mieliśmy bardzo dobre relacje z każdym, nawet z Rosją. A teraz? Mamy stan wojny z każdym, a PISowscy dygnitarze w każdym liczącym się kraju są persona non grata. Nie mamy nikogo oprócz Orbana.

Stawianie znaku równości między nimi świadczy o ignorancji i niewiedzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 3

@AIkanaro ale jakie obietnice realizuje poza 500+? To jest bajka, bo jak na razie czego się nie dotknęli to fiasko. Gimnazja niby zlikwidowane ale w sposób, który tylko burdel zrobił i do dzisiaj nie ma w sumie odpowiedzi czemu chcieli je likwidować. Bezsensowny przekop mierzei opóźniony, ale dalej nie wiadomo po co go robią skoro zrezygnowano z planów modernizacji portu w Elblągu.

Podatki i daniny znacząco wzrosły. Prowadzę niewielką jednoosobową działalność, od 2015 roku płace na rzecz państwa o około 700-800zł. miesięcznie więcej (sam ZUS to 400 ponad). Jak dodamy do tego rosnącą inflację to już w ogóle padaka.

Zresztą PO tez może powiedzieć, że autostrady pobudowało, kolej w minimalnym stopniu zmodernizowało a to były ich postulaty. To, że olali te gospodarcze i podatkowe, w które ludzie chcieli wierzyć to tak samo PiS olał te dotyczące bezpieczeństwa, walki z układami itd. Maiły być rozliczane afery, nie rozliczono żadnej za to dołożono 4-razy tyle nowych. Miała być załatana dziura Vatowska, ale w praktyce wzrosła (początkowo spadła ale spadek ten zaczął się pod koniec rządów PO po wprowadzeniu jednolitego pliku kontrolnego). Sądy miały działać lepiej, sprawniej i uczciwiej a za to działają wolniej a to właśnie sędziowie i prokuratorzy Dobrej zmiany odpowiadają za większość niesprawiedliwości.

Najgorsze jednak jest to, ze po 6 latach wciąż słyszę, bo PO.... PO już od dawna nie rządzi. Obecną podwyżkę VATu też przegłosował już PiS, bo ta z czasów PO wygasła.

A ta bajka z przemysłem stoczniowym w ogóle mnie rozwala. Jestem z Trójmiasta, spora cześć mojej rodziny jest związana z przemysłem stoczniowym, a to całe zarznięcie polegało na zamknięciu dwóch molochów, nierentownych i nie będących w stanie zbudować statku a klepiących tylko puste kadłuby w przestarzałej technologii. W Polsce dalej działa sporo stoczni od jachtowych po całkiem spore, a grupa Remontowa (wbrew nazwie tez buduje statki) generuje w ciągu roku większy przychód cały polski przemysł stoczniowy pod koniec lat 90-tych. A do tego jest rentowna. Po prostu opowiadasz bajki wymyślone przez PiS, bo dzisiaj choć zatrudnia mniej ludzi, nasz przemysł stoczniowy działa a nie tylko ciągnie dotacje nic nie robiąc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+3 / 5

I to tylko argument, dlaczego ten kraj nie powinien przetrwać. Tylko krwi przodków żal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-1 / 3

@Eddie86 o widzę fan zamordyzmu w wersji Nowego Wspaniałego Świata Aldusa Huxleya.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+4 / 4

W sumie wg mnie przekaz inny: "Polacy uczestniczą w zamachu na Kapitol - atakują Amerykańską Wolność". W sumie u swoim kraju ją "roz.. pier .. dolili" to teraz czas na innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W win45
-3 / 3

PROSZĘ PAŃSTWA HUSARIA HURRA POLACY

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

Ludzie, co z Wami. Nie czujecie tu powiewu sarkazmu, szczypty autoironii, łyżeczki dxwiegciu w tym miodzie narodowo socjalistycznym jaki uprawia nasz władza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
0 / 4

Na Kreml wleźli dzięki zdradzie bojarów,na Kapitol dzieki głupocie Trumpa.Jaka mądrośc takie "bohaterstwo"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-2 / 2

@embees1 Nie dzięki głupocie Trumpa tylko dzięki temu, że policja będąca na Kapitolu dostała rozkaz wpuszczenia "protestujących" i to nie od Trumpa. Dzięki temu zabiegowi na Kapitolu stacjonuje teraz wojsko by w spokoju można było Bidena zaprzysiężyć na prezydenta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2021 o 14:05

P peghehe
+2 / 2

no jak juz wymieniles wszystkich tych wojownikow to troche sie wstyd zrobilo,tez jestem Polakiem urodzony na Polskiej wsi ale jak mi wstyd za tych wszystkich przyglupow , straz narodowa ,mlodziez wszechpedalska czy dziewczyny z onr nie mowiac juz o tej uposledzonej czwesci spoleczenstwa jak rycerze maryji , zolnierzy jesusa itp. itd., kurla mamy XXI wiek , wiekszosc religi powstaly w celu trzymania pod butem tepych,prostych ludzi i zeby zapier...lali za miske ryzu na kilku bardziej uprzywilejowanych. jest internet ,cala masa literatury mozna sprawdzic kto i jak to stworzyl ale nie lepiej walic sie mordach w obronie jedynego boga , a 99% nawet nigdy nie wybrala owej religi tylko zostala wmuszona w niego!!! chrza cie jak gowniak jestes i, do komuni idziesz dla hajsu ,klada czy lapsa, do bierzmowania zeby starzy przestai truc i moze cos tam skapnie (na tym etapie 90 % ma w dudzie kosciol i jego wartosci) kolejne lata uplywaja na zabawie i okazjonalnego pokazania sie w miejscu kultu sekty zeby starzy nie truli . i ma taki 20 lat gotowy zabijac za ta reigia i jedynego slusznego boga, kurla jak tepym trzeba byc?!!?!?! to chyba dolna granica glupoty nizej sa tylko naziloe w pl ale to juz stopien uposledzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem