Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
114 146
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SkrajnieCentrowy
+46 / 50

Przykro się czyta te bzdury ale mam nadzieję, że sytuacja wciąż stoi i pozostanie na tym, że "Czarnek chce".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Davit77
+11 / 37

Potwierdzam, kogoś tutaj nieźle poniosło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L likkaq
+55 / 61

Bardzo zacne porównanie do babci. Mamy medycynę i antykoncepcję. Jak babcia będzie miała zawał to oczywiście dajemy jej umrzeć naturalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+46 / 50

@likkaq Generalnie to zgodnie z tą nauką to szpitale tylko dla niewierzących powinny być, przecież nie można ingerować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+34 / 38

@ewilq83 Oczywiści, skoro ''Bóg tak chciał'', to nie można ingerować w jego zamiar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+47 / 49

Spóźnili się z wydaniem tego podręcznika o jakieś 500 lat. W średniowieczu to byłby hit

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+19 / 19

@Ashera01 myślę, że ludzie w średniowieczu byli mądrzejsi jeśli chodzi o te sprawy i podobnie jak dziś taki tekst zostałby wyśmiany (oczywiście przez lud, a czy przez KK to nie wiadomo)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+9 / 15

A kto jest autorem tego "Seks wg JPII"? Zwrot "nie jestem pewna" sugeruje, że raczej nie był nim papież.
Autor: Magdalena Siemion
Rok wydania: 2016

No cóż...czy papież faktycznie podpisałby się pod porównaniem antykoncepcji do czyhania na śmierć babci? Bo mi z tej analogi wychodzi na to, że i antykoncepcja i kalendarzyk są złe i ludzie (wierzący) powinni się obu rzeczy wstydzić, ale jedno jest gorsze od drugiego. KK tak nie naucza xD Życzenie śmierci (czekamy z nadzieją aż se sama umrze) też jest grzechem, a kalendarzyk według KK nie, więc porównanie raczej nie trafione.
Jeżeli ja w tym widzę nieścisłość między treścią książki, a nauką KK to myślę, że taki mówca, pisarz i ogólnie humanista i filozof jakim był Jan Paweł II też by się dopatrzył.

Ogólnie to fajnie by było jakbyście dawali źródła do demontów, link**do (demotywatory zabraniają zestawiać ze sobą te 2 słowa?) obrazka, artykułu, fragmentu książki, cokolwiek, bo np ja na początku myślałem, że to są słowa JPII, a to co najwyżej ich interpretacja. Ponad to, z tego co ja czytałem to chce on się opierać o encykliki JPII, a nie o ich interpretacje, możliwe, że przeoczyłem te informacje i tu właśnie pomógłby link**do jakiegoś newsa mówiącego o tym.

EDIT: czemu wszyscy chcą się zajmować edukacją seksualną? Jedni by wszystkie wsadzili w celibat inni by zachęcali do rozpusty (oczywiście w obu przypadkach koloryzuję, ale oni siebie nawzajem tak widzą), i jedni i drudzy powinni się odczepić od dzieci. A po za tym z doświadczenia wiem, że ze szkolnych lektur, rzadko wynosi się coś sensownego, a jeszcze rzadziej to co autor miał na myśli. To tak...tyle chciałem dodać od siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2021 o 19:12

B Bihar
+14 / 16

@nitaki autorka tekstu jest podana w pierwszym zdaniu.
Edukacja seksualna =/= zachęcanie do rozpusty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
-4 / 8

@Bihar tak samo edukacja w wykonaniu PiS/KK =/= celibat.
Co do autorki, to jeżeli było to zwracam honor, widocznie przeoczyłem, mój błąd.
Napisałem, że to oni siebie wzajemnie tak widzą (w skrajnych przypadkach w domyśle, nie wszyscy są fanatykami).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2021 o 20:41

P PinkBlob
+3 / 3

Ale jaki sprytny chwyt marketingowy czyż nie. Wystarczy powiedzieć, że to według papieża i już sprzedane. A czy naprawde tak myślał? Co za różnica, zmarli protestować nie mogą -.-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@PinkBlob
Dead Men Tell No Tales ....;-)

Biorąc pod uwagę jednak kogo JPII popierał aż strach pomyśleć co mógł myśleć na ten temat.. wszak do najbardziej zaufanych należał Marcial Maciel Degollado założyciel Legionów Chrystusa mający kilkoro dzieci z różnymi kobietami jaki doatkowo był pedofilem jaki wykorzystywał nie tylko kleryków ale tez własne dzieci. To z czasów jego pontyfikatu pochodzi tajna instrukcja jak utrudniać działania świeckiego wymiaru sprawiedliwości wobec księży pedofilów jaka wypłynęła podczas dochodzeń w Belgji i Irlandii. Dziwisz jednak nic nie pamięta..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tajakjejtam
+16 / 16

To wyjaśnia co się dzieje z moją wypłatą! Po prostu dali mi ja raz!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+8 / 10

Co za gamonie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+19 / 19

Dawno temu skończyłem studium życia rodzinnego przy kurii. Pełni entuzjazmu zaczęliśmy stosować zalecane przez Kościół naturalne metody regulacji poczęć. Nie wdając się w szczegóły - jeśli nie chce się poczekać z dziećmi to można nabawić się natręctw i depresji. W zasadzie zostawał tydzień "na zabawy". A jeśli się zaspało z pomiarem temp., pracowało na zmiany, było na imprezie, złapało katar albo pierdylion innych powodów to miesiąc "w plecy".
To co proponuje Kościół to nic tylko wstrzemięźliwość albo 500+ i 500+ i 500+ i...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+17 / 17

@koszmarek66 Może nie proponowaliby tak nieżyciowych rozwiązań, gdyby sami żyli w normalnych rodzinach. Idiotyzmy podejścia KK do kwestii seksu w małżeństwie da się wytłumaczyć tylko syndromem psa ogrodnika - skoro ja nie mogę korzystać (przynajmniej oficjalnie), to małżonkom też maksymalnie obrzydzę tę sferę. W dodatku cała otoczka teoretyczna też jest z gatunku tylko dla idiotów. Z jednej strony argument, że grzeszne jest samo zamykanie się na dar płodności, a z drugiej udowadnianie, jak w democie, że jednak naturalnie to można i Bóg się nie pogniewa. Oczywiście te ich wszystkie teorie nie mają żadnej podbudowy w ewangelicznych źródłach i są bajaniem na zasadzie "tak, bo tak". Kiedyś natknąłem się na argument JPII, że antykoncepcja uprzedmiotawia kobietę. Serio? A propagowanie seksu wtedy, kiedy ma na niego mniejszą ochotę (kalendarzyk) albo traktowanie jak maszynkę do rodzenia dzieci już nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+14 / 14

Muszę przyznać, że autorka tego "dzieła" to nawiedzona dewotka, której pewnie nikt nawet kijem nie chciał ruszyć:)
Myślę jednak, że powinno się coraz bardziej popularyzować takie dzieła, zwłaszcza wśród młodzieży i nie na lekcjach religii. Młodzież to z pewnością doceni i odpowiednio podziękuje kościołowi:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2021 o 23:08

G good_man
+17 / 17

krótko mówiąc kurski chajtając się kolejny raz zabił soją babcię!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LubieHamaki
+4 / 4

Ten wtręt o Janie Pawle to dla zwiększenia sprzedaży. Sprytne.. Ale niekoniecznie już grupą docelową będzie młodzież. Z kolei osoby, które bezkrytycznie podchodzą do tego czy innych swoich autorytetów już raczej nie mają problemu z dziewictwem, ciążami itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Innoame
+11 / 13

Już pomijając kwestię tego, jakie zabobony promuje ten tekst, to te żałosne tekściki "Proste? Proste!" czy "Mocne? Mocne!" dodatkowo drażnią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PinkBlob
+2 / 2

Zapewne miało to nadać tekstowi cechy "młodzieżowe". Za każdym razem śmieszy tak samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vojan
+12 / 14

@bezn a Ty klikaj w te źródła, zamiast sugerować się samą nazwą portalu. AszDziennik nie zajmuje się jedynie wymyślonymi historyjkami o charakterze satyrycznym, ale też pokazuje, że czasem nie trzeba nic wymyślać, bo rzeczywistość sama w sobie jest groteską i absurdem. Tu masz ten podręcznik, o którym mowa w internetowej księgaorni,jakbyś dalej nie ufała aszdziennikowi: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4320837/teologia-ciala-seks-wedlug-jana-pawla-ii-cie-wyzwoli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
+10 / 10

Siódme nie kradnij a kler nie płaci podatków. Ja nie widzę różnicy. Tyle w temacie różnic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
+5 / 7

@Banasik Korzystają ze służby zdrowia nie płacąc składki zdrowotnej. Czyli mnie okradają a to tylko jeden z dziesiątek rzeczy na które idą nasze podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-3 / 3

@nicemen1 . Ja nie pisałem o klerze tylko o fiskusie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

@Banasik Podatki nie podpadają pod przykazanie nie kradnij. Otóż Jezus płacił podatki np za bycie nauczycielem, a nawet zapłacił za Piotra na zapas choć on zgłoszony nie był. Mamy też wyraźne słowa Jezusa co do monety Bogu co boskie cezarawi itd.

Też oryginalne prawo mojżeszowe, gdzie znajdziesz owe 10 przykazań zawiera w sobie choćby dziesięcinę, którą płacili od posiadanej ilości zwierząt czy w postaci podatku dochodowego od zysków z działalności wojennej.

Tak więc sama idea podatków nie jest zakazana. Oczywiście nie oznacza to że wszystkie podatki są zgodne z wiarą chrześcijańską, gdyż na pewno istnieją jakieś niesprawiedliwe podatki. Ale biblia nie daje ci bicza do chlastania wszystkich prócz anarchokapitalistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@ciomak12 . Nie mówię o podatkach w ogóle, a o tym jak to wygląda u nas. Jeżeli podatki są nakładane sprawiedliwie a pieniądze są wykorzystywane na wspólne cele społeczności to to jest OK. Niestety u nas jest na odwrót. Pracujący są grabieni, a forsa jest rozkradana przez rządzące szumowiny, rozdawana nierobom albo po prostu marnotrawiona i to nie jest OK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+9 / 9

Z tą babcią to przegięli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+11 / 11

Uczcie dzieci logicznego myślenia i weryfikowania informacji. A ten tekst jest niepoważny i podręcznik z przemyśleniami jakiegoś katolickiego fanatyka nie powinien być używany w świeckiej szkole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NixonPrime
+8 / 8

Dawno, przepraszam, nigdy nie czytałem takiej bzdury. Już dzieła zebrane Lenina mają większy sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2021 o 10:50

K killerxcartoon
0 / 0

@NixonPrime
Dzieła Lenina mają podłoże logiczne jak się zrozumie realia czasów w jakich powstawały..
Te kościelne z kolei wynikają ze sposobu myślenia o świecie chyba jeszcze z XVIII wieku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FiatLux
+3 / 3

aż strach dawać, jeszcze podatek od darowizny dowalą.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
+3 / 3

Antykoncepcją jak zabójstwo?
Parafrazujac:
Dzbany widzę! Dzbany!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+5 / 5

właśnie przez takie gówno pseudointelektualne nienawidzę katolików i katolicyzmu jaki usiłuje się ludziom narzucić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

Trzeba przyznać, że faktycznie mocne. Mocny dowód na to, że niektórzy ludzie nie powinni umieć pisać. A co do analogii pomiędzy antykoncepcja a śmiercią babci, to podążając za logiką takich porównań, równie dobrze można zamordować swoją babcię, bo skoro można założyć gumę i nie czekać na dni bezpłodne, to można też nie czekać na naturalną śmierć babci. Dzban, który napisał ten tekst zapomniał, że analogie działają w obie strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drmilek
0 / 0

doskonale się to wpisuje w nauki kościoła katolickiego:
czyli doradź komuś - ale sam sie nie stosuj do własnych rad broń boże

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
0 / 2

porównanie cnoty do Iphona, oraz czekanie na śmierć babci- nie wiem co oni biorą, ale musi być mocne.

PS
Wszystkim babciom życzę zdrowia i wnuków, które będą oczekiwały i dbały o to, żeby babcia pożyła jak najdłużej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyo
+2 / 2

Dziwne...nic nie ma o kapuście,bocianach i pszczołach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jack__Daniels
+1 / 1

Czyli jak dam komus w morde i pozniej poprawie jeszcze 37 razy to i tak bedzie to oznaczalo, ze uderzylem tylko raz? Dobrze rozumiem, ze jak dostal raz to juz pozostale 36 razy sie nie licza bo juz i tak ma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+2 / 2

Zastanawia mnie zawsze wiara w to, że w dobie powszechnego dostępu do informacji dzieci kupią takie gówno ... Najwyraźniej każdy idiota zakłada, że inni też nimi są ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@Pug_79
Młodzi właśnie nie kupują już tego gówna i to coraz młodsi. W protestach kobiet szła młodzież szkolna i to ona przed siedzibami biskupów wrzeszczała "Wypierd*lać!"

Świat po COVID będzie odmieniony bo młodzież ni pójdzie do kościołów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+2 / 2

A tekst, że ciało każdego mężczyzny pasuje do ciała każdej kobiety, więc nie trzeba próbować seksu przed ślubem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V varriot
0 / 0

Pasterze kościoła mają zakłamaną moralność - uważają że kobieta oddająca ciało bez przyjemności za pieniądze dla ratowania dziecka ale kompletnie bez przyjemności nie ma grzechu, A facet zaborczo zazdrosny o żonę, i po jej odejściu utopiony w alkoholu do śmierci ma grzech. Spytajcie ich jak wam zależy. Zobaczycie kto jest pierwszym orędownikiem LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
-1 / 1

A jak ta biedna Babcia dostanie tego zawału to rozumiem, że można nie dzwonić na pogotowie i będzie wszystko ok? Już nie mówiąc jakim wspaniałym miłosierdziem jest wyczekiwanie na śmierć babci. Cóż za miłość.

Sam jestem przeciwnikiem aborcji, ale jak widzę takie wpisy to mi się styki w głowie przepalają. Naprawdę mocne, tylko że równie mocno głupie. I całkowicie nie chrześcijańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem