Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
765 824
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+2 / 34

Wszystko zależy od kontekstu i intencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+15 / 37

@Banasik także od liczby kolorów.
7 - tyle ile praw noego.
6 - Jeżeli usuwasz prawo sodomii, kazirodztwa, zoofilii i cudzołóstwa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bananaway79
-2 / 6

O to to to właśnie chciałem napisać. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+19 / 35

Miejsce poprawności politycznej oraz obrażonych uczuć religijnych jest tylko jedno :)
Trzeba mieć je dokładnie tam, gdzie socjalizm a rymuje się ze słowem lupa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+13 / 53

Apeluję do logiki autora demota! To tak, jak ze swastyką. W Indiach pozytywny symbol religijny, a swastyka III Rzeszy wiadomo z czym się kojarzy. Wyobraź sobie, że te tęcze LGBT to coś, jak swastyka hitlerowska. Po prostu zbezcześcili symbol tęczy i sprawili, że teraz źle się kojarzy. Mimo, że wcześniej była raczej symbolem kojarzącym się z czymś szczęśliwym, pozytywnym itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 4

@Ostatni_Sprawiedliwy Swastyka w Indiach wygląda zupełnie inaczej niż ta używana przez Hitlera. Hitler ja obrócił o 45 stopni, nałożył na biało czerwone tło. W Indiach swastyka jest ustawiona prosto i nie ma jednorodnego tła. Ale faktem jest, że symbol szczęścia został tak ostentacyjnie zniszczony przez zbrodniarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 0

@dncx Azjatyckie swastyki występują w czterystu piśdziestu sześciu odmianach, więc mowa o "swastyce w Indiach" nie ma sensu. Są lewoskrętne, prawoskrętne, trzy-, cztero-, sześcio- i ośmioramienne, proste, faliste itd itp.
A na przykład w Korei są prawie identyczne do hitlerowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+1 / 9

@Ostatni_Sprawiedliwy W jaki sposób sześciokolorowa tęcza bezcześci symbol religijny? A co z flagą spółdzielczości? Też symbolizuje przymierze z bogiem? Ogarnijcie się, homofoby!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+43 / 69

Tęcza - siedmiokolorowa, taka jak na plakacie jest symbolem przymierza ludzi z Bogiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dober77
+5 / 7

Albo mi sie zdaje, albo buzie widze w tym tenczu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-4 / 12

@yoooozek Większych bzdur na obronę tej hiperbzdury nie umiełeś przytoczyć? Kaja smrodek jest bezdennie głupią babą, nierobem, który chce wejść do polityki, bo do rzetelnej pracy (jakiejkolwiek) się nie nadaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-4 / 6

@yoooozek Mam dokładnie taki sam stosunek do rabinów jak i do księży, popów i tym podobnego elementu. I mam w dużym poważaniu, czy któraś tęcza jest właściwa, czy nie, bo ma więcej, czy mniej kolorów. Tylko idioci pozbawieni rozumu mogą roztrząsać tę kwestię. Dla normalnych ludzi to bez znaczenia.
Na marginesie, kto powiedział, że tęcza musi być siedmiokolorowa, a nie sześcio- czy osiemnastokolorowa? Bóg? A ktoś go widział? Ma do niego bezpośrednią linię? Bzdury wierutne!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 2

@tema_lina oj, to co napisałeś to czysty antysemityzm. Uważaj, co piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-3 / 3

@yoooozek Katolicy? Wszyscy? Czy tylko jakieś nawiedzone kretynki? Co to są uczucia religijne? Jak są zdefiniowane? Moje "uczucia religijne" obraża na przykład widok Wojtyły - obrońcy pedofili, czy Gądeckiego wygadującego bzdury niemające żadnego związku z czymkolwiek. Dla mnie to zwykła ikona jakich wiele. Cudowna? No, bez przesady. Cudów nie ma i każdy normalny człowiek o tym wie. A tęcza? Jak napisałam, może mieć tyle kolorów, ile ktoś sobie wymyśli i innych wara od tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-2 / 2

@yoooozek Nawet jeśli inni depczą moje prawa i uczucia? Jak pisał Kofta: Gwałt niech się gwałtem odciska, rzekła dupa do mrowiska:) To działa w obie strony. Jeśli jakis katol obrzuca mnie inwektywami, na pewno nie pozostaję dłużna:):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-2 / 2

@yoooozek Zatem ja sobie nie życzę, aby katolicy łazili z czarami po mieście, pouczali mnie, jak żyć, włazili mi do łóżka, telewizji, rządu. Nie życzę sobie i już.
A ikona... cóż, to tylko kawałek drewna o bardzo mętnej historii, którą agent Wyszyński wykorzystał by promować gnijącą wiarę. I prawie mu się udało, do XXI wieku ludzie dawali się nabierać. Ale teraz już się skończyło i panowie w sukienkach są w odwrocie, niezależnie od tego, co ględził kaczelnik w Starachowicach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+4 / 20

Na plakacie tęcza ma 7 barw czyli reprezentuje zjawisko przyrodnicze. Flaga LGBT ma 6 barw czyli jest to taka tęcza wynaturzona trochę. Zjawisko przyrodnicze nikogo nie obraża, ale jeśli specyficzna tęcza, która w naturze się nie pojawia, a jest symbolem sodomii połączona jest z osobami, które tej sodomii były przeciwne to chyba coś jest nie halo. Nie rozumiem czemu zwolennicy LGBT wciskają wszędzie swoje ideały, mimo że są sprzeczne z ideałami innych ludzi, których de facto o wiele więcej i wycierają sobie mordy demokracją, która jest de facto rządami większości? Jestem w 100% pewien że jakby była taka sama proporcja LGBT do katolików jak jest teraz katolików do LGBT to by zabronili się modlić i z krzyżykiem chodzić taka jest właśnie ich tolerancja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vojan
-4 / 22

@jeykey1543 @yoooozek ale ładne fikołki tu robicie. Czyli chcecie powiedzieć, że taki detal jak jeden brakujący kolor może stanowić różnicę między karą sądową za znieważenie uczuć religijnych a malowaniem zwykłego zjawiska przyrodniczego i symbolu przymierza Boga z człowiekiem, co jest dopuszczalne? Cienka jest ta granica. To chyba można się wybronić w sądzie argumentując, że zapomniałem do tęczy dodać jeden kolor, mea culpa. Bo wiecie, że tu się rozchodzi o Kaję Godek, która oskarżyła trzy kobiety o naklejki z wizerunkiem Maryi z tęczową aureolą. I wychodzi na to, że cały ambaras tkwi w jednym, brakującym kolorze. Poza tym, wiecie, nie bądźmy już tacy drobiazgowi. Nasze dzieci rysują rozmaite tęcze, mieszając kolory i ich kolejność, ale nie powiesz im, że sorry, Jasiu, ale tego nie można nazwać tęczą, bo tęcza ma 7 kolorów w określonej kolejności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2021 o 16:24

avatar jeykey1543
0 / 18

@vojan co innego jak nieświadome dziecko rysuje nurkującą rodzinę, która wygląda jak wisielcy lub tęczę nawet z 5 barwami. Co innego jak 3 stare baby znak będący jednoznacznie transparentem LGBT wciskają tam gdzie sodomia była karana. Próbujesz być głupszy niż jesteś, ale czy na znakach powstańców jak być w środku dorysował niebieski pasek to by była obraza dla tych ludzi czy nie? No ale gdy lewak nie ma argumentów to zaczyna mówić nie bądź małostkowy. Może czas by ludzie też zaczęli nie być małostkowi i olać tych z LGBT przecież to jest 1% populacji albo mniej to po co byś małostkowym i się przejmować co oni tam sobie krzyczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vojan
0 / 16

@jeykey1543 ciągle to jest robienie gównoburzy i wkładanie niemiłosiernie dużo energii przez jeden kolor i tego nie zmienisz. Jeżeli chodzi o takie doszukiwanie się Bóg wie czego, to kiedy kobiety chodzą w maskach z symbolek strajku, to wy - prawacy - doszukujecie się tam na siłę symbolu nazistowskiego, choć to są dwa różne znaki i podobnie wyglądające błyskawice były nawet na herbach polskich powstańców. No ale i tak ciągle widze jak upieracie się trzymać retoryki, że nie - to jest nazistowski znak młodzieżówek Hitlera. Generalnie cały ten paragraf o obrazie uczuć religijnych jest kabaretem i nie powinien mieć miejsca w prawie, bo prowadzi to do masy nadużyć i interpretacji, wszak wszystko może obrażać uczucia religijne. A życie w takim państwie gdzie władzę dzierży ultrakonserwatywna partia i Kościół nie sprzyja pluralizmowi. I bądź grzeczniejszy, bo nie życzę sobie zwrotów typu "Próbujesz być głupszy niż jesteś". Nie jesteśmy kolegami, żebyś sobie pozwalał na takie odzywki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-1 / 15

@vojan ale tu nie chodzi o jeden kolor tylko o to, że lewaki specjalnie chcą podku*wić ludzi wierzących, robią to z czystej złośliwości, a potem się dziwią, że nikt ich nie lubi. To tak jakbyś nasrał sąsiadowi na wycieraczkę i powiedział it's a prank bro. Żaden się lewak nie zastanowi nad tym, że łączenie symbolu sodomitów średnio się dobrze komponuje z Jezusem czy Maryją. Nie masz chłopcze jak tego obronić, więc zaczynasz temat z błyskawicą, o której słowem nie wspomniałem i jest odrębnym zjawiskiem. Łączy się tak samo ze znakiem SS jak normalna tęcza z flagą LGBT. Mimo podobieństw są to dwie różne rzeczy. Jednak jakby ta dokładnie błyskawica była namalowana na twarzy Maryi to by była kolejna lewacka prowokacja. Pewnie lewacy coś takiego niedługo zrobią jak już nie zrobili, bo lubią w swoje chore pomysły włączać osoby nieżyjące, które by się niekoniecznie z nimi zgodziły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vojan
-2 / 16

@jeykey1543 Nazywasz określoną grupę ludzi sodomitami i jesteś wyraźnie wobec niej chamski i się dziwisz, że oni też chcą wam zagrać na nosie. Oczywiście można się zastanawiac kto pierwszy rzucił kamień, ale no chyba nie byłoby tych wszystkich protestów, prowokacji, gdyby nie ciągłe akty pogardy nawet nie ze strony zwykłych katolików, a co ze strony Kościoła. Jeżeli jesteś jakimś biskupem i nazywasz LGBT zarazą, drugi mówi, że to nie bracia czy siostry a banda z gołą dupą i można mnożyć takie przykłady, to ciężko oczekiwać, że oni będa to znosić w nieskończoność, tym bardziej że ponad połowa osób homoseksualnych w Polsce deklaruje wiarę chrześcijańską.

Przykazanie miłości: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy"
A jednak z Twoich komentarz ciągle się wylewa jad. I nie mów, że oni też Cię obrażają, bo plujesz na dużą grupę ludzi, z których większość stanowią normalni, schowani w swej szarej codzienności ludzie, którzy nikogo nie krzywdzą.
To jest też paradoskalne, że was mierzi bardziej tęczowa aureola niż pedofilia i bezkarność księży, ich rozpanoszenie i moralna degrangolada. Jesteście bardziej surowi dla obcych wam ludzi niż dla osób z wlasnej wspólnoty.
I znowu - żadne "chłopcze". Skoro religia nie zdołała, to chociaż Twoja matka powinna Cię nauczyć jakichś elementarnych zasad kultury dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-2 / 14

@vojan popełniasz non stop błędy logiczne. Sodomitą można nazwać osoby współżyjące bez ślubu lub osoby uprawiające seks w obrębie jednej płci, miłośników orgii. To słowo ma wiele znaczeń i fakt, że znasz tylko jedno nie oznacza, że kogoś obrażam. To tak jak bym ci powiedział, że chce mieć duży zamek, a ty byś myślał, że pewnie w spodniach i bym gwałcił małe dzieci.
Sodomitami określiłem ludzi rozwiązłych płciowo lub nie będących w tradycyjnych związkach kobieta lub mężczyzna. Chyba się wszystko zgadza z faktami. Jak nie to zapraszam do słownika.

Bardzo pięknie znasz przykazanie miłości. No więc za tym co ma na celu łączenie flagi LGBT z Jezusem, którego nauki były troszkę inne. Co ma łączenie Maryi, która była dziewicą wg Kościoła z rozwiązłością płciową proponowaną przez środowiska LGBT. To jest najważniejsze pytanie do ciebie, co ma dobrego wyjść z takich dziwnych połączeń. Czym kierują się ci ludzie i czego oczekują? Jak dla mnie to brzydka prowokacja nie mająca na celu wyprodukować żadnego dobra.

Ja nie nawidzę lewaków, którzy drą swoje ryje, bo im się to lub tamto należy, bo są poszkodowani przez los i ktoś ich wiecznie prześladuje. Większość tych szarych gejów nie bierze udziału w darciu ryja podczas parad. Mój znajomy gej nie widzi potrzeby tam chodzić i uważa, że te parady robią więcej złego niż dobrego. Żyje normalnie.

Piszesz jesteście, ale ja się nawet nie uważam za katolika. Też mnie męczy to co się dzieje w Kościele i mi się to nie podoba. Jednak to, że jakaś strona jest szara nie sprawi, że inna jest mniej czarna i działa to w obie strony.

Patrząc po twoich wpisach i demotach nie mogę spodziewać się, że jesteś dorosłym więc mówię do ciebie tak jak uważam za stosowne. Myślę, ze maks tak 21-22 chociaż rozwojowo 16. Raczej starsi nie wierzą w lewactwo chyba, że są grubymi brzydkimi feministkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vojan
-2 / 14

@jeykey1543 według słownika PWN sodomita = zoofil. Generalnie to określenie ma kilka znaczeń i w miarę czasu wyewoluowało i tylko z nauk kościelnych można je przyporządkować Twojej interpretacji. Wedle niej i Ty musisz być sodomitą, bo sodomia to też onanizm. Ale my posługujemy się mową potoczną, nie kościelną, a więc tutaj sodomita jest określeniem nacechowanym negatywnie i stosuje się do nieakceptowalnych praktyk seksualnych. Ale nieakceptowalnych w danym społeczeństwie a nie przez Kościół. Więc wciąż obrażasz ludzi.

Co do kultury, bo to zbieżne z powyższym akapitem, to nie Tobie jest oceniać mój wiek, jeżeli rozmawiam z Tobą kulturalnie, pisząc poprawną polszczyzną i okazując szacunek rozmówcy. A Ty mimo tego próbujesz mi wejść na odcisk.

Ja też mógłbym Cię potraktować z góry na podstawie wybórczych komentarzy typu "na Konfederacje głos królewno chyba, że chcesz Niemcom lizać berło." czy "Szkoda strzępić ryja na takiego tumana jak ty.", czy o prostu czytając Twój opis na profilu. Ale mimo tego staram się Ciebie traktować poważnie. Nie potrafisz oddać tego samego - nie udzielaj się.

Widzisz, ja Cię błędnie skategoryzowałem jako katolika, a Ty mnie za lewaka. Ja jestem w gruncie rzeczy libertarianinem, choć nie przypisuje się do nich, bo w Polsce to wstyd być libertarianinem, kojarzy się to z lubianą przez Ciebie Konfederacją, która robi kurtyzanę z idei wolności. A jestem za calkowita wolnością - gospodarczą, ale i obyczajową. Gej chce wziąć ślub cywilny? Czemu nie. Co mi do tego.

" To jest najważniejsze pytanie do ciebie, co ma dobrego wyjść z takich dziwnych połączeń. Czym kierują się ci ludzie i czego oczekują?" - to jest niewątpliwie jakaś forma odwetu, ale odwet musi być za coś. Nie szanujecie ich, podchodzicie do nich z pogardą, więc "lewacy" się odpłacają. Kościół zbyt mocno oddziaływuje na sprawy ludzi nie utożsamiających się z nim, żeby siedzieć, milczeć i udawać, że jest okej. Swoją niechęć można manifestować w różny sposób. Są organizacje co rozliczają polityków z ich inicjatyw pro chrześcijańskich, są Sekielscy, którzy kręcą filmy i sa zwykli ludzie, którzy malują tęczę. Takie symboli też mają znaczenie. Tak samo jak rysowanie kotwicy powstańczej na murach miało jakieś znaczenie, a nie było tylko aktem wandalizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-3 / 9

@vojan najpierw mnie uważasz za wielkiego katola, a potem się dziwisz, że używam jakiegoś pojęcia z Biblii? Mimo, że już od jakiegoś czasu zrozumiałem, że na prawdziwego katolika się nie nadaje to nadal sodomita będzie kojarzył mi się z Sodomą i Gomorą i te pojęcia nie powinni być ci obce.

Nie mów my, bo nie jesteśmy my. Ty masz lewacką mentalność, a gospodarczo ci bardziej do wolności. PiS jest mentalnie prawicowy, ale stosuje lewacką gospodarkę i żadne podejście nie sklasyfikuje się do my.

Ty i tak mnie potraktowałeś z góry i zaklasyfikowałeś jako obrońcę księży pedofili. Już tu nie czaruj, że jesteś taki kulturalny, a potem mówisz, że tęcza to jest odwet. Ty lewakiem jesteś na płaszczyźnie, o której rozmawialiśmy. Klasyfikacja jak najbardziej prawidłowa. Pół lewak to też lewak, bo żaden lewak nie zgodzi się z Konfą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2021 o 18:51

V vojan
+2 / 8

@jeykey1543 jeżeli masz przezywać ludzi od sodomitów, to podkreślaj za każdym razem, że mówisz o sodomicie w swym pierwotnym, biblijnym znaczeniu. I bądź konsekwentny przy nazywaniu tak ludzi, którzy uprawiają seks przed ślubem i wobec osób masturbujących się - czyli jakichś 95% społeczeństwa. Bo też wpasowują się w biblijną definicję sodomii.

Och i wymyślasz jakieś nowe tworki typu lewacka mentalność. To jest wolnościowa mentalność, która wspiera dążenia każdej grupy do jej samostanowienia w jak największym zakresie, o ile to nie odbiera wolności komuś innemu. Wpasowuje się to też niechęć do polskiego Kościoła, który chce dużo rzeczy narzucać innym grupom, więc jest naturalnym antagonistą wolnościowców. Chciałbym kiedyś w Polsce ujrzeć prawdziwych libertarian a nie jej quazi upośledzoną wersję spod znaku Konfederacji, która jest zbiorowiskiem zamordystów, kalających ideę wolności w imię wiary lub własnych uprzedzeń.

Na razie kończę tę wesołą dysputę. Na przyszłość radzę więcej ogłady, kultury, bo tylko powielasz stereotyp typowego kuca korwinowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-3 / 9

@vojan ty się za to wpasowujesz w myślenie, że każdy może mieć maksimum wolności i przywilejów i to nie ma żadnego wpływu na przywileje i wolność innych. Chyba najlepszym tego przykładem jest różny wiek emerytalny, o który żadna feministka nie walczy, żeby był zrównany z mężczyznami.

Życie mój chłopcze to sztuka kompromisów i nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni, dobrze jakby chociaż 50% było zadowolone. Kościół znasz tylko z narzucania swojego zdania dokładnie z tego samego z czego znam tych lewackich krzykaczy i te 3 głupie piczę, które oskarżyła inna głupia picz Godek. Natomiast nawet z działalności charytatywnej, wspierania samotnych matek czy ubogich nie znam lewackich organizacji. Dlatego moim kompromisem jest to, że wybieram partię, która zgadza się ze mną jeśli chodzi o gospodarkę i mentalnościowo też jest mi bliższa. Bo jak już wspomniałeś nawet nie ma libertariańskiej partii w Polsce nawet jak bym był pro LGBT. Uważam też, że prędzej Kościół się uleczy niż lewacy zmądrzeją. Bo wolność to też przecież pomoc uchodźcom czy wspieranie BLM. Quazi wolność, bo tak na prawdę to zakładanie sznura na szyję.
Poza tym mimo, że z Korwinem się nie zgadzam to wolę być jego kucem, bo w pewnej kwestii miał 100% racji: ludzie to idioci. Najlepszym przykładem jest to, że większość Polaków woli sobie mieć "tolerancje" (która toleruje tylko swoich) niż dobrze płatną pracę i żyć jak człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2021 o 19:35

V vojan
+3 / 7

@jeykey1543 Wolność, którą chcesz osadzić w jakieś ramy, oczywiście takie Tobie wygodne, to nie jest wolność i nie powinieneś się określać wolnościowcem. Mów po prostu, że nie chcesz płacić podatków. Bo chyba do tego to się sprowadza. Niektórzy, jak Korwin, dorzucają do tego jeszcze prawo do posiadania broni. Ale żeby dać komuś taką sferę wolności, która by tobie bezpośrednio nie przynosiła korzyści, to już nie chcemy takiej wolności.
Trochę już klaruje mi się Twój obraz, bowiem zapewne był kiedyś taki etap, kiedy moglibyśmy sobie przybić piątkę. I jedynym określeniem, które do Ciebie pasuje to konserwa. Zgaduję, że byłeś przeciwko strajkowi kobiet, chociaż de facto jako samozwańczy wolnościowiec, nie powinieneś mieć ku temu argumentów. Zapewne jesteś przeciwny liberalizacji prawa do aborcji, a bardzo możliwe, że popierasz jej zakaz. Oficjalnie nie lubisz PiSu, bo stosują gospodarczy zamordyzm i socjalizm, ale i tak z dwojga złego, wybierzesz PiS ponad PO. W drugiej turze głosowałeś na Dudę. Nie lubisz oczywiście TVN-u i Wyborczej. Lubisz robić bekę z feministek, przyrównując je do grubych, brzydkich bab, utożsamiasz gejów z panami z piórkami w dupie i popierasz strefy wolne od LGBT. Jeśli to się zgadza, to jesteś klasycznym kucem.

Co do wieku emerytalnego, to trzeba po prostu dla wszystkich ustalić równy staż, po którym otrzymasz emeryturę. I oczywiście w szerszej perspektywie zlikwidować ZUS, choć pewnie do tego czasu samo się rozpadnie. Za to mam nadzieję, że masz słuszne pretensje do partii rządzącej.

"Kościół znasz tylko z narzucania swojego zdania dokładnie z tego samego z czego znam tych lewackich krzykaczy i te 3 głupie piczę" - a co takiego narzucają tamte konkretne kobiety? Bo może nie jestem w temacie aż tak.

"Natomiast nawet z działalności charytatywnej, wspierania samotnych matek czy ubogich nie znam lewackich organizacji." - a znasz jakieś "prawackie"? Nie ma prawackich, są co najwyżej organizacje przykościelne, które są hojnie dotowane przez państwo, więc żadne zdziwko, że taki Kościół w tym uczestniczy. A ile takich machlojek zmalował Caritas, Szlachetna Paczka też zresztą miała jakąś aferę. A feministki owszem, prowadzą kilka czy kilkanaście ośrodków różnego rodzaju pomocy. Jest Centrum Praw Kobiet. Wiem, że są jakieś schroniska, hostele dla kobiet - ofiar przemocy domowej. Kiedy "prawacki" światopoglądowo PiS odciął dotacje dla Telefonu Zaufania, to miziający się z lewicą Hołownia uzbierał całą potrzebną kwotę. Prawacki światopoglądowo PiS niedawno też nie chciał przeznaczyć pieniądze z budżetu na dziecięcą psychiatrię. Nie mówiąc o torpedowaniu dzialalności WOŚP. Taka jest konserwowa wrażliwość.

Pocieszę się kucyku, że też byłem taki jak Ty. Też byłem oczarowany prostotą wyrazu Korwina i jego ideą. Uwielbiałem te filmiki z cyklu "Korwin masakruje lewaka", "Korwin masakruje feministkę". I też choć nie byłem katolikiem, to jednak mentalnie byłem gdzieś po ich stronie barykady. Ale człowiek dorasta, mądrzeje, pęcznieje doświadczeniami i po prostu życiem i zaczyna rozumieć swoje błędy. Czego i Tobie życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-1 / 7

@vojan albo moje poglądy są zbyt złożone i czasem sprzeczne ze sobą albo jesteś słabym zgadującym.
Na początku strajku kobiet byłem nawet bliżej strajkujących, bo podobał mi się kompromis, który był zawarty. Nie chciałbym mieć dziecka, które po 2 latach umrze albo po 2 godzinach. Uważam jednak, że cały ten strajk poszedł w złym kierunku, stał się szopką, a tak zastanawiając się nie wiem czy to powiedział Korwin czy ktoś z Konfy, czy może jakiś przypadkowy gość, że tak na prawdę nawet jak aborcja by była całkowicie nielegalna w Polsce to można by ją zrobić w Czechach. To może rzeczywiście się kłóci z poglądami Konfy, ale pomimo to uważam, że i tak jest to najlepsza opcja, bo każda partia zmusza do kombinowania i obchodzenia prawa w taki czy inny sposób. Osobiście wolałbym, żeby kompromis został utrzymany, a moje podatki nie szły na aborcje julek na życzenie. Konsekwencje seksu są przecież dobrze znane. Więc jeśli chodzi o strajk kobiet nie trafiłeś. Także po głębszym zastanowieniu uważam, że cały ten problem to burza w szklance wody, bo na prawdę dotyczy 1000 osób w skali państwa rocznie, gdzie np. problem zachorowań na raka to 100k. Uważam, że lepsze by było żeby te nawet 1000 osób musiało kombinować, a 10% chorych na raka by się udało uratować. A Konfa u władzy mogłaby zreformować także NFZ.

Jeśli chodzi o wybory między PiSem, a PO to znów strzeliłeś kulą w płot, bo z bólem serca, ale głosowałem na Trzaskowskiego. To był wybór między obcięciem lewej ręki, a prawej nogi, ale istniała szansa, że wiecznie wetująca opozycja zwolni przynajmniej destrukcyjną pracę rządu. Pewnie i tak by się tak nie wydarzyło, bo jeśli chodzi o obostrzenia i destrukcję gospodarki to POPiS i Lewica idą ramię w ramię.

Nie lubię TVN i TVPiSu, wyborczej też. Oglądałem wczoraj jakiś program na Polsacie i część gejów chce się utożsamiać jako panowie z piórkami w dupach i właśnie ci geje pojawiają się najczęściej na paradach. Ich widok budzi we mnie śmiech i politowanie, ale póki sobie chodzą tylko to są dla mnie nie groźni. Jednak walka o równe prawa, gdzie wszyscy mają te prawa równe, nawet bym powiedział, że to normalny facet jest bardziej dyskryminowany w Polsce o czym może świadczyć wiek emerytalny, ale też liczba samobójstw, ale uj nie ma tragedii. To jest fikcja, a nie walka o równe prawa. To jest ciekawe, że Polska nie dostała odszkodowania za II wojnę światową, a nagle kobiety, Murzyni i czy inni uciskani mają mieć łatwiej, bo kiedyś im się gorzej działo. Lewactwo jednak widzi, że ten i ten jest dyskryminowany i nikt się nie przejmuje pie*dolonym dyskryminowanym Chińczykiem, Hindusem czy dzieckiem w Kambodży, które pracuje 10 godzin dziennie i jest rzeczywiście dyskryminowane, a to jest w Europie jest tak na prawdę pypciem. Jakoś feministki wojują w krajach gdzie są bezpieczne, a nie w krajach islamskich. A że w Polsce dużo feministek to są grube brzydkie baby mnie jakoś nie dziwi. Jeśli kobieta się roztyje nie dba o siebie to faceci raczej do niej nie będą lgnęli, poza tym zaborczy charakter tym bardziej ich zniechęca. Jakoś mnie to nie dziwi, że feministki wyglądają groteskowo.

Jeśli chodzi o kościoły to ja mam większe doświadczenie jeśli chodzi o zakony. One działają w trochę inny sposób i są mniej nastawione na kasę. Wg mnie działa to dobrze. Wiele domów dla kobiet prowadzą zakonnice. Jeśli chodzi np. o działalność feministek to też są feministki i feministki. Patrząc po tych udzielających się w TV to słowo to nabrało pejoratywnego wydźwięku. Może lepiej by takie Lemparty określać feminazistkami, żeby żadna feministka wg definicji z XIX wieku nie poczuła się urażona. Co do pomocy jeszcze każdy bierze dla siebie. Są tam może wyjątki potwierdzające regułę, ale tak na prawdę mało kto ci będzie robił za darmo dla idei. Jurek Owsiak też swój procent weźmie, ale dobrze. Kościół też swoje weźmie, ale dobrze. Bo sama kwota pieniędzy to jest nic. Trzeba ludzi, ogarnąć pomoc. Kontrolować czy ta pomoc dobrze działa. To nie jest tak, że dasz bezdom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
0 / 0

@vojan Ciekawostka:
Sodoma i Gomora, a także potop to mity.
Obalono ich istnienie dzięki nauce w tym badaniom archeologicznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 1

@jeykey1543 Nic ci do tego, kto jaką sobie tęczę namaluje. Jak jesteś takim wrażliwym estetą, to powiedz, dlaczego jeden kolor ma być dobry, a drugi zły? Czemu jacyś idioci mieszają się do tego, jak ja sobie wyobrażam tęczę? Nic ci do tego, tak samo jak mnie do tego, że porąbani wymyślili sobie, że jest tylko jeden obraz tęczy:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 1

@jeykey1543 Aleś ty jednak głupi jest:):):) A co powiesz o różnych świadectwach zgodnie z którymi ttych trzynastu ludzi łączyło coś więcej niż tylko wspólna modlitwa? Maryśka była nieletnia, gdy ją Józek zapłodnił. A mamusia Wojtyły była w ciąży, gdy wzięła ślub. Wy bardzo lubicie pouczać innych, hipokryci:):):) Strasznie zabawni jesteście z tym zadęciem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 1

@jeykey1543 O ile mi wiadomo, Jezus nie wypowiadał się w kwestiach LGBT. Masz jakieś dane, że homoseksualiści byli przez niego potępiani? Że nie obejmował ich miłością bliźniego, której u ciebie i takich jak ty nie tylko nie widać, ale jesteście przeciwieństwem tego, co podobno tak żarliwie wyznajecie. Nieobce jest wam mówienie fałszywego świadectwa przeciwko bliźnim. ale wy w waszym pojęciu nie popełniacie grzechu:):):) Na szczęście wasza "wiara" i wasz "kościół" już naprawdę są w odwrocie. Zgnilizna moralna was wykończyła:):):) Amen:):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 8

Zastanawia mnie ile z tych osób wyjaśniających różnicę "doskonałości" pomiędzy 6 a 7 barwami używa polskiej flagi, a nie biało-czerwonej tkaniny. O odpowiednich proporcjach:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2021 o 1:38

avatar jeykey1543
+2 / 8

@michalSFS tylko jeśli ktoś używa flagi lub barw narodowych to czy ma to jakieś drugie dno? A łączenie np. Maryi ze znakiem ludzi proponujących rozwiązłość płciową (bo flaga LGBT ma konkretną ilość barw i np. tęczowe aureolki mają konkretny cel, konkretne zestawienie) to jest trochę jak łączenie ogórka z czekoladą. No większości to się nie będzie podobać. Chyba, że chcesz palić głupa i ta tęczowa aureola to tam się ktoś pomylił i wyszła akurat flaga gejów i lesbijek, bez żadnych podtekstów, nie mająca na celu tylko jednego, zdenerwowania katolików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 7

@jeykey1543
Chodzi o czepianie się o szczegóły. Brak tu pewnej konsekwencji.
Z jednej strony te tęcze od LGBT są tak hejtowane. Z drugiej udowadnia się, że nie są tęczą, taka jak na obrazku powyżej, bo brakuje im jednego koloru. Zdecydujcie się.

Dla mnie w sumie to ogólnie te walki są pewnego rodzaju absurdem. Jedni, i drudzy mają swoje za uszami. LGBT przesadzają w narzucaniu akceptacji (nie mylić z tolerancją). Przypuszczam, że z normalnymi, spokojnie żyjącymi, nie afiszującymi się homo mają tyle wspólnego, co kobiety z feminazistkami.
KK wręcz kwitnie od pogardy i wytykania palców, pomimo że w swoich szeregach ma zarówno homoseksualistów, jak i faktycznych dewiantów - pedofilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
0 / 6

@michalSFS zgadzam się w 100% z drugą częścią komentarza. Jeśli chodzi o pierwszą no to hejtowane jest, że znak LGBT oni sami chcą łączyć z postaciami, dla których ideały LGBT były dość dalekie. Znak LGBT to jest specyficzna tęcza. Jakby mieli znak kotek z dwoma ogonami to wszystkie koty na obrazach świętych nie stały by się od razu bee.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+2 / 2

@jeykey1543
Bardziej to wygląda nie na łączenie się z postaciami, tylko wzajemne robienie sobie na złość. Z brakiem korzyści dla kogokolwiek (poza twórcami konfliktu).

Sztuczne nadmuchiwanie konfliktu, gdy jest wiele ważniejszych spraw.

Przypuszczam, że gdyby ludzie po prawej stronie nie byli tak przewrażliwieni i zafiksowani na punkcie symboliki, to ci skrajnie lewi nie działaliby na zasadzie "daj, palec weźmie rękę". Straciliby narzędzia i sami się wyłożyli. Problem umarłby śmiercią naturalną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2021 o 16:03

avatar jeykey1543
-3 / 7

@michalSFS myślę, że lewi zawsze będą działać "daj, palec weźmie rękę". Praktycznie każda grupa tak robi tym bardziej dziwne, by lewacy mieli tak nie robić. Oni chcą poukładać świat po swojemu, na szczęście w Polsce mało kto ich popiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@jeykey1543
Nie tylko oni napędzają koniunkturę. Często sam KK prowokuje i nakręca temat, by odciągnąć uwagę ludzi od niewygodnych spraw. Swego czasu był boom na sprawę pedofilii w kościele i jak to się skończyło? Zrobiła się rewolta z tęczami, jakiś obraz obrazili czy coś podobnego, i ludzie zapomnieli o faktycznym problemie.

Chyba najlepsza opcja to nie przyłączać się do tego wariactwa. Do żadnej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@michalSFS znając życie nie, ale wciąż wiele osób robi gównoburzę, jak na biało-czerwonej tkaninie wpisuje się nazwy miejscowości i inne tego typu (nie chcę się kłócić czy to dobrze czy to źle, tylko robi się tam gównoburza podobna do tej o 6-7 kolorach tęczy XD)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@Plaskaflaszka
Kluczowe problemy współczesnego świata:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@michalSFS dokładnie XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+3 / 7

tecza przeszkadza tylko uposledzonym, geje tez przeszkadzaja tylko krypto gejom i gejom w sutannach ci jak zawsze chca miec monopol nawet na grzanie w dude. no i oczywscie glupim mlotkom ,ktorym niewiele wiecej rozgarnieci mowia co maja robic i myslec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-2 / 4

@Vilakazi Co robiłeś na matematyce w szkole podstawowej, że nie potrafisz policzyć do siedmiu? Tęcza homoseksualistów jest złożona z sześciu kolorów, a tęcza katolicka z siedmiu. Następnym razem dowiedz się trochę na temat demota który chcesz wstawić bo właśnie wykazałeś się poziomem wiedzy równym albo nawet niższym od tej osoby którą chciałeś wyśmiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 2

gODEK ty na to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+4 / 8

Kaja Godek. Jedyna osoba, której uczucia religijne zostały urażone tęczową aureolą. W takim razie wszyscy powinni pozwać ją bo obraża ich uczucia samą obecnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antimasoff
0 / 0

Sterowalni jesteśmy. Od zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+2 / 4

W Meksyku, bardzo katolickim kraju, kościoły należą do państwa, kler je jedynie dzierżawi (podobnie jak w laickich Czechach). Księża mogą działać wyłącznie na terenie świątyń. Wykroczeniem jest wyjście do miasta księdza w sutannie. I jest porządek. Żadna ingerencja kościoła w politykę państwa nie jest dopuszczalna. Dlaczego nie może tak być w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 1

Myślę, że większość ludzi, w tym @vilakazi potrafi doskonale rozpoznać, kiedy tęczowe aureole są dobę, a kiedy są obrazą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mat4
-2 / 2

Niestety lgbt zrobiło z tęczą to samo co hitler z swastyką ¯\_(ツ)_/¯

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczejak
-1 / 1

Wszystko zależy od kontekstu. Jestem przekonany że osoby które obecnie epatują obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą są głęboko wierzący;-) Nie każdego katolika stać na taki gest żeby paradować przez miasto ze świętym wizerunkiem:-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+1 / 3

Jeśli dobrze pamiętam to kolory tęczy są inne niż kolory lewackiej organizacji. Po drugie lewactwo niech nie próbuje wciskać ludziom ciemnotę że kolorowymi przeróbkami nie chce drwić z chrześcijan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
-1 / 1

bo co wolno wojewodzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem