Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A adraxer12
+12 / 14

@globus0024 Dlaczego jak coś jest zrobione źle w Europie zachodniej to mamy brać z nich przykład, a jak coś jest zrobione dobrze to już nie? Poza tym siejesz FAKE NEWS.

"Po pierwsze, w Niemczech nie ma takiej instytucji jak “mandat”. Są natomiast podobne do mandatu regulacje.

W sprawach wykroczeń policja lub inne organy (administracyjne) mogą nałożyć dwa typy sankcji:

a) upomnienie, które może być połączone z karą pieniężną do 55 Euro za drobne wykroczenia, lub
b) orzeczenie grzywny (Bußgeldbescheid)

W przypadku upomnienia połączonego z karą pieniężną, jej niezapłacenie w terminie 7 dni oznacza, że nie zostaje ona przyjęta przez ukaranego. Wtedy policja (lub inny organ administracyjny) wydaje orzeczenie o grzywnie. Takie “orzeczenie o grzywnie” wydaje się także w przypadku, tych wykroczeń, które nie mają poważniejszy charakter. Treść tego orzeczenia bardzo różni się ono od mandatu, bowiem zawiera dokładny opis czynu, kwalifikację prawną, powołanie podstawy prawnej oraz – co istotne – wskazanie dowodów popełnienia czynu."
https://karne24.com/prof-wrobel-o-mandatach-w-niemczech-nie-jest-tak-jak-mowi-ministerstwo-sprawiedliwosci/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+4 / 4

@globus0024 nie przypominaj a się zorientuj i znajdź różnice :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus0024
-5 / 5

Ale nie wiesz jak będzie u nas... Moze będzie dokładnie tak samo zwłaszcza ze bardzo czesto zapożyczamy rozwiązań od Niemców..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+6 / 10

@Qbikkkk Różnica jest taka że jak policjant kierował sprawę do sądu to raz że on musiał udowodnić Twoją winę a dwa nie płaciłeś mandatu. Jak Ty będziesz się odwoływał to najpierw musisz zapłacić a potem jeszcze udowodnić że jesteś nie winny. Moim zdaniem jest to olbrzymia różnica szczególnie że policjanci i tak robią co chcą a do tej pory zdarzało im się przynajmniej odpuścić jak nie mieli dowodów bo nie chciało im się tyle pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 5

@kibishi teraz część z nich będzie musiała nauczyć się pisać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
-3 / 3

@kibishi Czyli dokladnie tak jak jest do tej pory i w kazdej innej sprawie odwolawczej. Jezeli teraz dostaniesz mandat za np wyprzedzanie na pasach i sie z nim nie zgodzisz to idziesz do sadu, policja mowi, ze jetes winny, a Ty, ze niewinny i probujesz sie wybronic.
Jezeli masz nagranie i na nim jest Twoja wersja zdarzen to wygrywasz, jak nie masz nagrania i swiadkow to przegrywasz bo slowo policjanta jako osoby zaufania publicznego zawsze bedzie warte wiecej niz przecietnego Kowalskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Regun
+6 / 6

Po to sądy mogą wymierzyć wyższą kwotę mandatu lub karę by pokryć tę "papierkową robotę" czego nie rozumiesz ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+4 / 6

Zróbmy taki eksperyment myślowy. Pan Kanthak jedzie z Gdańska do Warszawy, ma do pokonania ok. 350 km. Co kilometr zatrzymuje go inny patrol drogówki i wlepia mandat na 500 zł (za dowolne wykroczenie, popełnione lub nie). Dojeżdżając do celu pan Kanthak ma już do zapłaty 175 000 zł w terminie 7 dni. Po 7 dniach do akcji wkracza komornik, a jeśli takiej kwoty nie znajdzie na koncie pana Kanthaka to zajmuje mu mieszkanie. Zanim sąd rozpatrzy sprawę wykroczeń pan Kanthak jest bezdomny. Fajne, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
0 / 0

@Banasik
Ale utopia. 350 patroli policji na trasie. Ja jadąc ostatnio karetką do Radomia autostradą spotkałem ich z 6.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 1

@Wertyko . Żadna utopia. Pod moim domem żaden policjant nie dyżuruje, a pod domem kaczelnika cały batalion. Da się? Da się, jeśli tylko taka jest wola prezesa. Podobnie może być z patrolami drogówki, jak będzie zlecenia na konkretnego człowieka to patroli będzie tyle ile się zmieści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+2 / 2

@Banasik
Przy obecnych zwolnieniach w policji, to musiały by to być radiowozy autonomiczne. Sami młodzi policjanci. Starzy uciekają z tej służby. Zaraz nie będzie miał kto młodych uczyć. A poza tym nasze psy są bezzębne. (Nie obrażając funkcjonariuszy policji, ale to określenie pasowało mi do porównania). Co chwila ktoś chce się bić z gliniarzami, co jakiś czas padają oni ofiarami pobicia, zero respektu. I jak oni mają skutecznie interweniować, jak wiąże im się ręce i każe robić pierdoły? Niedługo wzywając ich do pomocy, trzeba będzie uważać, żeby im nikt nie wpie*dolił na miejscu. Wobec osób agresywnych, łamiących prawo i nie wykonujących poleceń powinno być stosowane ŚPB. Pałka, taser, gaz, w ostateczności broń. Dodatkowo, jeśli ktoś stwarza duże zagrożenie dla gliniarzy, bądź atakuje ich grupą, w ruch powinna iść od razu broń służbowa. Potem mamy widoki, jak ostatnie pobicie policjanta i policjantki na imprezie na jakimś zadupiu. I jeszcze bandyci zbierają pieniądze na internecie na prawnika. Chore...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 1

@Wertyko . Nie rozumiemy się. Ja nie piszę o policji tylko o możliwych konsekwencjach wprowadzenia zapowiadanych zmian w prawie dot. mandatów. To może być broń atomowa do zniszczenia dowolnej osoby w siedem dni. Niemalże wyrok śmierci bez procesu i prawa do obrony wykonany od ręki. Obecnie takie rzeczy to tylko w KRLD, a teraz szykują w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+1 / 1

@Banasik
Sorry, zboczyłem z tematu, bo kiedyś uczyłem się na gliniarza, kilka razy mi pomogli, poznałem wielu fajnych funkcjonariuszy. I ten cały hejt na nich trochę mnie boli. Robi się z nich popychadła rządzących, nie bardzo można z tym coś zrobić.

A co do mandatów, to racja. Poroniony pomysł. Żeby tam jeszcze był zapis o zamrożeniu kary w razie sprzeciwu do sądu, to nie było by źle. Ale zapłata w ciągu 7 dni od wystawienia, to paranoja. Rząd sobie pożyczy Twoje pieniądze, a w razie przegranego procesu odda. Tak to trochę widzę. No i możliwość wystawienia Ci mandatu na podstawie nagrania z kamery, też dobre. Wystawie Ci mandat i wyśle pocztą. Od tego 7 dni na protest i konieczność zapłaty. Idealny bat na wszelkie demonstracje. Co demonstracje mandat. Pisany na komisariacie na podstawie nagrania z monitoringu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem