Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
303 327
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+8 / 14

I można dodać, że Amerykanie wymienili go na człowieka, który stwierdził, że można powiedzieć coś rasistowskiego ale w sposób uprzejmy xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+6 / 6

@Rydzykant 770km? Mogą strącać satelity a nawet ISS (408km) :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@koszmarek66
Owszem, mają technologię, która na to pozwala. To są systemy obrony przeciwko rakietom balistycznym. Ogólnie warto przeczytać załączony artykuł, bo poza aspektem technicznym wspomina też o czynniku politycznym. Gdzie potencjalnie "wolno" zestrzelić cudze rakiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakomo
+9 / 13

Spełnił swoje obietnice wyborcze i dlatego musi odejść tak aby już nigdy nie został prezydentem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
0 / 16

Tyle, że w democie są nieprawdziwe informacje. Bezrobocie za rządów Trumpa wzrosło, a rozwarstwienie społeczne postępowało. Jego rządy skutkowały wzrostem napięć społecznych i silniejszego podziałowi kraju, co skutkowało kolejnymi wybuchami zamieszek.
Kłamał wielokrotnie. Udowodniono, że próbował korumpować. Nie wiem więc na czym ta jego walka z korupcja miała polegać.
Przypomnę jak zdradził sojuszników w Syrii. Pamiętacie jak wystawił Kurdów Turkom. Z dnia na dzień, bez ostrzeżenia wycofał Amerykanów pozwalając na atak z zaskoczenia. W zasadzie przyzwolił na dokonanie rzezi. Kurdowie żeby się ratować musieli blagac swojego wroga al-asada o pomoc.
Nie wiem jak niby powstrzymał Koreańczyków przed ostrzelaniem Japonii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021 o 16:41

avatar kondon
+2 / 8

@lech2 Według jakich danych bezrobocie wzrosło, skoro przed pandemią było na najniższym poziomie od lat 60 - 3,5 %?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 9

@kondon a na jakiej podstawie liczysz bezrobocie sprzed roku a nie z końca kadencji? Trump przegrzał gospodarkę i problemy zaczęły się jeszcze przed pandemią. Zasadniczo powinien podziękować covid-19 że ma wymówke dla porażki rządów na każdym polu. Czy to nie Trump bagetalizowal Covid-19? To nie on odpowiada za to, że USA są jednym z najbardziej dotkniętych krajów przez epidemię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 6

@lech2 Jeśli brać pod uwagę pandemię, która jest (prawdopodobnie) niezależna od USA, to prawie każdemu przywódcy na świecie możesz zarzucić, że przez niego wzrosło bezrobocie. Po prostu bądź uczciwy.
W USA się ostatnio dużo działo i ogólnie ciężko w tak dużym i zróżnicowanym kraju obarczyć całą winą 1 osobę.
Problemy zaczynały się nie tylko w Stanach, w Europie i u nas też już były widoczne. Tak działa świat, że gospodarka czasami rośnie, a czasami spada.

Nie jestem żadnym jego fanem, po prostu zauważyłem dziwne informacje, które podałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
+1 / 7

@kondon bezrobocie w USA zaczęło rosnąć jeszcze przed pandemia. Tąpnięcie w USA to nałożenie się kryzysu który i tak by USA czekał i pandemii. Jeżeli chcesz porównywać z innymi przywódcami. Widzisz jaki nasz rząd jest nieudolny. Jak mrozi mocno gospodarkę. Zobacz jak w Polsce przybyło bezrobotnych przez pandemię. Porównaj z tym co się działo w USA. Nie obwiniam Trump"a za wszystko. Nie stworzył wirusa. Ale w obliczu pandemii mógł się zachować lepiej. Zareagował skandalicznie, lekceważąco, promując teorie spiskowe i nienaukowe metody radzenia z epidemia. Wstrzymywał finansowanie WHO. Sterowana przez niego władza wykonawcza działała wyjątkowo nieudolnie jak na kraj z tak rozwinięta służba zdrowia i obrona cywilna. Przy Chinach wypadli na strasznych nieudaczników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@lech2 Sprawdzałem dane i wzrost jest od kwietnia, chociaż tak duży, że coś tu nie pasuje... Pokażesz inne dane?
Ja też nie bronię Trumpa - niespecjalnie śledzę sytuację w tym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

Ja sprawdziłem poziom bezrobocia w USA od 2014. Zdaje się, że Trump jest prezydentem od 2017. A bezrobocie systematycznie malało już w 2015, czyli 2 lata przed objęciem przez niego urzędu. Także nie jestem pewien, ile w tym jego zasługi, a ile dobrej koniunktury. Nieznacznie wzrosło w marcu 2020, czyli krótko przed lockdownem, ale tylko o 1%, więc trudno stwierdzić, czy by wzrosło czy nie.

A jeśli chodzi o samego wirusa, to całkowicie zawalił sprawę, bo kompletnie go lekceważył i dawał idiotyczne rady, jak sobie z nim radzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
0 / 0

@kondon jeżeli chodzi o odsetek osób poszukujących pracę faktycznie wydaje się, że poziom jest mniej więcej stabilny od września 2019 gdy wynosil 3,5% do lutego 2020. Dało się jednak obserwować spadek liczby zatrudnionych przy napływie liczby ludzi zdolnych do pracy. W marcu już obserwowało się.wzrost osób poszukujących prace, kwiecień to tak na prawdę ujawnienie się ukrytego bezrobocia-z uwagi na korzyści dające status bezrobotnego wiele osób się zarejestrowało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@lech2 Od początku roku była pandemia i zostały przerwane łańcuchy dostaw, tak więc rok 2020 ciężko oceniać jako wynik gospodarczych działań.

@El_Polaco Trafił na dobrą koniunkturę, jednak raczej jej nie zepsuł. W przypadku polityków jest to sukces...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-5 / 7

popieram Trampa: Służba zdrowia dla ubezpieczonych - tak być powinno w Polsce! Pozostali mogą się leczyć w Kościele. Brawo Trump!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+1 / 7

Trump to idol Konfabulacji; bardzo dba o wolność gospodarczą - "General Motors MUSI natychmiast otworzyć swoją głupio porzuconą fabrykę Lordstown w Ohio lub jakąś inną fabrykę i ZACZĄĆ PRODUKCJĘ RESPIRATORÓW, I TO JUŻ!!!!!! FORD, WEŹ SIĘ ZA RESPIRATORY, SZYBKO!!!!!!" - napisał Donald Trump na Twitterze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 4

Bezrobocie w USA systematycznie malało od 2013, czyli niecałe 3 lata przed początkiem prezydentury Trumpa. Także nie jestem pewien, czy ma jakiekolwiek zasługi w podtrzymaniu tego trendu czy po prostu trafił na dobrą koniunkturę. Trochę jak PiS przed wyborami w 2007. Kaczyński się chwalił, że bezrobocie drastycznie spadło za ich rządów. Trudno żeby było inaczej, skoro ok 2 milionów Polaków wyjechało na zachód po otwarciu granic.

Wojny. Owszem, nie zaczął żadnej nowej wojny. To prawda. Ale na początku kazał zaatakować rosyjskie bazy w Syrii. Wystawił Kurdów Turkom. Rozkazał zabójstwo irańskiego generała. Oczywiście nie wiemy wszystkiego, tylko to, co podają nam media. Ale Iran, mimo że to Republika Islamska, jest dość stabilnym krajem i nie jest odpowiedzialny za żadne zamachy terrorystyczne w Europie ani w USA. Co miało na celu zabicie tego generała? Jeśli przez takie działania skończy się stabilizacja w tym kraju, bądź co bądź regionalnej potędze, to sytuacja na Bliskim Wschodzie mocno się pogorszy.

Państwo Islamskie dalej tam jest i na razie media ani politycy nie zajmują się tym tematem. Ktoś ma jakiś plan, co z tym tworem zrobić, czy po prostu będziemy ignorować, aż w końcu się przyzwyczaimy, że to istnieje i tyle? Obowiązek rozwiązania problemu w dużej części spoczywa na USA, bo najpierw wspierali Saddama, żeby zdobył władzę w Iraku. Potem go obalili, sprowadzając kompletny chaos. Potem wycofali swoje wojska, przez co powstał ISIS. Także nie wiem, czy Trump miał jakiś plan w związku z Bliskim Wschodem i na podstawie jakich informacji podejmował decyzje, ale żaden z tamtejszych problemów nie został rozwiązany. Jego zasługą jest to, że nie rozpoczął kolejnej wojny.

To, co mnie osobiście najbardziej oburzyło, to wypowiedź Trumpa w czasie protestów Black Lives Matter. Chodzi mi o tę sytuację, kiedy w trakcie protestów jeden stary facet po prostu stanął naprzeciwko policjantów. Jeden policjant popchnął go, dziadek się przewrócił, uderzył głową o chodnik i zaczał krwawić. Przy okazji stracił przytomność. Jeden policjant chciał mu pomóc, ale kolego go powstrzymał. Reszta przeszła obojętnie. Stary człowiek leżał nieprzytomny na chodniku, a policjanci go zignorowali. Potem Trump powiedział w telewizji, że może to był członek Antify, broniąc w ten sposób tych gliniarzy. Takie zachowanie zarówno policjantów jak i prezydenta jest całkowicie niedopuszczalne. Ten człowiek tylko stanął im na drodze. Nie był agresywny, nawet nic nie mówił. A do pokojowego protestu każdy ma prawo.

No i koronawirus. Tu Trump koncertowo zawalił sprawę, bo za późno zaczął lockdown, jak wskaźniki w USA były już naprawdę wysokie. No i dawał co najmniej idiotyczne porady, udając, że wie na ten temat więcej, niż eksperci w tej dziedzinie.

Jakby kogoś interesowało źródło w kwestii bezrobocia w USA, to proszę: https://www.ncsl.org/research/labor-and-employment/national-employment-monthly-update.aspx

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021 o 18:36

T tenqoba
0 / 0

nie no genialny prezydent...jak nasze pisiory

Odpowiedz Komentuj obrazkiem