Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
50 64
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y Ynfluencer
+10 / 12

@Fragglesik Robią lockdown, firmy obniżają pensje, zwalniają, zamykają ludziom działalności. I nie wyskakuj mi ze statystykami GUS, bo inflacja jest teraz niby około 2,5 procent, a moi znajomi jeżdżą już do Niemiec na zakupy, bo jest taniej niż po stronie polskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qwerty1431
+1 / 3

@Fragglesik no niestety ale dane GUSu naprawdę można między bajki włożyć, miałem okazję uczestniczyć w robieniu sprawozdań, na podstawie których oni przygotowują te statystyki, to wiem, jak bardzo firmy to olewają.

To, że większość robi "lockdowny" to nie znaczy, że jest to słuszne i należy to naśladować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 1

@Fragglesik Tylko, że Niemcy na pomoc dla firm przeznaczyli ponad 200 miliardów euro. Amerykanie ponad bilion dolarów a Twój ukochany pisowski rząd prawie nic bo rozpieprzył pieniądze na rozdawnictwo. Taka drobna różnica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 1

@Fragglesik Co to znaczy że w Niemczech jest dużo większy lockdown? Bo mieszkam tu od dwóch lat i nic nie zauważyłem. Fakt nakazali nosić maski ffp2 ale w sklepach i komunikacji zbiorowej i kwarantanny na ludzi przekraczajacych granicę. Choć i tak nikt tego nie sprawdza, wczoraj byłem w Bauhausie (market budowlany) połowa w maskach fpp2 połowa w zwykłaych szmatkach. Na ulicach dalej można bez maski chodzić a nie dusić sie na pustej ulicy jak w Polin. i nieprawda że niemcy sie nie buntują, tylko w pisowskiej telewizji tego nie usłyszysz. Co no nazwy lockdown rożnica jest taka że niemcy nazywają rzeczy po imieniu, a pisowska bolszewia nic nie potrafi zrobić zgodnie z prawem, ani nawet przestrzegać tego co uchwalili patrz. szumowski, morawiecki, emilewicz. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 13:05

avatar Fragglesik
-3 / 3

@TomorrowNeverKnows Dobrze, niech będzie, że wg. Twoich źródeł jest to 212 mld. zł. a Niemiec 200 mld euro. To dalej nie jest "prawie nic" jak zaznaczyłeś w swojej pierwszej wypowiedzi. Jest to co prawda niecała jedna piąta tego co Niemcy wydają, ale wg. gazety prawnej (https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1398386,porownanie-wzrostu-pkb-polski-i-niemiec.html) PKB Niemiec jest 27x większe od Polski. Przyjmując to, że euro jest 5x droższe niż złotówka, Niemcy wydają niecałe pięć razy więcej, przy 27x liczniejszym PKB, czyli de facto - wydajemy ponad 5,5x więcej budżetu do ochrony naszych pracodawców niż oni i Ty uważasz, że to jest gorzej ni Niemcy? Nas drugi raz, zamiast liczyć samą kasę, zacznij dostosowywać to do możliwościu i porównywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@kikurenty o znaczy, że po pierwsze - dłuższy i o ostrzejszych warunkach niż nasz, po drugie - przy złapaniu delikwenta BEZ MASECZKI co prawda za pierwszym razem jest upomnienie, ale za drugim również grzywna, a za trzecim ma być PRZYMUSOWA IZOLACJA w przygotowanych na te okazje obozach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+3 / 3

@Fragglesik Byłeś, widziałeś, czy powtarzasz bzdury z telewizji? Niemcy wprowadzili lockdown 16 grudnia. Wcześniej było tu bajlando. Nie wiem czy siłownie, kina czy teatry były otwarte bo nie chodzę, ale restauracje, knajpy i hotele do 16 grudnia były normalnie otwarte. Jedynie trzeba było wypełnić kartkę z adresem i nr. telefonu. Zresztą hotele nawet teraz są otwarte tylko trzeba się powołać że pracuje się w delegacji, wystarczy kartka z pieczątką firmy i nikt się nie czepia. W Polsce restauracje, knajpy i hotele zamknięte są od 3 miesięcy. Co do masek - obowiązują tylko w pomieszczeniach zamkniętych a nie jak u nas na świeżym powietrzu. Co prawda muszą być fpp2, ale np. wczoraj byłem w edece (spożywka) przed wejściem wielka plansza że obowiązek chodzenia w maskach ffp2 lub wyższych, a w środku 50% ma maski z filtrem reszta zwykłe szmatki. Najśmieszniejsze jest to kasjierki miały zwykłe szmatki, ale może dlatego że teraz jest okres przejściowy. Wcześniej to samo w bauhausie. Co do tych obozów to ktoś tam chlapnął, ale na razie nikt nic takiego nie planuje. Miejmy nadzieje że nie. a mandat za maseczkę to możesz i w Polsce dostać nawet w nocy na pustej ulicy. Jedyna upierdliwa rzecz test przy wjeździe do niemiec i 5 dniowa kwarantanna. Ale jak ktoś nie jeździ na wochenende do Polski albo nie pracuje jako przygraniczny to go to wali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 21:29

avatar Fragglesik
-3 / 3

@kikurenty Po pierwsze - nie było "bajlando", bo mieli takie same ograniczenia jak my, zaś Niemcy wprowadzili lockdown 16 grudnia i na razie będzie do 15 lutego, my wprowadziliśmy kwarantannę 28 grudnia i skończy się mnmiej więcej za tydzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+2 / 2

@Fragglesik Nie wiem co miałeś z matematyki w szkole ale liczenie coś słabo Ci idzie. PKB Niemiec jest tylko ok. 7 razy większe od PKB Polski. (PKB Niemiec 4212 mld USD a PKB Polski to 594 mld USD. To po pierwsze. Po drugie pisowski rząd praktycznie więcej nie da bo rozpieprzył pieniądze na rozdawnictwo a rząd niemiecki jak będzie potrzeba to dorzuci drugie tyle bo Ich stać na to. PKB per capita. Polska ok 16k $, a Niemcy ponad 50 k $. A Niemców jest tylko 2 razy więcej niż nas. Liczyć się dobry człowieku naucz. Skąd Ty wziąłeś te 27 razy większe PKB?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@TomorrowNeverKnows O przepraszam, masz rację, źle przeczytałem. Ale i tak wydajemy na ochronę gospodarki większy procent PKB niż oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 22:18

K kikurenty
+3 / 3

@Fragglesik Staremu koniowi usiłujesz wcisnąć skisły owiec. Chłopie mieszkam w Niemczech od dwóch lat, od czasu do czasu jeżdżę do Polski, mam w Polsce rodzinę, znajomych więc mam porównanie. Powiedz mi co to za ograniczenia mieli Niemcy przed 16 grudnia poza maseczkami w miejscach zamkniętych, bo aż sam jestem ciekaw. Byłeś 1 listopada na cmentarzu?, chodziłeś bez maski po ulicy?, mieszkałeś w hotelu?. Bo ja w Niemczech tak. Po drugie jak nazwę łajno delicją to inaczej będzie smakować? Niemcy nazwali rzecz po imieniu, w Polsce jest to samo tylko inaczej się nazywa. Bo krzywousty nigdy nie nazwie rzecz po imieniu zamiast podatków są daniny, opłaty. Zamiast lockdawnu jest narodowa kwarantanna bo w Polsce wszystko - stadion, szpital nawet szalet miejski musi być "narodowy".
Po trzecie życie mało cię nauczyło? Pamiętasz jak krzywousty zamknął cmentarze na kilka godzin przed 1 listopadem, choć nieudacznik Sasin dzień wcześniej zarzekał się że żadnych zamknięć nie będzie. Pamiętasz też jak twój guru bajał że jak spadną zakażenia poniżej 20 tys. to zniesie ograniczenia i spadniemy do zielonej strefy. Przykłady kłamstw mogę mnożyć godzinami, a ty dalej ślepo wierzysz tej bolszewi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 22:30

avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@Fragglesik Nie. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Możliwości budżetu Polski są mocno ograniczone. No, chyba, że PIS znowu pożyczy albo dodrukuje trochę kasy. Niemcy tego problemu nie mają i w razie potrzeby spokojnie wpompują jeszcze dwa albo i więcej razy niż dotychczas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 23:56

avatar Fragglesik
-3 / 3

@TomorrowNeverKnows Zgadza się, MOŻE dać ZNACZNIE WIECEJ, ale NIE DAJE. tu rozmowa jest o tym, że "Niemcy dają tak dużo, oj zobacz jak dużo", a (cytując Ciebie) "pisowski rzad prawie nic". A odnosząc się do różnicy PKB, to procentowo "pisowski rząd" daje w tej chwili większą część budżetu niż niemiecki. I tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 1

@Fragglesik Jasne. Tak to wygląda w praktyce.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=niemcy+pomoc+covid
https://kancelaria-pozniak.pl/dotacje-niemcy-koronawirus/
https://forsal.pl/artykuly/1462578,niemcy-przeznacza-gigantyczna-kwote-822-mld-euro-na-ratowanie-gospodarki.html
I przestań wreszcie pieprzyć głupoty, że nasz rząd taki dobry. To banda zwykłych nieudaczników. Poczytaj sobie, szczególnie ostatni link.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2021 o 17:02

avatar Fragglesik
-1 / 1

@TomorrowNeverKnows Nie mówię, że jest dobry, protestuję tylko, gdy tacy jak Ty, opowiadają, że jest najgorszy z mozliwych, że wszystko źle robi i jest beznadziejny. Bo i to, że jest dobry i to, ze jest beznadziejny są takimi samymi idiotyzmami. A najśmieszniejsze, że Tacy ludzie jak Ty potrafią powiedzieć tylko, jaki jest zły, ale nie potrafią znaleźć nikogo, kto byłby od niego lepszy....:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@Fragglesik A który rząd był gorszy od tego? Do tej pory każdy rząd był lepszy. Nawet rząd SLD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@TomorrowNeverKnows Taak, zwłaszcza SLD. Świetny był. Świetnie sprzedał nam cały przemysł stoczniowy, resztki samochodowego, cukierniczy i farmaceutyczny. Po prostu to było idealne. Podobnie jak hodowla oligarchów naszego kapitału, powiązanych z PZPR i służbami starego systemu takich jak Kulczyk, Gudzowaty czy Walter - twórca ubeckiej telewizji. Weź chłopie poczytaj jak było, gdy byłeś młody, a nie bazujesz na opowieściach opozycji z cyklu "bajki z mchu i paproci"....:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@Fragglesik Myślisz czasami? Tak SLD i AWS sprzedawali na potęgę. A dlaczego? Bo PRL zostawił gospodarkę w tragicznej sytuacji. Nierentowne, źle zarządzane zakłady, które by po prostu zbankrutowały i dziesiątki tysięcy ludzi jeśli nie setki poszłoby na bruk. A pozostałości tych zakładów by po prostu zaorano bo nikt by za nie nie dał złamanego grosza. A nie od dzisiaj wiadomo, że prywatny biznes jest lepiej zarządzany od państwowego. Już chyba Ci pisałem, że masz z liczeniem problem. I z logicznym myśleniem chyba też. A hodowanie oligarchów to specjalność wszystkich rządów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@TomorrowNeverKnows Ty to masz pojęcie. Nie sprzedaje się trupów, bo trupów nikt nie kupi. Sprzedać można tylkop to, co przynosi dochód lub po NIEWIELKIEJ przeróbce, ten dochód zacznie przynosić. Przestań wierzyć w te idiotyzmy rozpowszechniane w mediach przez autorów tej "prywatyzacji" o "pozbywaniu się zadłużonych nierentownych, nic nie wartych zakładów". Myśl! Przecież takich NIKT normalny nie kupi, BO PO CO. kupuje się TYLKO rzeczy, mogące przynieść dochód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@Fragglesik Kupuje się TYLKO rzeczy, mogące przynieść dochód.Twoje słowa. I właśnie to sprzedano. Te zakłady, które jeszcze prywatny kapitał mógł uratować. I proszę czytaj ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2021 o 20:17

K kikurenty
0 / 0

@Fragglesik i co Pisowski bolszewiku dalej uważasz że "kwarantanna" potrwa tydzień. Nawet mi Cie nie żal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 10

Pamiętam pierwsze rządy Piszewików, była tragedia więc ludzie wybrali PO bo myśleli że będzie lepiej i uwierzyli. Było jeszcze gorzej, naprawdę wszyscy myśleli że już gorzej się nie da więc z niepojętych mi powodów wrócili do Piszewików....

Niestety, tam gdzie jest demokracja przedstawicielska ostatecznie u władzy są dwie partie rządzące na przemian

np. SZA - demokraci/republikanie, ZK - Laburzyści/Toryści, Szwabia CDU/AFD, Polska PIS/PO....

Do tego każdy system demokratyczny prowadzi do stale rosnącego zadłużenia Państwa. Mamy dług większy niż za Poniatowskiego - a do czego to prowadzi to już z historii wiemy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
0 / 2

@wans Tak to się kręci w państwie z dykty. za pis było źle, to wybieramy inną partię, za tej partii jest gorzej to wybieramy tam gdzie źle i jest jeszcze gorzej niż za poprzedniej partii, więc pewnie teraz za PO będzie lepiej prawda polacy?.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 2

@macbula tu się nie zgodzę, za Piszewików ludzie zaczęli uciekać z Polski za granice masowo, do tego decyzje i traktaty w jakie wmanewrowali nas Piszewicy są tragiczne w skutkach po dziś, oczywiście potem Partia Oszustów zrobiła jeszcze gorsze rzeczy i emigracja się nasiliła- jednak teraz Piszewicy pokazują że nawet ich potrafią przebić tylko dać im dłużej porządzić.

@Dabronik też się tego obawiam.... Niestety myślę że to po części kolejna wada demokracji, teraz prawo wyborcze mają młodzi ludzie którzy w czasach Parti Oszustów nie interesowali się polityką jako dzieciaki i nie mają pełnego obrazu jak to wyglądało więc znowu ich wybiorą. Tak samo było z piszewikami po 8 latach gdy weszli nowi uprawnieni do głosowania nie pamiętali jak było za pierwszych Pisiorków.

Jest jeszcze inny aspekt który mnie przeraża znacznie bardziej, mianowicie celebrowanie Lecha Kaczyńskiego. Młodzi ludzie teraz nie pamiętają jakim był prezydentem, nie wiedzą jak to wyglądało w kraju pod jego rządami. Jedyne co młodzi będą widzieć to wszędzie ulice, pomniki, tablice, rocznice i nieszczęsny Wawel... to powoduje tworzenie niepełnego obrazu - ergo - fałszywe wnioski. Nie wiem jakie jest wasze zdanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 stycznia 2021 o 23:20

avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 3

@macbula Puknij się, ale mocno to może klepki Ci wrócą na właściwe miejsce. Gospodarka to nie jest coś co można zrobić w dwa lata. Gospodarkę się planuje na co najmniej 10-15 lat. A PIS to ekonomiczni dyletanci, którzy tylko skorzystali na reformach poprzedników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 stycznia 2021 o 23:30

M Magiell
+1 / 1

@TomorrowNeverKnows Racja!!! Święta racja!! Tusk już wcześniej wiedział o pandemii dlatego chciał sprzedać LOT w ogóle to jakiś guru i **uj wie co on tam jeszcze wie bo praktycznie wszystko chciał sprzedać....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-1 / 1

@Magiell Tusk chciał sprzedać LOT tylko i wyłącznie wtedy gdyby KE się nie zgodziła na pomoc publiczną dla Lotu. KE się zgodziła i ówczesny rząd wpompował 400 baniek. W innym wypadku LOT by po prostu zbankrutował i nikt nie dałby za niego złamanej złotówki nawet. Myśl, chociaż raz w miesiącu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2021 o 16:41

M Magiell
-2 / 2

@TomorrowNeverKnows.... a KGHM ??? jaka jest wymówka na KGHM??? a w ogóle czego nie chcieli sprzedać ??? zawsze takie wymówki mieli? Dawaj człowieku myślący bo jestem ciekaw!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@Magiell A kto wtedy rządził? Sprawdź sobie skład ówczesnej rady ministrów. Lewandowski wyskoczył z pomysłem sprzedaży KGHM za 400 mln$. po dwóch tygodniach się wycofał. I co ma do tego Tusk? Ponawiam prośbę. Myśl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+1 / 1

Głupio myślałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peel18
0 / 0

Chyba Ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzychad
0 / 0

przecież to było do przewidzenia - jak wydam kasę to muszę ją uzupełnić - najprościej - danina, podatek, który zostanie przeniesiony na produkty - a że firma mai więcej wydatków to nie ma kasy na podwyżki, a nawet trzeba ciąć - czego nie rozumiecie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem