Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
572 589
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gnus22
+16 / 16

co nie zmiania faktu ze jesli pojda do sadu i wygraja to wiadomo kto bedzie bulil za te odszkodowanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+5 / 9

@sceptykiem_sie_urodzic A piSiurku jesteś zwolennikiem tego, żeby wszyscy mieli po równo:) Pisze się "firmOM", pacanie bez szkoły!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
0 / 6

@tema_lina mnie miałem w szkole więcej religii niż jakiegoś tam języka polskiego. Miło się czyta jak ktoś nie mając argumentów używa czegoś poza meritum by się uchwycić pierdoły.

Podtrzymuje, hipermarkety a w szczególności galerie handlowe mogą upaść i nawet temu trendowi trochę kibicuje. Sprzedawcy znajdą miejsce w opuszczonych witrynach sklepowych na ulicach miast. Wróci życie do tej zaniedbalej tkanki miejskiej. Tak dla upadającej monopolistycznej galerii handlowej i brak pomocy dla tych pasożytów i stanowcze Tak dla pomocy małym i rodzinnym firmOM.

Na zachodzie ludzie powoli zaczynają doceniać tkankę miejska niechętnie robią zakupy w hipermarkecie. Doceniają skalpy na ulicy. Niektóre znane marki już to doceniają otwierając się na ulicy. U nas kreują 'pacani' tacy jak Ty styl życia gdzie nie ma miejsca na wolny wybór. Nie zdziwilbym się gdyby czerpał nawet zyski z promowania takich zachowań i kreował ruch "oburzonych" mający na celu uratowanie jakiegoś tam budynku pasozyta a nie fizycznego przedsiębiorcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 1

@sceptykiem_sie_urodzic Nie wiem, czy chciałabym widzieć, jak piszesz, "skalpy" na ulicy:) Nie odkryłeś Ameryki, handel, co naturalne się zmienia i dlatego zmieniają się formaty sprzedaży, co było widoczne już przed pandemią, zwłaszcza w odniesieniu do hipermarketów spożywczych. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, aby zniknęły galerie handlowe, gdzie w jednym miejscu można kupić różne rzeczy. Pozostaniemy z nimi jeszcze bardzo długo. A rodzinne firmy, niestety, są skazane na zagładę z powodu wysokich kosztów działalności.
Cieszę się, że skorzystałeś z uwagi ortograficznej. To postęp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-1 / 1

@tema_lina Widzisz każdy się uczy a ja jak widzę uczę się on najlepszych (od najlepszej) setki komentarzy co 2-3 minuty każdego dnia przez ostanie miesiące? Prawdziwa zawodowa komentatorka - tak z ciekawości ile Tobie płacą na te seki komentarzy??? Ja niestety czas poświęcam rodzinie, znajomym i nie mam tyle czasu na trollowanie innych by siedzieć tu od 7 rano do 23 pisząc co minute, dwie..... zazdroszczę wytrwałości no i zarobków ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 1

@sceptykiem_sie_urodzic Jak miło, że czujesz się lepszy ode mnie:) To też wartość dodana, bo dzięki mnie komuś się wydaje, że zbliża się do absolutu:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+24 / 30

Proponuję odszkodowania wypłacać w pierwszej kolejności z majątków osób odpowiedzialnych za podejmowanie i egzekwowanie takich decyzji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+7 / 9

@zasysacz Zabrać i wywalić.
Ja wiem, że to niewiele finansowo zmieni, ale mam takie marzenie, że kiedyś urzędnicy będą odpowiadali za to, co robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+9 / 13

@Fragglesik, a może tam wprowadzono zgodnie z obowiązującym prawem, a ichnie tarcze nie przypominają dziurawego sita? Temat niekonstytucyjności tego co się dzieje u nas wałkowano tu już wielokrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J japrzemek
+4 / 4

@zasysacz jak umrze większość firm które płacą do tego wora bez dna, to seniorzy, Ty i większość Tobie podobnie myślących, bezpiecznie bo bezpiecznie w domach, ale umrze z głodu gdyż Państwo nie będzie miało z czego wam dać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+4 / 6

@Fragglesik Może dlatego, że tam są mądrzy rządzący, którzy przestrzegają prawa, a u nas mamy stado debili z idiotą na kaczych łapach na czele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@Laviol tak i za każdym razem cie co podawali przykłady jakoś nie zauważali, że są tak zwane sytuacje wyjątkowe i przepisy na takie sytuacje i tzw. zdrowy rozsądek. Niczym to się nie różni od tego, że do przejażdżki łodzią trzeba mieć kapok i nie ma co siedzieć w łodzi i bić piany, ze "noszenie kapoka gwałci łamie prawo, bo zmusili mnie do noszenia kapoka, ja nie chcę go nosić, gdyż ogranicza moją wolność, a wolność mam zagwarantowaną konstytucyjnie, więc zmuszanie mnie do noszenia kapoka na tej łodzi łamie konstytucję"......:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@tema_lina Ach! A więc Twoja logika wygląda tak: To co robią inne rządy, jest wynikiem tego, ze tam są mądrzy rządzący, a jak to samo co te mądre rządy robi nasz rząd, to oznacza, że "stado debili z idiotą na kaczych łapach na czele.". Brawo! Ponadto - moim zdaniem "bandą debili" raczej można nazwać tych co "walczą o konstytucyjne zniesienie maseczek", uważają, że ograniczenie poruszania się czy zbyt licznych zgromadzeń to "pisowska dyktatura obliczona na opanowanie i kontrolowanie społeczeństwa".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 2

@Fragglesik, ale nie mówimy o noszeniu maseczek = kapoka, tylko bezprawnym zamykaniu działalności i braku rekompensaty za to. Czyli ktoś Ci zabronił zarabiać na przejażdżkach łodzią, ale nic nie dał w zamian, żebyś przeżył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@Laviol Zasada jest ta sama. Robi się coś, by ludzie nie zarażali się wzajemnie i mieli jak najmniej było chorych. to jest zadanie rządu i tego postępowania, zaś protestującym wisi to, czy ktoś jest chory, czy nie, umrze czy nie, byleby mogli wciąż dusić ciaćki i trzymać się na tym poziomie, do którego sie przyzwyczaili. A opowiadanie o "przyszłości Polski i jej dobru" jest tyle warte, co opowieści opozycji "Chcemy wybory na jesieni, gdy nie będzie pandemii (tak nam mówią nasi eksperci), bo my walczymy o życie Polaków, a nie ten PiS, który chce wyborów w maju albo w sierpniu, bo mu wisi to, czy ludzie umrą, czy nie"......:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 2

@Fragglesik, tak, zadaniem rządu jest ochrona ludzi, ale i ich obowiązkiem jest działanie zgodne z prawem polskim, z Konstytucja na czele. Prawo przewiduje działania w stanach nadzwyczajnych, np. pandemii. Można było zgodnie z prawem wprowadzić stan klęski żywiołowej. Na przykład na miesiąc, zostawiając tylko minimum, żeby kraj działał, granice zamykasz., wjazd tylko po kwarantannie. Za ten miesiąc dajesz rekompensatę. Potem wracamy do w miarę normalności, jednak zostawiając wjazd po kwarantannie. PiS ma większość w Sejmie, mogli to spokojnie zrobić. Nie mów mi zatem, że nie mogli działać zgodnie z prawem. Opozycja nie ma tu nic do rzeczy.
To PiS chciał wyborów na wiosnę, ale po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego nie mogłyby się odbyć przez min.90 dni, zgodnie z prawem. I pewnie kasy na odszkodowania nie było. Ilość przepisów niekonstytucyjnych, które wprowadzili jest przerażająca, a w dodatku mogą sobie tak działać ile chcą, zamiast w czasie zgodnym przepisami, bo długość trwania stanu nadzwyczajnego jest określona.
Więc, za przeproszeniem, kotku nie piernicz. Tak, wiem , zdania nie zaczyna się więc :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+11 / 11

Z czyich pieniędzy Skarb Państwa zapłaci te odszkodowania?! Z kieszeni Morawieckiego czy z kieszeni Kaczyńskiego ?! Zgadujcie sobie dalej okradani Polacy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glauthor
-4 / 8

Polska Rada Centrów Handlowych... to brzmi tak dumnie, niczym jakiś organ ostateczny a nie spółdzielnia właścicieli galeryjek wszelkiej maści. Hehhehehhehe uśmiałem się jak to niektórzy zrobią wszystko by się dowartościować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
+2 / 6

Czyli chcą złupić między innymi mnie, chociaż do centrów handlowych nie chodzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczyKac
+4 / 6

Zbierac sie i nap..lac pisiorow :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 2

Polityk powinien odpowiadać całym swiom majątkiem i majątkiem swojej rodziny jeśli kiedykolwiek przepisał go na inną osobę lub załatwił rodzinie pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-1 / 7

Akurat to centra handlowe doprowadziły polską gospodarkę do likwidacji. Ich właściciele powinni płacić do końca życia odszkodowania Polakom. Po za tym powinny być opodatkowane podatkiem obrotowym i od powierzchni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gothax
0 / 0

Nawet jakby to były ich kieszenie, to przecież my je napełniamy....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
+1 / 1

Nie ma żartów, dobrze że działają, bo jak tak dalej pójdzie to Polska będzie trzecim światem Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
+1 / 1

Dlaczego do cholery ja mam za to wszystko płacić? Tu tarcze, tu odszkodowania - mam w dupie wasze biznesy typu produkcja kolorowej biżuterii z plasteliny czy sprzedaż etui na smartfona wypełnionego brokatem na wyspie w centrum handlowym. Mam was gdzieś, i mam gdzieś dopłacanie do was, choć nie ode mnie zależą finanse publiczne. Handel nieuchronnie przenosi się do sieci, bo ludziom się już nie chce łazić po centrach (mnie też się nie chce). Dostosujcie swoją ofertę albo zamknijcie bezsensowne "byznesy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
0 / 0

a za wszystko zapłaci polski podatnik :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem