Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
357 389
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F faraon69
+4 / 4

Nie pisze się "tą naukę" tylko tę naukę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 5

@faraon69 no tak - to wszystko zmienia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+13 / 19

Masz na myśli jej egoizm i celowe krzywdzenie ludzi ?

https://wiadomosci.onet.pl/religia/naukowcy-obalaja-mit-matki-teresy/tvt6wh

"pomimo dostępu do wielkich pieniędzy, błogosławiona nie troszczyła się o biednych i chorych w należyty sposób. Autorzy podkreślają, że Matka Teresa dostrzegała piękno w cierpieniu i zachęcała chorych raczej do modlitwy, aniżeli do leczenia."

Nawet nie wiesz jak bardzo nasz PIS i jego rządy przypominają "Matkę Teresę" - wręcz idą jej śladem niszcząc naszą służbę zdrowia zachęcając do modlitwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
-3 / 3

Co do niszczenia służby zdrowia przez PiS to sprawa jest bezsprzeczna - takiej demolki jak w ostatnim roku to tylko jeszcze wojna mogłaby dorównać. Co do Matki Teresy mam wątpliwości. Po pierwsze nie wiem czy miała kasę czy nie, ale nikt inny w Kalkucie biedotą nie chciał się zajmować, nawet za kasę. Po drugie gdyby nie siostry miłosierdzia to wcale lepszy los by ich nie spotkał. Zresztą cały świat miał i ma biedotę Hinduską w tyłku, nawet jak jest przyczyną ich niedoli. Przykład katastrofa w Bhopalu - prawie 40 lat po jednej z największych katastrof przemysłowych, a ludzie nie doczekali się żadnej pomocy, rekompensat za stracone zdrowie czy życie bliskich, czy nawet odkażenie zniszczonego środowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logowal_sie_aby_to_napisac
0 / 0

@sceptykiem_sie_urodzic Propaganda Hitchensa, propaganda Hitchensa wszędzie. A nie, zaraz, to już prawda objawiona, bo jakichś trzech akademików powybierało pasujące do ich tezy głosy i wyraziło swoją opinię...

Tak troszeczkę z przeciwnej, i zdaje się obiektywniejszej strony, nie bez przypisów, choć niestety nie w naszym języku:
https://old.reddit.com/r/badhistory/comments/gcxpr5/saint_mother_teresa_was_documented_mass_murderer/

Kiedyś to był mądrzejszy portal. (A później założyłem konto? ;>)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+1 / 1

Ciekawe spojrzenie na apekt ekonomiczny tamtego rejonu świata. wart przeczytania.

Ale czyni w Polsce obecnie ludzie nie cierpią z bólu bo lekarze po prostu nie chcą podawać leków przeciwbólowych, nie umieją ich podawać czy to z oszczędności czy też niewiedzy ?

Jeszcze kilka lat temu były dość często emitowane sporty informacje w tv odnośnie tego że masz prawo do łagodzenia bólu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 3

@sceptykiem_sie_urodzic Znana jest opowieść o tym, jak Matka Teresa z Kalkuty tłumaczyła cierpienie któremuś ze swoich znalezionych na ulicy podopiecznych, którzy trafili pod jej opiekę w opłakanym stanie. Miała powiedzieć do mężczyzny: „boli cię, a to oznacza, że Jezus cię całuje”, na co mężczyzna odrzekł: „to powiedz temu swojemu Jezusowi, żeby przestał”. Istnieją nieco ugrzecznione wersje tej historii, z łagodniejszą odpowiedzią, ale nie zachował się żaden przekaz, który by potwierdzał, że Matka Teresa użyła podobnego argumentu jeszcze raz w stosunku do kogokolwiek. Krótka odpowiedź biedaka prawdopodobnie bardzo skutecznie zmieniła jej rozumienie sensu ludzkiego bólu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
0 / 4

A ja Ci Justysiu proponuję ponowić tę naukę języka polskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem