Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1128 1145
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar maat_
+6 / 16

Kompletna bzdura, w bardzo wielu krajach tak jest to raz a dwa np w USA leczenie czyni cie kompletnym bankrutem, przyjazd karetki to koszt od 800 do 2000 $

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 15:34

avatar AVictor
+1 / 1

@maat_ W stanach przyczyny zdrowotne to jedna z głównych przyczyn bankructwa.. bo niestety ochrona zdrowia jest bardzo kosztowana a czasem ubezpieczyciel na czas nie wypłaca odszkodowania.. albo człowiek traci lub nie pokrywa większości zabiegów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dekaron0789
+20 / 26

Kredyt dziedziczysz tylko w tedy jeżeli przyjąłeś spadek. I to do wysokości spadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
-1 / 3

@dekaron0789
A jakiś czas temu nie było afery, że mówili, że dziedziczysz jakieś tam dobra a nie wspominali o długu i jak przyjąłeś testament to dopiero wysyłali, że jesteś winny xxxxx

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 4

@dekaron0789 Jeśli jako jedyny spadkobierca byłeś już właścicielem połowy jego mieszkania i okazało się, że miał spory kredyt to gdzie się nie obrócisz tam d*pa. Kolejni, coraz dalsi spadkobiercy będą dostawać ofertę otrzymania spadku (to może trwać lata) a ty będziesz musiał płacić czynsz za mieszkanie bo jak nie to komornik. No i wisienka na torcie: z ojcem do jego śmierci mieszkała uboga znajoma, której w świetle prawa nie można z tego domu wyrzucić.
Witaj w piekle!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+4 / 6

@koszmarek66 obczaj to piekło. Miałem zasądzone alimenty od ojca alkoholika. Jako bezdomny nigdy nie zapłacił grosza. Miał 70k długu wobec skarbu Państwa. Zgadnij kto spłacił ten dług po śmierci. Dwa razy bity w mordę. Raz że nie dostałem grosza a dwa że jeszcze to ja musiałem płacić. Chory poladniokraj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dekaron0789
+2 / 2

@ObywatelWszechswiata Ja znam coś jeszcze lepszego. Ojciec mojego przyjaciela nie płacił na niego alimentów, bo to czy bo tamto, czasem 20 zł i tyle. Było to lata temu (przełom nowego wieku) zanim jeszcze wprowadzona chyba jedyna dobra ustawę pis czyli właśnie o ściganiu alimenciarzy. I kiedy przyjaciel skończył 26 lat to jego ojciec pozwał jego o alimenty, bo znajdował się w niedostatku. I wiesz co? Dostał je... Kumpel by wtedy 2 lata po studiach, na bieda umowie o prace za najniższe wynagrodzenie (chyba 1100zl) oczywiście był rozgoryczony, ja tez zresztą bylem i wkur na ten świat za takie coś. Teraz ma jeszcze 50k do spłacenia + musi płacić regularnie bo 3 miechy nie zapalci i wzywa prokuratura. Zniszczył mu życie całkowicie, ani zony ani domu życie w biedzie bo na tatusia trzeba płacić.

Ale dlaczego spłacasz jego dług? Po co przyjmowałeś spadek skoro był bezdomny i niczego nie miał? Możesz wyjaśnić? czy po prostu nie zgłosiłeś w porę ze nie przyjmujesz i spadło na ciebie, ale od tego teraz chyba tez można się odwołać. Zobacz czy nie będziesz w stanie wnieść kasacji przez rzecznika obywatelskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+2 / 2

@dekaron0789 Musiałbym się wyprowadzić z mieszkania w którym się wychowałem. Na czas separacji uciekliśmy do babci na jakiś rok. Po tym czasie wyniósł się, a mieszkanie było zdewastowane przez patole i zadłużone, z odciętymi mediami. Jako 16 latek to z matką ogarnąłem. Mieszkanie, To był wspólny majątek jego i matki, jeszcze przed separacją. Nie chciałem by mieszkanie zlicytowali więc pozostało mi spłacać dług.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dekaron0789
+2 / 2

@ObywatelWszechswiata Smutne to.. mam nadzieje że wszystko się ułoży. ale dla spokoju sumienia zobacz czy nie możesz wnieść o umorzenie tego długo względem skarbu panstawa ( pewnie z funduszu alimentacyjnego). skontaktuj się z rzecznikiem obywatelskim, może uda się wnieść o kasacje tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+1 / 1

@dekaron0789 umożyli to co było na mnie i na siostre. Zrzekliśmy się u komornika swoich roszczeń wobec niego, więc o tyle jego dług zmalał. Ale większość to koszty sądowe, jakieś odsetki ustawowe i koszty obsługi komorniczej.
Poebane ale cóż. Oboje się w życiu z siostrą ustawiliśmy stabilnie, mamy rodziny i wszystko jest ok. Zostało mi w gratisie, że jestem "człowiek z marmuru". Zawsze jakiś plus.
Pozdrowienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomX
-1 / 11

Bzdura. Obecnie nie ma możliwości odziedziczyć po kimś długów. Zmieniono to już ładnych parę lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+7 / 7

@TomX
Wcześniej też można było zrezygnować z dziedziczenia lub dziedziczyć "z dobrodziejstwem inwentarza" czyli spłacać zobowiązania tylko do wysokości spadku.

Zmiana polegała na tym że wcześnie defaultowym dziedziczeniem było dziedziczenie proste a po zmianie jest "z dobrodziejstwem...". Zabezpiecza to przed przypadkami, że toś odziedziczył zadłużony spadek po jakimś wuju którego widział na oczy 30 lat temu.

ZUS jest ubezpieczenie takim jak AC. Ubezpiecza cię od nieszczęścia przekroczenia wieku emerytalnego. Gdy ubezpieczasz samochód też nie dostajesz zwrotu gdy nie miałeś stłuczki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 16:29

P Pasqdnik82
0 / 0

@BrickOfTheWall a ja mam w du... dziedziczenie.. i jak moi rodzice umrą i jakiś spadek będzie to ja się zrzekam od razu a reszta rodzinki niech się bije o to jak chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@Pasqdnik82

... zapominasz o swoich dzieciach. Jeżeli będziesz je miał i zrezygnujesz to prawo spadkowe traktuje cię jakbyś nie żył - twoje dzieci dziedziczą twoją część spadku - jeżeli są niepełnoletnie to sąd decyduje czy możesz zrezygnować również w ich imieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+3 / 5

Nie tylko w Polsce tak działa system emerytalny. Prawdopodobnie jest sporo takich krajów. Na pewno tak to działa w uwielbianym przez fanów Korwina Chile i taki system wprowadzono za czasów Pinocheta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
+1 / 1

@mygyry87
Dlatego PPK opłaca się ludziom, którzy mają max. 10 lat do emerytury. Po cyrku z OFE nikt tak szybko nie ukradnie kasy z kolejnej podobnej inicjatywy. Zresztą jeszcze do końca nie rozwiązali całej sprawy z OFE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 0

@AdiJuve U nas w firmie na 150 osób, w PPK weszło czterech którzy zaraz mają emeryturę za kilka lat. W Polsce po tym co zrobili z OFE trzeba być skończonym frajerem żeby w to wchodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
+1 / 1

@ObywatelWszechswiata
Właśnie o tym pisze, kilka lat do emerytury to jeszcze można zaryzykować, że w tym czasie tego nie ukradną. Ale osoby w wieku 20/30/40 lat nie powinny w ogóle do tego tematu podchodzić. Jeżeli ktoś ma 30/40 lat do emerytury to szanse, ze dostanie godziwą emeryturę są marne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 19:10

P pawel1481
+1 / 3

Ci sami śmieją się z roszczeniowości Karyn...
Oczywiście, że mógłby być taki system, tylko wtedy albo płacilibyśmy więcej ZUSu, dla tych, którzy "dziedziczą składki", czyli takich trochę roszczeniowych Karyn, które chcą zgarnąć spadek, zamiast sami na siebie zapracować. Mógłby być też system, w którym płacimy tyle samo, tylko np. wszyscy którzy mają ponad 80 lat, zgarnęli już cały zgromadzony kapitał, więc emerytury już nie otrzymają. Za to ich dolę otrzymają młodzi, którzy na to nie zapracowali, tylko mieli rodziców.

Istnieje też coś takiego jak renta rodzinna. Gdzie taka sytuacja jest obecnie regulowana, po części która jest potrzebna społecznie. Bo po 25roku życia dzieci się powinny usamodzielnić, a nie oczekiwać spadku składek po rodzicach...

Mamy tutaj jakiś dziwny populistyczny lewicowy postulat, który udając prawicę, próbuje zdobyć poparcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2021 o 16:58

O konto usunięte
-1 / 1

@pawel1481 "Mamy tutaj jakiś dziwny populistyczny lewicowy postulat, który udając prawicę, próbuje zdobyć poparcie." - Zlepiłeś sobie kilka przypadkowych słów? Lewicowy udaje prawicowy. Czyli, może po prostu jest prawicowy.
Logika to nie jest mocną stroną Polaków, bez kitu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 1

Po pierwsze było już to samo raz na głównej. Po drugie ZUS nie trzyma żadnych pieniędzy ze składek, które dałoby się odziedziczyć. Po trzecie nie musisz dziedziczyć kredytu po nikim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
-1 / 1

Nie tylko w Polsce - w innych bandyckich krajach też tak jest. Ale rozumiem te narzekanie na Polskę - tutaj jest najgorzej we wszechświecie.
I nie okrada podwójnie a potrójnie wzwyż, za pożyczki zaciągnięte przez państwo też się płaci rodzic i dziecko zamiast pożyczkobiorcy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
+2 / 2

Drogi autorze. Nie masz pojęcia nawet o czym piszesz, nakreciles się wraz z innymi jak Ty. Długi dziedziczy się do wysokości inwentarza. Zawsze można zrzec się spadku. Te czasy o których piszesz już dawno minęły, ale Ty usłyszałes że kolegi wujka, kolega miał tak że przejął spadek z długiem i będzie do końca życia spłacać. Polecam poczytać troche.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sirius_Philips
-2 / 2

I dlatego cała moja rodzina, rodzice i rodzeństwo ułożyła sobie zycie zagranicą. Jakoś nie pasowało nam to ciągle plucie w twarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sirius_Philips
-2 / 2

I dlatego cała moja rodzina, rodzice i rodzeństwo ułożyła sobie zycie zagranicą. Jakoś nie pasowało nam to ciągłe plucie w twarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
-1 / 1

Czyli nic tylko podnosic wiek emerytalny do 90 lat żeby nikt nie dożył i nie zobaczył grosza który wpłacał na ZUS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
0 / 0

A co, gdy rodzic pobierze o wiele więcej emerytury, niż uzbierał składek? Tak się zdarza, zwłaszcza w przypadku kobiet. Wtedy dziedziczylibyśmy długi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2021 o 9:27