Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
295 416
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Aqaqq
+35 / 63

Ależ jedno nie wyklucza drugiego. Zaraz się w Polsce zrobi Kaczystan i nie będzie można niczego. A że poprzednia wersja ustawy była dobra, nie najlepsza, ale dobra, a teraz rządzący zabierają poczucie bezpieczeństwa i możliwość chociażby minimalnego wyboru Rodzinom to się nie dziw, że osoba o takich zasięgach też chce pomóc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eddie86
+19 / 35

@pawson25 nie chodzi o zabijanie dzieci a o przerwanie ciazy. Porownujesz wyciecie z lasu drzewa a zabranie z tego szyszki. I tak, zgoda, to jest zycie, tak. Ale tu nie chodzi tylko o plody dotkniete zespolem downa. Nasz synek mial sie urodzic bez pluc (doslownie, bez pluc, tam gdzie mial miec pluca mial zoladek, a plucka, cale zmiazdzone zaczynaly sie tuz pod przelykiem i konczyly zaledwie 1 cm nizej). I wiesz co? Przez baranow zabraniajacych wyboru i zastraszonych lekarzy przezylismy koszmar. Takze nie zgadzam sie na ani na taka retoryke, ani na taka ustawe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqaqq
+15 / 19

@pawson25 coż nie mi oceniać czy to dobra ustawa, ale chciałbym, żeby Rodzice mieli wybór, jeśli nie mają środków, miejsca, wsparcia rodziny to żeby mogli usunąć uszkodzony płód, a teraz tą możliwość Im zabrano.
I nie chodzi o to żeby wyjechać do innego kraju na zabieg, bo zaraz młodzi wyjadą całkiem a nie tylko na zabieg...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 13

@pawson25
Czyli jesteś zdania że można zlikwidować pewne prawa, usługi czy może nawet nawet gałęzie produkcji, bo przecież "jeśli ktoś zdeterminowany może pojechać za granicę"? Qrwa, zaje&isty pomysł!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+6 / 10

@pawson25
Równie dobrze mogłeś zapytać czy to gałąź produkcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Enemira
+7 / 9

@pawson25 Czy aborcja jest dobra? Oczywiście, że nie. Ale czy cierpienie nie tylko matek, ale i całych rodzin jest dobre? Również nie.
Jeśli wszystkie dzieci urodzone miałyby rodziny, jeśli każde chore dziecko było kochane i otoczone specjalistyczną opieką wystarczającą do jego potrzeb, jeśli kobiety nie będą gwałcone i nie będą z tego powodu zachodzić w niechcianą ciążę, jeśli damy radę całkowicie (nie tylko częściowo) sprawić, że kobieta po gwałcie będzie szczerze kochać swoje niechciane dziecko i nie będzie to rzutować na jej zdrowie psychiczne, jeśli ciąża nie będzie nigdy żadnym zagrożeniem dla życia matki

wtedy można wprowadzić zakaz aborcji, bo będzie ona zwyczajnie niepotrzebna.
Bo tak, aborcja to jest pozbawianie przyszłego dziecka możliwości przyjścia na świat i rozwoju, ale jednocześnie tak często zapomina się również o cierpieniu rodzin.

Problem w tym, że tych warunków zwyczajnie nie da się wypełnić. Brakuje pieniędzy, brakuje ludzi, brakuje wiedzy, brakuje wszystkiego.

Kompromis aborcyjny nie jest rozwiązaniem idealnym, ba, nie jest nawet dobrym.
Ale jest to najlepsze co można zrobić przy tych zasadach funkcjonowania świata. Jest to po prostu wybieranie najmniejszego zła, które nadal niestety jest złem. Ale nie da się w tej sytuacji postępować moralnie, bo moralność w tym miejscu właśnie wchodzi na podwójny tor.
Idąc jednym tokiem myślenia widzisz śmierć innych, idąc drugim długoletnie cierpienie i ból.

Dlatego kompromis aborcyjny nie jest moralny, ale z wszystkich opcji jakie mamy, jest to najmniejsze zło.

I dlatego też jego utrzymanie jest tak ważne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2021 o 19:52

D dejmian18
-5 / 7

@jaroslaw1999 może najpierw wypadało by płodu zapytać ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+3 / 5

@dejmian18
A jeśli płód nie ma mózgu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
-1 / 1

@Enemira dlatego powinno się inwestować w sztuczne łożyska, przy ciężkich uszkodzeniach płodu można by było w jakimś stopniu ingerować a kobiecie oszczędzić cierpień

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
-3 / 3

@perskieoko to co szkodzi poczekać ? a tak na poważnie to nie popieram żadnej ze stron. technologia pozwala na rozwiązanie tego problemu. Tylko po co ? lepiej zabić albo zmusić...jeśli kobieta została zgwałcona to nikt jej nie powinien zmuszać do podejmowania decyzji. Jeśli się zdecyduje na Aborcje to dla gwałciciela z automatu 25 lat, ciężkie uszkodzenie płodu powinna decydować matka, ewentualnie sztuczne łożyska i wczesna ingerencja w płód. Powinna być baza DNA, rodzi się dziecko wklepuje się dane do komputera i wyskakuje Ojciec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AMGM
-2 / 4

@Aqaqq to się nazywa hipokryzja. Nie przyznawanie człowieczeństwa innym ludziom już miało miejsce w historii, naziści nie uznawali za ludzi żydów i polaków. Podobnie do pana Owsiaka i mu oddanych którzy nienarodzonych ludzi nie uważa za ludzi nazywają ich płodem, zlepkiem komórek... i uważają że można ich eksterminować bez żadnego problemu żadnego wyrzutu sumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+2 / 4

@Fragglesik Co trzeba mieć w głowie, żeby bezkrytycznie popierać pis?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
-2 / 2

@pawson25 "Wiesz jak wygląda aborcja? To wlewanie solanki do wód płodowych, wyciąganie rozerwanych rączek, roztrzaskanej głowy itd.| - wiesz to z ulotek proliferów?
https://federa.org.pl/aborcja_fakty/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2021 o 1:38

P pawson25
-2 / 2

Nie. Mam akademicki podręcznik do ginekologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eddie86
0 / 0

@pawson25 I tak szczerze, co mi po Twoim współczuciu? Czy zabierze fakt, że RP nie daje żadnej opieki? Bo żeby było jasno, zgłosiliśmy się z żoną do poradni, oddzwonili... 6 miesięcy później, kiedy byliśmy już prywatnie (a to też kosztuje). Czy to współczucie zrekompensuje mi powrót do domu, siedzenie przy żonie, przytulanie brzuszka i płacz? Trzymanie fasonu (kiedy się da, przy żonie) i niewyobrażalny, towarzyszący cały cas ból, który Cię łamie i sprowadza do parteru, gdzie chowasz się pod biurkiem jak zbite zwierze płacząc i wyjąc? Nie jesteś w stanie sobie nawet wyobrazić przez co przeszliśmy i naprawdę Ci tego nie życzę. 2 lata minęły a mnie to nadal boli, i chociaż jest łatwiej nie jest to coś o czym kiedykolwiek zapomnę. A ustawa naszego przypadku akurat nie obejmowała, bo "akurat taki rzadki przypadek" (cytat lekarza z oddziału). I wiesz co? Żadna ustawa niekompetentnych idiotów z wiejskiej nigdy nie będzie dobra. I tutaj dochodzimy do sedna problemu. Grupa ludzi o pewnych poglądach ma problem z tym, że inna grupa ludzi ma inny pogląd, a Państwo się miesza, tam gdzie nie powinno w imię wyświechtanych ideałów. I tak żeby było jasne, oficjalne dane podają około 1000 aborcji w Polsce rocznie. Ciekawe, że inne źródła przy badaniu podziemia aborcyjnego mówią o szacunku między 100 a 200 tysięcy rocznie (źródło: https://www.swietyjozef.kalisz.pl/OtoczmyTroskaZycie/12.html). I wreszcie dochodzimy do kwestii wyjazdów. Naprawdę? Czyli wolisz, żeby polskie pieniądze zostawały za granicą? Czy naprawdę do tej całej chorej traumy chcesz dodawać koszty wyjazdu, organizację tego wszystkiego i - jakby nie patrzeć - zagrożenie więzieniem? Bo matce nic nie grozi (przynajmniej na razie), ale jak ja ją podwiozę na lotnisko to jakiś narwaniec może uznać, że pomogłem tym przy czynem przerwać ciążę. Także nie, nie zgadzam się na taką ustawę. Jedyne rozwiązanie to legalna aborcja wraz z edukacją seksualną. Normalną edukacją seksualną a nie prowadzoną przez księdza. Rozumiem, że ten światopogląd Cię może w jakiś sposób urażać, ale to nadal nie jest Twoja decyzja koniec końców. To co się teraz dzieje w Polsce, to powrót do fundamentalizmu religijnego i jestem tym przerażony. I wybacz bezpośredniość, ale skończ się wymądrzać, bo jeżeli kiedykolwiek Ciebie coś takiego dotknie, to zapewniam Cię, mocno zrewidujesz swój pogląd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M micb
+14 / 22

A jesteś w stanie wskazać źródło tej informacji? Słyszałem o poparciu strajku czy możliwości wyboru, ale nie o aborcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kukuryku123
+13 / 17

WYBÓR jest wyborem realnym dopiero wtedy, kiedy alternetywy są realne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+8 / 32

kolejny pisiorek, nieudolny manipulant. W której wypowiedzi Jurka słyszałeś o poparciu aborcji na życzenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+7 / 21

@cerberus16 Nie jesteś w stanie załapać, że ktoś może mieć inną definicję "dziecka" niż ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
+15 / 29

Bo może jego, marny trollu, interesuje też życie pozamaciczne, a nie tylko do chwili narodzin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+10 / 16

widzisz są i tacy przeciwnicy aborcji którzy są za karą śmierci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+4 / 8

@pawson25 życie jest życiem ,w każdej postaci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
-2 / 4

@pisowskagangrena ja nie jestem za karą śmierci, ale na tych najgorszych przestępcach powinno się testować szczepionki leki, przyszli lekarze mieli by na kim ćwiczyć operacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+12 / 26

Popiera strajk czy popiera aborcję na życzenie? Bo to nie to samo...

Pamiętaj że ten strajk był nie dla aborcji na życzenie, a dla cofnięcia jednej durnej zmiany. Strajk chce po prostu poprzedniego kompromisu aborcyjnego który był dobry. Nie idealny ale dobry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-3 / 23

@rafik54321 Nieprawda. Postulatem strajku kobiet jest aborcja na życzenie. Wejdz na ich stronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M micb
+5 / 15

@pawson25 Delikatne wtrącenie - zauważ, że gdy zostały ogłoszone oficjalne postulaty, liczba strajkujących drastycznie się zmniejszyła. Nie mniej, nie pamiętam ani kiedy Owsiak poparł publicznie strajk, ani czy robi to dalej, więc nie traktuj tego jako kontrargument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
0 / 16

@micb Gość powyżej napisał, że postulatem Strajku Kobiet jest kompromis aborcyjny. Do tego się odnosi mój wpis a nie do Owsiaka. Postulatem Strajku kobiet na jego stronie internetowej jest aborcja na życzenie. Takie są fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+2 / 8

@pawson25 To a może to tak jak podczas rozmowy o pracę, jak cię pytają ile chcesz zarabiać, zawsze mówisz kwotę większą, żeby było z czego zjechać - tak wyglądają negocjacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-5 / 15

@zamkowamarta To chyba nie o to chodzi. postulat o aborcji na życzenie jest tam od samego początku. Każdy kto ma internet może sprawdzić. Gdyby mieli władzę na pewno by to wprowadzili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M micb
+3 / 7

@pawson25 Oficjalnie tak. W praktyce - wiele osób protestuje przeciwko zaostrzeniu aktualnych przepisów (to też ewenement, że protesty zaczynają się na początku drogi, a nie po zakończeniu wszelkich działań) i partii rządzącej, a postulatów Strajku Kobiet może nawet nie znać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-1 / 13

@micb Prawda jest taka, że ta przeslanka eugeniczna służyła do abortowania dzieci z zespolem Downa. Moim zdaniem to dobrze, że prawo zabrania zabijania ludzi z chorobami z którymi da się żyć i w miarę normalnie funkcjonować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+2 / 6

@pawson25 Postulaty zostały opublikowane 01.11.2020 r. Protesty rozpoczęły się 22.10.2020 r .
Czyli od początku problemem było zaostrzenie przepisów aborcyjnych, a nie ich liberalizacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-3 / 11

@zamkowamarta Strajk Kobiet czy tzw Ogolnopolski Strajk Kobiet istnieje już od kilku lat i zawsze jego postulatem była aborcja na życzenie. Ty mówisz o postulatach a propo decyzji TK, kiedy Lempartowa chciała odsunięcia rządu i dożywotniego karnetu na McDonalds.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M micb
+3 / 3

@pawson25 Ciężko jest mi się do tego odnieść, bo w mediach na ten temat było cicho, a nagłaśniane były odwrotne przypadki, czyli odmowy aborcji dzieci, które na owo życie szans nie miały. Jeśli znasz jakieś badania na ten temat, to chętnie się zapoznam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
+1 / 5

@micb oficjalne statystyki... Przecież listę wad płodu uprawniających do przeprowadzenia aborcji eugenicznej masz dostępną publicznie. W większości abortowano dzieci z zespołem Downa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+3 / 3

@pawson25 może i istnieje, ale oficjalnie postulaty zostały opublikowane 01.11.2020. Bardzo łatwo to sprawdzić w google - polecam
A Jurek, jak i większość narodu popiera strajk kobiet, które nie zgadzają się na zmuszanie ich do rodzenia dzieci z wadą letalną - a nie aborcji na życzenie. Jak napisał ""Szukajmy rozwiązania w zgodzie, a najlepiej zostawmy w spokoju ustawę, która już istnieje."

https://www.rp.pl/Polityka/311029930-Czego-domaga-sie-Strajk-Kobiet-13-postulatow.html
https://wyborcza.pl/7,162657,26467734,strajk-kobiet-tworzy-mape-represji-pokaze-gdzie-ludzie-sa.html?disableRedirects=true
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1977308,1,13-postulatow-strajku-kobiet-o-co-walcza.read

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@pawson25 doczytaj, napisałem BYŁ. A nie jest.
To drobna różnica. To właśnie do tego rozsądnego strajku kobiet, dołączyły się świrnięte feminazistki i wykręciły jego znaczenie do góry nogami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M micb
+1 / 3

@pawson25 Nie znam tej listy, jeśli mówisz, że istnieje, to ją sprawdzę - dzięki za info.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-2 / 4

@zamkowamarta Kurde zadzwoń do strajku kobiet i powiedza ci ze chca aborcji na zyczenie i na nfz. Pamietasz czarne piatki itd? To byo ze 2 czy 3 lata temu... Strajk kobiet nie powstał wczoraj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-1 / 5

@jaroslaw1999 "dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży", kiedy kobieta zgłosi takie życzenie. Jak nie wierzysz to zadzwoń do nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+2 / 4

@pawson25
Pamiętam, wtedy też strajki odbywały się przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego
"Wychodzimy znów na ulicę, bo uważamy, że nie można zmuszać kobiet do rodzenia dzieci skazanych na śmierć po urodzeniu. Każda kobieta powinna sama podjąć w tej sprawie decyzję – mówi Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który jest organizatorem piątkowej akcji."

Nikt nie wyszedł na ulice tylko po to, bo chciały aborcji na życzenie, tylko dlatego że powstał projekt ustawy - a w negocjacjach, wiadomo, zaczyna się od wyższej stawki żeby było z czego zjechać

https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/303229857-Czarny-piatek-Kobiety-rozkladaja-parasolki-i-demonstruja.html
https://wyborcza.pl/7,75398,23178103,dzis-czarny-piatek-kobiety-wychodza-na-ulice-by-walczyc-o.html
https://wiadomosci.wp.pl/czarny-piatek-ma-powstrzymac-ograniczenie-prawa-do-aborcji-chodzi-o-jeden-punkt-6233323032520833a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+3 / 5

@pawson25
Chyba nie ma sensu straszyć, co by było gdyby, bo to jest wróżenie z fusów :)
Przykład? Ja jestem lewakiem, a nie zgadzam się nie aborcję na życzenie :) Więc nie każdy lewak taki straszny, jak go malują :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-4 / 4

@zamkowamarta możesz być lewakiem ale nie jestes organizacja. Na calym swiecie wszystkie organizacje tego typu domagaja sie aborcji na zyczenie i w niektorych panstwach jest ona dostepna na zyczenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+2 / 2

@pawson25 tak wygląda teraz świat, ze jedyna organizacja, która broni kobiet zmuszaniem do donoszenia ciąży w wadą letalną jest Strajk Kobiet.
I mimo że nie we wszystkim się zgadzamy, to ona walczy m,in. o to, by nie zmuszać kobiety do donoszenia takiej ciąży.
Jeśli pojawi się inna organizacja która będzie w 100% odpowiadała moim oczekiwaniom oraz będzie miała szansę zmienić obecny stan, proszę o informację, a póki innej nie ma, ja, i zapewne miliony innych osób będzie wspierało Martę Lempart i inne organizatorki. Bo tylko tak, możemy zmienić tą nieludzką decyzję TK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-3 / 7

@zamkowamarta zespoł downa to nie wada letalna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mrooffka
+4 / 4

@pawson25 normalnie funkcjonować? Ilu znasz ludzi z zespółem Downa, którzy są całkowicie samodzielni jak statystyczny człowiek? Którzy są w stanie skończyć szkołę, wyprowadzić się od rodziców i zacząć swoje, niezależne życie? Założyć rodzinę, wychować dzieci? Wiesz, że są takie stadia zespołu Downa, że ludzie w ogóle nie potrafią mówić, nie potrafią otoczeniu komunikować swoich potrzeb i bywają agresywni wobec bliskich? Wiesz, są tacy, którzy w pewnym momencie przestają chodzić i wymagają opieki 24/7? To jest wg ciebie w miarę normalne funkcjonowanie? Zadaj może sobie pytanie czy ty sam chciałbyś tak żyć? W 100% zależności od innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-5 / 5

podobnie osoby starsze... czyli dół z wapnem i kula w łeb?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
-1 / 1

@rafik54321 dokładnie, a później do strajku dokleiły się feministki i zamiast osiągnięcia słusznego celu. Znowu naród się podzielił

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
-1 / 1

@jaroslaw1999 zależy od twoich poglądów, jeśli masz lewicowe to usłyszysz informacje takie jak mówisz. Jeśli prawicowe to pojawi się mnóstwo filmików gdzie demonstrantki mówią wprost że chcą aborcji na życzenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
-1 / 1

@jaroslaw1999 Bo moja głowa należy tylko do mnie Moja ręka należy tylko do mnie Moje nogi należą też do mnie Rozkładam je, gdy zechcę I łączę je, gdy zechcę Moje włosy należą do mnie Moje oczy należą też do mnie Mój brzuch należy do mnie, tylko do mnie Mój człowiek należy tylko do mnie, tylko do mnie Moje myśli należą tylko do mnie Moje czyny należą tylko do mnie Mój człowiek należy do mnie Sama decyduję Ocalę go lub zniszczę

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,kazik,kobieta_wyzwolona.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 2

@pawson25 Nie wszyscy ludzie z zespołem Downa mają takie same problemy i nie wszyscy mogą "normalnie funkcjonować". Ponadto uszkodzenia płodu to nie tylko zespół Downa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 2

@pawson25 płyta ci się zacięła i piszesz tylko o zespole Downa, a są różne wady płodów letalne i uniemożliwiające normalne życie. Wyrok trybunału nie dotyczy tylko zespołu Downa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-1 / 1

Piszę tylko o zespole Downa, bo to nie jest wada letalna i można z tym zespołem żyć. O ile zespół Edwardsa to wyrok śmierci zespół Downa nim jest. Interesująca jest również statystyka dotyczącą częstości wsyepowania poszczególnych wad. Zespół Downa występuje 1 na 10000 a zespół Edwardsa 1 na 100000. 10x rzadziej. Ze wszystkich 1000 aborcji z przesłanki eugenicznej jeden tylko zespół Downa stanowi 30 do 40 proc przypadków. A co najważniejsze jak sam zauważyłeś nie jest wada letalna. Na ogół, bo bywają też cięższe przypadki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 2

wolontariusz - jak się nazywa pracownik, który za swoją pracę nie otrzymuje zapłaty, ani nawet posiłku?
nie jest to niewolnik, bo niewolnik musiał dostać utrzymanie od swojego pana: dach nad głową, jedzenie, ubranie itd.
wolontariusz jest kimś poniżej poziomu niewolnika, tyle, ze czasowo i nie można go sprzedać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 2

@tomek_s Te darmowe posiłki są od obcych firm. Fundacja, która "zatrudnia" wolontariuszy nic nie daje. SENS MOJEJ WYPOWIEDZI JEST TAKI, ŻE "PRACODAWCA" WOLONTARIUSZY KOMPLETNIE NIC IM NIE DAJE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+2 / 4

@keramzzyt
Jednak nie - wolontariusz ofiaruje swój czas i swoją pracę, czasem swoje pieniądze DOBROWOLNIE i w każdej chwili może z wolontariatu zrezygnować.

Niewolnik - robi wszystko POD PRZYMUSEM i nie może w każdej chwili zrezygnować. Poza tym niewolnik jest traktowany jak narzędzie, dlatego jest karmiony. Do samochodu również lejesz benzynę, opłacasz mechanika kiedy się popsuje - tak samo trzeba karmić niewolnika bo inaczej nie będzie z niego pożytku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-1 / 1

@keramzzyt nic materialnego. Gdyby fundacja zapłaciła za posiłki też byś powiedział, że użyła pieniędzy innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar karoliskoo
+3 / 7

Ale tu chodzi o prawo wyboru. Jeżeli kobieta chce urodzić takie dziecko, powinna mieć dostęp do pomocy, a nie tak jak widzi to nasz "kochany" rząd-urodzić musisz a potem mamy na Ciebie i Twoje dziecko wy..ane... Jurek popiera prawo decydowania o sobie i chce zapewnić pomoc tym którzy wybrali tak a nie inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
+1 / 7

@karoliskoo Ale to nie jest tylko twój wybór, tylko tego dziecka. Ono też powinno mieć jakiś wybór, czy chce żyć czy nie chce żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar karoliskoo
+1 / 5

@pawson25 Gdyby była możliwość je zapytać, to bym się z Tobą zgodziła. A w praktyce takie dzieci często w ogóle nic nie mówią. Często są tylko ciałami kierowanymi naturalnym instynktem.. i niestety taka jest prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
0 / 2

@karoliskoo To nie są fakty niestety. większość dzieci z przeslanki eugenicznej to dzieci z zepsołem Downa, które są nawet w stanie samodzielnie żyć a nawet grać w serialach. Mrożące krew w żyłach dzieci bez mózgu to mniej niż 1 promil przypadków. Trzeba więc poczekać az się Down urodzi dorośnie i zapytac go czy możemy go zabić. tak byłoby sprawiedliwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 2

@pawson25 To może zamiast zakazywać aborcji np. bezczaszkowców, którzy nie mają najmniejszych szans przeżyć porodu to może pochylmy się nad dziećmi z Zespołem Downa. Jeśli medycyna jest na tyle zaawansowana, że ludzie z Zespołem Downa mogą żyć samodzielnie to czemu nie wykreślić tego konkretnego przypadku z listy podstaw do wykonania zabiegu aborcji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
0 / 0

@warszawiaczanka dokładnie tak. Podobno te przypadki bezczaszkowców były nadmiernie nagłasniane i tylko jakis Chazan kazał rodzic, a normalnie to było podciagane jako ciaza zagrazajaca zyciu matki. problem dotyczy głownie dzieci z zespołem Downa i zgadzam sie z Toba, ze powinno sie to wykreslic z przeslanki eugenicznej i jasno ustalic ktore wade sa letalne a ktore nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 2

@pawson25 Piszesz jakby w Polsce była legalna eutanazja, ale nie jest. Jeśli to dziecko już jako osoba dorosła będzie chciało zakończyć swoje męczarnie, a nie będzie w stanie zrobić tego samodzielnie ze względu na swoje upośledzenie, to okaże się, że ono też nie ma prawa do wyboru w swojej sprawie. Jeśli nie jesteś zwolennikiem prawa do eutanazji to sensownie byłoby nie używać tego argumentu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@pawson25 Ile widziałeś w serialach dzieci z zespołem Downa? Ile znasz takich, które są w stsnie samodzielnie wynająć mieszkanie i na nie zarobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
0 / 0

Ok. Każdy człowiek który nie jest w stanie wynająć mieszkanie i na nie zarobić podlega karze śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 11

Bo prawdziwa "ochrona życia" polega na wspieraniu żywych ludzi. LUDZI. Nie płodów. PISowcy i reszta skrajnej prawicy chronią tylko zlepki komórek. Natomiast, gdy przestanie być tylko płodem i już się narodzi, i "nie daj Boże okaże się, że nie jest hetero i nie ma prawicowych poglądów/ jest czarne (nawet po jakimś pradziadku), to jak najbardziej można zabić".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-1 / 5

@Cammax z biologicznego punktu po urodzeniu też jesteś zlepkiem komórek. Nie da się stwierdzic w żaden sposob kiedy zaczyna się czlowiek bo nie ma takiego magicznego momentu- o, to już. Dlatego dla ostroznosci przyjmuje się punkt początkowy- od pierwszych dwóch komórek, które mają odrębne DNA od matki i ojca. Przeciez nie da się pwoeidzeić , że 12 tyg od powstania tyg to człowiek. W której minucie? W której sekundzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 5

@pawson25 jakby nie patrzeć, no to faktwszyscy w pewnym sensie jesteśmy zlepkami komórek.
Ale nie jest to powód żeby zabierać kobietom ich prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-1 / 1

@Cammax no wlasnie, te kobiety ktore moga sie urodzic nie mozna zabijac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+1 / 1

@pawson25 Już pierwsza komórka ma inny genom. Też jest ważniejsza niż dorosła kobieta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2021 o 1:11

W warszawiaczanka
0 / 6

@cerberus16 Bardzo proszę o namiary na wypowiedź Owsiaka gdzie popiera aborcję na życzenie. Puki co strajk kobiet się rozpoczął w celu oprotestowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji w przypadku poważnych wad letalnych płodu. Bardzo proszę o tym nie zapominać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kali1961
0 / 2

Mózg nie ogarnia ale biznes to biznes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacekd7
-5 / 7

Jurek w łeb dzieciakom a kasa się przyda sp zoo Złoty Melon a może miliony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
0 / 4

@cerberus16 - wazeliniarz na usługach PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N ninja1975
+1 / 3

Wszystkich "wszechwiedzących" zapytam:
Czy masz świadomość ile kosztuje utrzymanie i rehabilitacja dziecka / człowieka niepełnosprawnego?
Czy wiesz ile czasu na to trzeba poświęcić?
Czy kiedykolwiek pomagałeś komuś w opiece lub/i finansowo.
Czy wiesz, że urodzenie i wychowanie dziecka niepełnosprawnego oznacza rezygnację z własnych planów na życie?
Ponieważ wszystkie odpowiedzi brzmią "nie" - więc nie masz prawa o tym decydować. Aborcja ma być na życzenie, to edukacja spowoduje spadek tych zabiegów, a nie ich zakaz.
W*urwiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
-2 / 2

Powinna powstać jakąś komisja decydującą o tym które życie warte przeżycia a które nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N ninja1975
+2 / 2

Komisja katolicka, lewacka, prawacka...? Matka i Ojciec (o ile bierze w tym udział) mogą podjąć taką decyzję. Wsparcie psychologiczne, pomoc materialna, rzetelna edukacja, wsparcie prawne przy przekazaniu narodzonego dziecka do adopcji. To są elementy wsparcia, które przyczynią się do spadku ilości aborcji, nie zakaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polazet
+1 / 1

Szczerze nie chciala bym wiedziec co czuje kobieta w ciazy wiedzac ze jej dziecko od razu po urodzeniu umrze z powodu jakiej kolwiek choroby lub uszkodzenia plodu ale rowniez nie chciala bym wiedziec co czuje taka kobieta chowajac swoje dziecko od razu po urodzeniu. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego bólu i cierpienia. Wiec uwazam ze jesli wiadomo ze dziecko ma bardzo powazne wady i umrze chwile po urodzeniu to powinno sie dac wybor takiej kobiecie,takiej matce i dla dobra dziecka i dla dobra matki psychhicznego i fizycznego,bo moge sobie tylko wyobrazac jak fatalnie czuje sie rodzic wiedzac od jakiegos momentu ciazy ze dziecko umrze i musi donosic ciaze a potem np martwe urodzic i pochowac. Nie mowie tu o usowaniu ciazy bo tak ale o naprawde cezkich przypadkach. Kobieta, rodzina powinna miec wybor!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem