Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
202 234
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tomkosz
-5 / 47

@Saladyn1 kpisz, czy o droge pytasz? od kiedy pis przejmuje sie prawem? tworzy sobie nowe i tyle. albo ignoruje stare, co na jedno wychodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+11 / 13

@Saladyn1 Wystarczy że skierują do TK wskazując że konstytucja chroni instytucję małżeństwa, zaś o rozwodach nie ma w konstytucji słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawson25
+3 / 7

Ciekawe czy chodzi o rozwody tzw unieważnienia kościelne czy rozwody panstwowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+9 / 9

No to nikt ślubów brać nie będzie bo i po co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

@survive też nic, więc go nie biorę. Jednak dziś nie miałbym z niego też opcji negatywnych. Ani plusów ani minusów. Jednak rząd skutecznie chce dodawać minusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 5

Znając logikę rządu to zaraz może przestać być fejkiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+8 / 8

@survive O aborcji jeszcze 3-4 lata temu tez nikt nie myślał, a wszystkie pomysły wykpiwano i wyśmiewano, a tu proszę…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

@survive Problemem jest, ze kiedy tworzono konstytucję i prawo na jej podstawie miało być interpretowane zgodnie z pewnymi szerokimi zasadami. Dopiero PIS stwierdził, że skoro prawo jest nieszczegółowe to można je interpretować na swój użytek. Pamiętasz to słynne "zaprzysiężenie" sędziów TK "bezzwłocznie", co zostało zinterpretowane jako "nigdy"? Od tego grzechu pierworodnego zaczęło się rozwalanie państwa i prawa. Pamiętam, jak jeszcze za PO Gowin, który wtedy był w tej partii mówił, właśnie nie o prawie, ale o jego duchu. By służyło obywatelom i działało na ich korzyść. Dziś siedzi po cichu, a jego zasady właśnie wprowadzono w życie. PIS wziął to sobie do serca. I dziś prawo i jego interpretacja działa na ich korzyść. A że korzyść władzy nie jest tożsama z korzyścią Polaków, to już władzy nie interesuje. Stad potem wzięło się zawłaszczanie państwa, SSP, sadów, prokuratury, itd. Ale dziś już jest po zawodach. Uważam, że nawet jeśli odbędą się kolejne wybory w 2023 roku nie ma żadnych podstaw by PIS przegrał. Przy obecnym systemie władza będzie mogła dokonać dowolnej wolty, zmanipulować głosami, unieważnić głosowania, czy dowolna inną formę obrać by władza nie musiała oddawać jej. I nie mam złudzeń w tym zakresie. Ale ludzie tego chcieli. Świadomie zagłosowali na PIS, zarówno w 2019 roku, jak i na PAD w 2020. To było 10 mln obywateli, wiec całkiem spora ludzi. Kolejne 10 nie poszło na wybory bo ich to nie dotyczy, bo nie ma na kogo głosować, bo jest wszystko w porządku. Cóż... Skoro jest w porządku, to nie ma właściwie tematu. Rozwody też będą zakazane. Nie a ma przecież problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2021 o 19:05

P PinkBlob
+5 / 5

Rząd: zakazuje rozwodów
Ludzie: przestają brać śluby
Rząd: Pikachu face

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cetus13
-5 / 5

Jedynymi fanatykami w naszym kraju jest "lewicowa" ekstrema.
Prymitywna, wulgarna, agresywna, zdegenerowana tłuszcza zamknięta nie tylko na Fide, ale i na Ratio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+4 / 4

Dla mnie bomba.
Zakaz aborcji już odwrócił od Kościoła tylu Polaków, ilu nie udało się odstraszyć przez 30 lat nauczania religii w szkołach. Jeśli buchnie wieść, że zakażą rozwodów, całkowity odwrót wzorem Hiszpanii czy Irlandii jest tylko kwestią najbliższej dekady. Młodzi i tak mają wyrąbane na księży, teraz dojdą jeszcze i starzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

A Kaczyńska i Kurski co na to?
Kościół za dużo by na tym stracił, bo ludzie by mocno ograniczyli śluby - nie warto. A poza tym rozwód cywilny nie ma nic wspólnego z tymi oszołomami, także...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem