Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
173 208
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N konto usunięte
0 / 0

@wwl545a Dodajmy do tego brak wyszczególnienia przyczyn tej aborcji. Np. sytuacja gdy ciąża zagrażała życiu i zdrowiu matki. Niemal każdy duchowny z którym miałem styczność w tym przypadku mówił wprost: zostawiamy wówczas decyzję matce.
A jako że dotyczy to "najstarszych" grup wiekowych, może to być również związane z dawnym poziomem opieki medycznej. Nie wiem również, jak wyglądało prawo aborcyjne sprzed obecnej ustawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+4 / 18

@MajorKaza bo tak naprawde aborcja nie ma nic wspolnego z kosciolem. .Ostatecznie gdy religia sie formowala termin aborcji byl nieznany, a jeszcze kilkadziesiat lat wczesniej kosciol byl wobec aborcji neutralny. Dlatego tez, uwazanie ze popieranie aborcji i przyjmowanie komunii to hipokryzja jest bledne. Bo ludzie do kosciola chodza dla wiary, a nie dla przekonan jakiegos ksiedza, ktory weldug wlsnych widzimisię powie ze od dzisiaj to jest wola kosciola...

A jezeli tak jest to znaczy ze kosciol to nie religia katolicka, tylko religia sama w sobie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
-2 / 8

@MajorKaza A co w tym niezwykłego? Sugerujesz, że osoby cieszące się z instytucji "obrony koniecznej" albo mówiące o obronie ojczyzny do ostatniej kropli krwi też nie mogą przystępować do komunii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
0 / 8

@MajorKoza Ale krucjaty, czy palenie "czarownic by zbawić ich dusze" to już chyba mordowanie, lecz tam w imię wiary więc już ok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 5

@MajorKaza Po pierwsze NIE MA zwolenników aborcji. Nie ma tutaj symetrii, jak wielu chce widzieć. Są przeciwnicy aborcji i zwolennicy wolnego wyboru, a więc NIE wtrącania się państwa do tego. A to zasadnicza różnica. Opisywanie ich mianem zwolenników aborcji pokazuje próbę zakrzywienie rzeczywistości i dostosowania jej do wizji przeciwników. Jakoby mieli jakiegoś wroga, przeciwnika ideologicznego. A tak nie jest. Rozumiem jednak, ze bez wroga nie ma walki. A przeciwnicy aborcji chcą takową stoczyć. Nawet z przeciwnikiem, którego nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 4

@Obeznany A dokładnie od XIX wieku, od kiedy uznano, że człowiek jest człowiekiem od poczęcia, a nie od narodzenia. Czyli wcześniej zarodek nie uznawano za człowieka, a stało się to później. A wiec była do decyzja stricte ideologiczna, nie mająca przesłanek naukowych czy szerzej biologicznych. Nauka w XIX wieku nie miała jeszcze takiej wiedzy o rozmnażaniu jak obecnie. A mimo to KK uznał, że kilka komórek to już człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 2

@jeszczejak
Zanim komuś zarzucisz kłamstwo i obłudę to może najpierw naucz się korzystać z googla. W przeciągu 15 sekund można odnaleźć publikację CBOS w której jest DOKŁADNIE taka tabela!
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF
Strona 7 raportu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-3 / 3

@Czeste_chmury_geste Zarodek człowieka to nie człowiek. Tak jak skrzynia biegów i wał korowy to nie całe auto. Zresztą pojęcie człowieka przez wieki się zmieniało. JA osobiście uznaje człowieka jako pełnoprawną istotę społeczną dopiero tak gdzieś od 3 roku życia, kiedy samoświadomość jest już na tyle wykształcona by można było mówić tutaj o człowieczeństwie. Ale pomijam kwestię biologiczną, bo z tego co widzę o to jest w tej chwili dyskusja. I to ona została sprowadzona do absurdu, tak jak Twoje stwierdzenie, że to "grzyb czy statek kosmiczny". To jest właśnie to niedobre sprowadzenie dyskusji do absurdu i potem dywaguje się o absurdzie. Dlatego moja opinia jest jaka jest, ale rozumiem, ze ktoś ma inna. Natomiast nie państwo winno w takich sprawach robić krecią robotę i sklócac ludzi ze sobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 1

@Czeste_chmury_geste
Raport z 2020 traktuje o czymś zupełnie innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GPQ
+12 / 14

Warto przeczytać cały raport przed wyciąganiem wniosków - że o czytaniu odnośników nie wspomnę : ** ** Ze względu na małe liczebności szacunki są obarczone dużym błędem


Samo patrzenie na liczby może doprowadzić do mylnych wniosków.
np 65 lat i więcej - odsetek 36
Oczywiste dla wszystkich jest to że kobiety w wieku powyżej 65 lat raczej nie robią aborcji, tylko zrobiły ją w młodszym wieku.

Sondaż odpowiada na pytanie w jakim TERAZ są wieku i czy kiedykolwiek usuwały ciążę.

Podobnie :

Jakie TERAZ mają poglądy polityczne , jakie TERAZ mają podejście do praktyk religijnych.

Sondaż nie odpowiada na pytania ile miały lat, jakie miały poglądy polityczne i podejście do religii GDY USUWAŁY CIĄŻĘ.


Autorka zresztą o tym pisze w raporcie :

"Istotna korelacja z orientacją polityczną występuje
natomiast wyłącznie wśród respondentek najstarszych, które w chwili podejmowania decyzji o aborcji mogły mieć poglądy dalece różne od obecnych."


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2021 o 11:47

T tobimadara
-2 / 8

@GPQ Oczywiście, natomiast faktem jest, że ogromna liczba kobiet dokonała lub w przyszłości prawdopodobnie dokona aborcji i ogromnej ilości osób ten problem dotyczy. To nie jest jakiś margines.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kod_pustyni
+6 / 6

Chyba jedyne, co pokazuje ta statystyka, to korelacja z wykształceniem - kobiety z wykształceniem wyższym dokonywały aborcji ponad 2 razy rzadziej niż z podstawowym. W przypadku religijności wygląda na to, że chodzenie do kościoła zmniejsza szansę na aborcję w sposób nieznaczny - choć można to też interpretować, że kobiety, które aborcji dokonały, a potem żałowały, szukają teraz pomocy w religii. Zaskakujące dla mnie też jest, że aż około 1/3 kobiet kiedyś tej aborcji dokonały - trochę mnie ten fakt przeraża. I to raczej w większości nie były aborcje legalne, bo takich jest od 1993r. około 1000 rocznie, co powinno dać ~0,4% wśród kobiet

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
-1 / 3

@kod_pustyni Ta statystyka pokazuje przede wszystkim to, że około 1/3 kobiet tej aborcji dokonała lub w przyszłości dokona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kod_pustyni
+1 / 1

@tobimadara No przecież to napisałem. Choć mam nadzieję, że w obecnym pokoleniu już ta liczba znacząco spadnie dzięki dostępności środków antykoncepcyjnych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+7 / 7

Po tym co obserwuję w tworzeniu statystyk kowidowych od wielu miesięcy mam jeszcze mniej zaufania do takich tabel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
-3 / 9

Co w tym dziwnego? Zasady moralne nie kierują ludzkim postępowaniem, tylko służą do oceny działań bliźnich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 4

Ja się pytam gdzie my prawicę mamy? No właśnie na pewno nie w sejmie ^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sekerintpl
-1 / 3

Wolę zakłamanie Kościoła Katolickiego niż zakłamanie w Minarecie. Czarni sukienkowi najwyżej kupią grunt po 10% wartości, a jak Immay zaczną wam fundować rozrywkę to każda ciężarówka będzie walką o życie a każdy pas może być ostatnim jaki widziałeś zanim trafisz na łono Allachaakbara. A wasze nastoletnie córki i kozy nie będą potrafiły usiąść w rozkroku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
+2 / 6

taki kwit jest tyle wart co rolka papieru toaletowego... nie ma napsanych żadnych szczegółów co do ilości ankietowanych, wieku itp...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 1

Ale sami lekarze mówią, że jak żona polityka pisu ma do usunięcia ciążę to jest to "wyjątkowa sytuacja" i nie patrzą na te swoje ideologie wtedy. Z resztą nie trzeba być jakoś szczególnie uzdolnionym, żeby zobaczyć, że oni akurat najmniej się trzymają tego co mówią i głoszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kanapowiec
0 / 2

odsetek
1. «liczba jednostek przypadająca na każde sto jednostek danej całości»

Jakim cudem tam wychodzi ponad 100 w tych kategoriach??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
-1 / 1

Kiedyś w jakimś prawicowo -katolickim łajnie czytałem jaka to hipokryzja polskiej lewicy która jest za przyjęciem legalnej aborcji. Porównywano statystyki ilości aborcji w Polsce i w Holandii i polandie przedstawiano jako kraj gdzie skrovie się najmniej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem