Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
207 214
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I Ichna
+2 / 4

co za dziwne czasy, jeszcze parę lat temu 8 letnie dzieci chodziły z kluczem na szyi i generalnie musiały się po szkole same się w domu ogarnąć, ugotować ziemniaki do obiadu, podgrzać zupę.... a dziś, w świecie smartfonów 8 latka, która zadzwoniła do babci jest bohaterka....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 3

@Ichna - to samo chciałem napisać. Ja w wieku 8 lat sam szykowałem się do szkoły i sam z niej wracałem, sam odgrzewałem sobie obiad. Wszystkie ważniejsze numery telefonu znałem na pamięć od czasów przedszkolnych i jakkolwiek nigdy nie zaszła taka potrzeba, to wiedziałem co robić jeżeli ktoś potrzebowałby pomocy. A bohaterami w tamtych czasach zostawały dzieciaki, które wyciągnęły kogoś z jeziora zimą, albo przeprowadziły fachowy masaż serca. Dzisiaj bohaterstwem jest wykonanie telefonu do babci, z komórki którą 8-latki posługują się sprawniej, niż szczoteczką do zębów. Za komuny przynajmniej trzeba było znać na pamięć numery 997, 998 i 999 i wiedzieć który jest do czego. Dzisiaj wystarczy tapnąć w ekran. Patrząc jak mało samodzielne są dzisiejsze dzieci, strach pomyśleć jaki świat zbuduje ich pokolenie jak dorośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
+1 / 3

@Quant dokładnie a wykręcenie numeru na telefonie z tarcza wcale nie było takie proste szczególnie dla małego dziecka.
Pamiętam jak kiedyś na łyżwach jeden koleś złamał nogę, zaraz ktoś pobiegł zadzwonić, bo komórek nie było, a staw daleko od zabudowań, patyki się z krzaków przyniosło obwiązało nogę szalikami aby unieruchomić, poczęstowało delikwenta herbatą z termosu, dotrzymało towarzystwa do czasu przyjazdu pogotowia i nikt nie nazywał nas bohaterami, to była zwykła ludzka przyzwoitość, obowiązek, a lat mieliśmy nie więcej niż 10.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2021 o 13:19

T konto usunięte
-1 / 1

Przecież teraz dzieci lepiej ogarniaja telefony od przecietnych 60latkow (będzie tak póki pokolenie pierwszych smartfonowcow się nie zestarzeje)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem