Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
218 231
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G glus_eli
+8 / 14

@Koszowy - Ty pierdzielisz
„ Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/smiertelnosc-covid-19-w-polsce-i-na-swiecie-1006754

Ze statystyk wynika, że najwięcej zgonów z powodu COVID-19 występuje u osób starszych po 85. roku życia (23,2 proc.). Śmiertelność w grupie wiekowej 80-85 lat wynosi 16,9 proc. Natomiast osoby w wieku 75-80 lat stanowią 13,2 proc. zgonów.

Współczynnik śmiertelności z powodu koronawirusa u osób w wieku 70-75 lat stanowi 9,2 proc, w wieku 65-70 lat - 6,3 proc., w wieku 60-65 lat - 2,7 proc., a w wieku 55-60 lat - 1,3 proc.

W pozostałych grupach wiekowych śmiertelność spada poniżej jednego procenta. Dla osób w wieku 50-55 lat wynosi ona 0,7 proc., dla osób w wieku 45-50 lat i 40-45 lat - 0,3 proc. a dla osób w wieku 35-40 lat - 0,2 proc.

źródło : https://pulsmedycyny.pl/smiertelnosc-covid-19-w-polsce-i-na-swiecie-1006754

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+2 / 12

@egoiste Te pierwsza, jeżeli ją masz i nie ma Cię kto leczyć, bo z powodu tej drugiej wszyscy sfiksowali

p.s - wraz ze wzrostem ilości zachorowań wzrasta ilość zgonów, ale to nijak nie oznacza, że zmienia się śmiertelność, zatem data owych statystyk nie ma żadnego znaczenia, chyba że zamierzasz dowieść nam, iż od tamtej pory wirus zmutował i choroba przebiega inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2021 o 1:36

avatar egoiste
0 / 6

@7th_Heaven "Te pierwsza, jeżeli ją masz i nie ma Cię kto leczyć, bo z powodu tej drugiej wszyscy sfiksowali"

Zamiast bezmyślnie ripostować przeczytaj w ogóle co napisałem. Skoro ta pierwsza ma śmiertelność 100% to jakie znaczenie ma to czy ma mnie kto leczyć czy nie? Przestań manipulować. Jeżeli piszę o ryzyku zachorowania to nie można uznawać że mam jakąkolwiek z tych chorób. Właśnie na tym polegają te antycovidowe mundrości - przekręcic, przeinaczyć i zmanipulować.

"wraz ze wzrostem ilości zachorowań wzrasta ilość zgonów, ale to nijak nie oznacza, że zmienia się śmiertelność"

Od marca do listopada, przez 7 miesięcy na covid zmarło 9 tys osób. Przez kolejne 3 miesiące (niecałe) zmarło 30 tys. Dlaczego chcesz bazować na wnioskach wyciągniętych z 1/4 danych i to z okresu w którym nie nastąpiło przeciążenie służby zdrowia?

Bo późniejsze dane już pokazują trochę co innego:

http://www.pteilchz.org.pl/wp-content/uploads/2021/01/śmiertelność-w-Polsce-26-01-2021.pdf

W grupie wiekowej 40-50 lat śmiertelność 2,3%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+3 / 7

Znam dwie osoby - żeby było śmieszniej z lekarskich rodzin, które oficjalnie zmarły na covid. A miały klasyczne zapalenie płuc. I takich przypadków jest od groma. Tak, były to osoby po 75-tym roku życia…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+3 / 5

@egoiste - data nie ma znaczenia. Zmieniła się skala, ale procenty pozostają bez zmian.

Fajnie, że umiesz i lubisz matematykę, ale to zadanie nie wnosi nic do tematu. Wirus jest groźny dla grupy +70, więc ewentualnie tę grupę (o ile chcą) można zamykać, a nie dzieci i młodzież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+3 / 7

@Koszowy -to może jedynie świadczyć, ze masz setki tysięcy znajomych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-1 / 5

@glus_eli "data nie ma znaczenia. Zmieniła się skala, ale procenty pozostają bez zmian."

No niestety nie - bo to nie jest matematyka gdzie możesz sobie to po prostu przemnożyć, tylko nauka empiryczna. Rozumowania dedukcyjne tutaj nie mają zastosowania. Wraz ze wzrostem liczby zgonów zmieniają się inne czynniki które mają wpływ na rozkład zgonów. I jak widać po zaktualizowanych danych jednak procenty też się zmieniają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 6

Ludzie zawsze umierali i umierać będą. I zawsze "czynnikiem ryzyka" był wiek i choroby. Tak po prostu jest, że umierają głównie starzy i chorzy. A młodzi chcą żyć i mają do tego prawo, mają na to swój czas, który jednak mija.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem