Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2065 2079
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+17 / 37

A jaka na to rada panie szejku? A no taka, że niepotrzebnie swojemu dziecku kupiłeś land rovera, trzeba było mu kupić byle złoma, aby poznał jak ciężko i jak kłopotliwie może mieć w życiu. Nie dawaj mu pieniędzy, wyślij go do roboty w jednej ze swoich fabryk jako szeregowca. Niech najpierw ostro się w życiu przećwiczy, spróbuje pójść na swoje itp. Potem niech się powspina na drabince kariery, dopiero wtedy pozwól mu zarządzać fortuną. Oraz naturalnie na koniec wytłumacz mu, po co ten cały cyrk ;) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+5 / 23

@rafik54321 Yup i w ten sposób Pan szejk by szybko zbankrutował, w zasadzie upadłoby państwo. Dlaczego? Jak synalek miliardera i najważniejszej osoby w kraju będzie jeździć byle złomem do byle roboty, to prosi się o zamach lub porwanie. Bezdzietny monarcha oznacza wojnę domową po jego śmierci, porwanie oznacza okup. A synalek jeździ Land Roverem bo ma tam zainstalowane szyby pancerne, razem z nim jeździ ochrona, a do tego ma funkcję reprezentatywną no i reprezentuje nie tylko swoją rodzinę, ale też państwo bo jako dziedzic jest przygotowywany do objęcia władzy. W monarchiach mężczyźni przygotowywani do przejęcia władzy zwykle albo pracują w wojsku, albo od razu w polityce i trzymają się monarchy. To tak jak dzieci miliarderów są przygotowywane od początku do przejęcia majątku i pomnażania pieniędzy, trzymają się swoich rodziców i uczą bezpośrednio od nich bo miliarder ma nieco inną wiedzę od tego, co wiesz Ty. I dlatego właśnie rządzić powinni bogaci którzy są świetnie wykształceni i zbierali doświadczenie dorabiając się miliardów lub zbierając doświadczenie swoich rodziców, a nie bidok który chce się szybko dorobić, wykształcenie warte tyle co miliony innych dyplomów w kraju, a wiedza nawet niższa niż średnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-2 / 12

@Ichna Nope. Czym jest uczciwość? Problem z uczciwością polega na tym, że każdego z nas stać na uczciwość, ale będąc u władzy prędzej czy później dotrze do Ciebie, że masz władzę, możesz każdego zniszczyć, masz za sobą sztab posłusznych Ci ludzi, masz do dyspozycji setki miliardów rocznie i w zasadzie jednego czy dwóch miliardów dobrze rozłożonych w czasie pomiędzy rodziną nikt nie zauważy, w tym momencie nawet najuczciwszy przestaje być uczciwym. Rozwiązanie? Już Rzymianie w starożytności ogarnęli, że dla miliardera wartość pieniądza jest inna. Jak Tobie uda się ukraść 70 mln PLN, to jesteś ustawiony do końca życia, wygrasz życie, Twoje życie zmieni się diametralnie, będziesz mógł kupić swoje marzenia, a jak się nie uda, to i tak nie masz zbyt wiele do stracenia, krótko mówiąc, możesz wygrać cudowne życie lub przegrać kijowe życie, w ten sposób widzisz szansę dla siebie. Tymczasem weźmy nawet takiego Marka Jakubiaka, dla niego 70 mln PLN to będzie jakieś nie wiem, 25% majątku jaki posiada? Jego życie znacząco się nie zmieni jeśli walnie 70 mln PLN, a może wiele stracić jeśli się nie uda w końcu ma niezłe życie, albo taki Leszek Czarnecki, dla niego 70 mln PLN to jakieś 0,7% majątku, jego życie w ogóle się nie zmieni jeśli mu się uda, a jeśli się nie uda, to nie będzie to jakiś niesamowity problem, bo kupi sobie sędziów, prokuratorów itd, ale jednak strata wizerunkowa dla 0,7%... To się nie opłaca. I tak działa świat, każdy chce zmienić swoje życie na lepsze, tylko różnica taka, że dla biedaka bez grosza przy tyłku każda kwota zmienia życie, dla miliardera zmiana życia byłaby gdyby buchnął naprawdę grube miliardy, ale problem z grubymi miliardami polega na tym, że ciężko je wyprowadzić, wynieść 20 mln z budżetu to pestka i nikt nie zauważy, wynieść 20 mld, żeby nikt nie zauważył, tego się nie da, ubytek kilku procent z budżetu będzie widać, ubytek jakieś części promila już nie, ale takich kwot miliarder kraść na przypale nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 5

Aha, to Mercedes z samego faktu bycia autem premium odstraszy zamachowców?

Ale właśnie o takiej bzdurze pisze szejk i ma race. Coś danego nie ma wartości więc najpierw chcąc nie chcąc musisz go przećwiczyć. A nie pozwolić aby się trzymał spódnicy mamusi a potem żyć nie umierać. Dzieciak musi popełniać błędy i dostać za nie po tyłku.
Jeśli rodzice przylatują i ratują od byle drobiazgi to sorka, wychowujesz życiową ciamajde

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 5

@rafik54321

Kupił mu dodatkowo pakiety udziałów w ogólnoświatowych koncernach energetycznych, finansowych i telekomunikacyjnych.
Są w stanie żyć już bez ropy bo MY będziemy płacić na Pana Szejka wraz z każdą operacją bankową, kupioną apką na fona czy baterią .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alinaczekalska
+7 / 13

Ty filozofii dżony. Szejk dobrze mówi. Jakby to wyglądało jakby nie muszą tego robić, jego wnuk i syn cofnęli się w rozwoju? Nie mieliby szacunku. Gadaj sobie co chcesz, ale władcy muszą się jakoś prezentować. Wez pod uwagę również kulturę danego narodu i sposób życia. Gosc ma 100% racji. Ja mam 36 lat. Dziadkowie moi i mojego pokolenia walczyli, ginęli i przeżywali wojny. Ich dzieci, czyli nasi ojcowie wychowywali się kilkanaście lat po wojnie, nie mieli łatwo i musieli sobie radzić w ciężkim okresie powojennym. Nam - swoim synom chcieli zapewnić lepsze życie - po troszkę im się to udało - jesteśmy nadal takimi w miarę męskimi osobnikami, ale ze skłonnościami do rozrywek i uzależnień jak choćby internet, gadżety, gry itp. My w większości wychowujemy pokolenie jeszcze bardziej słabe - podatne na manipulacje i ogłupione wygodą. Ja staram się jednak wpajać typową twardą męskość moim synom, żeby nie byli p*zdami. Ale większosc pokolenia to jednak memiczne ciocie w rurkach. Dlatego z góry jest skazane na zniewolenie, przez mniej "postępowe i tolerancyjne" nacje. Potem kolejne pokolenia będą chciały odzyskać należną wolność, zaczną walczyć i historia zatoczy koło. Piszę to jako facet, zbanowany na głównym koncie. Pozdro

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+4 / 6

@johnyrabarbarowiec: " I dlatego właśnie rządzić powinni bogaci....."
Z Paris Hilton na czele :D Toś mnie ubawił.
Teoria piękna, ale niekoniecznie prawdziwa. Tak samo z tym, że miliarderzy nie będą kraść, bo to byłby tylko ułamek tego co mają. Zupełnie nie uwzględniasz tego, że chciwość ludzka nie zna granic i niektórym nigdy dość. I jeszcze jedna kwesta, bywa tak, że niektórzy po zaspokojeniu żądzy pieniądza, chcą zaspokoić żądzę władzy, co bywa niebezpieczne dla rządzonych. Nie wiem skąd w Tobie taka idealizacja bogatych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 4

@Chung tak i zamachowcy odróżnią opancerzony wóz od nieopancerzonego? Zresztą, pancerz w dzisiejszych czasach i tak niewiele daje, bo odpowiednia amunicja jest w stanie przebić pancerz czołgu. A do pancerza takiej osobówki wystarczy amunicja przeciwpancera wystrzelona z byle kałacha.

Zresztą, czy terrorystom opłacałoby się porwać byle pionka dla okupu? Jeśli taki szejk zesłałby im na łeb prywatną armię...

I myślisz że byle kto jest w stanie prowadzić pancerny wóz? Taka krowa jest mega ciężka, a przez to prowadzi się fatalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
0 / 2

@rafik54321 "tak i zamachowcy odróżnią opancerzony wóz od nieopancerzonego?" - tak, jak ktoś się przyjży to widać. Otworzyłeś chociaż link? Po samych oponach widać że jest to inne auto. "Zresztą, pancerz w dzisiejszych czasach i tak niewiele daje, bo odpowiednia amunicja jest w stanie przebić pancerz czołgu." -> pewnie, ostatecznie można każdego zabić bombą nuklearną, ale nie każdy ma takie "zabawki" a już napewno nie pierwszy lepszy terrorysta. "Zresztą, czy terrorystom opłacałoby się porwać byle pionka dla okupu?" -> jeśli ten okup to ponad miliard (nie milion) dolarów to tak. "Jeśli taki szejk zesłałby im na łeb prywatną armię..." -> wtedy trzeba uciec gdzieś daleko... nie jestem terrorystą, Bin Laden się ukrywał 10 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

yhm i terroryści znają się na tyle na autach że odróżnią pancernik od osobówki?

Pewien brzydki burak na YT, lubi strzelać (na zwykłej strzelnicy!) swoją ulubioną amunicją (o zgrabnej penetracji) ale nie mogę powiedzieć dokładnie jakiej, ale trzeba nadmienić iż w Polsce istnieje pojęcie amunicji szczególnie niebezpiecznej, w tym przeciwpancernej właśnie.
Więc jeśli taki ktoś może być w stanie otrzymać taką niegrzybkującą amunicję, to terroryści jej nie dostaną? Z choinki się urwałeś?
Pocisk przeciwpancerny wystrzelony z kałacha, nie przebije czołgu, bo czołg ma pancerz o grubości kilku-kilkunastu centymetrów. Dodatkowo często posiada ceramiczną płytę aby rozbić pocisk.
Osobówka przeciwpancera, ma pancerz o wiele cieńszy, bez ceramicznej płyty. Taki pojazd ma być kuloodporny na standardową amunicję z karabinu szturmowego, pistoletu czy pistoletu maszynowego.
Standardowa amunicja z kałacha, przebija nawet 0,5 cm stalowej blachy. A wierz mi, taka blacha już swoje waży.

Jeśli mieliby porwać syna szejka, to raczej w kraju w którym mieszka szejk, a dopiero stamtąd trzeba by go gdzieś przerzucić.

Serio, poczytaj o rodzajach amunicji to dopiero pogadamy. Jak się uprzesz to znajdziesz amunicję pp nawet do pistoletu (wtedy przebija ona kamizelki kuloodporne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 3

@johnyrabarbarowiec, w historii bogatych rodzin jest wystarczająco dużo przykładów różnego rodzaju utracjuszy czy nieudaczników, żeby przestać wierzyć w to, że oni w czambuł potrafiliby dobrze rządzić.
A to, że ktoś potrafi zarabiać na robieniu z siebie głupka zupełnie nie jest tożsame z tym, że będzie umieć dobrze rządzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 1

@Ichna Powiedz mi, który z obecnych polityków poza Jakubiakiem zrobili cokolwiek dla Polski? Czarnecki daje kilka jak nie kilkanaście tysięcy miejsc pracy, Jakubiak kilkaset miejsc pracy, Soloż kilka tysięcy miejsc pracy. To są ludzie którzy w pojedynkę zrobili więcej dla Polski niż którykolwiek z obecnych polityków, oni Polskę budują, nawet Palikot z którym kompletnie się nie zgadzam zrobił dla Polski więcej niż cały sejm bez Jakubiaka razem wzięty. Tak, każdy z wymienionych poza Jakubiakiem okradli poPRLowskie państwo, ale w odróżnieniu od takiego Tuska, Sasina, Szumowskiego i pozostałych, pieniądze włożyli w rozwój Polski bo mają olej w głowach, a nie byleby się nachłapać i uciekać, typowe podejście gołodupca który dorwał się do jakichkolwiek większych pieniędzy. Nie mówię też, że każdy bogaty będzie dobrze rządził, ale masz zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że tak będzie niż banda gołodupców która na widok 100 tys PLN mało się nie posra, a co dopiero widząc 500 MILIARDÓW PLN. Dla gołodupca to tylko buchnąć 70 mln i uciec do Argentyny gdzie będziemy mogli takiemu nagwizdać, człowiek bogaty ma za dużo do stracenia. Nie bez przyczyny w Rzymie zawsze obowiązywał cenzus majątkowy, czyli chcesz wejść do senatu? Zapłać np. 500 tys wstępnego, bo jak nawet tyle nie masz, to skąd masz wiedzieć jak zarządzać 500 miliardami?

A co do moich marzeń, chciałbym, żeby Polską rządzili ludzie którzy są ogarnięci, wiedzą jak działają finanse i gospodarka i wiedzą co trzeba zrobić, żeby ludzie mogli się wzbogacać. Skąd ma to wiedzieć przeciętny poseł?

@Laviol Tak, powiedzmy, że 50% bogatych to idioci, tylko jeśli mam do wyboru milionera który na 50% jest nie ogarnia gospodarki lub gołodupca który na 99% nie ogarnia gospodarki, to liczby mówią same za siebie. Po co mam zamieniać 50% szans na lepsze życie na 1%? To się nie kalkuluje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
+2 / 6

To fakt... Tylko Polska potrafi być niezmiennie w trudnych czasach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+3 / 7

@HopArt
Oj tam nie przesadzaj z tymi trudnymi czasami. Władze, jak na kraje wschodnie przystało, mamy słabą. Nie nazwałbym tego raczej trudnymi czasami. Szary człowiek nigdy nie miał tak wiele, jak ma każdy z nas obecnie.
Do zachodu jest pewna przepaść, ale to wynika z takiego a nie innego postępowania naszych rodaków, bo lepiej kupić kolejne chińskie badziewie, niż zapłacić komuś więcej, za jego pracę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2021 o 17:13

avatar Iserys7
-1 / 3

Raczej wnuk pojedzie tym wielbłądem i to przez brak ropy naftowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2021 o 18:13

B konto usunięte
+1 / 1

Po czym przelał 500 mln euro na zabawkę typu klubik Manchester City.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+10 / 10

A jaka to jego zasługa, jego silnego charakteru, że akurat jego region ma ogromne zasoby zajpotrzebniejszego na świecie surowca. Gdyby nie ten surowiec on też jeździłby na wielbłądzie i mieszkal w lepiance

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@maat_ ziem rolnych? serio przyrównujesz ziemie rolne do ropy? :D Jakie i ile surowców ma Ameryka Środkowa? przemnóż ilość*wartość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2021 o 21:39

D daclaw
+2 / 6

Szejk zapomniał na jakim poziomie rozwoju cywilizacji jesteśmy. O możliwościach społeczności nie decyduje już ilość silnych wojowników, pogłowie chłopów do ciemiężenia czy niewolników do budowy piramidy. Aby dokonać kolejnego kroku rozwojowego, musimy wyruszyć konkretnie w kosmos, odkryć nowe, wydajne źródła energii, stworzyć sztuczną inteligencję albo znacznie udoskonalić ludzi. A do tego potrzeba pieniędzy, spokoju i współpracy. Innymi słowy, dobrobytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+4 / 4

Ten tekst fruwa od kilku lat po sieci i jest przypisywany różnym ludziom. Uważam, że ten tekst jest dobry i sporo prawdy w nim. Obecnie mamy takie czasy, gdzie 20 latek nie potrafi zmienić koła w aucie. Naprawić gniazdka czy wymienić kranu. Albo trzeba pokazać i podać wszystko na tacy, albo samemu zrobić. Bo ku.. nie ma takiej aplikacji, trzeba myśleć. Oczywiście nie mówi o wszystkich, tylko pewnej grupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+4 / 4

@seybr Jest takie przysłowie. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Jasiowi zaś wiedza sama do głowy nie wpadnie. Jak rodzice oleją wychowanie dzieci i dadzą im smartfony do ręki aby mieć święty spokój, to nie będzie to winą dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
0 / 0

@agronomista dokładnie, tak zostali wychowani przez tych "męskich" twardzieli... :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+4 / 4

Kiedy Rosja zaznała dobrych czasów stworzonych przez silnych mężczyzn. Takich ukształtowanych przez syberyjskie mrozy, gułagi i NKWD? Nigdy. Bo te ciężkie czasy ukształtowały tam tylko patologie i menelstwo. Nic wartościowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Snufkin4
+2 / 2

Co najgorsze, w Polsce będzie dokładnie to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 3

Mądry człowiek.
Dlatego Europa i USA upadają, a Chiny i Rosja się rozwijają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-2 / 2

@elefun
No to wyp... do tych Chin zasuwać za miskę ryżu!
A wyniki ostatniej olimpiady pokazują że jednak ludzie w Europie są silniejsi i sprawniejsi fizycznie niż w Chinach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kemot413
-5 / 5

Nawet ciapaty to rozumie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Bojownicy życia .. odbierają życia i tworzą piekło na ziemi..

Co do jego przemyśleń jak będzie istnieje taka możliwość .. Ale ja ją bym wyjaśnił inaczej. Ludzie jacy nie wytworzyli wiedzy, nuki i technologi z jakiej czerpali bogactwo a jedynie wzbogacili się dzięki surowcowi jaki akurat u nich występuje z dużym prawdopodobieństwem nie zmienią się mentalnie i ich bogactwo zniknie jak skończy się surowice lub zapotrzebowanie na niego.
Podobnie kończyły ludy żyjące z łupienia i pasożytowania jak zniszczyli bogate królestwo lub cywilizację jaką najeżdżali lub z jakiej czerpali korzyści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 0

Cytat słaby, gdyby na jego poletku nie było ropy popierdzialał by wielbłądem tak jak jego ojciec i dziadek, ciężkie czasy zaczynają się wtedy jak pazerne szuje dochodzą do władzy i czują poparcie społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem