Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
253 363
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H HochLieck
+23 / 59

@mygyry87 Gówno prawda, przecież media reżimowe nadają "normalnie" - o ile można to tak nazwać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+45 / 69

@mygyry87
ale ogarniasz ze te rozne media nie sa finansowane z budzetu i ze jak im dowala podatek od reklam to bedzie wiecej reklam zeby zrownowazyc strate w przychodzie? ewentualnie wzrosnie cena reklamy co firmy wykupujace reklamy przerzuca na klienta = wzrost cen produktow i uslug. ot, taka podstawowa ekonomia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+33 / 57

@mygyry87

" jeszcze niech się TVN i Polsat zbuntują i film niech trwa 90 minut a nie 150"

Ale zdajesz sobie sprawę, że dzięki tym reklamom (przez które film trwa dłużej) te stacje nie muszą dpraszać się o pieniądze od władz, więc są od tych władz NIEZALEŻNE? I że właśnie tę niezależność te władze cholernie chca im zabrać?

Serio chcesz żyć w kraju, w którym - bo taki jest ostateczny cel tych zmian - będzie można prezentować tylko jeden punkt wudzenia, zgodny z linią partii i rządu, jak w PRL? W którym nikt nie odważy się skrytykować rządzących, wyciagnąć na światło dzienne ich afer i złodziejstwa, czybiąc ich bezkarnymi?

No tak, ale za to filmy będa krótsze. Nic za darmo…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ot_co
+2 / 26

Słucham RMF'u. Do 12-tej było fajnie: tylko muzyka i co jakiś czas tylko komunikat co i dlaczego. Niestety po 12:00 wróciły reklamy i newsy. Ot i cały protest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+14 / 36

@mygyry87

"o nie biorę i nie oglądam wybór mam zawsze"

A nie rozumiesz, że własnie chcą Ci go odebrać? Jasne, możesz nie oglądac - ale MASZ WYBÓR, do licha. I nie mówię o filmach czy rozrywce, ale o wiadomościach i publicystyce.

Kazda telewizja, każda gazeta ma jakąś linię polityczną - jasne. Ale kiedy mówię o niezalezności, mówię o niezalezności OD WŁADZY. Teraz masz wybór: możesz porównać informajce z TVPiS z tym, co podają w TVN, w Polsacie, w TV6 i paru innych stacjach. Kazda z tych stacji może być nie do końca obiektywna (choć żadna nie jest tak zakłamana jak TVPiS) - ale masz RÓZNE punkty widzenia. Chcesz, żeby było jak na Węgrzech: media wyłącznie państwowe i te, które popierają władzę, bo inne są zamykane? Serio?

Człowieku, zacznin myśleć. Świat nie kończy się na filmach, rozrywce i reklamach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+15 / 39

@mygyry87

Jeszcze jedno:

"Polsat ma platformę cyfrową płatną, płacisz abonament a i tak masz reklamy"

Ale Polsatu cyfroweg NIE MUSISZ wykupywać i oglądać. A na TVPiS MUSISZ płacić "abonament", nawet, jak jej nie oglądasz - za sam fakt posiadania telewizora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+3 / 15

@ot_co Ale może nawet taki krótki protest dotarł do zakutych łbów ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+9 / 17

@mygyry87 Ale zdajesz sobie sprawę, że wszystkie te stacje, gazety czy portale płacą normalne podatki od dochodu (czyli od tych właśnie reklam), i de facto po prostu podnosi się im podatek, by biznes przestał się opłacać, i pozostały tylko media pisowskie, które się dotuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+13 / 31

@kamratt83

Bredzisz.

Żadna partia po '89 nie była w tej sprawie do końca w porządku - ale ŻADNA nie była tak bezczelna w zawłaszczaniu publicznych mediów.

Za rządów PO w publicznej telewizji mieli własne programy tacy dziennikarze jak Wildstein, Pospieszalski czy Cejrowski - czyli ludzie jednoznacznie pro-PiSowscy i sprzeciwiający się tamtej władzy. Pokaż mi dziś w publicznej telewizji JEDNEGO dziennikarza krytycznego wobec PiS.

Nawet komuchy z SLD za prezesa Kwiatkowskiego nie były tak chamskie i bezczelne. TVP to dziś TVPiS - propagandowa przybudówka partii. Ja - w rzeciwieństwie do Ciebie - doskoanle pamiętam czasy PRL, pamiętam Urbana i jego propagandę w Stanie Wojennym - i jak włączam TVPiS, to mam uczucie deja vu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+9 / 27

@kamratt83

1. Wyciągnął dzieci z ubóstwa - tak Ci w TVPiS powiedzieli? To może wyjdź na ulicę i pogadaj z ludźmu, którzy się zajmują pomoca ubogim. Może (jeśli będziesz miał dość uczciwosci) załapiesz, jakie brednie opowiadasz.

2. Szybko rosnące emerytury - szkoda, że rosną tylko kwotach bezpośrednich, bo ceny rosną szybciej. Co, tego też w TVPiS nie powiedzieli? Nie mówiąc o tym, że przywrócenie - wbrew logice i ekonomii - niższego wieku emerytalnego sprawia, że prędzej czy później cały system musi tąpnąć. Matematyka jest apolityczna.

3. I jeszcze szybciej rosnące ceny.

4. i największe w hostorii złodziejstwo z budżetu - w porównaniu z PiSem PO to były grzeczne harcerzyki.

5. Szkoda, że tego "przeskosku ilościowego" nie zauważają pacjenci. Kolejki do specjalistów są DŁUŻSZE niż były, zlikwidowano sporo szpitali. Co z tego, że jest więcej kasy na służbę zdrowia, skoro sie tę kasę prze...prza na "respiratiry od handlarza bronią" czy "szpital na narodowym", który jest jednym z największych przekrętów (koszt leczenie jednego pacjenta 30 X wyższy, niż w innych szpitalach - mimo, że nie przyjmuje najcięższych przypadków!)

6. Stan finansów publicznych to efekt lat pracy kolejnych rządów, których ta banda nieudaczników jeszcze nie zdążyła zmarnotrawić - ale jest na dobrej drodze.

7. Mam nadzieję, że nigdy tego nie doświadczysz - ale gdyby, nie daj Boże, u nas iedyś wybuchła wojna, i gdybyś Ty z rodziną (jeśli ją masz) musiał uciekać za granicę, to życzę Ci (szczerze i bez ironii tym razem), żebyś nie trafił na takie rządy, jak polski PiS.

8. i 9. - i w jaki konkreny sposób jest to zasługa tego rządu?

10. Amerykańskie wojska są w Plsce od 2012 r., oddziału NATO - od 1999. Zdradzę Ci jeszcze jedną tajemnicę: Kolumy Zygmunta też nie zbudował Kaczyński.

Jak czytam Twoje dydrdymały, to czuje sie, jakbym się cofnął do PRL i czytał propagandę sukcesu w "Trzybunie Ludu"…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+4 / 6

@mygyry87 Ja sam nie oglądam praktycznie TV, wiadomości mogę sobie sprawdzić w internecie, nawet na obcojęzycznych portalach, gdy nie ma polskojęzycznych, zamiast radia w samochodzie mam pendrive z ulubioną muzą. Ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy tak mogą, czy nie potrafią, a utrudnienie dostępu do innych opcji niż "droga jest jedyna i słuszna" i "partia broni, partia radzi, partia nigdy cie nie zdradzi", znacznie ułatwia manipulację już i tak zidiociałymi wyborcami. Co do gwiazdek - wuj mnie obchodzą - skoro ktoś chce im tyle płacić, to głupi by nie skorzystał. A teraz wracając do meritum - czyli reklam. Jeśli media będą zmuszone podnieść ceny reklam, to część z reklamodawców zmniejszy zlecenia(oprócz podniesienia cen swoich towarów). W przypadku gigantów nie będzie to miało wielkiego znaczenia, bo rzeczywiście , zyski jeśli spadną o pięć procent, to jeszcze nie katastrofa. Gorzej z małymi - właśnie niszowymi, alternatywnymi radiami gazetami czy portalami. Jeśli je za mocno przycisną podatkami - to po prostu znikną. I co wtedy wybierzesz alternatywnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+3 / 7

@13Puchatek Filmy krótsze nie będą. Każdy film będzie dzielony, a zamiast reklam będzie wyświetlana treść propagandowa, tak, jak za PRL, albo za Niemców; pokazanie, jak rząd robi dobrze obywatelom i jakich cudów dokonuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+3 / 17

@kamratt83

Szkoda słów - albo jesteś ofiarą PiSowskiej propagandy, albo sam ją uprawiasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolexx
-1 / 5

@13Puchatek A płacisz ten "abonament"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
-1 / 1

@mygyry87 A to ktoś ogląda to jeszcze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 11

@Karolexx

A Ty nie?

A nawet jak nie płacisz - to i tak płacisz, bo Z TWOICH PODATKÓW rządzący przekazują 2 mld zł rocznie na tę karytakturę mediów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 16:20

1 13Puchatek
-2 / 10

@kamratt83

jaki jest sens dyskutować z takimi "faktami"? Albo kłamiesz świadoie, albo Ci się nie chce sprawdzać - program Pospieszalskiego był emitowany w zuopełnie normalnych godzinach - ale nawet gdyby był po 23:00 - pokaż mi teraz JEDEN progrrm w TVPiS nadawany po 23:00, prowadzony przez dziennikarza jednozacznie krytykującego PiS. Tylko konkretnie, proszę.

I nie porównuj mi TVP do TVN - TVN to PRYWATNA stacja, która może nadawac co chce i popierać kogo chce (podobnie jak np. TV Republika czy TV Trwam). TVP to telewizja (podobno) publiczna, utrzymywana z NASZYCH pieniędzy (nie tylko z "abonamentu", ale także z 2 mld zł rocznie przekazywanych przez obecne włądze "bo tak").

Media publiczne mają OBOWIĄZEK (ustawowy!) zachowywanie bezstronności, obiektywizmu i najwyższych standardów dziennikarskich. Zamiast tego szczują, kłamią i uprawiają partyjną propagandę, jakiej nie było w Posce od czasów Urbana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
0 / 0

@kamratt83 ale brednie...
1. Gdzie te dzieci wyciągnięte z ubóstwa? Na mojej wsi chodzą tak samo obszarpane jak chodziły, tylko rodziców stać na lepsze trunki i autka.
2. Relatywnie spadły, ojciec mój ostatnio porównywał ile mógł kupić za swoją emeryturę w 2015 i dziś.
3. PRAWIE jak wyżej, z tą różnicą, że tym nielicznym, którzy zarabiają faktycznie minimalną się nieznacznie poprawiło.
4. A to akurat prawda. Bo wpędzają Polaków w biedę podatkami (sam płaciłbym w PL 2x takie obiciążenia jak za PO, więc firmę wyprowadziłem do Estonii i w sumie w PL płacę prawie nic) to mają z czego finansować.
5. Nie rób sobie jaj, naszą służbę zdrowia rozjechał wirus o śmiertelności poniżej 2% w normalnych krajach nie dlatego, że jest niedofinansowana i nie ma sprzętu tylko dlatego, że nie ma ludzi do pracy, bo cudowny PiS im powiedział "niech jadą".
6. To te Twoje "niezależne źródła"? Zobacz metodologię zbierania danych Eurostat.
7. Bzdura akurat, oni nigdy do nas nie chcieli jechać, a kto przyjechał zaraz po uzyskaniu azylu i wizy Schengen znajdował się cudownie w Niemczech.
8. Wyrzućmy ze statystyk szybciej niż po pół roku i natwórzmy więcej stanowisk bez sensu to będzie zerowe.
9. Poprzez równanie W DÓŁ.
10. Jakiego bezpieczeństwa, wojsko kraju rządzonego przez komunistę (tak, pan Biden pracował dla Komunistycznej Partii USA) który wygrał wybory w wątpliwy sposób zwiększa bezpieczeństwo? Szkoda, że Stalin zmarł, lepiej byłoby Armię Czerwoną zaprosić, na to samo wyjdzie.
11. Słusznie, jak to takie sukcesy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 9

@mygyry87

Zrób krótki research - a przynamniej przeczytaj UWAŻNIE cału tekst, który linkujesz, a nie tylko tytuł i nagłówki - a dowiesz się, że to, co "już działa" w innych krajach, działa zupełnie inaczej i o co innego w tym chodzi. Tam taki podatek dotyczy wielkich gigantów cyfrowych (Google'a na przykład), którzy koszą gigantyczną kasę na reklamach, mimo, że w zasadzie nie prezentują i nie tworzą własnych treści, tylko korzystają z treści stworzonych przez innych - i dlatego państwa uważają, że powinni dzielić się tymi (gigantycznymi) wpływami. Czy to słuszne podejście, czy nie - to jest zupełnie inna duskusja.

U nas PiS pod tym pretekstem chce przywalić taki podatek w zasadzie wszystkim mediom (poza "publicznymi"). Czyli media, które tworzą własne treści (arttkuły, audycje, filmy, prgramy…), i które kasę na to mają z reklam (bo nie dostają pieniędzy z "abonamentu" czy rządowych subwencji) mają teraz sporą część tej kasy z reklam oddawać państwu - bo tak. A przypomnę (o czym jakoś "publiczne" media ani różne "Niezależne" nie chcą mówić - że wszystkie te podmioty działają w Polsce na podstawie prawa handlowego, płaca podatki, dodatkowo płacą jakieś opłaty za pasma nadawania etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 9

@mygyry87

Po pierwsze - Axel Springer, co było już mówione po wielokroć, ma od dłuższego czasu większość kapitału amerykańskiego.

Po drugie - aha, czyli jednak nie "większość państw", tylko bogata Austria.

Po trzecie - owszem, doskonale wiadomo (choć pewnie "Niezależna" o tym nie pisała.

Nie usprawiedliwiaj złodziei, którzy po prostu wykorzystują okazję (przy okazji kłamiąc, bo - jak mówią madrzy ludzie - "pół prawdy to całe kłamstwo"), żeby przywalić "niepokornym" mediom nizgodnym z linią partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@mygyry87 Nie wierzę, że dla reklamodawców małe, lokalne i regionalne media będą bardziej opłacalne, bo mają mniejszy zasięg, wiec to co zaoszczędzą na cenie stracą na obsłudze, jeśli będą chcieli utrzymać zasięg (ktoś te regionalne media musi wyszukać, negocjować z nimi itd, ktoś, komu trzeba będzie płacić pensję jego zusy i podatki, lub wynająć od tego firmę zewnętrzną). Summa summarum bilans wyjdzie na zero lub na minus, więc do lokalsów wiele więcej nie trafi. To raz. A jeśli chodzi o korzyści dla wolności słowa i niezależności dziennikarzy, to prędzej będę blondynką, która wierzy, że na końcu pornola będzie ślub i dlatego ogląda do końca, niż kimś, kto wierzy, że właśnie te wolności leżą na sercu pis. A co do progów podatkowych - być może. Gdzieś w Europie. Jak wyglądają progi podatkowe podatku dochodowego? Dzięki inflacji i zamrożeniu progów w wyższy próg podatkowy wpada teraz trzykrotnie więcej Polaków niż jeszcze kilka lat temu. Nie sądzę, że w tym temacie będzie inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 19:31

1 13Puchatek
0 / 8

@mygyry87

Wiele to nie to samo co większość, zaiste, niemniej jedna Austria to na pewno nie "wiele" ;-)

Tak się możemy przerzucać. Proponuję jednak poczytać trochę szerzej o tym, co Niemiłościwie Nam Panujący planują. A potem - przyjrzeć się sytuacji na Węgrzech, gdzie władza właśnie radośnie nie przedłużyła koncesji bodaj ostatniej rozgłośni radiowej opozycyjnej wobec Orbana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@mygyry87 Zgadzam się w pełni z Twoją ostatnia wypowiedzią. Koncerny dadzą radę. Zwłaszcza przy takiej legislacji. Natomiast martwię się o małych, niezależnych. Tych od rzeczywistej wolności słowa i niezależnego dziennikarstwa. I boje się, że żeby dowiedzieć się prawdy, niewygodnej dla pis, znów musiałaby wrócić do Polski bibuła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 5

@mygyry87

Szkoda, że nie zwracasz uwagi na subtelne różnice między Polską a Niemcami w tym względzie. Choćby kwestię rozwiązania sprawy mediów publicznych (które w Niemczech są PUBLICZNE, a nie partyjne i oanuje w nich szeroki pluralizm).

PiS czerpie garściami z zagranicznych rozwiązań? Nie - PiS wmawia, że wzoruje się na zagranicznych rozwiązaniach, podczas gdy w rzeczywistości tworzy prawne potworki, których jedynym celem (poza dojeniem kasy, oczywiście) jest zamknięcie ust opozycji i wolnym mediom.

I tak, właśnie na Węgry trzeba patrzeć - bo dokładnie do tego prowadzą takie zabawy (szkoda, że NIKT z wojujących obrońców PiS na tym forum nigdy bine odnosi się do sytuacji mediów nq Węgrzech).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 5

@mygyry87

"Jeżeli spadnie udział wielkich koncernów automatycznie wzrośnie zasięg lokalnych"

Przyjacielu, bez urazy, ale NIE MASZ POJĘCIA o tym, jak działa rynek mediów. Obecnie TYLKO wielkie koncerny i domy mediowe są w stanie przeciwstawić się propagandzie Jedynie Słusznej Partii płynącej z mediów "publicznych". Jeśli zabraknie tych wielkich, lokalne media nie będą miały siły przebicia i prędzej czy później albo padną, albo zstaną wykupione przez Orlen czy inną PiSowską przykrywkę, żeby głosić tę samą partyjną propagandę. To soę już dzieje.

Poza tym Lokalne media zajmują soię głównie sprawami lokalnymi - nie mają ani siły przebicia, ani środków, żeby na poważniejszą skalę patrzeć na ręce władzy na poziomie centralnym. Małe, lokalne media raczje nie ujawniłyby historii respiratorów od handlarza bronią czy maseczek od instruktora narciarskiego. PiS o niczym tak nie marzy jak o tym, żeby nikt nie pisał o jego przekrętach, kolesiostwie i złodziejstwie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 3

@mygyry87

Sorry, nie wiem skąd czerpiesz tę "wiedzę", ale naprawdę nie masz pojęcia, o czym mówisz. Jedna uwaga:

" Publiczne media w niemczech miały już bardzo dużo zarzutów o zupełny brak krytyki Frau Merkel"

Bzdura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
-1 / 1

Więcej reklam to więcej kasy dla rządu. Win-win :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
0 / 0

Zobacz ile zarobiają rocznie i policz jak podatek wpłynie na ich zyski - nie obroty - czyste zyski, a potem medrkuj na forum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
0 / 0

@mygyry87
naprawde, to popatrz co produkuje TVP za publiczne pieniaze ze jakie filmy sa w prywatnych stacjach. gdzie predzej pojawiaja sie nowosci czy ciekawsze programy? i finalnie, ten wspanialy rzad netflia i streamingi tez probuje opodatkowac... media to nie bez powodu "czwarta wladza". maja patrzec na rece rzadowi i demaskowac klamstwa. PIS by chcialo robic zle ale zeby nikt o tym nie mowil. I przypominam ze jak by te "zle" wolne media klamaly, to zawse mozna isc z tym do sadu, czy rzad poszedl? nei poszedl, bo te media moze i selektywnie ale mowia prawde, rzad tylko nie lubi jak sie o nim zle mowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iblessed
+3 / 17

@picasa Zgodzę się tylko z jednym zdaniem - ostatnim.
Dzisiaj nadają tylko media, które mają coś wartościowego do pokazania. Nie zapala się żadna lampka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
+7 / 15

@picasa bedziesz mial jak w korei u kima to sie opamietasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamratt83
-5 / 13

@lokutus
Tyle, że tak było za rządów PO-PSL. Wszystkie media tylko promowały te ugrupowania, a PISem straszono. Teraz jest tak samo oprócz TVP. Jak wygrają POkemony to wspomnisz moje słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+3 / 3

@iblessed Problem ze zrozumieniem ostatniego zdania? Wszystkie media siebie warte są. A raczej tak samo nie warte konsumpcji.

Prawda jest taka, że PiS warty PO, PO warte PiS. Wszyscy pozostali też warci siebie nawzajem. I raczej nie władzy, a po odsiadce za machlojki co najwyżej zamiatania ulic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iblessed
+1 / 1

@J_R Jeśli się z nim zgadzam, to jaki mogę mieć problem ze zrozumieniem?
A to, czy jakieś media są warte konsumpcji czy nie, to już każdy powinien sobie sam zdecydować, a nie jeden z drugim, którym nie podobają się treści. Na tym właśnie polega wolny rynek medialny, że jak coś Ci się nie podoba, to nie oglądasz, a nie cieszysz się, że mogą zniknąć. Nie jesteś wyrocznią, co jest wartościowe, a co nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-1 / 1

@picasa hahaha dobre xD Mieszkańcom Korei Północnej też doradzisz aby wzięli książkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+3 / 69

To jest kolejny krok w budowie faszystowskiego państwa zgodnie z ideą samego twórcy faszyzmu Benito Mussoliniego:

"Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu" (z przemówienia do Izby Deputowanych 9 grudnia 1928)

Najsmutniejsze jest to, że prawie cała opozycja (poza Konfederacją) ma dokładnie taki sam program, z tą tylko różnicą, że to oni chcieliby być tym "państwem", tj. zająć miejsce PiS i robić to samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+15 / 27

@Pyszmysz Jeśli nie narzucasz przymusowo swojego wyboru innym, to nie jesteś faszystą.
Przy czym wybiórcze podatki to też przymus (ekonomiczny).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 2

@survive "Nienarzucanie prawa" to anarchia. Różnica tkwi w tym, jakie to prawo jest - np. czy chroni własność, równość obywateli wobec prawa, zasady takie jak "chcącemu nie dzieje się krzywda".
Im mniej faszystowskie państwo, tym więcej dopuszcza inicjatywy prywatnej, tym więcej indywidualnej wolności (ograniczonej wolnością innych ludzi) gwarantuje. Bez silnego państwa nie ma wolności - odbierze ją nam byle gang

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
0 / 0

@HochLieck Poprawka: nikt poza Konfederacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-1 / 1

@survive Dlaczego nie? USA przez kawał czasu zapewniały swoim obywatelom sporą wolność, mimo niebezpieczeństw, które - dzięki sile państwa - likwidowali w zarodku i zdala od swoich granic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 2

@Eponhallad333 Ktoś ci oferuje coś na swoich zasadach, a ty możesz ofertę przyjąć bądź nie. Gdyby na tym rynku było mniej regulacji, to by był większy wybór. Ale nie ma nic za darmo. Ty pracujesz za darmo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 22:17

H HochLieck
-1 / 1

@Eponhallad333 Nikt cię nie zmusza do oglądania, ba - nawet nie są w stanie sprawdzić, czy je naprawdę oglądasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+13 / 35

A na kur(ski)wizji pewnie pasek "jest tak dobrze, ze media nieprzychylne Polakom i rządowi nie mają o czym nadawać"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+9 / 15

@Right2000 Jacy oni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+4 / 8

@HochLieck
TVN. Dzisiaj włączyłem Eurosport za którego płacę w ramach kablówki ( którego właścicielem jest TVN ) żeby obejrzeć Świątek i zobaczyłem czarną planszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+1 / 7

@mwa A, ci "oni" i taki abonament... no cóż, akurat w wypełnianiu podstawowego obowiązku państwa, czyli pilnowaniu, żeby osoby fizyczne i prawne spełniały swoje zobowiązania wobec siebie nawzajem (a nie tylko wobec skarbu państwa), polskie państwo zupełnie się nie sprawdza, więc niczego wam nie oddadzą i włos im za to z głowy nie spadnie.
Zresztą - sprawdzałeś w swojej umowie z kablówką, do czego oni się wobec ciebie konkretnie zobowiązali? Może dostałeś dokładnie to, za co zapłaciłeś :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+3 / 5

@Right2000 ale czemu TVN ma ci oddawać za abonament RTV skoro pieniądze z abonamentu radiowo telewizyjnego idą na TVP, polskie radio i lokalne rozgłośnie publiczne? Oni utrzymują się z reklam, a nie z twoich groszy, także z pretensjami to do dostawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 13:34

H HochLieck
+10 / 14

@zenonbak Wiadomo, że biedakom trudniej wytrzymać koszty prowadzenia protestu. Gnojenie ich wcale nie jest śmieszne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+14 / 24

@Pazala Nawet, jeśli sam nie oglądasz reportaży w pozareżimowych mediach, to wystarczy, że inni ludzie je oglądają, i rząd musi się z tym liczyć, więc i tobie dzięki temu żyje się lepiej.
Twoja obojętność idealnie pasuje do metody dziel i rządź stosowanej przez rząd.
"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+9 / 17

@HochLieck No właśnie, u podstaw każdego reżimu tkwi takie "jest mi to obojętne". Ja też jestem wybrednym widzem, ale w przypadku prywatnych mediów działa przynajmniej uczciwy układ - nadaje się treści, na które są odbiorcy. Nawet jeśli to chała, to nic mnie nie kosztuje, a przysparza dochodów budżetu w formie VAT lub CIT na zwykłych zasadach, jak w przypadku innych firm. W przypadku mediów publicznych można serwować g... pokroju disco polo lub propagandy pod przykrywką wypełniania misji, która uzasadnia opodatkowanie Polaków abonamentem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mirga1
+2 / 2

zwlaszcza media narodowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
0 / 0

@kierowcazetora Jeszcze zabrać paszporty, zamknąć kantory i do końca zamknąć granice. Ale nie wszystko jest takie samo jak za komuny. Nie ma na przykład nakazu pracy i Pewexów. Ale nie od razu komunę zbudowano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
-3 / 17

Większość komentujących nie rozumie problemu. Żal mi was. - mile widziane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 16

@Dejmien86 Aha, a ty jako jedyny rozumiesz, ale szkoda strzępić ryja, bo ignoranci i tak nie zrozumieją, tak? Żal mi ciebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+1 / 11

@Dejmien86
To wyjaśnij na czym problem polega. Bo projektu ustawy jeszcze nie ma a podobno taki podatek już funkcjonuje we Francji. Oglądałem dzisiaj debatę na TVP i o ile posłanki PiS i SLD starały się jakoś argumentować to poseł PO schował się za planszę którą nie potrafił nawet dobrze ustawić i odwalał Rejtana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 2

@mwa
Pytanie jaki to podatek, kogo obowiązuje i kto dostaje z tego pieniądze. Bo taki podatek np. od dużych serwisów żerujących na tych mniejszych (np. Google, Facebook), wprowadziło już kilka krajów. Ale beneficjentem tego podatku, nie jest ministerstwo kultury, wspierające Rydzyka milionowymi wpłatami, tylko mniejsza prasa. Nie wiem jak to we Francji wygląda.

Łatwo jest mówić, bo to nie nasze pieniądze. Ale skoro TVP wymaga 2MLD dodatkowej kasy, co roku, mimo, że puszcza reklamy, to prywatne stacje, utrzymując się z reklam (które w TVP są małym procentem przychodów), też mają ciężko. TVNu mi nie szkoda. To amerykańska telewizja, która oprócz wiadomości oferuje chłam (bo jest tani w produkcji). Pytanie co z stosunkami z Ameryką, które i tak są dość jednostronne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 12:59

M Misiuuu84
+6 / 6

@mwa A ja widziałem w owej debacie jak przerwali ją żeby pokazać Prezesa składającego wieniec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+2 / 2

@Misiuuu84 Widziałem, żenujące. Ale nie zmienia to faktu że TVP to na razie jedyne miejsce gdzie znalazłem jakieś konkrety czy argumenty. Dlatego pytam, nie jestem na razie ani za ani przeciw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 3

@pawel1481
Skoro na razie nie ma projektu to trudno powiedzieć.
Pewnie że podwyżka podatków utrudni konkurowanie z TVP czy np. z Youtube, ale podwyżka podatków czeka w tym roku wiele branż i nie bardzo rozumiem czemu mam bronić akurat koncerny medialne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Misiuuu84
-1 / 1

@mwa Tutaj nie chodzi o podatek od mediów, a o równe zasady i równe traktowanie nadawców. Dlaczego taki TVN, Polsat, RMF czy inni (również krajowi) nadawcy mają płacić dodatkowe tantiemy skoro TVP dostaje miliardy co roku z budżetu Państwa dodatkowo szkalując opozycję, milcząc na temat wpadek obecnie rządzących i robiąc to wszystko w wybitnie ordynarny sposób? Gdyby TVP faktycznie było telewizją obiektywną to OK, rozumiem, ale tak... ta cała heca z WOŚP na przykład.... tutaj mówią o płaceniu na służbę zdrowia a sami przyczyniają się wyciągając łapy do Rządu o kasę która zgodnie z projektem ustawy obywatelskiej miła iść na walkę z nowotworami oraz szkalując obrzydliwie WOŚP starają się umniejszyć ich wkład w pomoc polskiej służbie zdrowia. Sam byłem w szpitalu i korzystałem ze sprzętu sfinansowanego dzięki orkiestrze - tego nie rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
-1 / 1

@mwa
Wstępna wersja była taka aby zabrać wszystkim i dać na TVP i radio. Jak to się skończy to nie wiem i nawet nie chcę zgadywać. TVP miało kiedyś większość tortu reklamowego, do tego abonament. Teraz ma do tego ekstra 2 mld co roku (minus to co dostaje radio). Jeśli ta ustawa przejdzie w treści jak słyszałem, to dostaną kolejny mld do przewalenia.

Rządowe media przetitalają kasę aż miło (im) tyle, że my widzowie prawie nic z tego nie mamy. Za "złego" PO telewizja była na plusie, a teraz forsa znika, a produkcji włąsnej w zasadzie brak (nie to aby wcześniej była jakaś dobra). Za te 2 mld mogliby nakręcić film albo serial AAA mogący konkurować na światowowym rynku. Za PRLu potrafiono kręcić takie seriale a teraz jakoś nie. A tak same misie przynosące straty. Coś jak w starej komedii Mela Brooksa: jak są straty to nikt nie pyta o pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 0

@Misiuuu84
Zgadzam się że przymusowego abonamentu i dopłat z budżetu do TVP nie powinno być. Ale absolutnie nie zgadzam się z tym "Gdyby TVP faktycznie było telewizją obiektywną to OK,". TVP nigdy nie była i nie będzie obiektywna jak każde inne medium. Zawsze będzie część ludzi uważała ją za nieobiektywną a część przeciwnie. Mówienie że "jak będzie obiektywna to OK" to nic innego jak moralność Kalego bo oznacza że będziesz popierał dopłaty z budżetu jak Ty uznasz że już jest obiektywna.
No właśnie Ty masz WOŚP które lubisz i ataki na nie odbierasz jako przykład nierzetelności, ale inni mają tak z kościołem, UE, imigrantami, policją, służbą zdrowia, wojskiem czy przemysłem. Obiektywnie obiektywizm mediów nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@mwa
Znaczy to nie dotknie tylko koncernów medialnych. To dotknie tysięcy osób w Polsce. Zaczynając od Youtuberów, którzy będą mniej zarabiać na reklamach (bo procent niby ma być mały, ale nikt nie popatrzy z tej strony, że np. taki Youtuber czy mniejsza strona ma tylko mały procent z całości, od której będzie odprowadzany ten podatek, a Google raczej ze swojej części zarobku nie zrezygnuje).
Poprzez 99% stron internetowych. Bo 99% stron internetowych opiera się o reklamy Google. I to, że płacą to tylko giganci nie ma tutaj znaczenia, bo płacił będzie Google, ale odbijał sobie tym, że mniej zapłaci stronom. A z reklam Google masa stron korzysta. Zaczynając od demotywatorów przez elektrody itp. a kończąc na TVP VOD.

A koncerny zagraniczne pewnie i tak podzielą się na mniejsze spółki, albo w inny sposób obejdą podatek. Ten zapis o wyłączeniu mniejszych podmiotów tylko zachęca do nadużyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 0:46

M mwa
0 / 0

@pawel1481
Oczywiście, tak to jest z podatkami - ktoś musi je płacić. I przynajmniej w części jest to użytkownik końcowy.
Dlatego jestem za obniżeniem podatków.
Tylko nie rozumiem dlaczego jak podnosi się podatki dla zwykłych obywateli ( podatek od plastiku, od deszczu, opłata mocowa, VAT dla aliexpress, itd. ) to nikt w mediach o tym nie wspomina, ale jak tylko próbuje się opodatkować wielkie koncerny medialne to podnosi się straszna imba, którą nakręcają zwykli ludzie zamiast patrzeć jak im rząd dobiera się do kieszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@mwa
Widocznie nie te media oglądasz... W tych mediach, które teraz protestowały dość dużo jest na temat nowych podatków. Co prawda nie protestują jako organizacja przed wieloma innymi podatkami, ale co by je uprawniało do tego typu protestów? Przecież oni większości z tych podatków, które są podwyższane, nie płacą. I to nie nie płacą, bo sie wymigują, tylko po prostu dochodowy stoi w miejscu, vat stoi w miejscu, podatki od większych firm też w miarę stoją w miejscu. Jedynie w sumie ZUS ciągle rośnie, ale to nie jakaś zmiana, tylko stały wzrost ze zrozumiałego powodu (mamy coraz więcej emerytów w stosunku do pracujących, a przy okazji inflacja leci).

Ja uważam, że podatek w tej formie, którą chcieli przepchnąć jest szkodliwy i to nie tylko dla koncernów mediowych, ale także dla finansów państwa... Bo giganci jak TVN czy Polsat się utrzymają. A po dupie dostaną mniejsze redakcje. Jak czasopisma branżowe będące częścią większej spółki (CD Action niedawno już miało iść do piachu przez zbyt niskie sprzedaże). To są tysiące miejsc pracy. Nie sztuka wszystko opodatkować.

Ale w sumie w obecnej formie i tak to nie przejdzie, pytanie w jakiej przejdzie.

Jak nie popieram obecnej władzy, tak podobają mi się podatki od cukru w napojach, od plastiku, VAT dla Alieexpress, czy od deszczu (chociaż ten jest zdaje się lokalny i tego typu podatek już występował w niektórych większych rejonach polski). Ma to związek z tym, że póki co najbardziej groźną konsekwencją zmian klimatu może być rozszerzający się brak wód gruntowych. Czy to przez melioracje, czy przez wyłożenie wszystkiego betonem (co z kolei powoduje konieczność poszerzania koryt rzek, bo po betonie deszcz spływa prosto do morza).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 0

@pawel1481 Staram się regularnie oglądać Fakty i w nich jedynie wspominali o cukrowym i małpkach. Co je uprawnia do protestów? No chwila, ale dlaczego my się w te protesty angażujemy skoro dotyczą nas mniej niż podatki skierowane bezpośrednio do nas? Jeśli trzeba podnosić podatki to lepiej żeby podnieść je koncernom medialnym które tylko część przerzucą na nas a resztę zapłacą same, niż podnosić je bezpośrednio nam.

Czasopisma branżowe to akurat przeżywają rozkwit, CD Action to szczególny przypadek bo nikt kto potrzebuje informacji o nowych grach nie leci do kiosku tylko odpala gameplay na youtube albo ogląda recenzentów.

"Jak nie popieram obecnej władzy, tak podobają mi się podatki od..."
Ech, no i widać że strategia "dziel i zwyciężaj" ( czy raczej "dziel i opodatkowuj" ) działa znakomicie. A ja jak nie popieram podatków to jak czytam takie wypowiedzi to nachodzi mnie ochota poprzec jakiś podatek którego Ty nie popierasz np. od gier.
Podatek od deszczu nijak nie wpłynie na wody gruntowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
-5 / 9

Czyli zrobili to o co TVPis chodziło, czyli wyciszenie innych, po prostu poddali się bez walki
Lepszą formą protestu byłoby działanie i nie płacenie tej mafii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+6 / 12

@Robsta76 Pokazali, jakby to było, kiedy jeszcze nie musi tak być, dzięki czemu więcej ludzi może się włączyć do protestu i ubić kolejny zły pomysł rządu zanim wejdzie w życie.
A ty proponujesz, żeby dziennikarze i biznesmeni działali dalej w pirackich stacjach... no gratuluję oderwania od rzeczywistości; przecież władza zmiażdżyłaby ich jeden po drugim po cichu przy pomocy aparatu biurokratyczno-skarbowego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
-1 / 1

@HochLieck "Pokazali, jakby to było, kiedy jeszcze nie musi tak być, dzięki czemu więcej ludzi może się włączyć do protestu i ubić kolejny zły pomysł rządu zanim wejdzie w życie."
Powiedz mi ile w ogóle protestów w polsce miało pozytywny koniec w którym rząd przyznał się do błędu i zmienił zdanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 2

@Robsta76 Źle napisałem, nie chodzi o to, żeby się przyłączać do protestu w sensie wyjść na ulicę. Ale wystarczy, że PiSowi spadnie poparcie w sondażach - a może się tak stać dzięki temu, że masa ludzi się o tym nowym pomyśle dowiedziała w uciążliwy dla siebie sposób - i rząd się wycofa albo chociaż odłoży ten pomysł na później, bo kierują się wyłącznie sondażami. Czy nie podobnie było z "piątką dla zwierząt"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
-1 / 1

@HochLieck "Spadnie w sondażach" PIS łamie prawo gdzie się tylko da, ale akurat sondaży nie tknie i zostawi by zostały przeprowadzone legalnie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-1 / 1

@Robsta76 Mam na myśli te sondaże, które robią codziennie na własne potrzeby, w końcu to populiści. Tych wyników nie publikują. Sami siebie chyba nie okłamują... chociaż...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spacestar_MW
+3 / 9

Mimo to, że już nimi rzygasz i, że ich nie oglądasz to i tak będziesz płacił więcej za produkty w sklepach. Nowy podatek = wyższa ceny, niezależnie od opcji politycznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-2 / 12

Ja rozumiem serwisy internetowe, ale protest Eurosport'u za który płacę opłacając kablówkę to już chamstwo! Co ciekawe internetowy eurosport podobno działa, pewnie dlatego że łatwiej kliknąć "Unsubscribe" niż zrezygnować z kablówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+5 / 13

Super, że Eurosport też się zdecydował na protest; może dotrze coś do pustych łbów, którym jest obojętne, co władza wyprawia, dopóki na bombelki dajom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+3 / 3

@mwa eurosport nie dostaje ani grosza z tego co płacisz za kablówke, utrzymuje się tylko z reklam, więc to chyba normalne, że prostestuje, kiedy ktoś chce zabrać im jedyne źródło dochodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 5

@HochLieck nie dotrze, PISowcy oglądają tylko kanały TVPIS i Trwam. Ale za to może idioci pieprzący frazesy typu, że wszystkie partie to jedno zło przejrzą na oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 2

@Bse
Co?
Czyli kablówka może włączyć do swojej oferty Eurosport nic za to nie płacąc?
To dlaczego Eurosport nie jest bezpłatny w sieci skoro utrzymuje się tylko z reklam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+2 / 4

@Cammax
A skąd Ty mądralo wiesz co oglądają pisowcy? Ja na przykład dzionek zaczynam TVN24, czasem to nawet kawy po tym nie potrzebuje. Dzisiaj wyjątkowo musiałem się przełączyć się na TVPInfo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Misiuuu84
-2 / 2

@mwa Już myślałem po Twoich powyższych komentarzach, że nawet kurcze dobrze argumentujesz, ale z tym Eurosportem przegięcie.... żenujące jest skoro myślisz, że Twoja kablówka utrzymuje Eurosport.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 2

@Misiuuu84
To ja jeszcze raz się upewnię czy dobrze Cię rozumiem. Według Ciebie kablówka może sobie włączyć do swoich programów Eurosport nic za to właścicielowi Eurosportu nie płacąc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
0 / 0

@mwa raczej odwrotnie kolego, to media komercyjne płacą za koncesje i możliwość nadawania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 0:18

S szteker
-1 / 19

Bardzo dziękuję wyborcom PiS. Jesteście tak samo daremni jak ta partia nieudaczników.
A swoją drogą mam wrażenie, że to kolejny temat zastępczy. Oni odejdą od tego pomysłu jak zrobią przekręt stulecia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bassy333
-5 / 11

Media kłamią bo pokazują rzeczywistość pod kątem dla siebie korzystnym. Niestetety nie jestvtak jak chciałoby wielu, że rządowabtv kłamie a opozycyjna mówi prawdę. Niestety tak nie jest. Opozycja daje ciągle dupy. Już wszyscy zapomnieli o lodwyżkach pensji parlamentarzystów. Już zapomnieliście. Pis ich kupił jak dziwki. W epoce informacji jest totalny brak rzetelnej informacjo, jest wojna informacyjna a raczej dezinformacyjna. Za to w kwestii szczepień i nop ów wszyscy kłamią równo ba mają w tym biznes. Takze ja już się nie nabiorę. Antypis to dla mbie też zwis(ł)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+2 / 4

@bassy333 Oczywiście, ale dlatego właśnie jest potrzebna dywersyfikacja źródeł informacji. Jest, jak jest, dlatego, że już teraz rynek mediów jest prze-regulowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-1 / 13

Ahahahahaha. To teraz protest przeciwko płaceniu podatków od nadwyżki ponad (uwaga!) 5 milionow EURO rocznie, nazywa się walką o wolność i demokrację.
Tu nie chodzi o pieniądze, chodzi o demokrację.
A wy pożyteczni nie powiem co, protestujcie broniąc cudzych interesów.
Ale pamiętajcie, jak nie podwyższą podatków mediom, to podwyższą komu innemu, np fryzjerom albo kebabom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bassy333
0 / 6

@egoiste, pomijamngłówny temat duskusji, ale masz chyba głęboko zakorzeniony kompleks Polaka. Mówisz cebulak. A Włoch to czośniak(czosnak), Niemiec wurstak. Dla mnie to żenujące ubliżanie własnej nacji. Czyli sobie jedziesz po rajtach. No i Polak z małej. Może ty jesteś cebulakiem , nie rozumiem takiej nowomowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
-1 / 1

@dzonsmis Słuchałem dzisiaj Łukasza Warzechy, który, co ciekawe biorąc pod uwagę jego prawe poglądy, też uważa to za głupi pomysł i wg niego ten próg do wyższego podatku 6% bez problemu jest w stanie przekroczyć nawet lokalny wydawca. Zauważ, że jest mowa o opodatkowaniu przychodu, nie dochodu, a koszty emisji reklam są duże. Dodatkowo podatek od reklam w formie VATu już zasila skarb państwa, więc jest to kuriozalny pomysł podwójnego opodatkowania tego samego towaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-2 / 2

@kierowcazetora Oczywiście, że można nie podnosić. Wtedy będziesz miał inflację i coraz wyższe ceny w sklepach.
Na inflacji stracisz więcej, tyle, że w sposób mniej jawny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-1 / 1

@kierowcazetora To co nie podnosi inflacji geniuszu ?

Podpowiem, że wyjścia masz 2:
- podnieść podatki,
- dodrukować pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-1 / 1

@kierowcazetora Nie, nie podnosi. Podatki zmniejszają ilość pieniądza w obiegu. Więc jak mogą jednocześnie obniżać jego wartość ?
Znasz się na ekonomii jak kot na kwaśnym mleku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-1 / 1

@kierowcazetora Co ty bredzisz ? USA ma 132% PKB długu i zadłuża się dalej. A Polska ledwie połowę z tego.
Kolejny ekonomista od Kuurwina się odezwał.
Dedukuj się podstaw ekonomii a potem gadaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-1 / 1

@kierowcazetora "In the first two years of what became known as “Reaganomics,” lower taxes actually increased inflation and invited higher interest rates from the Fed."

No popatrz. Już za czasów Reagana, OBNIŻENIE podatków spowodowało WZROST inflacji.
W efekcie musiał zadziałać FED, który podniósł stopy procentowe, żeby tę inflację zwalczać.
Czyli było dokładnie odwrotnie niż twoje brednie Panie pseudo-ekonomisto z wsi radomskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 10 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 lutego 2021 o 1:41

D dzonsmis
-1 / 1

@kierowcazetora No widzisz, mistrzu logiki, ale wcześniej stopy procentowe były takie same i nie wystąpiła inflacja, która wystąpiła DOPIERO po obniżce podatków.
Tymczasem wg twoich bredni, inflacja powinna właśnie wtedy spaść.

PS. Nie ma czegoś takiego jak zarobione pieniądze. Ty się najpierw doedukuj jak powstaje pieniądz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 14:49

E enteretne
0 / 2

Czy ktoś posiada drążek KD244 od kdsport pl? Chcę się dowiedzieć, czy producent wyprodukował go na wymiar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+3 / 5

@mario391978 zobacz, co na Węgrzech zrobił dokładnie ten sam "zwykly podatek". Nie ma już prywatnej telewizji/radia, teraz wszystko jest publiczne. Ciekawe czy też miałbyś takie podejście, gdyby procz podatku dochodowego zabierali ci połowe pensji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 13:47

H hokek
0 / 0

@Bse przecież to robią. nazywają tą malwersację ZUSem, z którego NIC nie mamy, bo i tak wszystko trzeba prywatnie. na zus to mogą co najwyżej łaskawie wypisać akt zgonu. emerytury i tak nie dostanę z tego bo zus zbankrutuje do mojej emerytury, a jak umrę przed emeryturą to pieniądze znikną jak kamfora w kolejnych respiratorach, kartach wyborczych po cenie 10x wyższej niż dla studenta w xero czy innych srebrnych albo w kieszeniach półbożka z torunia.
żeby nie było nie popieram podatku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 14:46

B Bse
0 / 0

@mario391978 15% od zarobku, czyli przed odliczeniem pensji pracowniczych, opłaceniem rachunków itp, więc raczej nie mało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
-2 / 12

Młodzi mają teraz taki przedsmak jak to będzie lub może być w przyszłości. Tak właśnie było za komuny dwa prawilne kanały i to wszystko. Chciałal nie chciał pompują ci propagandę, jedyne co możesz zrobić to wyłączyć odbiornik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasiad3
+1 / 11

Ten protest ma swoje plusy. Wreszcie nie mam problemu z wyskakującymi reklamami na stronach informacyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BeatriceRouge
0 / 6

@Sasiad3 bo nie ma stron informacyjnych. Mozesz sobie za to Jakimowicza zobaczyć w TVP. I całą resztę szamba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juliuszcezarinho
0 / 4

Szambo to ty masz w główce koluniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bergara308
+1 / 3

Protestują na podatek od reklam. A Wy tu zabór polityczny węszycie.

Dobrze, że strajkują. Wszystkie strajkujące są g... warte. Właściwie większość są g... warte, ale te strajkujące przynajmniej antypolskiej propagandy (patrz np. Karabinek Grot) nie uprawiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fefefka
-1 / 5

Generalnie telewizora w domu nie mam, więc problem choć mnie nie dotyka, to jednak jestem ciekawa czy ja to dobrze rozumiem... TVP dostaje kase od państwa więc nie mają tyle reklam i tak często jak stacje komerycjne, tak? Stacje komercyjne przeginają z reklamami i wkurzają tym ludzi, bo chcą mieć hajs na robienie programów z celebrytami, z których widzowie i tak się śmieją i mówią, że nie oglądają. Nowy podatek od reklam ma zmniejszyć ilość reklam w stacjach komesrcyjnych, więc musieliby oni robić bardziej ciekawe programy, które by widzów przyciągały i zaangażować ich inaczej w finansowanie stacji niż tylko podbijając oglądalność reklam, za które stacje dostają kasę od reklamodawców. Więc to może iść w jedną stronę - kasa się skończy i konkurencja do tvp padnie. Albo w drugą stronę - stacje komercyjne nauczą się wprowadzać mikropłatności lub płatny dostęp do programów - nie wiem jakie tam opcje mają smart tv, ale można się chyba też przenieść tupowo na stream internetowy, tak? Więc kasę od ludzi i tak ściągnie. Albo opcja 3 - naprawdę podniesie się jakośc usług. Zatem jako osoba, która w cuda wianki nie wierzy - zakładam, że będziemy bliżej bankructwa stacji, obcięcia budżetów na produkcje, a tym samym nie promowania pato i celebrytów a dania szansy zrobienia fajnych programów ludziom młodym, z mniejszymi wymaganiami płacowymi za odcinek - więc może i ambitniejsze produkcje się pojawią, ale wszystko dodatkowo płatne przez microfounds?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 4

@fefefka "Nowy podatek od reklam ma zmniejszyć ilość reklam w stacjach komesrcyjnych" - a to ciekawe, w jaki sposób? Przecież żeby zarabiać tyle samo co przedtem przy rosnącym podatku, to reklam trzebaby właśnie puszczać jeszcze więcej.

"Nauczyć się wprowadzać mikropłatności" to żaden problem, gorzej przekonać ludzi, żeby te mikropłatności chcieli płacić. Zatem czy chcesz, żeby wizja świata alternatywna wobec TVP była dostępna tylko za dodatkową opłatą? Przecież to jeszcze bardziej nieuczciwa konkurencja niż obecnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BeatriceRouge
+2 / 10

Jak czytam niektóre komentarze "i dobrze, i tak nie ma co oglądac" to zaczynam powaznie rozkminiać zakup domku w Portugalii. Trzeba wiać z tego kraju bo za miesiac zabiorą nam paszporty. Aha - demotom tez się dostanie przez te podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fefefka
+2 / 2

@BeatriceRouge ja się już dawno wyniosłam. Ani dnia nie żałuję. Nie oglądaj się. Zmień narodowość zanim nauczą się sięgać po rodaków za granicą. Mati pewnie już szuka sposobu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wawrzynkor
-1 / 9

Ciekawe czy Kurski pochwali się pikiem oglądalności dzisiejszych wiadomości ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 8

Rząd "dobrej zmiany" miał już plany uwalić prywatne media w 2018 roku, ale w 2019 były wybory, potem w 2020 stało się co się stało. I dziś po 2 latach temat powraca. Obecna władza idzie śladami już przetartymi. Na Węgrzech też taki podatek wprowadzono i tam zniknęły media niezalene od władzy, a zostały tylko te, które służą władzy. I dziś nie ma niezależności w tym kraju, a media sa na pasku władzy. Tak jak w Rosji, Białorusi, Korei Płn. czy Chinach. Rozumiem ze Polska chce podążać w tym samym kierunku co te kraje. Brawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+1 / 3

TV Trwam, trwa!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamratt83
0 / 16

Brawo za ten podatek. Może właściciele np. Agory przesiądą się z Rolls Royców na VW a część tych dochodów pójdzie na służbę zdrowia. Ostatnio wypłacili sobie 5 osobowy zarząd ponad 5mln.
Wiele firm wyprowadza te pieniądze z Polski, a dzięki temu podatkowi trochę ich zostanie u nas. Tak zawzięcie bronicie Discovery, Disneya, Facebooka czy Rinigier Axel? Nie stać ich na to aby wzmocnić budżet Państwa? To jest żałosne że porównujecie to do faszyzmu czy innych głupot. To jest normalny podatek który funkcjonuje już w innych Państwach takich jak Niemcy. Czy Polak powinien zostać głupkiem który daje się wykorzystać i pozwalać na transfer tych pieniędzy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
0 / 0

@kamratt83 w Niemczech funkcjonuje podatek od dochodu z reklam. U nas proponuje się podatek od przychodu z reklam, jak na Węgrzech. Jak nie widzisz różnicy to faktycznie może powinien...

Na służbę zdrowia? Przecież ponoć jest w tak cudownej kondycji, że można jej było zabrać 2 mld na TVP...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 17:37

P pawelcy
+1 / 9

jak dobrze !!1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juliuszcezarinho
-1 / 13

Bardzo dobrze, przynajmniej jeden dzień bez opluwania wszystkiego i wszystkich naokoło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+2 / 4

@juliuszcezarinho Przecież TVPis dalej działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
0 / 8

A zwróciliście uwagę na tłumaczenia PiSsu? Niby chcą wprowadzić ten podatek od reklam aby pieniądze dzięki niemu uzyskane przekazać na NFZ i walkę z pandemią. Kiedy mieli do wyboru: przekazać 2 miliardy złotych na NFZ lub na swoją propagandową telewizję wybrali to drugie a teraz zdecydowali, że za ich błąd mają zapłacić właściciele prywatnych stacji telewizyjnych, radiowych oraz portali internetowych (pewnie dotyczy to też niezależnych gazet ale na ten temat nic nie wiem). Czyli tradycyjnie wg. tego tłumaczenia to wszyscy inni mają płacić za ich debilne decyzje choć oczywiście wiadomo, że prawdziwym celem tego podatku ma być wyeliminowanie konkurencji tak aby jedynym źródłem informacji były media rządowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
-3 / 7

Polska jak druga Korea Północna. Jedna telewizja, jedna strona internetowa, jedna radiostacja, jedna partia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mirrra
+1 / 5

Na bank powiedzą o niesamowitej oglądalności tvp :P A tak w ogóle: "Tu powinien być twój ulubiony program" - niby jaki? Te seriale paradokumentalne ktoś naprawdę ogląda??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D donpeytero
+8 / 8

Jakie przejął? To protest przeciwko podatkowi dla mediów, a nie ich przejęcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elcomandante
+5 / 11

NARESZCIE niemieckie media odchodzą do lamusa! halleluja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E electron19
+1 / 5

Brawo! Nadchodzi koniec plugawych, kłamliwych "mediów" antypolskich! Czas na Polskę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antonux
0 / 4

Wladza sie cieszy i zaciera łapy bo bez walki ze swoimi wrogami loze dzisiaj walić propagandę w swoich mediach ile tylko chce.
Jak dla mnie tydzień bez TV i debilnych programów zrobi ludziom tylko dobrze....może wielu zacznie myśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
-1 / 5

Przykład wzięty z Węgier, jak wykończyć wszystkie największe media nieprzychylne władzy, a resztę przejmie Orlen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juliuszcezarinho
+1 / 7

A mi się to bardzo podoba, szkoda słuchać tego opozycyjnego bełkotu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RavenMT
-1 / 5

Jutro się przyzwyczaicie, a za tydzień będziecie mieć kolejny temat do wku.wu, więc zapomnicie. Bydlaki robią tak ze wszystkim. Za miesiąc żydzi zaczną wykupować hotele i firmy, za pół roku będziecie robolami w ich firmach za najniższą krajową. Za pół roku będziecie już zaszczepieni, osłabieni i posłuszni. Szalom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malak90
+3 / 5

i bardzo dobrze zrobili. jeszcze powinnie Facebooka i Instagrama opodatkować!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caseymysz
-1 / 3

Nie zesraj sie...
Taki patos za dyche..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
+2 / 2

Chciałbym za wykonaną usługę zapłacić 5 procent podatku , chciałbym .......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 18:10

H HochLieck
-1 / 1

@cerberus16 Oczywiście że krzyczymy, precz z fiskalizmem i zalewem nowych, niskich podatków!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MSBS
+1 / 1

Nowy podatek od wpływów reklamowych
Planowany podatek od wpływów reklamowych uzależniony będzie od wysokości wpływów z reklam i będzie różnił się w zależności od typu danego mediów. W przypadku telewizji, radia, kin oraz outdooru będzie obowiązywać powyżej wpływów 1 mln zł. Stawka to 7,5 proc. od wpływów do 50 mln zł oraz 10 proc. od wpływów powyżej 50 mln zł. W prasie podatek ma obowiązywać po przekroczeniu progu 15 mln zł i wyniesie 2 proc. od wpływów do 30 mln zł oraz 6 proc. od wpływów powyżej 30 mln zł. W Internecie podatek będzie obowiązywał podmioty, które w zeszłym roku zanotowały co najmniej 750 mln euro wpływów na całym świecie i powyżej 5 mln euro w Polsce (konieczne będzie spełnienie obu tych warunków).

Podatek ma obowiązywać od lipca tego roku. Władze przewidują, że w 2022 roku przyniesie do budżetu około 800 mln złotych. Protest mediów poparł między innymi Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SwiatWolliego
+1 / 5

I bardzo dobrze, co mnie obchodzi obcy kapitał, (tym badziej ze w ogole nie ogladam TV) Niestety chyba tylko polacy są tak durnym narodem, ze dali sie wciagnac w wojenke wielkich korporacji medialnych i dzialaja jako pozyteczny idioci w ich zenujacym protesciku.
Na zachodzie podatek zostal wprowadzony juz duzo wczesniej i obilo sie bez echa, bo tam spoleczenstwo nie jest tak durne i podzielone na pisowcow i po.
Tutaj wszystko co nie zrobi rzad to pozyteczni-idioci podchwyca i nawet z czegos dobrego zrobia aferke. I ZEBY NIE BYLO ZERO-JEDYNKOWE DURNIE, NIE NIE JESTEM PISOWCEM!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 18:40

M mafouta
+3 / 3

Najciekawsze w tym jest to, że "wolne media" czy "niezależne media" wcale w tym proteście nie biorą udziału. Przecież żaden onet, żaden tefauen czy polsat czywyborcza to nie są media niezależne, tylko media innej opcji politycznej niż obecny rząd,często należące do właścicieli związanych z zagranicznymi ośrodkami władzy. Tu jest główne zrzewie konfliktu. Do tego i jednym i drugim najbardziej zależy na tym, żeby do gardeł zaczęli sobie skakać zwykli Polacy, bo oni, w tych mediach, cały czas toczą wojnę, ale jako najemnicy, zatem zupełnie inaczej niż my, Polacy. A z kwestią jakiejkolwiek wolności nic wspólnego to nie ma, więc i nie ma o co się kłócić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
0 / 0

Pisowski elektorat ma tak zryty beret, że krzyk już nie pomoże. Chociaż patrząc z drugiej strony zostali odcięci od "bardzo ambitnych" paradokumentów np. Ukryta Prawda, Dlaczego ja? itd. Jest szansa, że wyjdą na ulicę :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2021 o 18:59

P paul123
-4 / 14

wczoraj: zlikwidujemy TVP Info! dziś: TVN nie działa... LOL

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kszysztow
+2 / 2

Filmowe działają net flix działa a, że tfu politycy Qr wy jechbane spszedajne nie mają gdzie pluć jadem jedni na drugich???? wy jechbane HWD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
9 991b
+1 / 3

popieram protest, czarny ekran na zawsze!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 2

@991b To nie wiedziałeś, że TV ma taki wbudowany kanał? Nawet mniej prądu na nim pobiera. Włącza się go zazwyczaj czerwonym guzikiem na pilocie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
9 991b
-1 / 1

@HochLieck zabij mnie, nie wiedziałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marsjanin11
0 / 0

Ja wam wszystkim musze coś ważnego powiedzieć.
Ja wiem , że wał idzie o pieniądze i możecie się wku. na pisowskie tuby co doją z budżetu i kłamią jak nut.
Ale wy wszyscy straciliście w oczach słuchaczy, widzów i internautów dlatego , że tak jak pis traktujecie nas jak stado baranów. To my jesteśmy solą tej ziemi i to my zasługujemy na szacunek.
To co można przeczytać na portalach internetowych to jakaś paranoja. Rodo, smrodo, cookie dopasowane reklamy , to jeden wielki hhhjjj ! Przeglądając prezenty nie da się żeby żona nie zauważyła czego szukamy, klikajac na artykuly o zdrowiu zaraz wyskoczy jakieko to raka można się nabawić jedząc to czy owo.
Jednego dnia kasza gryczana jest najzdrowsza na świecie, a drugiego raka jelita wywołuje . Zima stulecia , a + 12 na termometrze pokazuje. Pandemia, zakazy , nakazy przykazania moralne.....i ci wasi eksperci Bill Gates i jego ostrzeżenia. On jest wirusologiem czy komputerowcem? Te wasze pisz -makery to też z h. wzięte , kopiowanie z ang. Translator i takie glupoty , że ręce opadają. Reklamy też z pis ... wzięte. Naprawde jak nie macie nic do powiedzenia to zamknijcie w pis dooe te portale stacje i te hoo we telewizje , a ja w imie Solidarności wyp.. telewizor za okno i zajmę się hodowlą jedwabników KJM. Bo dosyć mam tych religii , o. Tadeuszów , pisów, lgbt, pendemi i przerw na film miedzy reklamami. Istna wieża Babel . Im wiecej wyrazeń w danym języku tym wiecej nieporozumien.
Skończcie z tą polityką bo ludzie naprawde się wk. i rose p doolą to w drobny mak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem