Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
480 505
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wMOIMgolfieTDI
+26 / 30

a może to i to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+20 / 22

@wMOIMgolfieTDI
No właśnie. Ona wie że kłamie, tylko jest na tyle głupia że podała wszystkie sumy z zestawienia, gdzie widać koszty uzyskania przychodu. To że przedsiębiorcy kombinują z tymi kosztami to inna sprawa (dopóki kombinują w granicach prawa, nikt nie powinien im czynić, z tego powodu zarzutów).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+20 / 20

@perskieoko Gwoli ścisłości to nie kłamie, raczej manipuluje licząc na nieznajomość prawa wśród swoich odbiorców i ich zawrót głowy od przedstawionych wysokich kwot. Właściwie to nawet udowodniła kłamstwo swoim kolegom z PiS i podległych mediów, bo oni twierdzą, że niepubliczne media nie płacą podatków ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+21 / 25

Przekaz skierowany jest do ludzi, którzy twierdzą, że 500+ daje rząd, a oni przecież podatków nie płacą, więc co im tam ten tajemniczy VAT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-5 / 11

@lech2 Ja nie dyskutuję na temat dlaczego ty chcesz obciążać ludzi za straty tylko dlaczego jest to wogóle możliwe. Tacy ludzie jak ty właśnie zostali wybrani i nakazują płacić od każdego zysku. Firma sumarycznie jest pod kreską i wg normalnego traktowania, nie powinna płacić żadnego podatku że strat. Dopiero od zysku NETTO można by było płacić cokolwiek. Ja wskazuję na błędny mechanizm a ty z uporem osła strasz się tylko mnie obrazić. Zamiast zrozumieć prowadzącego firmę zachowujesz się jak ZUS i PiS razem wzięte. Płać bo mi się należy. Już w pierwszym zdaniu napisałem, że dziwne jest płacić podatek jeśli jest się pod kreską. Ty zwyzywałeś mnie od pisowców, tylko dlatego, że nie podoba mi się (jako prowadzącemu firmę), że obciążenia są naliczane natychmiast po wykazaniu dochodów, nie biorąc pod uwagę całości finansów firmy. Nadal mnie obrażasz bo sam nie rozumiesz. Zamiast Lech2 powinieneś się podpisywać -typowy sebix z ONR.
Ludzie nie zrozumieliście wpisu i dalej minusujecie nie wiadomo za co? Za to, że człowiek jest przeciwny opodatkowaniu przedsiębiorstwa na minusie? Jesteście normalni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lutego 2021 o 11:03

avatar Buka1976
-1 / 7

@lech2 Dlatego "magiczne" są w cudzysłowiu. Człowieku nie umiejący czytać ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-2 / 8

@lech2 Żałosne? Wg ciebie żałosne jest, że nie popieram opodatkowania firmy na minusie? I to ja jestem żałosny? Proponuję ci - założyć firmę i porozmawiamy. Gdzie zysku nie widać a obciążenia będziesz miał na 5 tysi od pierwszego dnia. Powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lutego 2021 o 12:20

B bromba_2k
-1 / 1

@lech2
Człowieku! Przestań wbijać gwoździa w kamień!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@Buka1976 Rewelka. Zadałeś, Buka, normalne pytania. I co?
Minusy, wyzywanie od "debili z PISu", wyciąganie "faktów" z Twojej wypowiedzi, czepianie się Twojej inteligencji. Naprawdę demotywujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 1

@lech2 Człowieku. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 11:44

avatar Buka1976
+1 / 1

@RomekC Tragiczne jest to, że ci ludzie chcą być opozycją. Z taaaaaką opozycją, kaczorek może liczyć na dożywotnie obsadzanie stanowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 11:46

avatar RomekC
0 / 0

@Buka1976 Niestety :-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+18 / 20

@maat_
Jeśli oszukiwali, to dlaczego nikt ich nie ściga? Jeśli to wina przepisów prawa, to dlaczego nikt ich nie zmienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
+5 / 7

@maat_ maja to obcykane jak kasa ze skoków wyprowadzona do Luxemburga jak KNF zaczęła je sprawdzać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XLP
+3 / 15

@perskieoko
Wystarczy ze co miesiąc płaca korporacji matce "oplatę za korzystanie z brandu". Opłata o zmiennej wyskości tak by wyzerować zysk... W tym przypadku TVN swojemu amerykańskiemu właścicielowi może płacić za: "doradztwo"; "branding", "kupować materiały i IP" etc... Lista jest nieskończona.

Mowi się, że korporacje w krajach niemacierzystych płacą efektywnie około 1% podatku, tutaj wychodzi nawet mniej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 8

@XLP
No i...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+8 / 8

@perskieoko
Bo nie oszukiwali, tylko wykorzystali luki w prawie. Cały problem ( i ma go cała UE ) żeby tę lukę zamknąć np. poprzez opodatkowanie przychodu a nie dochodu ( oczywiście odpowiednio mniejszą stawką ).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaqb1
+4 / 4

@maat_ To może warto w Polsce utworzyć taki raj i przytulać spółki zamiast je skazywać na emigrację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
0 / 6

@XLP
no i co z tego? nadal tworza miejsca pracy, konkurencje na rynku, odprowadzaja podatki od wynagrodzen pracownikow itp, zdajesz sobie sprawy jakie to kwoty? sam fakt ze taka firma zatrudnia kilka-kilkanascie tysiecy pracownikow to olbrzymi zysk dla budzetu poprzez skladki rentowe, zdrowotne, podatek dochodowy od wynagrodzen pracownikow itp itd. do tego zamiast na bezrobociu to pracownik ma kase ktora wydaje na kolejne ododatkowane produktu. caly zachod juz dawno to wykombinowal stad sa zachety podatkowe do sciagania nowych inwestorow, tylko debile z rzadu i PIS jeszcze nie! nawet jak by korpo placilo 0zl podatku dochodowego to caly kraj korzysta na tym ze w ogole jest. a obciazenia podatkowe to czesto jedne z glownych kryteriow decydujacych o lokalizacji swoej np fabryki czy innej firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 5

@mwa
Zgadzam się, tylko jeśli się rządzi od 5 lat, to głupie jest obarczanie winą za ten stan, wszystkich dookoła tylko nie siebie. Jeśli poseł PiS twierdzi że coś w państwie nie gra, to tak jakby powiedział - nie potrafimy (chcemy) tego naprawić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaqb1
0 / 8

@baranina13 No ale koszty miał na poziomie 10 mld złotych....w tym są pensje dla pracowników, koszty produkcji etc. Ta kasa idzie w rynek,ludzie płacą podatek dochodowy, nakręca to vat itd itp. Gdyby mechanik inwestował wszystko w swoją działalność też by nie płacił, ale nakręcałby koniunkturę. W całej tej zabawie PIS chce kasę do dyspozycji bo on wie najlepiej czego chcą Polacy....czyli Polacy chcą wyborów za 70 mln, respiratorów, których nie ma, chcą transmisji z miesięcznicy, chcą oglądać Rydzyka i Jakimowicza....nie wydaje mi się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pablolodz440
+2 / 6

@jaqb1 ekonomista od siedmiu boleści..!! z tabelki wynika że podstawą opodatkowania było 17 milionów złotych, to już jest po odliczeniu kosztów cymbale!! przychód - koszty dają dochód od którego płaci się podatek , do tego dochodzi kreatywna księgowość...czy jasno wynika, że kasa wyparowała z POlski..!! zapłacony podatek 70 koła na 5 lat..śmiech!!!! ja w tym czasie zapłaciłem ponad 100 koła podatku a pracuję na etacie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
+1 / 3

@jaqb1 HiHi no naprawdę TVN to nasz dobrodziej, daje więcej niż zarabia. A pelikany łykają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Minsk
+1 / 15

Drogi autorze skąd u Ciebie wniosek, że posłanka nie rozróżnia tego ?
To że porównuje przychód do odprowadzanych podatków pokazuje tylko skalę problemu jakim jest unikanie płacenia podatków.

Działalności gospodarczej nie prowadzi się dla idei tylko dla zysku. Przykładowo jeśli inwestujesz tysiąc złotych i po roku "pracy" masz z tego tysiąca dziesięć groszy zysku to logicznie rzecz biorąc prowadzenie takiej działalności nie ma sensu, A tutaj właśnie widzimy coś takiego, zysk na poziomie 0,00007%. Oczywiście, że dane są pokazane wybiórczo i tendencyjnie, ale nie zmienia to faktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+3 / 5

@Minsk
Tyle, że mówić o zysku można dopiero w momencie jego realizacji a ten momonet może być różny - jedni realizują zyski w postaci wypłaty dywidend, inni inwestują w spółki a zysk realizują w chwili sprzedaży udziałów. TVN w okresie strat o ile wiem miał inwestycje w platformy cyfrowe, księgowali duże odpisy a jako grupa zyskiwali na wartości. Niestety tak jest ułożone prawo podatkowe, że jak wiesz jak się poruszać ( a to duże firmy z miliardowymi budżetami, więc wiedzą, bo mają na prawników wiele milionów do wydania ) to można tak inwestować i żonglować setkami milionów odpowiednio profilując wydatki, aby płacić jak najmniej. Nie tylko z TVN sobie nie radzą - z Apple, Amazonem i Google nawet w stanach nie potrafią sobie poradzić. Wniosek jest taki, że raz systemy podatkowe nie zostały pomyślane w taki sposób, aby sprawne międzynarodowe podmioty efektywnie podatkować a dwa, że duże koncerny mają o wiele lepszych prawników niż gamonie parlamentarne uprawiające tani populizm. Być może rozwiązaniem na to są podatki przychodowe od podmiotów powyżej określonego rozmiaru, być może koncepcja podatku od reklam nie jest idiotyczna, jednak nie mam ochoty dyskutować o czymś takim w scenerii, w której rządzi partia uprawiająca w mediach publicznych obrzydliwą partyjną propagandę i dotująca państwowym szmalem media przychylne władzy - intencje władzy są w tej chwili zbyt czytelne, aby się na taki podatek zgadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Minsk
+1 / 1

@Paszko_Rymbaba
Zgadzam się z tym, że korporacje a nawet mniejsze firmy robią wszystko aby unikać płacenia podatków i wręcz obowiązkiem władzy jest doprowadzenie do tego aby te podatki były płacone - kwestia jak to zrobić to odrębny temat i jak słusznie zauważyłeś bardzo trudny do realizacji.
Ale daleki jestem od tego, żeby z powodu tego, że w mediach "publicznych" jest propaganda rządowa traktować to jako argument przeciw wprowadzeniu takich podatków. Propaganda w takiej formie była zawsze, czy to za PRLu czy za PO, w Ameryce mamy dokładnie to samo i kwestia odsiewania ziarna od plew w wiadomościach jest koniecznością bo w mojej ocenie na dzień dzisiejszy nie mamy obiektywnych mediów, wszystkie można niestety nazwać brukowcami.
I zdaję sobie sprawę, że ta sytuacja poza byciem kolejnym zastrzykiem do budżetu ma pognębić tzw. opozycję która się lansuje po tej drugiej stronie barykady ale to nie zmienia faktu jaki iluzoryczne podatki zostały odprowadzone przez firmę zatrudniającą tysiące pracowników i generujących realnie ogromne zyski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
0 / 0

@Minsk
To nie tylko media publiczne są partyjne. W Polsce w tej chwili sytuacja wygląda tak, że media przychylne władzy dostają państwowe pieniądze ( Rydzyk, media związane z PiSem i inne propisowe gadzinówki) - te pieniądze są potężne - kwoty to dziesiątki / setki milionów rocznie. Media niezależne są z drugiej strony pod butem - nie ma w nich reklam SSP, głos opozycji jest wycięty z mediów publicznych ( pomijając obrzydliwą i kłamliwą szczujnię ). Generalnie jest bardzo duża asymetria sił.
Do US nie można tego wprost porównywać, bo tam panuje inny system i ten system jest od lat pielęgnowany ze swoimi strefami wpływów - tam partie finansują się przez sponsorów i pozyskują przychylność mediów. Nie wnikam, czy tak jest dobrze, ale ten system taki jest i jest otwarty. Z drugiej strony wszyscy mają alergię na defraudację pieniędzy pańśtwa na cele partyjne. Panuje inna kultura polityki.
W Polsce panuje kultura europejska - partie nie mogą się finansować bez ograniczeń prywatnymi pieniędzmi ( są limity i to niskie) i teoretycznie "arena" jest ustawiona jako równa. W Polsce w tej chwili równość panuje wyłącznie teoretycznie. Aby nie było: zawsze było daleko do ideału, ale to, co teraz zrobiono to jest czysty PRL. W zasadzie nawet target władzy ten sam: ludzie niewykształceni i biedni.
I ostatnie, najważniejsze: PiSowi nikt nie pozwoli reformować mediów. To tak, jakby pozwolić narkomanowi na redagowanie ustawy o dostępie do leków, albo militaryście o dostępie do broni. Pewni ludzie nie mają kredytu zaufania, aby uwierzono im w szczerość intencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+3 / 9

TVN w roku 2012 wykazał potężną stratę operacyjną, w dwóch następnych latach mniejsze ale też straty - w następnych latach odliczał straty od zysku, więc nie płacił podatków.
Poza tym "ciekawe", że historia kończy się na roku 2016 - w 2017 zysk grupy wynosił prawie pół miliarda, w 2018 strata blisko 200mln, w 2019 znowu zysk prawie pół miliarda. Pytanie dla zwolenników PiS: dlaczego posłanka pokazująca "literaturę faktu" nie ma lat późniejszych? Fakty z literatury przestały jej pasować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaqb1
-1 / 3

@Paszko_Rymbaba Bo on nie chcom na szpitale dawać , emerytów i Zenka nie szanujom. Tfu szubrawcy. I jeszcze gupoty gadajom o Jacusiu co podobno jakieś miliony na wybory wydoł. Kto słyszoł, żeby kilka kartów 70 milionów kosztowało? Bzdury bzdury bzdury cała prawda tylko w TVP Info!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+2 / 4

Korwin mówił: Socjaliści to głupcy którzy wierzą w to co mówią albo wyrachowane szuje które wiedzą że kłamią ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pablolodz440
-1 / 5

Do wszystkich nieuków, czyli 90% odwiedzających demotywatory. Z tabelki wynika że podstawą opodatkowania było 17 milionów złotych. Koszty liczymy tak: przychód minus koszty uzyskania przychodu, dają dochód od którego płaci się podatek , do tego dochodzi kreatywna księgowość...czyli jasno wynika, że kasa wyparowała z POlski..!! zapłacony podatek 70 koła od ponad 17 milionów na 5 lat..śmiech!!!! ja w tym czasie zapłaciłem ponad 100 koła podatku a pracuję na etacie..Dobrze, że się za nich wzięli...niech spierdzielają z tą swoją telewizją z naszego pięknego kraju...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
0 / 4

@pablolodz440 Nawet jeśli powtórzysz ten koment 200 razy to i tak nie zmieni to faktu, że nie wiesz, o czym piszesz XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BijeloDugme
0 / 4

Myli dochody z odchodami, czyli zamiast mózgu ma gónwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
+1 / 1

Autor demota nie wie że jedna jego teza nie wyklucza drugiej!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ihuraquax
0 / 4

Jest głupia, a kłamie z automatu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 3

Gdyby miała mózg, nie poszłaby do pisu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiun
0 / 2

autor wyzywa innych od głupców i kłamców, a sam nie jest lepszy. Co tutaj widzisz dziwnego synku? przychód - KUP = dochód, od którego płacisz podatek. Co cię tak zdziwiło, ze aż dennego demota spłodziłeś ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

Akurat we współczesnym świecie oderwanie wartości od dóbr fizycznych jest już zbyt duże aby obecne systemy mogły sprawnie funkcjonować. Większość systemów podatkowych czy prawnych powstawała w oparciu o fizyczność dóbr. Teraz coraz więcej mamy dóbr intelektualnych czy innych wartości miękkich jak dostęp do wspólnych klientów, doświadczenie lub prestiż marki. W taki sam sposób moja firma została przejęta kilka lat temu przez dużą, międzynarodową korporację. Po połączeniu oni dostali spory oddział w Polsce, a my dostaliśmy dostęp do dużo większej bazy klientów z wielu krajów, w których nie działaliśmy. Oczywiście teraz w koszta działania spółki są wliczane usługi zagranicznych oddziałów zajmujących się różnymi sprawami prawnymi czy marketingowymi, więc naturalnie spora część dochodu jest wyprowadzana z kraju. Problem w tym, że nijak nie da się odróżnić prawdziwych kosztów od sztucznych kwot. Jak mamy wycenić to, jak wartościowe było wsparcie zagranicznych oddziałów firmy? Bez nich byśmy nie mieli klienta z drugiego końca świata, więc w praktyce cały nasz dochód zawdzięczamy temu. Nie da się tu przypisać konkretnych liczb, a wysokie podatki zachęcają do naciągania ich raczej w te wyższe wartości aby możliwie jak najwięcej opodatkować w bardziej przyjaznym kraju.
Dlatego właśnie uważam, że podatek dochodowy nie powinien istnieć. Niech będzie podatek od sprzedaży i usług płacony w miejscu ich świadczenia. Mamy firmę w Polsce i za granicą, polski oddział "kupuje" dane usługi od zagranicznej firmy, więc podatek od tych usług powinien być odprowadzany w Polsce. Oczywiście teraz wliczamy go w koszta i płacimy podatek od różnicy między przychodem i kosztami, ale jednocześnie podatek od tych kosztów także jest opłacony w Polsce. Wiadomo, jeśli firma świadcząca dane usługi jest chociażby w USA i ściąga do kraju kasę, to bez podatku dochodowego nie zapłaci nic (bo od sprzedaży zapłaciła w miejscu świadczenia), ale czy to ważne? Przecież właście ściągnęła ogromny chajs spoza kraju, który na miejscu wyda na pensje pracowników czy zakup produktów, ostatecznie i tak ta kasa pójdzie na wydatki, które będą opodatkowane. Gdyby tak było, to by się skończył proceder wyprowadzania kasy z kraju, bo tak czy siak by musiała być opodatkowana w kraju sprzedaży. Oczywiście pozostaje kwestia unikania podwójnego opodatkowania podobnie jak z VAT-EU. Jak kupiłem części w Niemczech za 1M i sprzedałem w Polsce za 2M, to płacę podatek od 1M w Niemczech i od 1M w Polsce. Jak jednak mowa tu o wartościach miękkich (jak chociażby know-how), wydałem 100k na zafakturowane koszta (biura, pensje itp) i sprzedałem swoją wiedzę filii w Polsce za 2M, to mam jedynie 100k do odliczenia i od pozostałych 1,9M podatek płacę w Polsce. Oczywiście mogę wtrynić więcej w koszta, kupić limuzyny czy doliczyć sobie drogie imprezy firmowe aby mieć więcej faktur. Nie mogą też na wolnym rynku kazać mi się z tego tłumaczyć. Impreza integracyjna za pół bańki? Kto wie, może mój zespół ekspertów potrzebował sobie rozluźnić atmosferę dla wydajniejszej pracy, to nie urzędnicy będą oceniać jakie wydatki były potrzebne, a jakie nie. Tylko jeden wymóg - dane koszta mogą być przeniesione tylko na jednego nabywcę. Jak więc moja firma wydała pół miliona na utrzymanie i zgarnęła 2 miliony z filii w Polsce, to na fakturze najwyżej pół bańki będzie opodatkowane chociażby w tym USA, bo tylko pół bańki zostało wydane. Pozostała kwota otrzymana to wartość dodana, a ta została sprzedana już w Polsce i od tej wartości będzie płacony podatek.
Takie prawo wydaje się sprawiedliwe. Eksport jednocześnie jest dobry dla gospodarki ze względu na zwiększony napływ pieniądza, ale też nie jest w żaden sposób opodatkowany - dochód nie jest opodatkowany. Dopiero przy wydawaniu chajsu w kraju można naliczyć podatek do wszystkiego, co kupujemy. Jak więc cały chajs zostanie wydany w kraju, to faktycznie będzie opodatkowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

Cyfrowy Polsat jest większa firmą medialną niż TVN. S.A. czemu nie wzięła całej grupy TVN, a tylko jedną spółkę córkę. Materiał jest mocno zmanipulowany i opodatkowanie firmy podatkiem CIt nie ma nic wspólnego z tym, ile płaci podatku VAT, ile PIT od pracowników. Bo tylko jeden podatek nic nie mów. Po za tym wielcy robią różne optymalizacje podatkowe. Jeśli robią to zgodnie z prawem to nie ma się o co czepiać. No i ostatnia kwestia. TVN jest firmą amerykańska. Proszę mi pokazać jakiś dużą firmę zagraniczną, która płaci wysokie podatki? Zazwyczaj to sa krajowe firmy, bo taki jest Polsat. Jeśli już TVN mogą się czepiać to to ,że transferuje zyski do centrali, ale to proszę czepiać się właściciela czyli Discovery..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

Jeśli ktokolwiek zna prawo to wie, że firmy nie mozna prowadzić w celu generowania kosztów. Jeśli firma rok po roku przynosi straty to na bank będzie miała etatowego pracownika skarbówki u siebie.
Teraz proszę zwrócić uwagę do którego roku TVN przynosił straty i nie odprowadzał podatków?
Do 2014. 2015 juz na plusie. Parasol się skończył? Tak tylko pytam w ramach wolności prasy i wypowiedzi? Ciekawe ile kontroli skarbowych mieli do 2014, a ile później.
Ekonomistów tutaj mnogo. Proszę podzielić się spostrzeżeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem