Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
213 236
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+9 / 17

Propaganda uprawiana przez tenże TVN (to też jest propaganda) przynajmniej nie uważa swoich odbiorców za kompletnych kretynów, którzy nie potrafią czytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MirrorOfDoom
+2 / 8

@Syphar Dokładnie tak - jedno i drugie to propaganda. Dla mnie największa różnica jest taka, że TVNu nie oglądam i nie płacę na niego, a TVPropaganda pomimo, że nie oglądam, to niestety muszę sponsorować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+3 / 7

@Syphar Towarzysz Piotrowicz przecież powiedział, że "przekaz TVP może razić ludzi inteligentnych. Ale on winien trafić do jak największej części Polaków".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+7 / 9

@PogromcaCiapatychPrawiczkow pamiętne Marsze Niepodległości 2010-2013 i masz aż nadto. Od dziwnego szacowania liczebności stron kłótni, po przypisywanie czynów nie tym którzy je popełnili (sławetna budka pod ambasadą). Ale to raczej wyjątek. Zazwyczaj wolą przemilczać pewne fakty. Na przykład w całym 2020 podawali niepełne dane dot. obostrzeń (de facto nie obowiązywał zakaz wychodzenia - w ślad za TVP trąbili, że obowiązuje - marzec/kwiecień 2020. Następnie twierdzili twardo, że jest jakiś obowiązek noszenia maseczek, mimo, że od połowy roku doskonale wiedzieli, że takiego obowiązku nie ma) i tak dalej.

Propaganda to nie tylko kłamstwo. To również celowe, nierzetelne podawanie niepełnych informacji tak, żeby u widza wytworzyć odpowiednie wrażenie. Odpowiednie kadrowanie przekazu tak, by wytworzyć wrażenie dużej liczebności uczestników jakiegoś wydarzenia (niektóre protesty KOD, skądinąd bardzo słuszne i godne pochwały, były wręcz wyolbrzymiane), lub przeciwnie, znikomej ilości normalnych uczestników w porównaniu do ilości zadymiarzy (vide Marsze Niepodległości).

OK, TVP wprost kłamie i manipuluje, a TVN raczej coś przemilcza, ale czysty to nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lambdrone
+6 / 6

Zapętlił się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+2 / 6

@Lambdrone Bo to było sprytne posunięcie ze strony wydawców, żeby akcję utrzymywać w tajemnicy. Poza oczywistymi skojarzeniami historycznymi osiągnęli też ten efekt, że trolownia nie zdążyła się przygotować, więc wyszło jej jeszcze gorzej i prymitywniej niż zwykle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
0 / 0

Demot nie jest precyzyjny. Brakuje legendy. Ja tu widzę 71 705. 71 mln w tysiącach to 71 705 tys. Tutaj tego nie widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MirrorOfDoom
+1 / 1

@Maras78 zgadza się dlatego masz podane źródło. A ponieważ nie da się bezpośrednio zalinkować do formularza, to podałem numer KRS pod jakim można znaleźć TVN. Taka jest niestety przyjęta norma w sprawozdaniach finansowych, że tam gdzie się da, podaje się wartości w tysiącach lub milionach żeby łatwiej było czytać liczby (bez niepotrzebnych zer). W przypadku sprawozdania TVNu dane są w tysiącach. Co zresztą jest logiczne patrząc nawet po programie motywacyjnym - nie spodziewasz się chyba, że program motywacyjny wniósł 778 i 570 złotych w ostatnich dwóch latach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lutego 2021 o 23:12

M Maras78
+1 / 3

@MirrorOfDoom
Ja to rozumiem, ale dajesz Konfederatowi pole do manipulacji.
Nie da się zrobić pierwszego wrażenia drugi raz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem