Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
114 123
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+2 / 10

Ja to totalnie nie rozumiem co złego było w tym że dzieci miały realny wpływ na społeczność do której należą i działanie na jej korzyść. Moderator czatu to nie jest funkcja gdzie ktoś zagania Cię do pracy, bawisz się tak jak wszyscy i od czasu do czasu zwrócisz komuś uwagę albo go wyciszysz.

Kurcze jak to dobrze że w moich czasach człowiek mając 10 lat mógł sobie dorobić pracując po sąsiadach i nie tylko :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+3 / 9

@kibishi No ciekawe. Najpierw się narzeka jak to źle jak dzieci spędzają w "sieci" dużo czasu ale jak ich ktoś wyzyskuje rzucając jakieś ochłapy to w sumie spoko pomysł jest. Wtedy to niech siedzą i 100 godzin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 5

@truskawka90 Czemu uważasz to za wyzysk? Zobacz że każdy deklarował ile może "pracować", mają też narzucony limit, czyli maksymalny czas "pracy", do tego nikt ich do tej pracy nie zmuszał. Do tego ich praca tak jak pisałem polega na tym że sami grają i tylko muszą zwracać uwagę na czat, podejrzewam też że nie mają sztywnych godzin pracy, ich "praca" wpływa również na ich przyjemność z gry bo nikt nie lubi toksycznej społeczności, ja w ich wieku kosiłem trawę czy przekopywałem ogródki oraz robiłem wiele innych rzeczy które można by zdecydowanie szybciej uznać za pracę, jakoś trzeba było sobie dorabiać aby mieć na własne przyjemności bo niestety moich rodziców nie było stać abym dostawał kieszonkowe. Dzięki temu nauczyłem się szacunku do pracy i pieniędzy w dość młodym wieku. W Japonii dzieci w takim wieku sprzątają szkołę po lekcjach, też powiesz że są wykorzystywani?

Dużo bardziej wyzyskiwani są ministranci w kościołach a tego jakoś nikt się nie czepia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+2 / 6

@kibishi W XIX i w początkach XX wieku też nikt dzieci do pracy nie zmuszał. Siedzenia w internecie nie porównuj do czynności kształtujących umiejętności samoobsługowe, dbania o wygląd swój i swojego otoczenia, czy też usprawniających motorykę dużą/małą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 19:07

K kibishi
0 / 4

@truskawka90 Pilnowanie kultury wypowiedzi też nie jest złe i może te dzieciaki trochę nauczyć, od pilnowania aby dzieci nie siedziały za dużo w internecie są rodzice więc to nie wina firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
+2 / 6

@kibishi ludzie są nienormalni, w tym wieku chętnie byłbym moderatorem na kilku serwerach(niekoniecznie minecrafta), rozmowy z ludźmi, serwery moderatorów, przesyłanie "poufnych" informacji, dzieleniem się przyszłymi zmianami na serwerze, za takie rzeczy się płaci, bo serwer musi się utrzymać, tutaj mieli to za darmo, a ludzie mówią, że to wyzysk, bycie moderatorem czatu, adminem serwera to nie jest żaden wyczyn(kilka poradników na youtube), a przyjemność z gry w takim towarzystwie jest niesamowita. Myślą, że moderowanie chatu to praca w kamieniołomie, a to normalna właśnie rozgrywka, tylko, że jak się zauważy jakiegoś cwaniaczka, to prawy przycisk myszy i jedno kliknięcie albo odpowiednia komenda i gra się dalej.
Edit:
Dopowiem, że dość częste jest robienie serwerów i granie za znajomymi, którzy mają 13 lat, a żeby serwer był żywszy to jest udostępniany dla każdego. Znajomi mają "wysokie" stanowiska, to też jest wykorzystywanie młodych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2021 o 19:34

S szymelonek
0 / 0

@PrawdziwieTrue Dla mnie jest zasadnicza różnica pomiędzy serwerem stworzonym przez kumpli dla kumpli a komercyjną firmą, która zamiast zatrudnić moderatorów za pieniądze (tak, jak to robią duże serwery) albo wzięciem sobie na współpracowników dorosłych graczy lub starszej młodzieży (ponad 16 lat) zatrudnia dwunastolatków i wyznacza im cele biznesowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szymelonek
0 / 0

@kibishi Limit oznacza minimalny czas pracy i straszy się ich wyrzuceniem, jeżeli nie będą pracować więcej. Dla takiego dzieciaka to porażka. Koszenie trawy, kopanie ogródka czy sprzątanie po lekcjach to nie jest nabijanie kasy jakiejś firmie, która zamiast zatrudnić normalnych pracowników wykorzystuje dzieci i nimi manipuluje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
0 / 2

Podobno aktorstwo to niewolnicza praca. A ile dzieci pracuje jako aktorzy? Trzeba wreszcie zrobić z tym porządek!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szymelonek
0 / 0

@Maras78 Jeżeli dziecko jest poniżej 13 roku życia to oprócz zgody rodziców na zatrudnienie takiego dziecka musi się również zgodzić powiatowy inspektor pracy, a czasami nawet sąd rodzinny, wszystko w celu ochrony dziecka przed zbyt pazernymi rodzicami/pracodawcami itp. A tutaj rodzice nawet nie mają pojęcia, że na ich dzieciach ktoś żeruje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kubalego
0 / 2

głupie gadanie. jasno jest napisane, że dzieci same się zgłaszały. równie dobrze można powiedzieć że jak kiedyś dziecko odśnieżylo komuś podjazd to to też był "wyzysk". a to prostu często zabawa i nabieranie doświadczenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szymelonek
0 / 0

@Kubalego Jest różnica w odśnieżeniu komuś podjazdu za darmo, a nabijaniem kasy kolesiom prowadzącym biznes i żerującym na dzieciakach. Nikt się nie wzbogaci po odśnieżeniu mu podjazdu, a kolesie zarabiają bo mają darmową siłę roboczą i większe zyski ze sprzedaży rang.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2021 o 13:00

avatar agronomista
0 / 2

Ciągle słyszę narzekanie, że dzisiejsza młodzież nic nie potrafi, do pracować jej się nie chce itd. Jednak jak gdzieś ma możliwość popracować, to wielki krzyk i wyzysk oraz niewolnictwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szymelonek
0 / 0

@agronomista To są dwunastoletnie dzieci! Bezbronne, podatne na wyzysk, w zamian za kilka przywilejów w grze nabijają kasę właścicielom serwera. Dlaczego właściciele nie biorą dorosłych do pomocy? Bo nie można nimi tak łatwo manipulować. A takiemu dzieciakowi powiesz, że ma pracować na przykład cztery godziny dziennie, to za pół roku dostanie wyższą rangę i dzieciak zasuwa... A teraz pomyśl, że jesteś rodzicem takiego dzieciaka i w czasie e-lekcji, bez twojej wiedzy ktoś na nim zarabia. Nadal bronisz januszy biznesu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2021 o 13:00